Suboxone


Suboxone 8mg/2mg poliežuvinės tabletės N7
Schering-Plough
Kaina apie 50.24 Eur

NFORMACIJA VARTOTOJUI

Suboxone 2 mg/0,5 mg poliežuvinės tabletės buprenorfinas/naloksonas

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų bet kokių klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums. Kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Suboxone ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Suboxone
3. Kaip vartoti Suboxone
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Suboxone
6. Kita informacija

1. KAS YRA SUBOXONE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
Medikamentas skirtas priklausomybei nuo opioidų gydyti. Suboxone viena iš medikamentinio, socialinio ir psichologinio gydymo programos dalių pacientams, priklausomiems nuo opioidų (narkotikų). Gydymą skirią ir stebi gydytojai specialistai, turintys priklausomybės ligų gydymo patirties. Poliežuvinės tabletės Suboxone skirtos suaugusiesiems ir vyresniems kaip 15 metų vaikams. Gydymas Suboxone yra savanoriškas.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SUBOXONE
Suboxone vartoti draudžiama
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) buprenorfinui, naloksonui arba bet kuriai pagalbinei Suboxone medžiagai,
- jei turite sunkių kvėpavimo sutrikimų,
- jei turite sunkių kepenų funkcijos sutrikimų,
- jei Jums yra alkoholinė intoksikacija arba baltoji karštligė.
Specialių atsargumo priemonių reikia Neteisingas vartojimas ir piktnaudžiavimas Kai kurie žmonės mirė dėl kvėpavimo nepakankamumo (nesugebėjimo normaliai kvėpuoti), nes jie piktnaudžiavo buprenorfinu arba vartojo jo kartu su kitomis centrinę nervų sistemą slopinančiomis medžiagomis, pvz., alkoholiu, benzodiazepinais (raminamaisiais), ar kitais opioidais.

Buvo pranešta apie rimtus ūmaus kepenų pakenkimo atvejus (kepenų problemas) neteisingai vartojusių tarpe, ypač kai buvo vartojama į veną ir didelėmis dozėmis. Šį pakenkimą gali sąlygoti ypatingos būklės,tokios kaip virusinės infekcijos (lėtinis C hepatitas), priklausomybė nuo alkoholio, anoreksija arba sąveika tarp vaistų (pavyzdžiui, antiretrovirusinių nukleozidų analogų, aspirino, amiodarono, izoniazido, valproato).

Jei Jums yra stipraus nuovargio, niežulio simptomai ar Jūsų oda ar akys atrodo pageltusios, nedelsiant pasakykite apie tai savo gydytojui, kad Jums būtų suteiktas tinkamas gydymas.

Jei Suboxone vartosite praėjus mažiau negu 6 val. po tam tikrų narkotikų (pvz., morfino, heroino) ar mažiau negu 24 val. po metadono vartojimo, vaistas gali sukelti nutraukimo simptomus.

Šis preparatas gali sukelti mieguistumą, kurį gali sustiprinti alkoholis arba nerimą mažinantys vaistai.

Pasitarkite su savo gydytoju, jei:
- jūs neseniai patyrėte galvos traumą,
- jums sumažėjo kraujo spaudimas,
- vyrams: yra šlapimo sistemos sutrikimų (ypač susijusių su prostatos padidėjimu). Šis vaistinis preparatas gali maskuoti skausmą, sukeliamą kai kurių ligų. Jei Jūs vartojate šį medikamentą, nepamirškite apie tai informuoti savo gydytojo.

Vartojant šį preparatą gali staiga sumažėti kraujospūdis, todėl greitai atsistoję nuo kėdės arba atsigulę galite pajusti galvos svaigimą. Nuo šio preparato gali atsirasti priklausomybė.

Sportininkai turi žinoti, kad šio medikamento veiklioji medžiaga gali sąlygoti teigiamus dopingo testo rezultatus.

Pasitarkite su gydytoju, jei sergate:
- astma ar turite kitų kvėpavimo problemų,
- inkstų liga,
- kepenų liga.

Kitų vaistų vartojimas
Kitų vaistų vartojimas gali sustiprinti nepageidaujamą buprenorfino poveikį, todėl reikia atsargiai vartoti šių vaistų:
- raminamųjų;
- vaistų nuo nerimo;
- vaistų nuo depresijos;
- benzodiazepinų;
- kai kurių vaistų vartojamų aukštam kraujospkdžiui gydyti.

Jei gydytojas paskyrė benzodiazepinų, nevartokite didesnės negu paskirta dozės. Vartojant šį vaistinį preparatą kartu su benzodiazepinais (vaistais vartojamais nerimo ar miego sutrikimų gydymui) gali ištikti mirtis dėl kvėpavimo nepakankamumo. Toliau nurodyti vaistai gali padidinti buprenorfino koncentraciją kraujyje, todėl, vartojant tokių vaistų kartu su Suboxone, gydytojas turės atidžiai jus stebėti ir kai kuriais atvejais sumažinti vaisto dozę.

Šie vaistai:
- anti-retrovirusiniai (ritonaviras, nelfinaviras, indinaviras);
- ketokonazolas;
- itrakonazolas.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Suboxone vartojimas su maistu ir gėrimais
Nevartokite Suboxone kartu su alkoholiniais gėrimais, nes alkoholis gali sustiprinti Suboxone sukeliamą mieguistumą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo laikotarpiu Suboxone vartoti negalima.
Pasakykite savo gydytojui, jeigu esate nėščia ar ketinate pastoti. Jis nuspręs, ar toliau tęsti gydymą kitais vaistais. Kadangi vaisto patenka į Jūsų pieną ir tai gali neigiamai paveikti krūtimi maitinamą vaiką, Suboxone vartojimo metu Jūs privalote nutraukti maitinimą krūtimi.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Suboxone gali sukelti mieguistumą. Jei jaučiatės pavargę, nevairuokite automobilio ir nedirbkite su veikiančiais mechanizmais.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Suboxone medžiagas
Suboxone sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI SUBOXONE
Vartojimas po liežuviu yra vienintelis efektyvus šio preparato vartojimo būdas. Tabletės negalima nuryti. Padėkite tabletę po liežuviu ir laikykite tol, kol ji ištirps. Tai gali užtrukti 10-15 minučių. Reikiamą dozę vartokite kartą per parą. Jūsų gydytojas nustatys Jums tinkamą dozę.
Gydymo metu gydytojas, priklausomai nuo Jūsų reakcijos į vaistą, dozę gali koreguoti. Norint, kad Suboxone nauda būtų didžiausia, turite pasakyti gydytojui jei vartojote alkoholio, vaistinių preparatų, kuriuose yra alkoholio, "gatvės narkotikų" ar bet kokių receptinių vaistų, kurių Jūsų gydytojas Jums nebuvo paskyręs. Pavartojus pirmąją Suboxone dozę, Jums gali atsirasti opiatų vartojimo nutraukimo simptomai, žr. 4 skyrių "GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS".

Gydymo trukmė
Gydymo trukmę nustato gydytojas. Po sėkmingo gydymo laikotarpio gydytojas gali palaipsniui mažinti vaisto dozę iki mažiausios palaikomosios dozės. Medikai atidžiai stebės Jūsų būklę ir, jei galima, Suboxone dozę toliau mažins, kol pagaliau gydymą bus galima nutraukti. Jokiu būdu nekeiskite ir nenutraukite paskirto gydymo nepasitarę su gydytoju.

Gydymo efektyvumas priklauso nuo:
- dozės,
- kartu atliekamo medikamentinio, psichologinio ir socialinio gydymo.

Jeigu manote, kad Suboxone veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Suboxone dozę
Perdozavus buprenorfino, Jūs turite nedelsiant kreiptis ar išsikviesti greitąją pagalbą arba vykti į ligoninę gydymui. Nedelsiant susisiekite su savo gydytoju.

Pamiršus pavartoti Suboxone
Nedelsiant susisiekite su savo gydytoju arba vaistininkų.

Nustojus vartoti Suboxone
Staiga nutraukus gydymą, gali atsirasti abstinencijos simptomų. Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Suboxone, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Pavartojus pirmąją Suboxone dozę, Jums gali atsirasti opiatų vartojimo nutraukimo simptomai, žr. 3 skyrių "KAIP VARTOTI SUBOXONE".

Labai dažnas šalutinis poveikis (pasitaiko mažiausiai 1 iš 10 pacientų), kuris gali atsirasti vartojant Suboxone: nemiga, vidurių užkietėjimas, pykinimas, prakaitavimas, galvos skausmas, nutraukimo sindromas.

Dažnas šalutinis poveikis (pasitaiko mažiausiai 1 iš 100 pacientų), kuris gali atsirasti vartojant Suboxone: kūno svorio sumažėjimas, patinimas (rankų, kojų), nuovargis, mieguistumas, nerimas, nervingumas, dilgčiojimas, depresija, seksualinio poreikio sumažėjimas, raumenų spazmai, mąstymo sutrikimas, ašarų išskyrimo sutrikimas, matymas lyg per miglą, veido ir kaklo paraudimas, kraujospūdžio padidėjimas, migrena, sloga, gerklės uždegimas ir skausmingumas ryjant, sustiprėjęs kosulio sustiprėjimas, skrandžio veiklos sutrikimas, viduriavimas, kepenų funkcijos sutrikimas, apetito netekimas, vidurių pūtimas, vėmimas, išbėrimas, niežulys, dilgėlinė, skausmas, sąnarių skausmai, raumenų skausmai, kojų mėšlungis, impotencija, pokyčiai šlapime, pilvo skausmas, nugaros skausmas, bendras silpnumas, infekcinės ligos, šaltkrėtis, krūtinės skausmas, karščiavimas, gripo reiškinių sindromas, bendras negalavimas, atsitiktinis susižeidimas, silpnumas ir galvos sukimasis, kraujospūdžio kritimas stojantis iš sėdimos ar gulimos padėties.

Nedažnas Suboxone šalutinis poveikis (pasitaiko mažiausiai 1 iš 1000 pacientų): limfmazgių patinimas, susijaudinimas, drebulys, nenormalūs sapnai, pernelyg didelis raumenų aktyvumas, depersonalizacija (savęs nesuvokimas), priklausomybė nuo vaisto, amnezija (atminties sutrikimas), interesų praradimas, pernelyg gera savijauta, konvulsijų priepuoliai, kalbos sutrikimas, vyzdžio susiaurėjimas,šlapinimosi sutrikimai, akies junginės uždegimas, dažnas ar retas širdies plakimas, žemas kraujospūdis, stiprus, juntamas širdies plakimas, miokardo infarktas (širdies priepuolis), kvėpavimo suretėjimas, astma, žiovulys, burnos skausmas ir išopėjimas, liežuvio spalvos pokyčiai, spuogai, odos mazgeliai, nuplikimas, odos sausmė ir pleiskanojimas, sąnarių uždegimas, šlapimo takų infekcinės ligos, kraujo atsiradimas šlapime, ejakuliacijos (sėklos išmetimo) sutrikimas, mėnesinių ciklo ar makšties sutrikimas, inkstų akmenligė, padidėjęs jautrumas šalčiui ar karščiui, alerginės reakcijos, priešiškumas.

Retas (mažiausiai 1 iš 10 000 pacientų) šalutinis poveikis, pasitaikantis vartojant vien brupenorfino:
- kvėpavimo slopinimas (labai sunku kvėpuoti)
- žr. "Specialios atsargumo priemonės",
- kepenų sutrikimas su gelta arba be jos
- žr. "Specialios atsargumo priemonės",
- haliucinacijos.

Piktnaudžiavimas šiuo vaistu švirkščiant gali sukelti nutraukimo simptomus, infekcines ligas, kitas odos reakcijas ir sunkų kepenų sutrikimą
- žr. "Specialios atsargumo priemonės". Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI SUBOXONE
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos. Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia. Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA
Suboxone sudėtyje yra
- Veikliosios medžiagos yra buprenorfinas ir naloksonas. Kiekvienoje tabletėje yra 2 mg buprenorfino, buprenorfino hidrochlorido pavidalu, ir 0,5 mg naloksono, naloksono hidrochlorido dihidrato pavidalu.
- Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, manitolis, kukurūzų krakmolas, povidonas K 30, citrinų rūgštis, bevandenė, natrio citratas, magnio stearatas, acesulfamo kalio druska, natūrali citrinų skonio medžiaga.

Kaip atrodo Suboxone ir jo pakuotės turinys
Baltos šešiakampės abipus išgaubtos tabletės, su vienoje pusėje įspaustu kardo logotipu, o kitoje pusėje - „N2", pakuotėse po 7 ir 28 tabletes. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės. 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.