Gordius


Gordius 300mg kietos kapsulės N50
Gedeon Richter
Kaina apie 20.00 Eur

INFORMACINIS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

GORDIUS 100 mg kietos kapsulės

GORDIUS 300 mg kietos kapsulės

GORDIUS 400 mg kietos kapsulės

Gabapentinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

− Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

− Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

− Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos

simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).− Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra GORDIUS ir nuo ko jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant GORDIUS

3. Kaip vartoti GORDIUS

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti GORDIUS

6. Kita informacija

1. KAS YRA GORDIUS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

GORDIUS priklauso vaistų, vartojamų epilepsijai gydyti ir periferiniui neuropatiniam skausmui malšinti, grupei.

Epilepsija: GORDIUS vartojamas įvairioms epilepsijos formoms gydyti (kai priepuoliai apsiriboja tik tam tikrose smegenų dalyse, priepuoliai plinta į kitas smegenų dalis arba ne). Gydytojas gali Jums skirti GORDIUS epilepsijai gydyti, jeigu dabartinis gydymas pilnai negali kontroliuoti Jūsų ligos. GORDIUS reikia vartoti dabartiniam Jūsų gydymui papildyti, nebent paskirta kitaip. GORDIUS gali būti vartojamas vienas, suaugusiųjų ir vyresnių kaip 12 metų vaikų gydymui.

Periferinis neuropatinis skausmas: GORDIUS vartojamas ilgai besitęsiančiam skausmui, kurį sukelia nervų pažeidimas, malšinti. Daugelis įvairių ligų (diabetas, juostinė pūslelinė) gali sukelti periferinį neuropatinį skausmą, kuris pirmiausia atsiranda kojose ir/arba rankose. Skausmas gali būti apibūdinamas kaip karštas, deginantis, tvinkčiojantis, staigus, duriantis, aštrus, spazmiškas, geliantis, dilgčiojantis, tirpdantis, smeigiantis, badantis ir kt.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GORDIUS

GORDIUS vartoti draudžiama:

− jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) gabapentinui arba bet kuriai pagalbinei GORDIUS medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

− jeigu Jūsų inkstų veikla sutrikusi;

− jeigu atsiranda nuolatinis pilvo skausmas, pykinimas ar vėmimas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra morfino, pasakykite apie tai savo gydytojui, kadangi morfinas gali sustiprinti GORDIUS veikimą.

Nesitikima, kad GORDIUS sąveikauja su kitais antiepilesiniais vaistais ar geriamaisiais kontraceptiniais vaistais.

GORDIUS gali turėti įtakos kai kuriems laboratorinių testų rezultatams. Jeigu Jums reikia atlikti šlapimo tyrimus, pasakykite gydytojui ar ligoninėje, kad Jūs vartojate GORDIUS.

Jeigu GORDIUS gersite kartu su skrandžio rūgštingumą mažinančiais vaistais, kurių sudėtyje yra aliuminio ir magnio, gali sumažėti GORDIUS absorbcija absorbcija skrandyje. GORDIUS rekomenduojama gerti praėjus mažiausiai dviem valandom po antacidinių vaistų vartojimo.

GORDIUS vartojimas su maistu ir gėrimais

GORDIUS galima vartoti valgant ar nevalgius.

Nėštumas

ir žindymo laikotarpisPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

GORDIUS negalima vartoti nėštumo metu, nebent kitaip rekomendavo Jūsų gydytojas. Vaisingo amžiaus moterys turi naudotis patikimomis kontraceptinėmis priemonėmis.

Specialių tyrimų, kuriuose būtų nustatytas gabapentino poveikis nėščioms moterims, neatlikta. Tačiau buvo pranešimų, kad kiti priepuoliams gydyti vartojami vaistai padidino vaisiaus pažeidimo riziką, iš dalies tais atvejais, jei vienu metu buvo vartojami keli vaistai. Todėl, jei tik galima ir tik patariant gydytojui, nėštumo metu reikia vartoti tik vieną vaistą priepuoliui gydyti.

Negalima staiga nutraukti šio vaisto vartojimo, nes tai gali sukelti priepuolius, kurie turėti rimtų pasekmių Jums ir Jūsų kūdikiui.

Jeigu, vartodama GORDIUS, pastojote ar manote, kad galite būti nėščia arba planuojate pastoti, nedelsiant informuokite savo gydytoją.

GORDIUS veiklioji medžiaga gabapentinas patenka į motinos pieną. Kadangi poveikis žindomam kūdikiui nėra žinomas, žindymo metu GORDIUS vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

GORDIUS gali sukelti svaigulį, mieguistumą ar nuovargį. Nevairuokite, nevaldykite mechanizmų ar neužsiimkite kita pavojinga veikla tol, kol nesužinosite, ar gydymas šiuo vaistu neturi įtakos Jūsų gebėjimui užsiimti tokia veikla.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines GORDIUS medžiagas

Kapsulių sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI GORDIUS

GORDIUS visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jūsų gydytojas parinks Jums tinkamiausią vaisto dozę. Jeigu manote, kad GORDIUS veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės įgydytoją arba vaistininką.

Jeigu esate vyresnio amžiaus pacientas (daugiau kaip 65 metų), Jūs turite vartoti GORDIUS įprastai, nebent turite problemų su inkstais. Jeigu Jūs turite problemų su inkstais, gydytojas gali skirti kitokį vartojimo grafiką ir/arba dozę. Kapsules visada reikia nuryti nekramtant, užgeriant pakankamu kiekiu vandens. Vartokite GORDIUS tol, kol gydytojas lieps nutraukti jį vartoti.

Periferinis neuropatinis skausmas:

Vartokite tiek kapsulių, kiek nurodė Jūsų gydytojas. Paprastai gydytojas Jums tinkamą dozę nustatys palaipsniui. Pradinė dozė yra tarp 300 mg ir 900 mg per dieną. Vėliau dozė gali būti palaipsniui didinama iki maksimalios 3600 mg dozės per dieną, kurią Jums gydytojas lieps išgerti per tris kartus vienodomis dozėmis, t.y. vieną iš ryto, kitą per pietus ir trečią vakare.

Epilepsija:

Suaugusieji ir paaugliai

Vartokite tiek kapsulių, kiek nurodė Jūsų gydytojas. Paprastai gydytojas Jums tinkamą dozę nustatys palaipsniui. Pradinė dozė yra tarp 300 mg ir 900 mg per dieną. Vėliau dozė gali būti palaipsniui didinama iki maksimalios 3600 mg dozės per dieną, kurią Jums gydytojas lieps išgerti per tris kartus vienodomis dozėmis, t.y. vieną iš ryto, kitą per pietus ir trečią vakare.

Vaikai nuo 6 metų amžiaus

Kokią vaisto dozę skirti Jūsų vaikui, nuspręs gydytojas, nes ji yra paskaičiuojama pagal Jūsų vaiko svorį. Gydymas pradedamas mažiausia pradine doze, kuri palaipsniui yra didinama trijų dienų laikotarpyje. Paprastai pradinė dozė epilepsijos kontrolei yra 25-35 mg/kg/per dieną. Ši dozė yra padalijama į tris dalis ir kapsulės turi būti geriamos kiekvieną dieną, ryte, per pietus ir vakare.

GORDIUS negalima vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams.

Pavartojus per didelę GORDIUS dozę

Jeigu išgėrėte per daug vaisto, nedelsiant važiuokite į artimiausią ligoninę. Pasiimkite su savimi likusias kapsules, dėžutę ir etiketę, kad ligoninėje galėtų tiksliai pasakyti, kokio vaisto išgėrėte.

Pamiršus pavartoti GORDIUS

Jeigu pamiršote pavartoti vaisto, jo dozę išgerkite iš karto kai tik prisiminsite, nebent jau atėjęs kitos dozės gėrimo laikas. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti GORDIUS

Negalima nutraukti GORDIUS, nebent Jūsų gydytojas liepė kitaip. Jeigu reikia nutraukti gydymą, tai turi būti daroma palaipsniui, mažiausiai 1 savaitės laikotarpyje. Jeigu Jūs staigiai nutrauksite GORDIUS vartojimą arba ankščiau nei liepė gydytojas, padidės traukulių rizika

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

GORDIUS, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Labai dažnas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 pacientų:

• virusinė infekcija

• mieguistumas, svaigulys, judesių koordinacijos sutrikimas

• nuovargis, karščiavimas

Dažnas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 100 pacientų:

• pneumonija, kvėpavimo takų infekcijos, šlapimo takų infekcijos, infekcijos, ausų uždegimas

• baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimas

• anoreksija, apetito padidėjimas

• pyktis kitiems, sumišimas, nuotaikų kaita, depresija, nerimas, nervingumas, mąstymo sutrikimai

• traukuliai, mėšlungiški judesiai, kalbos sutrikimas, atminties sutrikimas, rankų drebėjimas, miego sutrikimai, galvos skausmas, odos jautrumas, sumažėję jutimai, koordinacijos sutrikimai, neįprasti akių judesiai, refleksų sustiprėjimas, susilpnėjimas arba išnykimas

• neryškus matymas, dvejinimasis akyse

• svaigulys

• padidėjęs kraujo spaudimas, kraujagyslių išsiplėtimas

• pasunkėjęs kvėpavimas, bronchitas, gerklės skausmas, kosulys, nosies išsausėjimas

• vėmimas, pykinimas, dantų

anomalijos, dantenų uždegimas, viduriavimas, pilvo skausmai, virškinimo sutrikimas, vidurių užkietėjimas, burnos ar gerklės sausumas, dujų kaupimasis žarnyne• veido pabrinkimas, mėlynės, išbėrimas, odos niežulys, veido riebalinių liaukų uždegimas

• sąnarių, raumenų, nugaros skausmas, trūkčiojimas

• negalėjimas valdytis

• erekcijos sutrikimas

• kojų ir rankų patinimas, taip pat galimas veido, liemens ir galūnių patinimas, judėjimo sunkumai,

• silpnumas, skausmas, prasta savijauta, į gripą panašūs simptomai

• baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas, svorio padidėjimas

• atsitiktiniai susižeidimai, kaulų lūžiai, įbrėžimai

Retas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų:

• kraujo krešėjimo ląstelių sumažėjimas

• alerginės reakcijos, tokios kaip dilgėlinė

• haliucinacijos

• nenormalaus judėjimo (raitymasis, mėšlungiški judesiai, sustingimas) problemos

• skambėjimas ausyse

• smarkus širdies plakimas

• kasos uždegimas

• kepenų uždegimas, akių ir odos pageltimas

• sunkios odos reakcijos, kurios reikalauja skubios medicininės priežiūros, veido ir lūpų pabrinkimas, odos bėrimas ir paraudimas, plaukų slinkimas

• ūmus inkstų nepakankamumas

• šalutiniai reiškiniai, atirandantys staigiai nutraukus gabapentino vartojimą (nerimas, miego sutrikimai, bloga savijauta, skausmas, prakaitavimas), krūtinės skausmas

• kraujo gliukozės kiekio svyravimai pacientams, sergantiems cukriniu diabetu, nenormalūs kraujo tyrimų rodmenys, rodantys kepenų problemas.

Klinikiniuose tyrimuose su vaikais taip pat dažnai buvo pastebėta agresyvus elgesys ir mėšlungiški judesiai.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI GORDIUS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje, gamintojo dėžutėje.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, GORDIUS vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

GORDIUS sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra gabapentinas. Vienoje kietoje kapsulėje yra 100 mg, 300 mg arba 400 mg gabapentino.

- Pagalbinės medžiagos:

Kapsulių tyrinys:

Laktozės monohidratas, gelifikuotas krakmolas, talkas, magnio stearatas.

Kapsulių korpusas:

Raudonasis geležies oksidas(E 172), geltonasis geležies oksidas (E 172), titano dioksidas (E 171), želatina.

GORDIUS išvaizda ir kiekis pakuotėje

Kietos želatinos kapsulės, kurių viršutinė dalis yra raudona, apatinė – geltona. Kapsulių turinys – balti arba beveik balti granuliuoti milteliai.

Kapsulės supakuotos į PVC/PVDC-ALU lizdinės plokšteles. Pakuotėje yra 50 arba 100 kapsulių.

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas

Gedeon Richter Ltd.

Gyömrői ut. 19-21

1103 Budapest

Vengrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Gedeon Richter Ltd. atstovybė

Maironio 23-3,

Vilnius

Tel. +370 5 261 01 54

Šis informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-05-09 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Gordius, Gabapentinas, Epilepsija, Epilepsijai, Gydyti, Periferinis, Neuropatinis, Skausmas, Kojose, Rankose, Karštas, Aštrus, Badantis, Smeigiantis, Duriantis, Staigus, Spazmiškas, Tirpdantis, Tvinkčiojantismalšinti, Skausmą