Pram


Pram 40mg plėvele dengtos tabletės N28
G.L. Pharma
Kaina apie 16.66 Eur

INFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

Lapelio turinys

1. Kas yra Pram 40 mg plėvele dengtos tabletės ir nuo ko jos vartojamos

2. Kas žinotina prieš vartojant Pram 40 mg plėvele dengtas tabletes

3. Kaip vartoti Pram 40 mg plėvele dengtas tabletes

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Pram 40 mg plėvele dengtų tablečių laikymo sąlygos

6. Kita informacija

Pram 40 mg plėvele dengtos tabletėsCitalopramo hidrobromidas

- Veiklioji medžiaga yra citalopramo hidrobromidas. Vienoje Pram 40 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 40 mg veikliosios medžiagos citalopramo hidrobromido.

- Pagalbinės medžiagos yra manitolis, mikrokristalinė celiuliozė, koloidinis bevandenis silicio oksidas, magnio stearatas, hipromeliozė, titano dioksidas E 171, makrogolis 6000.

Pakuotė

Lizdinėje juostelėje yra 28 plėvele dengtų tablečių.

Baltos, apvalios, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės su perlaužimo vagele abiejose pusėse.

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas

G.L. Pharma GmbH

Schlossplatz 1

8502 Lannach

Austrija

1. KAS YRA PRAM 40 MG PLĖVELE DENGTOS TABLETĖS IR NUO KO JOS VARTOJAMOS

Pram 40 mg plėvele dengtos tabletės veikia centrinę nervų sistemą ir vartojamos afektiniams sutrikimams (depresijai) ir depresijos būklei, kuri pasireiškia liūdesiu, nelaimės nuojauta, rūpesčiu, baime, kančia, taip pat obsesiniam kompulsiniam sindromui (prievartinei įkyrumo neurozei) bei stipriai baimei ir panikos priepuoliui su arba be atviros erdvės baime (agorafobija) gydyti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PRAM 40 MG PLĖVELE DENGTAS TABLETES

Pram 40 mg plėvele dengtas tabletes vartoti draudžiama:

- kai atsiranda netikėtų šalutinio poveikio požymių, kurie būna dėl padidėjusio organizmo jautrumo Pram 40 mg plėvele dengtoms tabletėms, pvz., bėrimas, stiprus niežulys.

Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metu

Pram 40 mg plėvele dengtos tabletės paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės vaistus, padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Pram 40 mg plėvele dengtas tabletes jaunesniems nei 18 metų pacientams, jei, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Pram 40 mg plėvele dengtas tabletes jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems Pram 40 mg plėvele dengtas tabletes, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Pram 40 mg plėvele dengtų tablečių poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas

Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:

- jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;

- jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

Specialios atsargumo priemonėsPasakykite gydytojui, jei sergate kokia nors kepenų liga. Tuomet gydytojas imsis reikiamų atsargumo priemonių.

NėštumasPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Praneškite gydytojui, jei planuojate pastoti ar esate nėščia.

Įsitikinkite, kad jūsų akušerė ir (arba) gydytojas žino, kad jūs vartojate Pram. Jei vartojate nėštumo laikotarpiu, ypač per paskutinius tris nėštumo mėnesius, tokie vaistai kaip Pram gali padidinti jūsų vaiko sunkios būklės, vadinamos naujagimių persistuojančia plautine hipertenzija (NPPH), sukeliančios dažną kvėpavimą ir melsvą odos spalvą (cianozę), riziką. Šie simptomai dažniausiai atsiranda per pirmas 24 valandas po kūdikio gimimo. Jei taip atsitinka jūsų kūdikiui, nedelsdami kreipkitės į akušerę ir (arba) gydytoją.

Žindymo laikotarpisPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Jei Pram 40 mg plėvele dengtas tabletes reikia vartoti žindymo laikotarpiu, žindymą reikia nutraukti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymasNors Pram 40 mg plėvele dengtos tabletės neveikia slopinančiai, gebėjimas vairuoti ar valdyti mechanizmus gali sutrikti.

Kitų vaistų vartojimasJeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kurie vaistai gali turėti įtakos Pram 40 mg plėvele dengtų tablečių veiksmingumui. Todėl pasakykite gydančiajam gydytojui, jei vartojate dar kitus vaistus (ypač tuomet, jei vartojate gydytojo nepaskirtus vaistus arba vaistus, kuriuos paskyrė kitas gydytojas), pvz., raminamuosius, migdomuosius, skausmą malšinančius ir kitus.

3. KAIP VARTOTI PRAM 40 MG PLĖVELE DENGTAS TABLETES Pram 40 mg plėvele dengtas tabletes visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pram 40 mg plėvele dengtas tabletes reikėtų gerti kartą per parą nesukramtytas po valgio ir užsigerti gausiu skysčio kiekiu. Dažniausiai patariama per parą gerti 20 mg citalopramo (tai yra pusę plėvele dengtos tabletės). Jei reikia, šią dozę gydytojas gali pakeisti, tai yra po truputį padidinti. Sergant ligomis, susijusiomis su stipria baime ir panika, pradinė dozė yra 10 mg citalopramo. Daugumai pacientų pakanka 20-30 mg citalopramo per parą. Nereikėtų viršyti didžiausios paros dozės - 60 mg (tai atitinka pusantros plėvele dengtos tabletės). Senyviems pacientams patariama vartoti mažesnes dozes (10-30 mg per parą).

Jeigu manote, kad Pram 40 mg plėvele dengtos tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kaip ir vartojant kitus vaistus depresijai gydyti, nuotaika nepagerėja iš karto. Gydymo pradžioje kai kuriems žmonėms, kamuojamiems stiprios baimės ir panikos, gali netgi padidėti baimė. Todėl, reikšmingo būklės pagerėjimo reikia laukti tik praėjus tam tikram laikui. Norint, kad būklė nepablogėtų iš naujo ar liga nepasikartotų, netgi tuomet, kai būklė nepagerėja ar atsiranda nemalonūs pojūčiai, gydymo Pram 40 mg plėvele dengtomis tabletėmis be gydytojo nurodymų nereikėtų keisti ar nutraukti.

Pamiršus pavartoti Pram 40 mg plėvele dengtas tabletesPraleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Pavartojus per didelę Pram 40 mg plėvele dengtų tablečių dozęPerdozavus vaisto, gali būti padidėjęs mieguistumas, nuovargis, svaigulys, pykinimas, rankų drebėjimas.

Tuomet reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pokyčiai nutraukus Pram 40 mg plėvele dengtų tablečių vartojimąPripratimą sukeliantis poveikis nežinomas.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Pram 40 mg plėvele dengtos tabletės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Dažniausiai Pram 40 mg plėvele dengtos tabletės toleruojamos gerai ir šalutinio poveikio požymius sukelia labai retai.

Šalutinio poveikio požymiai, prasidedantys gydymo pradžioje, dažniausiai išnyksta savaime tęsiant gydymą ir neturėtų būti gydymo Pram 40 mg plėvele dengtomis tabletėmis nutraukimo priežastimi. Pasitaiko žemiau išvardytų šalutinio poveikio požymių, bet pavieniais atvejais sunku nustatyti, ar tai yra nepageidaujami vaisto poveikio požymiai, nes kai kurie simptomai gali būti dėl pačios ligos.

Virškinimo sutrikimai: sumažėjęs seilių susidarymas (12%), pykinimas arba vėmimas (8%), vidurių užkietėjimas (7%), kartais viduriavimas, apetito stoka, padidėjęs seilėtekis, dispepsija. Šie šalutinio poveikio požymiai gali būti ir ligos simptomai.

Miego sutrikimai: sumažėjusi miego trukmė (8%), slopinimas (7%).

Kiti šalutinio poveikio požymiai: drebėjimas, padidėjęs prakaitavimas (11%), galvos skausmas (9%), svaigulys (6%), kartais atsirandantis dažnas širdies plakimas, kraujotakos sutrikimas esant vertikalioje padėtyje, šalčio pojūtis. Sutrikęs šlapinimasis, regėjimo akomodacijos sutrikimas, išsiplėtę vyzdžiai, konfūzija pasitaiko žymiai rečiau nei vartojant kitus vaistus depresijai gydyti.

Svoris nedidėja, rečiau pasitaiko nepageidaujami anticholinerginio poveikio požymiai. Pram 40 mg plėvele dengtos tabletės neveikia kardiotoksiškai, bet gali sustiprinti esančią sinusinę bradikardiją, širdies ligą, kurios metu esti suretėjęs širdies plakimas.

Pastebėta, kad šios grupės vaistus vartojantiems pacientams padidėja kaulų lūžimų rizika.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. PRAM 40 MG PLĖVELE DENGTŲ TABLEČIŲ LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

UAB „GL Pharma Vilnius"

A.Jakšto g. 12

LT-01105 Vilnius

Tel. + 370 5 2610705

office@ gl-pharma.lt

Šis informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-06-27 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.