Remeron SolTab 30mg burnoje disperg.tab.N30


Remeron SolTab 30mg burnoje disperg.tab.N30
Organon
Kaina apie 19.37 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Remeron SolTab 15 mg burnoje disperguojamosios tabletės

Remeron SolTab 30 mg burnoje disperguojamosios tabletės

Remeron SolTab 45 mg burnoje disperguojamosios tabletės

Mirtazapinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Remeron ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Remeron

3. Kaip vartoti Remeron

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Remeron

6. Kita informacija

1. KAS YRA REMERON IR KAM JIS VARTOJAMAS

Vaistų grupė

Remeron priklauso vaistų, vadinamų antidepresantais, grupei. Depresija yra emocinio gyvenimo sutrikimas. Smegenų ląstelės tarpusavyje sąveikauja, veikiant cheminėms medžiagoms. Sergant depresija, smegenyse šių medžiagų sumažėja. Dėl antidepresantų veikimo pašalinamas jų trūkumas ir normalizuojama smegenų veikla.

Nuo ko vartojamas Remeron

Remeron pagerina depresijos sukeltą prislėgtą nuotaiką.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT REMERON

Remeron vartoti negalima

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) mirtazapinui arba bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių vartojant Remeron reikia

● Jeigu sergate arba sirgote bet kuria iš išvardytų ligų:

- epilepsija (traukulių priepuoliais);

- kepenų liga, pvz., gelta;

- inkstų liga;

- širdies liga;

- sumažėjusiu kraujospūdžiu;

- psichikos liga, pvz., šizofrenija, maniakine depresine psichoze (kai pakilios ir prislėgtos nuotaikos fazės keičia viena kitą);

- cukriniu diabetu;

- glaukoma (padidėjusiu akispūdžiu);

- šlapinimosi sutrikimu dėl išvešėjusios priešinės liaukos;

- galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą.

● Jeigu sukarščiuojate, skauda gerklę, atsiranda opelių burnoje, pasireiškia sunkus virškinimo trakto sutrikimas arba atsiranda kitų užkrečiamosios ligos požymių. Turite nedelsdami kreiptis į gydytoją, kad ištirtų. Retais atvejais šie sutrikimai gali rodyti kraujo ląstelių gamybos kaulų čiulpuose sutrikimą. Dėl to gali sumažėti leukocitų kiekis ir susilpnėti atsparumas užkrečiamosioms ligoms. Šių simptomų atsiranda retai, dažniausiai po 4‑6 gydymo savaičių. Jeigu dėl ko nors abejojate, rekomenduojama kiek galima greičiau kreipkitis į gydytoją.

● Baigiant gydymą. Priklausomybės nuo Remeron nebūna, visgi staigus ilgalaikio gydymo šiuo vaistu nutraukimas gali sukelti galvos svaigimą, susijaudinimą, nerimą, galvos skausmą ir pykinimą. Todėl rekomenduojama dozę sumažinti palaipsniui.

● Jeigu esate senyvas žmogus. Galite būti jautresnis nepageidaujamam antidepresantų poveikiui.

Pasitarkite su gydytoju, jeigu praeityje buvo tokių būklių.

Būta pavienių polinkio į savižudybę atvejų, ypač pradinėje gydymo fazėje. Jeigu bet kuriuo metu pradedate jaustis blogiau, galvojate, kaip sau kenkti arba žudytis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Vaikai ir jaunesni nei 18 metų paaugliai

Vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams Remeron paprastai vartoti negalima. Be to, turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios grupės vaistų, gresia didesnė šalutinio poveikio, pavyzdžiui, bandymo žudytis, mąstymo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų rizika. Nepaisant to, gydytojas gali skirti vartoti Remeron jaunesniems nei 18 metų pacientams, jeigu mano, kad toks gydymas yra jiems tinkamiausias. Jeigu gydytojas skyrė vartoti Remeron jaunesniam nei 18 metų pacientui ir pageidaujate tai aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Turite pasakyti gydytojui, jeigu jaunesniems nei 18 metų pacientams gydantis Remeron pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš anksčiau išvardytų simptomų. Be to, iki šiol nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Remeron poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

Kitų vaistų vartojimas

Remeron negalima vartoti kartu su MAO inhibitoriais (kiti antidepresantai) bei dvi savaites po šių vaistų vartojimo nutraukimo.

Remeron turite atsargiai vartoti kartu su benzodiazepinais, nes Remeron gali sustiprinti minėtų vaistų slopinamąjį poveikį.

Labai retais atvejais gydantis tik Remeron arba Remeron vartojant kartu su kitais antidepresantais, pavyzdžiui, selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI) ir venlafaksinu gali pasireikšti vadinamasis serotonino sindromas, kuris gali reikštis tokiais simptomais: karščiavimu, prakaitavimu, pulso padažnėjimu, viduriavimu, (nekontroliuojamais) raumenų susitraukimais, drebuliu, refleksų sustiprėjimu, nerimastingumu, nuotaikos pokyčiais, sąmonės pritemimu. Gydytojas turi stebėti, ar neatsiranda šio sindromo simptomų.

Kai kurie kartu su Remeron vartojami vaistai gali didinti šio vaisto koncentraciją plazmoje. Tai priešgrybeliniai vaistai (pvz., ketokonazolas), cimetidinas (kuriuo gydomas rūgščių refliuksas, skrandžio opos), eritromicinas (antibiotikas, kuriuo gydoma bakterijų sukelta infekcija), ŽIV proteazės inhibitoriai (gydoma ŽIV infekcija ir AIDS), nefazodonas (gydoma depresija). Jeigu gydotės šiais vaistais, pasakykite gydytojui. Gali prireikti sumažinti Remeron dozę, o nutraukus minėtų vaistų vartojimą – Remeron dozę padidinti.

Kai kurie kartu su Remeron vartojami vaistai gali sumažinti šio vaisto koncentraciją plazmoje. Tai karbamazepinas ir fenitoinas (šiais vaistais gydoma epilepsija), rifampicinas (gydoma tuberkuliozė). Jeigu gydotės šiais vaistais, pasakykite gydytojui. Gydytojui gali tekti padidinti Remeron dozę arba, nutraukus minėtų vaistų vartojimą, – Remeron dozę sumažinti.

Remeron gali sąveikauti su varfarinu (mažina kraujo krešėjimą). Jeigu vartojate šį vaistą, pasakykite gydytojui. Jeigu gydoma minėtų vaistų deriniu, rekomenduojama kruopščiai tirti kraują (stebėti INR, kitaip – tarptautinį normalizuotą santykį, TNS).

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Remeron vartojimas su maistu ir gėrimais

Remeron gali sustiprinti alkoholio poveikį, todėl žmonėms, gydomiems šiuo vaistu, alkoholio rekomenduojama negerti.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jeigu esate nėščia, Remeron vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai jį vartoti skiria gydytojas. Jeigu pastojote besigydydama šiuo vaistu, klauskite gydytojo, ar galima ir toliau vartoti Remeron.

Per visą žindymo laikotarpį Remeron vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Remeron gali sumažinti budrumą ir gebėjimą susikaupti. Taigi gydantis Remeron reikia vengti pavojingos veiklos, kurią atliekant reikia nuolatinio dėmesio, pavyzdžiui, vairuoti arba valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Remeron medžiagas

Remeron burnoje disperguojamosiose tabletėse yra cukraus (sacharozės). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Remeron burnoje disperguojamosiose tabletėse yra aspartamo, iš kurio organizme susidaro fenilalaninas. Šis vaistas gali būti kenksmingas žmonėms, sergantiems fenilketonurija.

3. KAIP VARTOTI REMERON

Remeron visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kiek tablečių vartoti

Paprastai gydyti pradedama 15 mg arba 30 mg paros doze (didesnę dozę reikia išgerti vakare). Jeigu reikia, vėliau gydytojo nurodymu dozė didinama iki veiksmingiausios paros dozės (įprastinė dozė – nuo 15 mg iki 45 mg). Kad gydymas būtų sėkmingas, labai svarbu vaistą gerti kasdien.

Reikia tiksliai vartoti rekomenduojamą dozę ir laikytis vartojimo nurodymų. Dažniausiai tenka gydytis vieną ar dvi savaites, kol pajaučiami pirmi pagerėjimo požymiai. Aiškų pagerėjimą pajausite po 2‑4 savaičių. Po pirmų 2‑4 savaičių kartu su gydytoju turėtumėte aptarti gydymo poveikį. Jeigu poveikis nepakankamas, gydytojas dozę gali padidinti. Po kitų 2‑4 savaičių vėl turėtumėte pasikalbėti su savo gydytoju.

Kaip ir kada vartoti Remeron

Tabletes reikia gerti kiekvieną dieną tuo pačiu paros metu (geriausiai visą paros dozę išgerti vakare prieš miegą). Gydytojui nurodžius, paros dozę galima padalyti į dvi lygias dalis, vieną iš jų išgerti ryte, kitą – vakare prieš miegą.

Gydytojas pasakys, kiek tęsis gydymas Remeron. Gydymą nutraukti anksčiau negalima, nes būklė gali pablogėti. Aptarkite gydymą su gydytoju. Jis patars, kaip baigiant gydymą palaipsniui sumažinti vaisto dozę.

Jeigu manote, kad Remeron veikia per stipriai arba per silpnai, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kaip gerti tabletes

Kad tabletė nesulūžtų, nespauskite kišenėlės, kurioje ji yra (1 paveikslėlis).

Kiekvienoje lizdinėje plokštelėje yra 6 tabletės, atskirtos perforacine juosta. Sulenkite lizdinę plokštelę reikiamoje vietoje ir nulaužkite vieną tabletę per perforacinę juostą (2a ir 2b paveikslėliai).

Atsargiai nulupkite dengiančią foliją, pradėdami nuo strėlyte pažymėto kampo (3a ir 3b paveikslėliai).

Tabletę reikia išimti atsargiai sausomis rankomis ir uždėti ant liežuvio. Tabletė greitai suyra ir ją galima nuryti neužgeriant vandeniu.

Pavartojus per didelę Remeron dozę

Jeigu galvojate, kad išgėrėte per daug Remeron, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką. Jeigu nevartojote kartu kitų vaistų ar alkoholio, perdozavimo simptomai dažniausiai būna palyginus lengvi. Tokiais atvejais pasireiškia sumišimas ir ilgalaikis mieguistumas ar nemiga, kartu pakinta pulsas ir šiek tiek – kraujospūdis.

Pamiršus pavartoti Remeron

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima, o reikia laikytis toliau esančių nurodymų.

Jeigu nurodyta gerti tablečių vieną kartą per parą vakare prieš miegą ir pamiršote tai padaryti, ryte pamirštos tabletės negerkite, nes tokiu atveju dieną galite jaustis apsnūdęs ir mieguistas. Vakare išgerkite įprastinę dozę.

Jeigu nurodyta gerti tablečių du kartus per parą (ryte po pusryčių ir vakare prieš miegą) ir pamiršote išgerti vieną arba abi dozes, toliau tabletės geriamos taip:

- užmirštą rytinę dozę reikia išgerti kartu su vakarine;

- užmirštos vakarinės dozės gerti su kitos paros rytine doze negalima, todėl ji praleidžiama. Toliau tabletės geriamos įprastine tvarka rytais ir vakarais;

- jeigu pamiršote išgerti abi paros dozes, pamirštų tablečių nebegerkite. Toliau tabletės geriamos įprastine tvarka rytais ir vakarais.

Nustojus vartoti Remeron

Jeigu tiksliai pagal gydytojo nurodymus palaipsniui nutraukiate gydymą, jokio nepalankaus poveikio pasireikšti neturėtų. Visgi, po ilgalaikio gydymo staigiai nutraukus Remeron vartojimą, gali pasireikšti pykinimas, galvos skausmas, galvos svaigimas, nerimas ir susijaudinimas.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Remeron, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Galimas toks šalutinis poveikis:

- apetito ir svorio padidėjimas;

- mieguistumas (tai gali sutrikdyti gebėjimą susikaupti);

- kulkšnių arba pėdų patinimas dėl skysčių susikaupimo organizme (edema);

- galvos svaigimas;

- galvos skausmas;

- pykinimas.

Retais atvejais:

- kaulų čiulpų slopinimas, pavyzdžiui, leukocitų kiekio kraujyje ir atsparumo užkrečiamosioms ligoms sumažėjimas (granuliocitopenija), labai sunkus leukocitų kiekio kraujyje sumažėjimas, pasireiškiantis karščiavimu, gerklės skausmu ir burnos išopėjimu (agranuliocitozė), eritrocitų kiekio kraujyje sumažėjimas (aplastinė anemija) ir trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas (trombocitopenija) (žr. 2 skyrių, skyrelį ,, Remeron vartoti draudžiama");

- leukocitų rūšies, eozinofilų, kiekio kraujyje padidėjimas (eozinofilija);

- simptomų derinys, pavyzdžiui, karščiavimas dėl neaiškių priežasčių, prakaitavimas, pulso padažnėjimas, viduriavimas, (nekontroliuojami) raumenų susitraukimai, drebulys, refleksų sustiprėjimas, nerimastingumas, nuotaikos pokyčiai ir sąmonės pritemimas. Labai retais atvejais tai gali būti serotonino sindromo simptomai;

- košmarai ar ryškūs sapnai;

- manijos priepuolis;

- susijaudinimas;

- sumišimas;

- epilepsijos (traukulių) priepuolis;

- nevalingas raumenų virpėjimas (drebulys);

- staigūs raumenų susitraukimai (mioklonija);

- nenormalūs pojūčiai odoje (pvz.: deginimas, dilgčiojimas, kutenimas, peršėjimas);

- neramių kojų sindromas;

- galvos svaigimas ar alpimas, ypač staigiai atsikeliant iš gulimos ar sėdimos padėties;

- burnos džiūvimas;

- odos ir akių pageltimas. Tai gali rodyti kepenų funkcijos sutrikimą;

- išbėrimas;

- sąnarių skausmas;

- nuovargis;

- haliucinacijos;

- viduriavimas;

- poreikis judėti (psichomotorinis nerimastingumas);

- vėmimas;

- nerimas *;

- nemiga *.

* nerimas ir nemiga gali būti depresijos simptomai.

Labai retais atvejais:

- nenormalūs pojūčiai burnoje;

- burnos nutirpimo pojūtis;

- burnos patinimas.

Jeigu nurodyti simptomai sunkūs, vargina arba neišnyksta, reikia kreiptis į gydytoją.

Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI REMERON

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

Ant kartono dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Remeron vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Remeron sudėtis

- Veiklioji medžiaga – mirtazapinas.

- Pagalbinės medžiagos: sacharozė, hipromeliozė, povidonas K30, magnio stearatas, aminoalkilo metakrilato kopolimeras E, aspartamas (E 951), citrinų rūgštis, krospovidonas, manitolis (E 421), mikrokristalinė celiuliozė, natūrali ir dirbtinė apelsinų skonio medžiaga (SN027512), natrio hidrokarbonatas.

Remeron išvaizda ir kiekis pakuotėje

Remeron SolTab tabletės yra apvalios, baltos, vienoje jų pusėje pažymėtas kodas TZ/1 (ant 15 mg tablečių), TZ/2 (ant 30 mg tablečių) arba TZ/4 (ant 45 mg tablečių). Tabletės supakuotos vaikų neatplėšiamose lizdinėse plokštelėse.

Tiekiamos tokios pakuotės:

6 tablečių atplėšiamos lizdinės plokštelės. Kartono dėžutėje yra 5 lizdinės plokštelės (iš viso 30 tablečių).

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas:

N.V. Organon

P. O. Box 20

5340 BH Oss

Nyderlandai

Gamintojai:

N.V. Organon

P. O. Box 20

5340 BH Oss

Nyderlandai

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Organon"

Kalvarijų 98

Vilnius 08211

Tel. + 370 5 2780747

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-06-06 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.