Nootropil


Nootropil 330mg/ml geriamasis tirpalas 125ml
UCB Pharma
Kaina apie 12.20 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Nootropil 333 mg/ml geriamasis tirpalas

Piracetamas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Nootropil ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Nootropil

3. Kaip vartoti Nootropil

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Nootropil

6. Kita informacija

1. KAS YRA NOOTROPIL IR KAM JIS VARTOJAMAS

Veiklioji vaisto medžiaga, piracetamas, pasižymi poveikiu neuronams (stiprina pažinimo funkcijas, tokias kaip: mokymasis, atmintis, dėmesys ir sąmonė) ir kraujagyslėms (trombocitų, eritrocitų tėkmei kraujagyslėmis, taip pat kraujagyslių sienelėms).

Nootropil vartojamas žemiau išvardytais atvejais.

Suaugusiesiems· Galvos smegenų žievės pažeidimo sukeltų raumenų traukulių, taip vadinamųjų (mioklonijų gydymui (vartoti vieną arba derinti su kitais vaistais nuo epilepsijos).

· Papildomam senyvų žmonių pažintinių funkcijų sutrikimų - atminties netekimo, susilpnėjusios dėmesio koncentracijos ir energijos stokos (išskyrus Alzheimerio ligos ir kitų silpnaprotysčių sukeltus) - gydymui.

· Galvos svaigimo ir pusiausvyros sutrikimo (išskyrus galvos svaigulį dėl kraujotakos sutrikimų ir psichinių priežasčių) gydymui.

Vyresniems kaip 8 metų vaikams

· Skaitymo sutrikimo gydymui, derinant su kitais gydymo metodais, pavyzdžiui, logopedija.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NOOTROPIL

Nootropil vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) piracetamui, kitiems pirolidono dariniams arba bet kuriai pagalbinei Nootropil medžiagai;

- jeigu sergate sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu;

- esant kraujo išsiliejimui galvos smegenyse;

- jeigu sergate Hantingtono chorėja.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu sergate inkstų ligomis;

- jeigu Jums nustatyta kraujo krešėjimo sutrikimų arba stipriai kraujuojate, yra kraujavimo pavojus (pavyzdžiui, virškinimo trakto opa), esate persirgę hemoraginiu insultu;

- praneškite gydytojui jei Jums ruošiamasi atlikti bet kokią didesnę operaciją, įskaitant ir dantų operaciją;

- jeigu vartojate antikoaguliantus ar trombocitų agregaciją slopinančius vaistus, įskaitant ir mažas aspirino dozes.

Jeigu kas nors Jums kelia nerimą, prieš pradėdami gydymą, kreipkitės į gydytoją.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kartu vartojami kiti vaistai gali pakeisti Nootropil poveikį ir todėl prieš pradedant gydymą Nootropil turite pasakyti gydytojui apie visus kitus vaistus, kuriuos šiuo metu vartojate.

Buvo praneštas vienas atvejis, kai pacientui vartojant šį vaistą kartu su skydliaukės ekstraktu, pasireiškė sumišimas, dirglumas ir miego sutrikimai.

Nootropil vartojimas su maistu ir gėrimais

Vartojant kartu su piracetamu alkoholį, pastarasis įtakos vaisto koncentracijai kraujo plazmoje neturėjo; išgėrus 1,6 g piracetamo, alkoholio koncentracija kraujyje nepakito.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėra pakankamai duomenų apie šio vaisto vartojimą nėštumo metu. Prieš vartojant bet kokį vaistą nėštumo metu, visada būtina pasitarti su gydytoju.

Šis vaistas išsiskiria į motinos pieną. Prieš vartojant bet kokį vaistą žindymo laikotarpiu, visada būtina pasitarti su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Gydymo pradžioje ar didinant vaisto dozę dėl galimų vartotojų individualių reakcijų į vaistą, kai kuriems asmenims gali pasireikšti lengva somnolencija arba kiti simptomai, turintys įtakos koncentracijai. Tokiais atvejais, rekomenduojama būti atsargiems atliekant užduotis, kurios reikalauja tikslumo, tokiuose kaip vairuojant transporto priemonę ar dirbant su mechanizmais.

Jūs esate atsakingas už savo gebėjimą vairuoti arba atlikti užduotis, reikalaujančias tikslumo. Vienas iš veiksnių, kuris veikia Jūsų atlikimą yra vaisto vartojimas dėl jo poveikio ir/ar šalutinio poveikio. Šie poveikiai ir šalutiniai poveikiai yra aprašyti kitur šiame pakuotės lapelyje. Todėl pakuotės lapelį turite perskaityti kruopščiai. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Nootropil geriamojo tirpalo medžiagas

Nootropil geriamajame tirpale yra natrio: 24 g piracetamo (tai atitinka 72 ml Nootropil geriamojo tirpalo) yra apie 1 mmol (arba apie 23 mg) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

Nootropil geriamajame tirpale yra glicerolio, kuris gali sukelti galvos skausmą, skrandžio sutrikimus ir viduriavimą.

Nootropil geriamajame tirpale yra metilo parahidroksibenzoato ir propilo parahidroksibenzoato, kurie gali sukelti alergines reakcijas, kurios gali būti uždelstos.

3. KAIP VARTOTI NOOTROPIL

Nootropil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gydytojas nustato individualias dozes kiekvienam pacientui. Laikykitės savo gydytojo nurodymų taip pat kai dozė koreguojama dėl bet kokios priežasties.

Geriamasis tirpalas paprasčiausiai išgeriamas. Galima gerti nevalgius arba valgymo metu.

Suaugusieji

Galvos smegenų žievės pažeidimo sukeltų mioklonijų gydymasĮprasta pradinė dozė yra 7,2 g piracetamo per parą (21,6 ml Nootropil geriamojo tirpalo). Paros dozė gali būti didinama iki 4,8 g (14,4 ml Nootropil geriamojo tirpalo) 3 dienų laikotarpyje. Didžiausia dozė yra 24 g (72 ml Nootropil geriamojo tirpalo) per parą. Paros dozė yra dalijama į 2-3 dozes.

Kitų vaistų, kurie skiriami mioklonijoms gydyti, dozė turi būti pastovi. Atsižvelgiant į gydymo rezultatus, jei įmanoma, kitų vaistų dozę reikia mažinti.

Pradėjus gydyti Nootropil, jį reikia vartoti tol, kol išlieka smegenų pažeidimo požymiai.

Pacientams, kurių liga prasideda staiga, po kurio laiko sveikata gali savaime pagerėti, todėl kas 6 mėnesius reikėtų bandyti dozę sumažinti arba gydymą baigti. Tai turi būti daroma mažinant Nootropil dozę po 1,2 g kas antrą dieną (esant Lance ar Adams sindromui dozė mažinama kas 3 ar 4 dienos), siekiant išvengti staigaus ligos atsinaujinimo ar traukulių pasikartojimo.

Pažintinių funkcijų sutrikimo gydymasRekomenduojama paros dozė yra 2,4 g-4,8 g (7,2 ml-14,4 ml Nootropil geriamojo tirpalo), kuri vartojama padalinus į dvi arba tris dalis.

Svaigulio gydymasRekomenduojama paros dozė yra 2,4 g-4,8 g (7,2 ml-14,4 ml Nootropil geriamojo tirpalo), kuri vartojama padalinus į dvi arba tris dalis.

Vaikai

Skaitymo sutrikimo gydymas kartu su logopedinėmis priemonėmisVyresniems kaip 8 metų vaikams ir paaugliams rekomenduojama paros dozė yra apie 3,2 g (9,6 ml Nootropil geriamojo tirpalo), kuri vartojama padalinus į dvi dalis.

Pavartojus per didelę Nootropil dozę

Jeigu išgėrėte per didelę dozę arba jeigu pvz., vaikas atsitiktinai išgėrė vaisto, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba į artimiausią gydymo įstaigą dėl rizikos įvertinimo ir patarimo.

Pamiršus pavartoti Nootropil

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę ir toliau tęskite gydymą, vartojant kitą dozę įprastine tvarka.

Nustojus vartoti Nootropil

Vaisto vartojimo negalite nutraukti staiga, nes tai gali sukelti raumenų spazmus.

Jeigu vaisto vartojimas yra nutraukiamas arba dozė sumažinama, tai turi būti atlikta palaipsniui, mažinant paros dozę po 1,2 g kiekvieną kitą parą. Tai leis išvengti raumenų spazmų priepuolių.

Prieš nutraukiant vartoti vaistą arba pakoregavus dozę, visada pirmiausiai pasitarkite su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

Nootropil, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Galimo šalutinio poveikio dažnis, išvardytas žemiau, yra apibūdinamas taip:

labai dažni (pasireiškia daugiau kaip 1 vartotojui iš 10);

dažni (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100);

nedažni (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1000);

reti (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 10 000);

labai reti (pasireiškia mažiau nei 1 vartotojui iš 10 000);

dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

Dažni: hiperkinezija (padidėjęs atskirų kūno dalių judrumas), svorio didėjimas, nervingumas.

Nedažni: mieguistumas, depresija, astenija (bendras silpnumas).

Dažnis nežinomas: svaigulys, pilvo skausmas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, ūminė greita besivystanti padidėjusio jautrumo reakcija (anafilaksija), padidėjęs jautrumas, nevalingi judesiai, pusiausvyros sutrikimas, pasunkėję epilepsijos požymiai, galvos skausmas, nemiga, susijaudinimas, nerimas, sumišimas, haliucinacijos, alerginis pabrinkimas (angioneurozinė edema), odos uždegimas, niežulys, dilgėlinė, su kraujavimu susiję sutrikimai.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI NOOTROPIL

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Tinkamumo laikas po buteliuko atidarymo: 1 mėnuo.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Nootropil vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Nootropil sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra piracetamas. Kiekviename ml yra 333 mg piracetamo.

- Pagalbinės medžiagos: glicerolis (85%), metilo parahidroksibenzoatas (E218), propilo parahidroksibenzoatas (E216), natrio acetatas, ledinė acto rūgštis, išgrynintas vanduo.

Nootropil išvaizda ir kiekis pakuotėje

Nootropil 333 mg/ml geriamasis tirpalas yra skaidrus bespalvis tirpalas.

Nootropil 333 mg/ml geriamasis tirpalas yra tiekiamas stikliniame buteliuke, kuriame yra 125 ml tirpalo.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

UCB Pharma Oy Finland, Itsehallintokuja 6, FI-02600 Espoo, Suomija

Gamintojas

Nextpharma SAS, 17 Route de Meulan, 78520 Limay, Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Medfiles"

Tel. +370 5 246 1640

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-04-13 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.