Frontin 0.5mg tabletės N30


Frontin 0.5mg tabletės N30
Egis
Kaina apie 4.97 Eur

INFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
-Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
-Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Lapelio turinys
1. Kas yra Frontin ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Frontin
3. Kaip vartoti Frontin
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Frontin laikymo sąlygos
6. Kita informacija

Frontin 0,25 mg tabletės
Frontin 0,5 mg tabletės
Frontin 1 mg tabletės

Alprazolamas

-Veiklioji medžiaga yra alprazolamas. Vienoje tabletėje yra 0,25 mg, 0,5 mg arba 1 mg alprazolamo.
-Frontin 0,25 mg tabletės. Pagalbinės medžiagos yra koloidinis bevandenis silicio dioksidas, natrio laurilsulfatas, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas.
Frontin 0,5 mg tabletės. Pagalbinės medžiagos yra geltonasis geležies oksidas (E 172), koloidinis bevandenis silicio dioksidas, natrio laurilsulfatas, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas.
Frontin 1 mg tabletės. Pagalbinės medžiagos yra raudonasis geležies oksidas (E 172), koloidinis bevandenis silicio dioksidas, natrio laurilsulfatas, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas.

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas
EGIS PHARMACEUTICALS PLC
Keresztúri út 30-38,1106 Budapest,
Vengrija

1. KAS YRA FRONTIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Frontin 0,25 mg tabletės yra baltos ar gelsvos spalvos, bekvapės, pailgos, iš abiejų pusių gaubtos, su dalijimo įranta. Vienoje tabletės pusėje išraižyta stilizuota „E", o kitoje – „311".
Frontin 0,5 mg tabletės yra šviesiai geltonos spalvos, bekvapės, pailgos, iš abiejų pusių gaubtos, su dalijimo įranta. Vienoje tabletės pusėje išraižyta stilizuota „E", o kitoje –„312".
Frontin 1 mg tabletės yra šviesiai rožinės spalvos, bekvapės, pailgos, iš abiejų pusių gaubtos, su dalijimo įranta. Vienoje tabletės pusėje ir išraižyta stilizuota „E", o kitoje – „313".

Frontin pakuotė yra kartoninė dėžutė, kurioje yra rudo stiklo butelis su balto plastiko vaikų neatidaromu uždoriu ir informacinis lapelis. Butelyje yra 30 tablečių.

Alprazolamas, veiklioji Frontin medžiaga, yra benzodiazepinų grupės junginys.
Jo vartojama trumpalaikiam vidutinio sunkumo arba sunkaus nerimo ir nerimo, susijusio su depresija, generalizuoto nerimo sutrikimo ir trumpalaikiam panikos sutrikimo gydymui, kai kitas labiau tinkamesnis vaistas neveiksmingas arba jo vartoti negalima.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FRONTIN

Frontin vartoti draudžiama:
-jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) alprazolamui arba bet kuriai pagalbinei Frontin medžiagai ar kitiems benzodiazepinams;
-jeigu yra patologinis raumenų silpnumas (sunkioji miastenija);
-jei sergate uždarojo kampo glaukoma (progresuojantis aklumas).
-jei žindote kūdikį krūtimi;
-jei esate nėščia (pirmuosius tris nėštumo mėnesius). Dėl vaisto tolesnio vartojimo nuspręs Jūsų gydytojas;
-jei sergate sunkiu kvėpavimo funkcijos nepakankamumu;
-jei miego metu pasireiškia taip vadinamas apnėjos sindromas;
-jei sergate sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu;

Alprazolamo saugumas ir efektyvumas jaunesniems nei 18 metų asmenims nenustatytas, todėl vaisto vartoti vaikams ir paaugliams jaunesniems kaip 18 metų draudžiama.

Specialios atsargumo priemonės
-vartojant Frontin gali atsirasti fizinė ir psichinė priklausomybė, todėl vaisto reikia vartoti atsargiai, laikantis nurodyto dozavimo ir gydymo trukmės.

Frontin vartojimas su maistu ir gėrimais
Gydymo Frontin metu alkoholio vartoti negalima.

Nėštumas
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Kadangi Frontin didina vaisiaus apsigimimų riziką, vaisto vartoti pirmuosius tris nėštumo mėnesius negalima. Ar skirti vaisto vartoti nėštumo pabaigoje, turi spręsti gydytojas. Jeigu Jūsų gydytojas nusprendė, kad šio vaisto turite vartoti nėštumo ar gimdymo laikotarpiu, Jūsų naujagimiui gali sumažėti kūno temperatūra, atsirasti suglebimas, kvėpavimo ir žindimo sutrikimų. Jeigu vaisto buvo nuolat vartojama nėštumo pabaigoje, Jūsų naujagimiui gali atsirasti vaisto nutraukimo simptomų.

Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Kadangi veikliosios medžiagos patenka į motinos pieną, žindyvėms vaisto vartoti draudžiama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Gydymo pradžioje tam tikrą individualiai nustatytą laikotarpį negalima vairuoti ir valdyti mechanizmus. Vėliau apribojimus kiekvienu konkrečiu atveju nustatys gydytojas.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Frontin medžiagas
Vienoje tabletėje yra 96 mg laktozės, į tai reikia atsižvelgti vartojant vaisto pacientams, netoleruojantiems laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Atkreipkite dėmesį, kad tai taikytina šiek tiek anksčiau vartotiems vaistams ar tiems preparatams, kurie bus vartojami ateityje.
-Vartojant kartu su centrinę nervų sistemą (CNS) slopinančiais preparatais, antiepilepsiniais vaistais, antihistamininiais vaistais ir alkoholiu, gali sustiprėti bendras CNS slopinamasis poveikis.
-Vartojant kartu su tam tikrais antidepresantais (fluvoksaminu, fluoksetinu sertralinu, paroksetinu, nefazodonu), geriamaisiais kontraceptikais, vaistais nuo skausmo, kuriuose yra dekstropropoksifeno, su kai kuriais vaistais nuo grybelio (ketokonazoliu, itrakonazoliu, metronidazoliu), makrolidų grupės antibiotikais (eritromicinu, klaritromicinu ir t.t.), kai kuriais vaistais nuo opos (cimetidinu), gali padidėti alprazolamo aktyvumas.
-Frontin gali sustiprinti miorelaksantų, ličio, imipramino, desipramino, digoksino poveikį.

3. KAIP VARTOTI FRONTIN

Frontin visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Įprastinis dozavimas
Nerimas. Gydymo pradžioje rekomenduojama vartoti po 0,25–0,5 mg vaisto 3 kartus per parą. Vėliau dozę galima palaipsniui didinti. Įprastinė paros dozė yra 0,5–4 mg vaisto. Ji geriama per kelis kartus.
Nerimas kartu su depresija. Gydymo pradžioje rekomenduojama vartoti po 0,5 mg vaisto 3 kartus per parą. Vidutinė palaikomoji dozė yra 2,5–3 mg per parą.
Panikos sutrikimas. Gydymo pradžioje rekomenduojama vartoti po 0,5 mg vaisto 3 kartus per parą. Dozė gali būti koreguojama, atsižvelgiant į paciento būklę. Daugumai pacientų teigiamas poveikis pasiekiamas vartojant 4–6 mg vaisto paros dozę, ji dalijama į kelias dalis.

Senyvo amžiaus žmonėms ir silpniems ligoniams gydymo pradžioje rekomenduojama gerti po 0,25 mg 2–3 kartus per parą ir, jei reikia, dozę didinti atsargiai.
Pacientams, sergantiems kepenų ar inkstų liga, gydytojas gali skirti mažesnę vaisto dozę.

Jeigu manote, kad Frontin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Frontin dozę
Pavartojus per didelę Frontin dozę arba jeigu kitas asmuo atsitiktinai išgėrė šių tablečių, nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Su savimi pasiimkite informacinį lapelį ir likusias tabletes.
Perdozavimo simptomai: mieguistumas, sąmonės sutrikimas, koordinacijos sutrikimas, susilpnėję refleksai ir netgi koma.
Perdozavimo gydymas. Vaisto perdozavusiam pacientui reikia išplauti skrandį ir skirti palaikomąjį gydymą. Reikia stebėti kvėpavimo bei širdies ir kraujagyslių sistemos funkciją ir užtikrinti kvėpavimo takų praeinamumą. Būtina į veną leisti skysčių. Specifinis antidotas yra flumazenilis.

Pamiršus pavartoti Frontin
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Išgerkite praleistą dozę tik tokiu atveju, jeigu iki kitos dozės vartojimo dar yra daug laiko, kitaip yra perdozavimo pavojus.
Gydytojas pasakys, kiek ilgai reikia tęsti gydymą Frontin. Laikykitės gydytojo nurodymų.

Pokyčiai nutraukus Frontin vartojimą
Staiga nutraukus vaisto vartojimą gali atsirasti nutraukimo simptomų. Lengvesniu atveju gali atsirasti drebulys, neramumas, miego sutrikimas, galvos skausmas, nerimas ir koncentracijos sutrikimas, tačiau taip pat gali pasireikšti prakaitavimas, raumenų mėšlungis, spazminiai pilvo skausmai, retai – kliedesys (delyras), o spazmofilija (vaikų liga, pasireiškianti traukuliais ir susijusi su kalcio ir fosforo apykaitos sutrikimu) sergantiems pacientams – traukuliai. Todėl alprazolamo vartojimą visuomet reikia nutraukti dozę mažinant palaipsniui.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Frontin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Šalutinis poveikis dažniausiai pasireiškia gydymo pradžioje ir paprastai išnyksta toliau tęsiant gydymą ar sumažinus vaisto dozę.
Dažniausiai pasireiškiantys šalutinio poveikio simptomai yra mieguistumas, galvos svaigimas. Rečiau gali sutrikti matymas, atsirasti galvos skausmas, depresija, nemiga, nervingumas, tremoras, kūno svorio pokyčiai, intelekto sutrikimas, amnezija, koordinacijos sutrikimas, virškinimo trakto ir vegetacinis sutrikimai. Retais atvejais gali sutrikti sąmonė (konfūzija), atsirasti haliucinacijos, ažitacija, dirglumas, įniršis, agresyvumas ir priešiškumas. Pasitaikė raumenų funkcijos sutrikimo, pykčio, anoreksijos, nuovargio, tarties sutrikimo, geltos, raumenų silpnumo, lytinio potraukio pokyčių, menstruacijų sutrikimo, šlapimo susilaikymo, nelaikymo, kepenų funkcijos sutrikimo atvejų. Pavieniais atvejais padidėjo akispūdis.

Ne visi išvardyti šalutinio poveikio simptomai gali atsirasti šio vaisto vartojantiems pacientams.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. FRONTIN LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

EGIS PHARMACEUTICALS PLC atstovybė
Latvių g.11-2
Vilnius LT-08123
Tel: (8 5) 23 14 658

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-05-25 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Frontin, Alprazolamas, Nerimas, Nerimo, Sutrikimas, Depresija, Depresijai, Gydyti