Nurabax


Nurabax 300mg kietos kapsulės N20
Ranbaxy
Kaina apie 6.76 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Nurabax 100 mg kietos kapsulės

Nurabax 300 mg kietos kapsulės

Nurabax 400 mg kietos kapsulės

Gabapentinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Nurabax ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Nurabax

3. Kaip vartoti Nurabax

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Nurabax

6. Kita informacija

1. KAS YRA NURABAX IR KAM JIS VARTOJAMAS

Nurabax priklauso vaistų, kuriais gydoma epilepsija ir malšinamas periferinis neuropatinis skausmas, grupei.

Epilepsija

Nurabax gydomos įvairios epilepsijos formos (priepuoliai, kurie iš pradžių kyla kurioje nors smegenų dalyje, o vėliau išplinta arba neišplinta į kitas smegenų dalis). Gydytojas gali skirti vartoti Nurabax, jeigu buvęs gydymas pilnai nekontroliuoja priepuolių. Jeigu gydytojas nenurodė kitaip, turite vartoti Nurabax kartu su kitais iki šiol vartotais vaistais. Suaugusiuosius ir vyresnius nei 12 metų paauglius galima gydyti ir vienu Nurabax.

Periferinis neuropatinis skausmas

Nurabax malšinamas ilgalaikis skausmas, kurį sukelia nervų pažeidimas. Daugelis įvairių ligų gali sukelti periferinį neuropatinį skausmą, kuris pirmiausia atsiranda kojose ir (arba) rankose (pvz.: diabetas, juostinė pūslelinė). Skausmas gali būti jaučiamas kaip karštis, deginimas, tvinkčiojimas, šaudantis skausmas, dūrimas, aštrus skausmas, spazmai, gėlimas, dilgčiojimas, tirpulys, smeigtukų ar adatėlių badymas ar pan.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NURABAX

Nurabax vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) gabapentinui arba bet kuriai pagalbinei Nurabax medžiagai;

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu sergate inkstų liga;

- jeigu pasireiškia nuolatinis pilvo skausmas, pykinimas ar vėmimas. Jeigu atsiranda tokių požymių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais, tokiais kaip gabapentinas turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra morfino, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui, nes morfinas gali sustiprinti Nurabax poveikį.

Manoma, kad Nurabax nesąveikauja su jokiais kitais antiepilepsiniais vaistais ar hormoniniais kontraceptikais. Nurabax gali turėti įtakos kai kuriems laboratorinių tyrimų rodmenims. Jeigu reikia atlikti šlapimo tyrimus, pasakykite gydytojui ar ligoninės personalui, kad vartojate Nurabax.

Jeigu Nurabax gersite kartu su skrandžio rūgštingumą mažinančiais vaistais, kurių sudėtyje yra aliuminio ir magnio, gali sumažėti Nurabax absorbcija skrandyje. Todėl Nurabax rekomenduojama gerti praėjus mažiausiai dviem valandoms po skrandžio rūgštingumą mažinančių vaistų pavartojimo.

Nurabax vartojimas su maistu ir gėrimais

Nurabax galima gerti valgant ar nevalgius.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nurabax nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai vaistą vartoti skiria gydytojas. Vaisingos moterys turi naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą.

Specialių tyrimų, kuriais būtų nustatytas gabapentino poveikis nėščioms moterims, neatlikta, bet pranešama, kad kiti epilepsijai gydyti vartojami vaistai didina vaisiaus pažeidimo riziką, ypač tada, kai kartu vartojami keli vaistai nuo epilepsijos. Todėl, jei tik galima, nėštumo metu reikia vartoti tik vieną vaistą nuo priepuolių ir tik paskyrus gydytojui.

Staigiai nutraukti šio vaisto vartojimą negalima, nes tai gali sukelti nutraukimo priepuolius, kurie gali turėti sunkių pasekmių Jums ir vaisiui.

Jeigu pastojote, manote, kad galite būti nėščia, arba planuojate pastoti vartodama Nurabax, nedelsdama kreipkitės į savo gydytoją.

Nurabax veiklioji medžiaga gabapentinas prasiskverbia į motinos pieną. Poveikis žindomam kūdikiui nežinomas, todėl Nurabax žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nurabax gali sukelti galvos svaigimą, mieguistumą ir nuovargį. Vairuoti ir mechanzimų valdyti ar užsiimti kita pavojinga veikla negalima tol, kol nežinote, kaip gydymas šiuo vaistu veikia Jūsų gebėjimą atlikti šią veiklą.

3. KAIP VARTOTI NURABAX

Nurabax visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gydytojas paskirs vartoti tinkamą vaisto dozę.

Jeigu manote, kad Nurabax veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu esate senyvas pacientas (vyresnis kaip 65 metų), turite vartoti įprastinę Nurabax dozę, išskyrus, jeigu sergate inkstų liga.

Jeigu sergate inkstų liga, gydytojas gali skirti kitokią gydymo schemą ir (arba) dozę.

Visada reikia nuryti visą kapsulę užgeriant dideliu vandens kiekiu.

Vartokite Nurabax tol, kol gydytojas lieps nutraukti gydymą.

Periferinis neuropatinis skausmas

Vartokite tiek kapsulių, kiek nurodė gydytojas. Paprastai gydytojas tinkamą dozę nustatys palaipsniui. Pradinė paros dozė yra nuo 300 mg iki 900 mg. Vėliau dozė gali būti palaipsniui didinama iki didžiausios 3600 mg paros dozės, kurią gydytojas lieps išgerti lygiomis dalimis per tris kartus, t. y. vieną dozę - ryte, kitą - per pietus ir trečią - vakare.

Epilepsija

Suaugusieji ir paaugliai

Gerkite tiek kapsulių, kiek nurodė gydytojas. Paprastai gydytojas tinkamą dozę nustatys palaipsniui. Pradinė paros dozė yra nuo 300 mg iki 900 mg. Vėliau dozė gali būti palaipsniui didinama iki didžiausios 3600 mg paros dozės, kurią gydytojas lieps išgerti lygiomis dalimis per tris kartus, t. y. vieną dozę - ryte, kitą - per pietus ir trečią - vakare.

6 metų ir vyresni vaikai

Kokią vaisto dozę skirti vartoti vaikui, nuspręs gydytojas, nes ji yra apskaičiuojama pagal vaiko svorį. Gydymas pradedamas mažiausia pradine doze, kuri palaipsniui maždaug per tris dienas padidinama. Įprasta pradinė paros dozė epilepsijai gydyti yra 25‑35 mg/kg kūno svorio. Šią dozę reikia padalyti į tris dalis ir kiekvieną dieną gerti po vieną kapsulę ryte, per pietus ir vakare.

Nurabax nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 6 metų vaikams.

Pavartojus per didelę Nurabax dozę

Nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Pasiimkite su savimi likusias kapsules, talpyklę ar etiketę, kad ligoninėje galėtų tiksliai nustatyti, kokio vaisto išgėrėte.

Perdozavimo simptomai yra galvos svaigulys, dvejinimasis akyse, kalbos sutrikimas, mieguistumas, letargija, lengvas viduriavimas.

Pamiršus pavartoti Nurabax

Jeigu pamiršote išgerti dozę, padarykite tai, kai tik prisiminsite, išskyrus atvejus, kai arti kitos dozės gėrimo laikas. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Nurabax

Negalima nutraukti Nurabax vartojimo, kol gydytojas neliepė baigti gydymo. Baigiant gydymą, dozę reikia mažinti palaispniui ne greičiau kaip per 1 savaitę. Jeigu staigiai nutrauksite Nurabax vartojimą arba ankščiau nei nurodė gydytojas, padidėja priepuolių rizika.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Nurabax, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Toliau išvardytas labai dažnas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti dažniau nei 1 iš 10 pacientų

- Virusinė infekcija.

- Mieguistumas, galvos svaigimas, koordinacijos sutrikimas.

- Nuovargis, karščiavimas.

Toliau išvardytas dažnas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti dažniau nei 1 iš 100 pacientų

- Plaučių uždegimas, kvėpavimo takų infekcija, šlapimo takų infekcija, infekcija, ausų uždegimas.

- Baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų) kiekio sumažėjimas.

- Anoreksija, apetito padidėjimas.

- Pyktis aplinkiniams, sumišimas, nuotaikų kaita, depresija, nerimas, nervingumas, mąstymo sutrikimai.

- Traukuliai, mėšlungiški judesiai, kalbos sutrikimas, atminties sutrikimas, drebulys, miego sutrikimai, galvos skausmas, odos jautrumas, jutimų susilpnėjimas, koordinacijos sutrikimai, neįprasti akių judesiai, refleksų sustiprėjimas, susilpnėjimas arba nebuvimas.

- Miglotas matymas, dvejinimasis akyse.

- Galvos svaigulys.

- Kraujospūdžio padidėjimas, paraudimas ar kraujagyslių išsiplėtimas.

- Kvėpavimo pasunkėjimas, bronchitas, gerklės skausmas, kosulys, nosies džiūvimas.

- Vėmimas (šleikštulys), pykinimas, dantų sutrikimai, dantenų uždegimas, viduriavimas, pilvo skausmas, virškinimo sutrikimas, vidurių užkietėjimas, burnos ar gerklės džiūvimas, dujų kaupimasis virškinimo trakte.

- Veido patinimas, mėlynės, išbėrimas, niežulys, spuogai.

- Sąnarių, raumenų, nugaros skausmas, trūkčiojimas.

- Šlapimo,išmatų nelaikymas.

- Erekcijos sutrikimai.

- Kojų ir rankų patinimas arba veidą, liemenį ir galūnes apimantis patinimas, eisenos sutrikimas, silpnumas, skausmas, negalavimas, į gripą panašūs simptomai.

- Baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų) kiekio sumažėjimas, svorio padidėjimas.

- Atsitiktinė trauma, lūžiai, įbrėžimai.

Toliau išvardytas retas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti dažniau nei 1 iš 1000 pacientų

- Kraujo krešėjimą lemiančių ląstelių (trombocitų) kiekio sumažėjimas.

- Alerginės reakcija (pvz., dilgėlinė).

- Haliucinacijos.

- Judesių sutrikimai (pvz.: raitymasis, mėšlungiški judesiai, sustingimas).

- Skambėjimas ausyse.

- smarkus širdies plakimas

- Kasos uždegimas.

- Kepenų uždegimas, akių ir odos pageltimas.

- Sunkios odos reakcijos, kurias reikia skubiai gydyti (pvz.: lūpų ir veido patinimas, odos išbėrimas ir paraudimas, plaukų slinkimas).

- Ūminis inkstų nepakankamumas.

- Nepageidaujamas poveikis, kuris atsiranda, staigiai nutraukus gabapentino vartojimą (pvz.: nerimas, miego sutrikimas, pykinimas, skausmas, prakaitavimas), krūtinės skausmas.

- Gliukozės koncentracijos diabeto ligonių kraujyje svyravimai, nenormalūs kraujo tyrimų rodmenys, rodantys kepenų sutrikimą.

Klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo vaikai, metu dažnai nustatytas papildomas šalutinis poveikis: agresyvus elgesys, trūkčiojantys judesiai.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI NURABAX

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant lizdinės plokštelės ar dėžutės po ,,Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Nurabax vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Nurabax sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra gabapentinas. Vienoje kietoje kapsulėje yra 100 mg, 300 mg arba 400 mg gabapentino.

- Pagalbinės medžiagos:

Kapsulės turinys: manitolis, kukurūzų krakmolas, talkas, magnio stearatas.

Kapsulės korpusas ir dangtelis: želatina, natrio laurilsulfatas, titano dioksidas (E 171), raudonasis geležies oksidas (E 172), geltonasis geležies oksidas (E 172).

Spausdinimo dažai: šlakas, juodasis geležies oksidas (E 172), propilenglikolis.

Nurabax išvaizda ir kiekis pakuotėje

Nurabax 100 mg kietos kapsulės yra nepermatomos baltos spalvos kietos kapsulės, ant kurių korpuso ir dangtelio juodais valgomaisiais dažais užrašyta ,,G 100".

Nurabax 300 mg kietos kapsulės yra nepermatomos dramblio kaulo spalvos kietos kapsulės, ant kurių korpuso ir dangtelio juodais valgomaisiais dažais užrašyta ,,G 300".

Nurabax 400 mg kietos kapsulės yra nepermatomos oranžinės spalvos kietos kapsulės, ant kurių korpuso ir dangtelio juodais valgomaisiais dažais užrašyta ,,G 400".

Tiekiamos 20, 50, 100 ir 200 Nurabax kietų kapsulių pakuotės. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas:

Ranbaxy UK Ltd,

20 Balderton Street,

London W1K 6TL

Jungtinė Karalystė

Gamintojas:

Ranbaxy Ireland Limited,

Spafield, Cork Road, Cashel, Co-Tipperary, Airija

Daugiau informacijos apie šį vaistą gali suteikti vietinis rinkodaros teisės turėtojo atstovas.

Ranbaxy atstovybė Lietuvoje

Birželio 23-sios gatvė 23G, LT 50220 Kaunas

Tel. +370-37-311843

Šis vaistas registruotas valstybėse ES narėse tokiais pavadinimais:

Austrija Gabapentin Ranbaxy 300 mg, 400 mg Hartkapseln

Belgija Gabapenmed 100 mg , 300 mg400mg Capsules ,hard /Gélules/ Hartkapseln

Čekija Nurabax 100 mg , 300 mg, 400 mg Tvrdá tobolka

Danija Gabapentin Ranbaxy 100 mg , 300 mg, 400 mg Kapsels, hård

Estija Nurabax 100 mg , 300 mg, 400 mg Kovakapseln

Suomija Gabapentin Ranbaxy 100 mg , 300 mg, 400 mg Kapseli, kova

Vokietija GABAPENTIN BASICS 100 mg, 300 mg, 400 mg Hartkapseln

Graikija Nubarax 100, 300 mg, 400 mg Capsules, hard

Islandija Gabapentin Ranbaxy 100 mg, 300 mg, 400 mg hylki, hart

Airija Rangabax 100 mg , 300 mg, 400 mg Capsules

Italija Gabapentin Ranbaxy 100 mg, 300 mg, 400 mg capsulas rigidas

Latvija Nurabax 100 mg , 300 mg, 400 mg Cietas kapsulas

Lietuva Nurabax 100 mg, 300 mg, 400 mg kietos kapsulés

Olandija Gabapentine 100 mg , 300 mg, 400 mg Capsules, hard

Lenkija Neuran 100, 300, 400

Portugalija Gabapentina Ranbaxy 100 mg, 300 mg, 400 mg Cápsulas

Norvegija Gabapentin Ranbaxy 100 mg , 300 mg, 400 mg Kapsels, hard

Slovakija Nurabax 100 mg , 300 mg, 400 mg Tvardá kapsula

Ispanija Gabapentina Ranbaxygen , 300 mg, 400 mg Cápsulas EFG

Švedija Gabapentin Ranbaxy 100 mg , 300 mg, 400 mg Kapsels, hård

Jungtinė Karalystė Gabapentin 100 mg , 300 mg, 400 mg Capsules

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009 03 31 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.