Nakom 250mg+25mg tabletės N100


Nakom 250mg+25mg tabletės N100
Lek Pharmaceuticals d.d.
Kaina apie 29.11 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI Nakom 250 mg/25 mg tabletės

Levodopa/karbidopa

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

-Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Nakom ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Nakom

3. Kaip vartoti Nakom

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Nakom

6. Kita informacija

1. KAS YRA NAKOM IR KAM JIS VARTOJAMAS

Nakom tabletėse yra dvi veikliosios sudedamosios dalys - levodopa ir karbidopa. Manoma, kad Parkinsono ligą sukelia dopamino, natūralios smegenų ląstelių gaminamos cheminės medžiagos, stoka. Dopaminas turi didelės reikšmės, perduodant nervinį impulsą į tam tikras smegenų dalis, kurios reguliuoja raumenų judesius. Kai smegenyse gaminasi pernelyg mažai dopamino, sutrinka judesiai.

Levodopa papildo dopamino stoką smegenyse, o veikiant karbidopai į smegenis patenka pakankamai levodopos, kur ji yra reikalinga. Daugeliui pacientų tai sumažina Parkinsono ligos simptomus.

Preparato vartojimas.

· Parkinsono liga

· Parkinsono sindromas

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NAKOM

Nakom vartoti negalima:

·jeigu esate alergiškas bet kuriai sudedamajai vaisto daliai;

·jeigu turite kokią nors įtartiną odos pažaidą (apgamą), kurios netyrė Jūsų gydytojas arba anksčiau kada nors sirgote odos vėžiu;

·jeigu gydotės dėl depresijos tam tikrais vaistais, vadinamais MAO inhibitoriais;

·jeigu sergate uždarojo kampo glaukoma.

Specialių atsargumo priemonių reikia, jeigu:

Pasakykite savo gydytojui apie ligas, kuriomis sergate ar sirgote: alergiją, depresiją, psichikos sutrikimus, plaučių, inkstų, kepenų, širdies ar vidaus sekrecijos liaukų ligas, peptinę skrandžio opą, glaukomą ar traukulius.

Vartoti Nakom jaunesniems kaip 18 metų pacientams nerekomenduojama.

Pasakykite gydytojui, jei anksčiau gydėtės levodopa.

Kitų vaistų vartojimas

Nakom paprastai galima vartoti su kitais vaistais, tačiau yra išimčių. Jūsų gydytojas perspės Jus apie galimą sąveiką tarp Nakom ir kitų vaistų, kurie vartojami psichikos sutrikimams ar depresijai, tuberkuliozei, didelio kraujospūdžio ligai, raumenų spazmams ar traukuliams gydyti.

Jūsų gydytojas ar vaistininkas turi išsamų sąrašą vaistų, kurių vartojant Nakom reikėtų vengti. Pasakykite savo gydytojui apie visus vaistus, kuriuos vartojate ar ketinate vartoti, įskaitant ir įgytus be gydytojo recepto.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku

Kokį poveikį Nakom turi nėštumui nežinoma. Levodopa, vienas iš Nakom komponentų patenka į motinos pieną. Jeigu Jūs esate nėščia, ketinate pastoti ar žindote krūtimi, pasakykite apie tai savo gydytojui, kuris nuspręs, ar gydymo vaistu nauda yra didesnė už galimą pavojų.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Gali būti individualus organizmo atsakas į gydymą vaistu. Pagrindiniai šalutiniai poveikiai, gydant Nakom gali paveikti paciento gebėjimą vairuoti automobilį, ar dirbti su įrengimais (žr. 4 skyrių GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS).

3. KAIP VARTOTI NAKOM

Nakom visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Negalima keisti vaisto dozės ar staiga nutraukti vaisto vartojimo nepasitarus su gydytoju.

Nakom dozės gali būti įvairios. Atsižvelgdamas į Jūsų ligos sunkumą ir organizmo atsaką į gydymą, gydytojas patikslins dozę.

Jeigu gydytojas paskyrė gerti po pusę tabletės, ją galima laužti pusiau.

Norėdami pasiekti geriausio rezultato, vartokite Nakom kasdien. Labai svarbu tiksliai vykdyti gydytojo nurodymus, po kiek ir kaip dažnai vartoti Nakom. Jeigu nuo vaisto Jus imtų pykinti ar atsirastų nenormalių judesių, nedelsiant pasakykite savo gydytojui, nes tuomet gali tekti keisti gydymą.

Niekada staiga nenustokite vartoti vaistą, išskyrus tuo atvejus, jeigu taip nurodė Jūsų gydytojas.

Pavartojus per didelę Nakom dozę

Jeigu išgėrėte pernelyg daug tablečių, nedelsiant pasakykite gydytojui, kad Jums galima būtų suteikti skubią medicinos pagalbą.

Pamiršus pavartoti Nakom

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu pamiršta išgerti vienkartinė dozė, toliau tabletes reikia vartoti taip, kaip paskirta.

Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Nakom vartojimą

Nepasitarę su gydytoju, nenutraukite vartoti Nakom arba nesumažinkite jo dozės. Gali atsirasti simptomų grupė, taip pat ir raumenų sustandėjimas, karščiavimas bei proto veiklos pakitimai.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Nakom paprastai gerai toleruojamas. Vis dėlto, kaip ir kiti vaistai, Nakom gali sukelti nenumatytų ir nepageidaujamų, vadinamųjų šalutiniais, poveikių.

Dažniausi šalutiniai reiškiniai yra pykinimas, nenormalūs judesiai, įskaitant trūkčiojimus ar spazmus, kurie gali būti ir panašūs ir nepanašūs į Parkinsono ligos ar sindromo požymius.

Kiti pasitaikantys šalutiniai reiškiniai yra psichikos pakitimai, miego sutrikimai, plaukų slinkimas, šlapimo spalvos pakitimai, prakaitavimas ir/ar seilėtekis, diarėja, silpnumas, padidėjęs lytinis potraukis, smarkus širdies plakimas, galvos svaigimas staiga atsistojus, svaigulys, mieguistumas, vėmimas, apetito stoka, sulėtėję judesiai ir nenugalimas potraukis azartiniams lošimams.

Gali būti padidėjusio organizmo jautrumo reakcijų, pasireiškiančių dilgeline, bėrimu, veido, lūpų, liežuvio ir/ar ryklės paburkimu, todėl gali būti sunku kvėpuoti ar ryti. Jei yra šie simptomai, skubiai kreipkitės į gydytoją.

Jūsų gydytojas ar vaistininkas turi išsamų šio vaisto sukeliamų šalutinių reiškinių sąrašą. Kai kurie šalutiniai reiškiniai gali būti pavojingi. Jeigu Jums atsirado neįprastų požymių, tuojau pat pasakykite savo gydytojui ar nedelsiant kreipkitės medicinos pagalbos.

5. KAIP LAIKYTI NAKOM

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Nakom sudėtis

-Veikliosios medžiagos yra levodopa ir karbidopa. Vienoje tabletėje yra 250 mg levodopos ir 25 mg karbidopos.

-Pagalbinės medžiagos yra kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas krakmolas, magnio stearatas, indigokarminas (E 132).

Nakom išvaizda ir kiekis pakuotėje

Nakom tabletės yra žydros, apvalios, abipusiai išgaubtos, su įranta vienoje pusėje.

PVC/aliuminio folijos lizdinė plokštelė, kurioje yra 10 tablečių.

Kartono dėžutėje yra 100 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Lek Pharmaceuticals d.d.

Verovškova 57, 1526 Ljubljana,

Slovėnija

Nakom yra Merck&Co. Inc. (Whitehouse Station, New Jersey, U.S.A.) prekinis ženklas.

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas

Šeimyniškiu g. 3A,

LT 09312 Vilnius

Tel.: +370 5 263 60 37

Faksas: +370 5 263 60 36

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-03-06 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.