Yasnal


Yasnal 5mg plėvele dengtos tabletės N28
KRKA
Kaina apie 39.45 Eur

YASNAL 5 mg plėvele dengtos tabletės

YASNAL 10 mg plėvele dengtos tabletės

Donepezilum[R1]

Sudėtis

Plėvele dengtoje tabletėje yra 5 mg donepezilio hidrochlorido.

Pagalbinės medžiagos: hidroksipropilceliuliozė, laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas, titano dioksidas (E171), hipromeliozė, makrogolis.

Plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg donepezilio hidrochlorido.

Pagalbinės medžiagos: hidroksipropilceliuliozė, laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas, titano dioksidas (E171), hipromeliozė, makrogolis, geležies oksidas (E172).

Kaip veikia Yasnal?

Yasnal sudėtyje yra veikliosios medžiagos, kuri vadinama donepezilio hidrochloridu ir priklauso vaistų, vadinamų acetilcholinesterazės inhibitoriais, grupei.

Nuo ko vartojama Yasnal?

Yasnal vartojama demencijos simptomams palengvinti pacientams, sergantiems lengva arba vidutinio sunkumo Alzhaimerio liga

.

Kada Yasnal nereikėtų vartoti?

Yasnal tablečių vartoti negalima, jei nustatytas padidėjęs jautrumas donepezilio hidrochloridui, piperidino dariniams arba kuriam nors kitam šio vaisto komponentui.

Atsargumo priemonės ir perspėjimai

Jeigu sergate lėtine liga, sutrikusi medžiagų apykaita, padidėjęs organizmo jautrumas arba vartojate kitus vaistus, apie tai pasakykite gydytojui.

Reikėtų pasakyti gydytojui, jeigu:

· anksčiau sirgote pepsine opa;

· dažnai vartojate skausmą malšinančius vaistus (analgetikus);

· buvo ištikęs traukulių priepuolis;

· sergate širdies liga;

· sergate bronchų astma arba kita plaučių liga;

· pasunkėjęs šlapinimasis;

· esate nėščia arba įtariate pastojusi;

· žindote kūdikį;

· ruošiatės gulti į ligoninę operacijai, kuriai numatoma bendroji anestezija.

Be to, gydytojui arba vaistininkui pasakykite pavardę žmogaus, kuris rūpinsis, kad vartotumėte šį vaistą pagal gydytojo nurodymus.

Yasnal vartojimas valgant ir geriant

Kartu vartojami maisto produktai ir gėrimai neturi įtakos Yasnal rezorbcijai, todėl šį vaistą galima vartoti valgant, geriant arba užgerti vien paprastu vandeniu.

Vartojimas nėštumo ir žindymo laikotarpiais

Nėščios ir žindančios moterys, prieš pradėdamos vartoti bet kurį vaistą, turėtų pasitarti su gydytoju.

Duomenų apie Yasnal vartojimą nėštumo ir žindymo laikotarpiais nėra, todėl nėščiosioms ir žindyvėms šis vaistas nerekomenduojamas.

Poveikis gebėjimui vairuoti

ir dirbti su technikaGebėjimas vairuoti ir dirbti su technika gali sutrikti dėl pačios ligos. Be to, Yasnal gali sukelti nuovargį, galvos svaigimą ir mėšlungį, ypač pradedant vartoti šį vaistą arba padidinus jo dozę. Ar galite vairuoti ir dirbti su technika, turėtų ištirti gydytojas.

Kitų vaistų vartojimas

Jei vartojate kitus vaistus (net pirktus be recepto), apie tai pasakykite gydytojui. Tai labai svarbu, kadangi donepezilis gali turėti įtakos kitų vaistų poveikiui, o pastarieji gali keisti donepezilio poveikį, pvz., gali pasireikšti donepezilio hidrochlorido sąveika su ketokonazoliu, chinidinu, fenitoinu, karbamazepinu, deksametasonu, rifampicinu ir fenobarbitaliu. Be to, donepezilis gali silpninti anticholinerginių vaistų (atropino, skopolamino, benzatropino, difenhidramino) poveikį.

Donepezilio ir kartu vartojamų sukcinilcholino, kitų mioneuralines sinapses blokuojančių vaistų bei širdies laidžiąją sistemą veikiančių beta adrenoblokatorių poveikis gali sumuotis.

Specialieji perspėjimai apie pagalbines medžiagas

5 mg Yasnal plėvele dengtoje tabletėje yra 84 mg, 10 mg tabletėje – 168 mg laktozės. Vartojant šį vaistą pagal nurodymus, su kiekviena jo doze į organizmą patenka 84 mg arba 168 mg laktozės. Yasnal netinka pacientams, sergantiems laktazės nepakankamumu, galaktozemija arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcijos sindromu.

Dozavimas ir vartojimo būdas

Tiksliai vykdykite gydytojo nurodymus. Nepasitarę su gydytoju, nekeiskite vaisto dozės ir nenutraukite jo vartojimo.

Paprastai iš pradžių vartojama viena 5 mg tabletė kartą per parą. Ji nuryjama (užgeriant vandeniu) vakare prieš miegą. Po mėnesio gydytojas gali padidinti dozę iki vienos 10 mg tabletės kartą per parą (vakare prieš miegą).

Jei manote, kad Yasnal veikia per stipriai arba per silpnai, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Ką daryti išgėrus per didelę Yasnal dozę?

Išgėrę per didelę šio vaisto dozę, nedelsdami pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Jei to padaryti negalite, kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

Ką daryti užmiršus išgerti Yasnal?

Negalima gerti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistąją.

Kitą dozę gerkite laiku.

Nepageidaujami poveikiai

Yasnal (kaip ir visi kiti vaistai) gali sukelti nepageidaujamų poveikių.

Vartojant Yasnal, gali pasireikšti viduriavimas, mėšlungis, nuovargis, pykinimas, vėmimas, nemiga, galvos svaigimas, galvos skausmas, įvairių kūno vietų skausmas, nelaimingų atsitikimų, peršalimas, apetito stoka ir virškinimo sutrikimų. Dauguma atvejų šie nepageidaujami poveikiai praeina, dėl jų vaisto vartojimo nutraukti nereikia. Be to, retais atvejais gali pasireikšti haliucinacijų, psichomotorinis sujaudinimas, agresyvumas, traukulių, hepatitas, virškinimo trakto sutrikimų (įskaitant kraujavimą, dvylikapirštės žarnos ar skrandžio opą), suretėti širdies susitraukimai (bradikardija), žmogus gali apalpti.

Pastebėję aukščiau nurodytą arba kitokį nepageidaujamą poveikį, apie jį pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Laikymo sąlygos ir tinkamumo laikas

Nevartoti pasibaigus ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui.

Laikyti temperatūroje iki 30 °C.

Laikyti vaikams

nepasiekiamoje vietoje.

Įsigijimo tvarka

Tik pateikus gydytojo receptą.

Pakuotė

28 plėvele dengtos tabletės po 5 mg.

28 plėvele dengtos tabletės po 10 mg.

Gamintojas

KRKA, d.d., Novo mesto, Slovenia

Tekstas peržiūrėtas

2001 m. rugpjūčio 1 d. 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.