Olanzapine Torrent


Olanzapine Torrent 15mg burnoje disperg.tab. N28
Torrent Pharma
Kaina apie 43.69 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Olanzapine Torrent 2.5 mg burnoje disperguojamosios tabletės

Olanzapine Torrent 5 mg burnoje disperguojamosios tabletės

Olanzapine Torrent 7.5 mg burnoje disperguojamosios tabletės

Olanzapine Torrent 10 mg burnoje disperguojamosios tabletės

Olanzapine Torrent 15 mg burnoje disperguojamosios tabletės

Olanzapine Torrent 20 mg burnoje disperguojamosios tabletės

Olanzapinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Olanzapine Torrent ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Olanzapine Torrent

3. Kaip vartoti Olanzapine Torrent

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Olanzapine Torrent

6. Kita informacija

1. KAS YRA OLANZAPINE TORRENT IR KAM JIS VARTOJAMAS

Olanzapine Torrent priklauso vaistų nuo psichozės grupei.

Olanzapinu gydoma liga, kuriai būdingas neesančių garsų girdėjimas, neesančių daiktų matymas ar jautimas, klaidingi įsitikinimai, neįprastas įtarumas ir nepritapimas. Žmonės, sergantys šia liga, gali jaustis prislėgti, apimti nerimo ar įsitempę.

Olanzapinu gydomos būklės, kurioms būdingi šie simptomai: pakilumo jausmas, energijos perteklius, žymiai sumažėjęs miego poreikis, labai greitas kalbėjimo būdas bei minčių antplūdis, kartais didelis irzlumas. Be to, šis vaistas stabilizuoja nuotaiką, todėl saugo nuo tolesnių su liga susijusių luošinančių nuotaikos pakilimų ir pablogėjimų (depresijos).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OLANZAPINE TORRENT

Olanzapine Torrent vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) olanzapinui arba bet kuriai pagalbinei Olanzapine Torrent medžiagai. Alerginė reakcija gali pasireikšti bėrimu, niežėjimu, veido, lūpų tinimu ar dusuliu. Jei Jums taip yra buvę, pasakykite gydytojui.

- jeigu anksčiau buvo diagnozuota akių liga, pvz., kurio nors tipo glaukoma (akispūdžio padidėjimas).

Specialių atsargumo priemonių, vartojant Olanzapine Torrent, reikia:

- šios rūšies vaistai gali sukelti neįprastus judesius, ypač veido ir liežuvio. Jei taip atsitiko Jums vartojant Olanzapine Torrent, kreipkitės į gydytoją.

- labai retai šios grupės vaistai gali sukelti karščiavimą su padažnėjusiu kvėpavimu, prakaitavimu, raumenų sąstingiu ir apsnūdimu ar mieguistumu. Jei taip atsitiko Jums, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

- olanzapino vartoti senyviems demencija sergantiems pacientams nerekomenduojama, nes tai gali sukelti sunkų šalutinį poveikį.

Prieš pradėdami vartoti Olanzapine Torrent, kiek galima greičiau pasakykite gydytojui, jei sergate šiomis ligomis:

cukriniu diabetuširdies ligakepenų ar inkstų ligaParkinsono ligaepilepsijaprostatos ligažarnų nepraeinamumu (paralyžiniu)kraujo ligainsultu arba "mikro" insultu (praeinantieji insulto simptomai)

Jei sergate demencija, Jūs arba Jumis besirūpinantis asmuo ar giminaitis turi pranešti gydytojui, jei

Jums kada nors yra buvęs insultas arba "mikro" insultas.

Jei esate vyresnis kaip 65 metų, gydytojas gali reguliariai matuoti Jūsų kraujospūdį.

Olanzapinu jaunesnių kaip 18 metų pacientų gydyti negalima.

Kitų vaistų vartojimas

Kitų vaistų kartu su Olanzapine Torrent vartoti galima tik gydytojo nurodymu. Jeigu kartu su olanzapinu vartosite antidepresantų ar vaistų, mažinančių nerimą arba padedančių užmigti (trankviliantų), galite būti mieguistas.

Jeigu vartojate fluvoksaminą (antidepresantą) arba ciprofloksaciną (antibiotiką), pasakykite gydytojui,kadangi tokiu atveju gali prireikti keisti olanzapino dozę.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

Jį ypač svarbu informuoti, jeigu vartojate vaistų nuo Parkinsono ligos.

Olanzapino vartojimas su maistu ir gėrimais

Gydydamiesi olanzapinu, nevartokite jokių alkoholinių gėrimų, nes vartojami kartu jie gali sukelti mieguistumą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia ar manote, kad pastojote, kiek galima greičiau pasakykite gydytojui. Šio vaisto

nėštumo metu vartoti negalima, nebent tai Jūs aptarsite su gydytoju. Šio vaisto žindymo laikotarpiu

vartoti negalima, nes mažas jo kiekis gali patekti į motinos pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartodami olanzapiną, galite jaustis apsnūdę. Jei taip atsitiktų, vairuoti ar mechanizmų valdyti

negalima. Pasakykite gydytojui.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Olanzapine Torrent medžiagas

Pacientai, kurie netoleruoja fenilalanino, turi žinoti, kad Olanzapine Torrent tabletėse yra aspartamo, kuris yra fenilalanino šaltinis. Gali būti kenksmingas žmonėms, sergantiems fenilketonurija.

3. KAIP VARTOTI OLANZAPINE TORRENT

Olanzapine Torrent visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gydytojas pasakys, po kiek Olanzapine Torrent tablečių gerti ir kiek laiko jų vartoti. Šio vaisto paros dozė yra nuo 5 iki 20 mg. Pasitarkite su savo gydytoju, jeigu ligos simptomai atsinaujintų, tačiau nenustokite vartoti Olanzapine Torrent, nebent tai padaryti nurodytų gydytojas.

Olanzapine Torrent tabletes reikia vartoti vieną kartą per parą taip, kaip nurodė gydytojas. Pasistenkite jas gerti kiekvieną dieną tuo pačiu laiku, nesvarbu, valgant ar nevalgius. Olanzapine Torrent burnoje disperguojamosios tabletės yra geriamasis vaistas.

Olanzapine Torrent tabletės yra trapios, todėl su jomis elgtis reikia atsargiai. Nelieskite tablečių drėgnomis rankomis, kadangi jos gali sutrupėti.

Tabletę taip pat galima ištirpinti ir išmaišyti puodelyje ar stiklinėje vandens, apelsinų, obuolių sulčių, pieno ar kavos. Sumaišius su kai kuriais gėrimais, tirpalas gali pakeisti spalvą, susidrumsti. Ištirpinus tabletę, gėrimą reikia išgerti nedelsiant.

Pavartojus per didelę Olanzapino dozę

Išgėrus per daug olanzapino tablečių, gali atsirasti tokių simptomų: dažnas širdies plakimas,

sujaudinimas arba agresyvumas, kalbos sutrikimas, neįprasti judesiai (ypač veido ar liežuvio) bei

sąmonės pritemimas. Galimi ir kitokie simptomai: ūminis minčių susipainiojimas, traukuliai (epilepsija), koma, karščiavimas su kvėpavimo padažnėjimu, prakaitavimu, raumenų sąstingiu ir apsnūdimu arba mieguistumu, kvėpavimo suretėjimas, aspiracija, kraujospūdžio padidėjimas ar sumažėjimas, nenormalus širdies ritmas. Taip atsitikus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar iš karto vykite į ligoninę. Gydytojui parodykite tablečių pakuotę.

Pamiršus pavartoti Olanzapine Torrent

Tabletes išgerkite tuojau pat prisiminę. Dviejų dozių per vieną parą gerti negalima.

Nustojus vartoti Olanzapine Torrent

Jeigu jaučiatės geriau, tablečių vartojimo nutraukti negalima. Svarbu Olanzapine Torrent vartoti tol, kol gydytojas nurodys baigti gydymą.

Jeigu staigiai nutrauksite olanzapino vartojimą, gali pasireikšti simptomų, pvz., prakaitavimas, nemiga, drebulys, nerimas ar pykinimas ir vėmimas. Baigiant gydymą, gydytojas patars dozę mažinti palaipsniui.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Olanzapine Torrent, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Labai dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 1 iš 10 vaistą vartojusių pacientų)

Svorio padidėjimas.Mieguistumas.Prolaktino koncentracijos kraujyje padidėjimas.

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 1 - 10 iš 100 vaistą vartojusių pacientų)

Kai kurių kraujo ląstelių kiekio ir lipidų koncentracijos kraujyje pokyčiai.Cukraus koncentracijos kraujyje ir šlapime padidėjimas.Didesnis alkio pojūtis.Galvos svaigimas.Nerimastingumas.Drebulys.Raumenų sąstingis ar spazmas (įskaitant akių judesius).Kalbos sutrikimas.Neįprasti judesiai (ypač veido ar liežuvio).Vidurių užkietėjimas.Burnos džiūvimas.Išbėrimas.Silpnumas.Labai didelis nuovargis.Vandens kaupimasis, sukeliantis rankų, kulkšnių ir pėdų patinimą.Gydymo pradžioje kai kurie žmonės gali jausti svaigulį ar alpti (suretėjus pulsui), ypač atsistoję iš gulimos ar sėdimos padėties. Toks poveikis dažniausiai praeina savaime, bet jeigu nepraeina, pasakykite gydytojui.Seksualiniai sutrikimai – sumažėjęs lytinis potraukis vyrams ir moterims ar erekcijos sutrikimai vyrams

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 1 - 10 iš 1000 vaistą vartojusių pacientų)

Retas pulsas.Jautrumo šviesai padidėjimas.Šlapimo nelaikymasPlaukų slinkimas.Menstruacijų ciklo sutrikimai ar išnykusios mėnesinėsVyrų ir moterų krūtų padidėjimas bei pieno išskyros is jų

Kitas šalutinis poveikis, kurio dažnio, remiantis turimais duomenimis, nustatyti negalima

Alerginė reakcija (pvz.: burnos ir gerklės patinimas, niežulys, išbėrimas).Cukrinis diabetas ar jo pasunkėjimas, kartais susijęs su ketoacidoze (ketonų atsiradimu kraujyje ir šlapime) ar koma.Normalios kūno temperatūros sumažėjimas.Traukuliai, paprastai susiję su anksčiau buvusiais (epilepsija).Karščiavimas, lydimas dažno kvėpavimo, prakaitavimo, raumenų sąstingio ir mieguistumo ar apsnūdimo.Akies raumenų spazmai, sukeliantys sukamuosius akių judesius.Nenormalus širdies ritmas.Staigi mirtis dėl neaiškių priežasčių.Kraujo krešulių susidarymas, pvz., kojų giliųjų venų trombozė ar krešuliai plaučiuose.Kasos uždegimas, sukeliantis smarkų pilvo skausmą, karščiavimą ir vėmimą.Kepenų liga, pasireiškianti odos ir akių baltymų pageltimu.Raumenų liga, pasireiškianti raumenų diegliais ir skausmu dėl neaiškių priežasčių.Apsunkintas šlapinimasis.Ilgalaikė ir (arba) skausminga erekcija.

Senyvi demencija sergantys pacientai, vartodami olanzapiną, gali susirgti insultu, pneumonija, šlapimo

nelaikymu, gali nugriūti, jiems gali atsirasti didžiulis nuovargis, regos haliucinacijos, padidėti kūno

temperatūra, parausti oda bei gali būti sunku vaikščioti. Buvo keli šios grupės pacientų mirties atvejai.

Sergantiesiems Parkinsono liga olanzapinas gali pabloginti ligos simptomus.

Kai kurioms moterims, ilgai vartojančioms šios rūšies vaistus, pradėjo skirtis pieno, išnyko mėnesinės

arba sutriko jų ciklas. Jei taip atsitinka, praneškite gydytojui. Labai retai motinų, paskutiniuoju

nėštumo laikotarpiu (paskutiniai 3 mėn.) vartojusių olanzapino, naujagimiams gali atsirasti drebulys, mieguistumas ar apsnūdimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI OLANZAPINE TORRENT

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Olanzapine Torrent vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Olanzapine Torrent sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra olanzapinas.

Kiekvienoje burnoje disperguojamojoje tabletėje yra 2,5 mg olanzapino.

Kiekvienoje burnoje disperguojamojoje tabletėje yra 5 mg olanzapino.

Kiekvienoje burnoje disperguojamojoje tabletėje yra 7,5 mg olanzapino.

Kiekvienoje burnoje disperguojamojoje tabletėje yra 10 mg olanzapino.

Kiekvienoje burnoje disperguojamojoje tabletėje yra 15 mg olanzapino.

Kiekvienoje burnoje disperguojamojoje tabletėje yra 20 mg olanzapino.

- Pagalbinės medžiagos yra: manitolis (E421), aspartamas (E951), krospovidonas, mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas.

Olanzapine Torrent išvaizda ir kiekis pakuotėje

Olanzapine Torrent 2,5 mg yra geltonos spalvos, apvalios, plokščios, nuožulniais kraštais nedengtos tabletės, pažymėtos „2.5" vienoje pusėje ir lygios kitoje.

Olanzapine Torrent 5 mg yra geltonos spalvos, apvalios, plokščios, nuožulniais kraštais nedengtos tabletės, su perlaužimo vagele vienoje pusėje ir pažymėtos „5" kitoje.

Olanzapine Torrent 7.5 mg yra geltonos spalvos, apvalios, plokščios, nuožulniais kraštais nedengtos tabletės, su perlaužimo vagele vienoje pusėje ir pažymėtos „7.5" kitoje.

Olanzapine Torrent 10 mg yra geltonos spalvos, apvalios, plokščios, nuožulniais kraštais nedengtos tabletės, su perlaužimo vagele vienoje pusėje ir pažymėtos „10" kitoje.

Olanzapine Torrent 15 mg yra geltonos spalvos, apvalios, plokščios, nuožulniais kraštais nedengtos tabletės, su perlaužimo vagele vienoje pusėje ir pažymėtos „15" kitoje.

Olanzapine Torrent 20 mg yra geltonos spalvos, apvalios, plokščios, nuožulniais kraštais nedengtos tabletės, su perlaužimo vagele vienoje pusėje ir pažymėtos „20" kitoje.

Pakuotės dydžiai:

Olanzapine Torrent 2,5 mg

Kiekis pakuotėje: 10, 14, 28, 30, 35, 50, 56, 70 tablečių.

Olanzapine Torrent 5 mg

Kiekis pakuotėje: 10, 14, 28, 30, 35, 50, 56, 70 tablečių.

Olanzapine Torrent 7,5 mg

Kiekis pakuotėje: 10, 14, 28, 30, 35, 50, 56, 70 tablečių.

Olanzapine Torrent 10 mg

Kiekis pakuotėje: 10, 14, 28, 30, 35, 50, 56, 70 tablečių.

Olanzapine Torrent 15 mg

Kiekis pakuotėje: 10, 14, 28, 30, 35, 50, 56, 70 tablečių.

Olanzapine Torrent 20 mg

Kiekis pakuotėje: 10, 14, 28, 30, 35, 50, 56, 70 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Torrent Pharma GmbH

Suedwestpark 50

90449 Nürnberg

Vokietija

Tel: +49 (0) 911 4302 970

Faks: +49 (0) 911 4302 971

E-paštas: mail@torrentpharma.de

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Torrent Pharma GmbH

Tel. +370 687 14 6 14

indva@delfi.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-06-01 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.