NiQuitin


NiQuitin 14mg/24val transdermimis pleistras N7
GlaxoSmithKline
Kaina apie 19.18 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

NiQuitin 7 mg/ 24 val. transderminis pleistras

NiQuitin 14 mg/24 val. transderminis pleistras NiQuitin 21 mg/24 val. transderminis pleistras

Nikotinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

NiQuitin galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

- Jeigu simptomai pasunkėjo arba nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra NiQuitin ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant NiQuitin

3. Kaip vartoti NiQuitin

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti NiQuitin

6. Kita informacija

1. KAS YRA NiQuitin IR KAM JIS VARTOJAMAS

NiQuitin yra stačiakampio formos permatomi pleistrai, klijuojami ant odos. Jie gaminami trejopo stiprumo.

Pirmajam gydymo etapui vartojami NiQuitin 21 mg/ 24 val. transderminiai pleistrai. Viename transderminiame 22 cm² pleistre yra 114 mg nikotino (5,1 mg/cm2). Per 24 valandas išsiskiria 21 mg nikotino.

Antrajam gydymo etapui vartojami NiQuitin 14 mg/ 24 val. transderminiai pleistrai. Viename transderminiame 15 cm² pleistre yra 78 mg nikotino (5,1 mg/cm2). Per 24 valandas išsiskiria 14 mg nikotino.

Trečiajam gydymo etapui vartojami NiQuitin 7 mg/ 24 val. transderminiai pleistrai. Viename transderminiame 7 cm² pleistre yra 36 mg nikotino (5,1 mg/cm2). Per 24 valandas išsiskiria 7 mg nikotino.

Vieno stiprumo (vienam gydymo etapui skirti) pleistrai pakuojami atskirai. Vienoje pakuotėje yra 7 arba 14 pleistrų, supakuotų atskiruose paketėliuose (viena pakuotė skirta vienai ar dviem savaitėms).

NiQuitin pleistrai aprūpina organizmą nikotinu, todėl yra trumpalaikio poveikio priemonė, padedanti mesti rūkyti, nes pakeičia nikotiną, kuris į organizmą patektų rūkant cigaretes. Šie pleistrai padeda mažinti potraukį rūkyti ir nemalonius simptomus, kurių atsiranda kai kuriems rūkaliams, kai jie mėgina atsikratyti šio žalingo įpročio. Vartojant NiQuitin, organizme susidaro tam tikras nikotino kiekis, kuris yra paprastai mažesnis nei rūkant cigaretes.

Gaminami trejopo stiprumo NiQuitin pleistrai. Ilgainiui nikotino poreikis organizmui silpnėja, todėl 10 savaičių galima mažinti pleistrų stiprumą, kol poreikis juos vartoti visai išnyks. Ši laipsniška dozės mažinimo tvarka suteikia galimybę pamažu atsikratyti organizmo poreikio nikotinui.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NiQuitin

NiQuitin vartoti negalima:- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) nikotinui arba bet kuriai pagalbinei NiQuitin medžiagai;

- jeigu nerūkote arba rūkote retkarčiais;

- jaunesniems kaip12 metų vaikams;

- jeigu neseniai Jus ištiko miokardo infarktas ar insultas*;

- jeigu Jums yra greitas neritmiškas širdies plakimas, nestabili ar progresuojanti krūtinės angina (skausmas krūtinėje) ar neprogresuojanti krūtinės angina*.

*Esant šiai būklei, gydytojas turi patarti.

Specialių atsargumo priemonių reikia:- jeigu Jūs esate 12–17 metų amžiaus;

- jeigu Jūs esate esate nėščia, ketinate pastoti arba žindote kūdikį*;

- sutrikusi Jūsų širdies veikla ar kraujotaka, įskaitant širdies nepakankamumą ir stabilią krūtinės anginą, arba padidėjęs kraujospūdis;

- sergate ar anksčiau sirgote dermatitu arba kita odos liga;

- sergate sunkia kepenų arba inkstų liga;

- sergate skrandžio opalige arba yra sustiprėjusi skydliaukės funkcija;

- sergate cukriniu diabetu ir vartojate insulino;

- Jums diagnozuotas antinksčių navikas (feochromocitoma);

- vartojate kofeino, teofilino, imipramino, pentazocino, fenacetino, fenilbutazono, takrino, klomipramino, vaistų nuo bronchinės astmos ar padidėjusio kraujospūdžio, kadangi sumažėjus nikotino kiekiui organizme, gali keistis reakcija į šių vaistų poveikį.

Visais aukščiau išvardytais atvejais NiQuitin pleistrus vartoti galima tik gydytojui paskyrus.

* Nėščios ar kūdikį žindančios moterys turėtų mesti rūkyti nenaudodamos nikotino turinčių preparatų, pvz., pleistrų ar kramtomosios gumos.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

3. KAIP VARTOTI NiQuitin

NiQuitin visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Jeigu manote, kad NiQuitin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Visais atvejais, bandant mesti rūkyti ir vartojant NiQuitin pleistrų, būtina visiškai nerūkyti. Net surūkius tik vieną cigaretę, tikimybė mesti rūkyti mažėja. Kartu su nikotino pleistrais negalima vartoti jokių kitų nikotino turinčių preparatų, pvz., kramtomosios gumos.

Suaugusiems žmonėms, įskaitant senyvo amžiaus pacientus

Jei surūkote daugiau kaip 10 cigarečių per parą, reikia gydytis tokia tvarka:

pirmąjį etapą 6 savaites vartojama NiQuitin 21 mg/ 24 val.;

antrąjį etapą 2 savaites vartojama NiQuitin 14 mg/ 24 val.;

trečiąjį etapą 2 savaites vartojama NiQuitin 7 mg/ 24 val.

Jei surūkote 10 ar mažiau cigarečių per parą, gydytis pradedama nuo antrojo etapo:

antrąjį etapą 6 savaites vartojama NiQuitin 14 mg/ 24 val.;

trečiąjį etapą 2 savaites vartojama NiQuitin 7 mg/ 24 val.

Norint, kad gydymas būtų veiksmingas, reikia nuosekliai laikytis dozės mažinimo plano.

Vis dėlto NiQuitin pleistrų nepatartina vartoti be pertraukos daugiau kaip 10 savaičių. Jei vėl pradėjote rūkyti, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, ką reikėtų daryti, kad kitas NiQuitin vartojimo kursas būtų veiksmingesnis.

Tam, kad NiQuitin pleistras gerai priliptų, jį reikia klijuoti ant švarios, sausos ir neplaukuotos odos. Pleistro nepatartina klijuoti ant vietų, kur oda raukšlėjasi (pvz., ant sąnarių) arba lankstosi judant. Taip pat nereikėtų klijuoti ant paraudusios, pažeistos ar sudirgintos odos.

Neišimkite NiQuitin pleistro iš sandaraus apsauginio paketėlio, kol nesate pasirengę jo vartoti.

Atsargiai, kad nepažeistumėte pleistro, nukirpkite išilgai punktyrinės linijos ir atidarykite paketėlį.

Atsargiai išimkite pleistrą. Lipniąją sidabro spalvos pleistro pusę, kuria jis klijuojamas ant odos, dengia permatomas apsauginis sluoksnis.

Laikydami pleistrą šia puse prieš save, nuplėškite pusę jo apsauginio sluoksnio (pradėkite nuo vidurio). Laikydami už išorinio pleistro krašto, nuplėškite kitą apsauginio sluoksnio pusę (sidabro spalvos pusės stenkitės neliesti).

NiQuitin pleistrą tuoj pat priklijuokite lipniąja puse prie odos, stipriai prispauskite delnu ir palaikykite ne mažiau kaip 10 sekundžių. Patikrinkite, ar jis (ypač kraštai) gerai prilipo.

Klijuodami NiQuitin pleistrą, nelieskite akių ir nosies. Baigę šią procedūrą, visada nusiplaukite rankas vien vandeniu. Nevartokite muilo, nes jis gali didinti nikotino rezorbciją.

Tinkamai priklijuotam NiQuitin pleistrui vanduo nekenkia. Su priklijuotu pleistru galima neilgai maudytis vonioje, plaukioti ar praustis po dušu.

Kaip pakeisti pleistrą

Naujas pleistras klijuojamas vieną kartą per parą, maždaug tuo pačiu laiku (geriausia vos pabudus). Kiekvieną kartą pleistrą reikia klijuoti ant kitos odos vietos. Neklijuokite jo toje pačioje vietoje nepraėjus 7 paroms.

Nuėmę pleistrą, sulenkite jį pusiau (lipniąja puse į vidų) ir įdėkite į paketėlį, iš kurio išėmėte naują pleistrą. Paketėlį su naudotu pleistru išmeskite vaikams ir naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje.

NiQuitin pleistrai paprastai gerai prilimpa prie odos, tačiau kartais gali atsiklijuoti. Jei jis nukrenta per anksti, priklijuokite naują ant kitos neplaukuotos, švarios ir sausos odos vietos. Toliau pleistrus vartokite kaip nurodyta.

Jei norite, prieš miegą pleistrą galite nuimti (palaikę apie 16 valandų), o pabudę prisiklijuoti naują. Tačiau jį laikant 16 valandų, lėčiau silpnėja potraukis rūkyti pabudus, kurį jaučia kai kurie rūkaliai..

Pavartojus per didelę NiQuitin dozę

Vienu metu negalima klijuoti daugiau kaip vieno pleistro. Per didelis nikotino kiekis gali pakenkti. Priklijavus keletą pleistrų ir kartu vartojant kitų nikotino turinčių preparatų, pvz., kramtomosios gumos, arba toliau rūkant, galima perdozuoti nikotino.

Šie pleistrai netinka vaikams ir retkarčiais rūkantiems ar nerūkantiems žmonėms, nes yra rizika perdozuoti nikotino.

Jei manote, kad perdozavote nikotino, arba jei vaikas nurijo ar prisiklijavo NiQuitin pleistrą, nuplėškite jį (juos) nuo odos, nuplaukite ją vien vandeniu ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jei įmanoma, parodykite gydytojui šio vaisto pakuotę arba pakuotės lapelį.

Pamiršus pavartoti NiQuitinJei užmiršote pakeisti pleistrą reikiamu laiku, pakeiskite jį, kai tik apie tai prisiminsite, o vėliau pleistrus vartokite kaip nurodyta.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

NiQuitin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

Odos vietoje, ant kurios buvo klijuotas pleistras, gali atsirasti nedidelis paraudimas, niežėjimas, deginimas ir dilgsėjimas. Paprastai per parą šie simptomai išnyksta.

Kai kada pleistro klijavimo vietoje gali pasireikšti sunkesnė reakcija. Jei taip atsitiktų, daugiau nevartokite šių pleistrų ir kreipkitės į gydytoją.

Kartais gali padidėti širdies susitraukimų dažnis. Tokiu atveju nuimkite pleistrą ir kreipkitės į gydytoją.

Vartojant pleistrus ir metant rūkyti gali atsirasti ir kitų šalutinio poveikio simptomų:

- pykinimas, nedideli skrandžio sutrikimai ar vidurių užkietėjimas;

- kosulys, ryklės perštėjimas ar burnos džiūvimas;

- raumenų arba sąnarių skausmas;

- galvos skausmas, silpnumas, gripo simptomų;

- svaigulys ar miego sutrikimai.

Paprastai šie simptomai būna nestiprūs ir išnyksta per kelias gydymo pleistru paras. Jei jie labai vargina pacientą, pradėjusį gydytis nuo pirmojo etapo, dozę galima mažinti ir likusią 6 savaičių etapo dalį vartoti antrajam etapui skirtus pleistrus, o 2 savaites po to – trečiajam etapui skirtus pleistrus.

Jei šie simptomai išlieka ar nepalengvėja arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, daugiau pleistrų nevartokite ir pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI NiQuitin

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vidinę pakuotę laikyti išorinėje dėžutėje.

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

Atsiradus paketėlio pažeidimų, NiQuitin pleistro vartoti negalima. Galimas nedidelis sidabro spalvos pleistro pusės pageltimas.

6. KITA INFORMACIJA

NiQuitin sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra nikotinas.

NiQuitin 7 mg/ 24 val. transderminis pleistras

Viename transderminiame 7 cm² pleistre yra 36 mg nikotino (5,1 mg/cm2). Per 24 valandas išsiskiria 7 mg nikotino.

NiQuitin 14 mg/ 24 val. transderminis pleistras

Viename transderminiame 15 cm² pleistre yra 78 mg nikotino (5,1 mg/cm2). Per 24 valandas išsiskiria 14 mg nikotino.

NiQuitin 21 mg/ 24 val. transderminis pleistras

Viename transderminiame 22 cm² pleistre yra 114 mg nikotino (5,1 mg/cm2). Per 24 valandas išsiskiria 21 mg nikotino.

- Pagalbinės medžiagos yra etileno ir vinilo acetato kopolimeras, polietileno tereftalato ir etilenvinilo acetato sluoksnis, polietileno plėvelė, poliizobutilenas 1 200 000, poliizobutilenas 35 000, silikoninė poliesterio plėvelė, baltas rašalas (0009460)#.

NiQuitin išvaizda ir kiekis pakuotėje

NiQuitin yra stačiakampio formos pleistras sudarytas iš skaidraus pagrindo ir permatomo, prieš vartojimą nuplėšiamo, išorinio apsauginio sluoksnio. Ant NiQuitin 7 mg/ 24 val. transderminio pleistro pagrindo baltu rašalu užrašyta „NCQ 7"; ant NiQuitin 14 mg/ 24 val. transderminio pleistro baltu rašalu užrašyta „NCQ 14"; ant NiQuitin 21 mg/ 24 val. transderminio pleistro pagrindo baltu rašalu užrašyta „NCQ 21".

Kartoninėje dėžutėje yra 7 arba 14 pleistrų. Kiekvienas pleistras įdėtas į laminuotą paketėlį.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare,

GlaxoSmithKline ExportLtd, Brentford,

TW8 9GS, Jungtinė Karalystė

Gamintojas

Catalent UK Packaging Limited

Sedge Close, Headway Great Oakley, Corby,

Northamptonshire, NN18 8HS,

Jungtinė Karalystė

Arba

Catalent UK Packaging Limited

Lancaster Way, Wingates Industrial Park,

Westhoughton, Bolton, Lancashire, BL5 3XX

Jungtinė Karalystė

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva"

A.Goštauto g. 40A

Vilnius LT-01112

Tel. + 370 264 90 00

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-12-14 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.