Piracetams


Piracetams 400mg kietos kapsulės N60
OlainFarm
Kaina apie 5.91 Eur

Informacija vartotojui

PIRACETAMAS

Tarptautinis pavadinimas PIRACETAMUM

Piracetamas yra 2-okso-1-pirolidinilacetamidas. Medicinoje vartojamos jo kapsulės ir tabletės su apvalkalu.

Farmakologinės savybės

Piracetamas yra psichotropinių medžiagų, vadinamųjų nootropų (graikų kalbos žodis noo reiškia mąstymą, tropos - kryptį), grupės medikamentas. Jis gerina centrinės nervų sistemos medžiagų apykaitą, didina ATF koncentraciją smegenyse, skatina ribonukleino rūgšties ir fosfolipidų sintezę, gliukozės pasisavinimą ir skaldymą. Vaistas gerina galvos smegenų integracinę funkciją, šiek tiek stimuliuoja CNS, gerina atmintį, didina smegenų ląstelių atsparumą dėl įvairių priežasčių atsiradusiai hipoksijai, mokantis lengvina pateikiamos medžiagos supratimą ir įsisavinimą.

INDIKACIJOS

Vaistas vartojamas nervų, psichikos ir narkologijos ligoms gydyti. Nervų ligos. Piracetamas dažniausiai vartojamas dėl kraujagyslių pažeidimo atsiradusioms galvos smegenų ligoms (aterosklerozei, hipertoninei ligai, parkinsonizmui) gydyti tokiu atveju, jei atsiranda lėtinio smegenų kraujotakos nepakankamumo simptomų: sutrinka atmintis, dėmesys, kalba, sukasi ir skauda galva.

Vaistas tinka ūminiam smegenų kraujotakos sutrikimui, dėl traumos ar apsinuodijimo atsiradusiai prekomai arba komai gydyti bei sveikimo po šių ligų ligonio motoriniam ir psichiniam akty vumui gerinti. Be to, piracetamas vartojamas nervų sistemos ligoms, dėl kurių mažėja ligonio intelektas, atmintis, sutrinka emocijos ir valia, gydyti.

Psichikos ligos.Piracetamas tinka ligoniams, sergantiems dėl įvairių priežasčių atsiradusia neurozinės ir astenoadinaminės depresijos sindromu, kai vyrauja adinamijos, astenijos, senestohipochondrijos simpt., ideacijos slopinimas. Vaistas vartojamas šizofrenijos metu atsiradusiai vangumo ir apatijos būklei, dėl įvairių priežasčių atsiradusiam psichoorganiniam sindromui, senatvės ir atrofijos sukeltoms ligoms gydyti. Be to, piracetamu kartu su kitokiais vaistais gydomos dėl smegenų vystymosi sutrikimo ar pažeidimo prasidėjusios psichikos ligos, antidepresantais neišgydoma depresija. Jei netoleruojami neuroleptikai ar kitokie psichotropiniai vaistai, medikamentas vartojamas šių preparatų šalutiniam poveikiui somatovegetacinei, nervų ir psichikos sistemai šalinti bei pr ofilaktikai.

Piracetamas gali būti vartojamas kaip pagalbinė priemonė epilepsijai gydyti.

Narkologinės ligos. Vaistas vartojamas nutraukimo sindromui, baltajai karšligei arba būklei prieš jos pradžią šalinti, ūminiam apsinuodijimui alkoholiu, morfinu, barbituratais, fenaminu ir kt. medžiagomis gydyti. Be to, vaistas tinka lėtinio alkoholizmo sukeltam psihikos sutrikimui (astenijai, intelekto, atminties ir kt. sutrikimui) mažinti.

Dozavimas ir vartojimas

Lėtinei ligai gydyti piracetamas dažniausiai vartojamas prieš valgį. Iš pradžių per dieną reikia gerti 1,2 g (po 0,4 g tris kartus per dieną ), vėliau dozę galima didinti iki 3,2 g ir daugiau. Gydomasis poveikis dažniausiai pastebimas vaistą vartojant 2-3 savaites. Po to dozę galima mažinti ir per dieną gerti 1,2-1,6 g(po 0,4g 3-4 kartus per dieną). Gydymo kursas trunka nuo 2-3 savaičių iki 2-6 mėnesių. Prireikus jį galima kartoti. Jei reikia, piracetamą galima vartoti kartu su psichotropiniais, širdies ir kraujagyslių sistemą veikiančiais ir kitokiais vaistais.

Ūminiam galvos smegenų pažeidimui gydyti piracetamas vartojamas kartu su kitokiomis nuodų poveikį mažinančiomis ir smegenų veiklą gerinančiomis priemonėmis, psichikos ligoms gydyti - kartu su kai kuriais psichotropiniais vaistais.

ŠALUTINIS POVEIKIS

Kai kuriems pacientams galima per didelė CNS stimuliacija (atsiranda nerimas, irzlumas, sutrinka miegas), gali sutrikti virškinimas, pagyvenusiems žmonėms labai retai gali paūmėti širdies išemija. Tokiu atveju reikia mažinti dozę arba jo vartojimą nutraukti.

KONTRAINDIKACIJOS

Preparatą vartoti draudžiama jei yra ūmus inkstų funkcijos sutrikimas arba moteris nėščia. Vaisto forma ir pakuotė Pakuotė, kurioje yra šimtas dvidešimt 200 mg tablečių su apvalkalu. Pakuotė, kurioje yra šešiasdešimt 400 mg kapsulių.

LAIKYMO SĄLYGOS

Vaistą reikia laikyti sausoje, tamsioje vietoje.

Tinkamumo laikas

Vaisto kapsulių ir tablečių su apvalkalu tinkamumo laikas - 3 metai. Gamintojas :AB "Olainfarm 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.