Fluoxetine


Fluoxetine Lannacher 20mg kietos kapsulės N20
Lannacher
Kaina apie 4.32 Eur

INFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

Lapelio turinys:

1. Kas yra Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsulės ir nuo ko jos vartojamos

2. Kas žinotina prieš vartojant Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsules

3. Kaip vartoti Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsules

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsulių laikymo sąlygos

6. Kita informacija

Fluoxetine LANNACHER 20 mg kietos kapsulės

Fluoksetinas

Veiklioji medžiaga yra fluoksetinas. Vienoje kapsulėje yra 20 mg fluoksetino (hidrochlorido pavidalu).

Pagalbinės medžiagos. Kapsulės turinys: kukurūzų krakmolas, dimetikonas. Kapsulės apvalkalas: želatina, mėlynasis V (E131), geltonasis geležies oksidas (E172), titano dioksidas (E171).

Pakuotė

Lizdinėje plokštelėje yra 20 kapsulių.

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas

LANNACHER Heilmittel Ges. m. b. H.,

8502 Lannach,

Austrija

1. KAS YRA FLUOXETINE LANNACHER KAPSULĖS IR NUO KO JOS

VARTOJAMOS

Fluoxetine LANNACHER yra kietos neskaidrios baltos kapsulės su žalsvu dangteliu.

Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsulės veikia centrinę nervų sistemą ir vartojamos sunkiems psichikos sutrikimams (depresijai, obsesiniam kompulsiniam sutrikimui, nervinio valgymo sutrikimui) gydyti.

Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsules galima vartoti tiktai tuomet, kai jas paskiria gydytojas. Jos vartojamos gydyti:

- Didžiosios depresijos epizodui.

- Obsesiniam kompulsiniam sutrikimui.

- Nervinė bulimija: psichoterapijai papildyti slopinant neprisotinamo valgymo priepuolius, piktnaudžiavimą vidurių laisvinamaisiais preparatais ir priverstinį vėmimą.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FLOUXETINE LANNACHER

KAPSULES

Kontraindikacijos – tai sutrikimai ir būklės, kai vaisto negalima vartoti arba pirmiausia būtinas medicininis ištyrimas. Reikia pasakyti gydytojui apie persirgtas ligas, esamas ligas, kitus vartojamus vaistus, apie tam tikras gyvenimo sąlygas ir įpročius. Pasakykite gydytojui apie visus vaistus, kuriuos vartojate, taip pat ir parduodamus be recepto.

Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsulių vartoti draudžiama:

- jeigu yra padidėjęs jautrumas fluoksetinui, veikliajai Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsulių medžiagai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

- kartu su neselektyviais arba selektyviais monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais. Neselektyvaus poveikio MAO inhibitorių galima pradėti gerti praėjus mažiausiai 5 savaitėms nutraukus fluoksetino vartojimą. Gydymą fluoksetinu galima pradėti tik praėjus dviems savaitėms po negrįžtamojo poveikio MAO inhibitorių vartojimo. Jei fluoksetino buvo vartojama ilgai ir (arba) didelės dozės, ši pertrauka turi būti ilgesnė.

Vaikai ir paaugliai jaunesni nei 18 metu

Fluoksetino paprastai neskiriama vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios grupės vaistus, padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) pavojaus tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti fluoksetino jaunesniems nei 18 metų pacientams, jei, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė fluoksetino jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems fluoksetino, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie fluoksetino poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas

Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:

- jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;

- jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

Atsargumo priemonės

Nežiūrint to, kad ligos simptomai išnyksta ir nebeatsiranda, be gydytojo patarimo gydymo Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsulėmis keisti ar nutraukti negalima. To reikia, kad būtų išvengta ligos paūmėjimo ar atsinaujinimo. Nedelsiant pasakykite gydytojui, jeigu pastebėsite šalutinio poveikio požymių. Jeigu pastojote, pasakykite gydytojui. Sergantiesiems sunkiomis kepenų arba inkstų ligomis gydytojas turėtų koreguoti vaisto dozę. Pagal gydytojo paskyrimą, pacientas turi atlikti kepenų funkcijos rodiklių, natrio koncentracijos ir kraujo ląstelių sudėties tyrimus.

Reikia apsvarstyti, ar sergantiems cukriniu diabetu pacientams nereikia koreguoti insulino ir (arba) geriamųjų antidiabetinių vaistų. Todėl, sergantieji cukriniu diabetu, visada turi pasikalbėti su savo gydytoju apie gydymąsi fluoksetinu.

Jei sergate epilepsija ar anksčiau buvo traukulių, pasakykite apie tai gydytojui. Jei anksčiau sirgote manija, taip pat pasakykite gydytojui.

Nors nėra pranešimų apie vaisto sąveiką su alkoholiu, vartojant fluoksetino, alkoholio reikia vengti.

Likusių tablečių negalima laikyti būsimų ligų gydymui.

Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsulių vartojimas su maistu ir gėrimais

Kapsulių vartojimas nepriklauso nuo valgymo: galima vartoti prieš valgį, po jo ar valgymo metu.

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Pasakykite savo gydytojui, jeigu esate nėščia arba planuojate nėštumą.

Nors skiriant fluoksetino kenksmingo poveikio nepastebėta, ar vartoti fluoksetino nėštumo metu, ypač pirmuosius tris nėštumo mėnesius, turi nuspręsti gydytojas.

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Pasakykite savo gydytojui, jeigu žindote kūdikį.

Fluoksetino vartoti žindymo laikotarpiu nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nors iki šiol nėra duomenų apie gydomų pacientų reakcijos sutrikimus, valdant mechanizmus ir vairuojant automobilį būtinas atsargumas.

Kitų vaistų vartojimas

Kartu skiriant kitų vaistų ar tam tikrą maistą, gali dėl sąveikos gali pakisti kitų vaistų poveikis. Todėl pasakykite savo gydytojui, jeigu vartojate kitus vaistus (netgi jei juos vartojate labai retai). Jūsų gydytojas pasakys jums, kuriuos vaistus galite vartoti kartu.

Kai kurie vaistai gali turėti įtakos Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsulių poveikiui. Todėl pasakykite gydytojui, jeigu Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsules vartojate kartu su kitais vaistais.

MAO inhibitorių (vaistų, kurie slopina metabolizme dalyvaujančio fermento MAO funkciją) kartu su fluoksetinu vartoti negalima. Pabrėžtina, kad turi praeiti pakankamai laiko tarp šių vaistų vartojimo. Pereiti nuo vieno vaisto vartojimo prie kito galima tik pagal gydytojo paskyrimą.

Negalima kartu su šiuo vaistu vartoti triptofano.

Paklauskite savo gydytojo patarimo dėl kitų vaistų, veikiančių centrinę nervų sistemą (pvz., migdomųjų, antidepresantų, nuskausminamųjų) bei vaistų, tvirtai susijungiančių su kraujo plazmos baltymais (pvz., vaistų kraujo krešumo sutrikimams gydyti), vartojimo kartu su fluoksetinu.

3. KAIP VARTOTI FLUOXETINE LANNACHER KAPSULES

Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsules visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu nepaskirta kitaip, tiksliai laikykitės nurodytos dozės. Staiga nekeiskite paskirtos dozės ir staiga nenutraukite vaisto vartojimo. Jeigu manote, kad vaistas veikia per stipriai ar per silpnai, kreipkitės į gydytoją.

Depresija, kompulsiniai sutrikimai

Rekomenduojama paros dozė yra viena Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsulė. Jei būtina, po kelių savaičių gydymo dozę galima iš lėto didinti. Jeigu vartojama daugiau kaip vieną kapsulę per parą, ypač esant kompulsiniams sutrikimams, paros dozę reikia padalyti į kelias dalis; tai priklauso nuo vaisto toleravimo.

Valgymo sutrikimai (bulimija)

Rekomenduojama paros dozė yra trys 20 mg kapsulės.

Maksimali visoms terapinėms indikacijoms paros dozė yra keturios 20 mg kapsulės. Senyvi pacientai ir mažos kūno masės pacientai turi vartoti ne daugiau kaip tris Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsules per parą.

Ligoniams, kuriems yra sunkus kepenų pažeidimas, gydytojas dozę sumažins.

Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsules reikia gerti nepriklausomai nuo valgio, užsigeriant gausiu skysčio kiekiu.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsulės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.Šalutinis poveikis pasireiškia ne visiems pacientams vienodu stiprumu ir dažnumu.

Fluoxetine LANNACHER 20 mg kapsulės paprastai toleruojamos gerai. Šalutinis poveikis, kuris atsiranda gydymo pradžioje, paprastai sumažėja tęsiant gydymą.

Bendri sutrikimai

Galvos skausmas, burnos džiūvimas, prakaitavimas, drebulys, niežulys, dilgėlinė, pasunkėjęs kvėpavimas, alerginės reakcijos, jautrumas saulės spinduliams.

Virškinimo trakto sutrikimai

Gali atsirasti viduriavimas, pykinimas, vėmimas, mažėja svoris, dispepsija, sutrikęs rijimas, skonio pokyčiai.

Širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai

Stipraus širdies plakimo pojūtis, kraujagyslių pakitimai.

Nervų sistemos ir psichikos sutrikimai

Nevalingi raumenų trūkčiojimai, pasunkėjusi eisena, mėšlungis, drebėjimas, baimės jausmas, sutrikusi dėmesio koncentracija, silpnumas, lėtas mąstymas, depersonalizacija, mieguistumas, nenormalūs sapnai, labai retai – svaigulys ir sutrikęs miegas.

Odos ir poodžio sutrikimai

Plaukų iškritimas, kraujosruvos, bėrimas (iš dalies sunkios reakcijos).

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

Šlapinimosi sutrikimai.

Kiti

Regėjimo sutrikimai, žiovulys, lyties funkcijos sutrikimai (ejakuliacijos nebuvimas arba vėlyva ejakuliacija).

Ar šie simptomai yra vaisto šalutinis poveikis, ar depresijos išraiška, nustatyti sunku. Prisiminkite, kokie simptomai buvo Jūsų ligos gydymosi pradžioje ir atsiradus kitokių - pasakykite apie tai gydytojui.

Perdozavimas

Aprašyti šie perdozavimo reiškiniai: vėmimas, galvos sukimasis, pykinimas, traukuliai, tachikardija, nuovargis, sujaudinimas. Būtinai kiek galima greičiau apie tai praneškite gydytojui.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Patarimas gydytojui

Gydymas yra simptominis, reikia išplauti skrandį ar skirti aktyvintos anglies bei sorbitolio.

Pripratimas prie vaisto

Nežinomas.

5. FLUOXETINE LANNACHER KAPSULIŲ LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Nevartoti pasibaigus tinkamumo laikui.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

UAB „LANNACHER VILNIUS"

A.Jakšto g. 12

LT-01105 Vilnius

Tel. + 370 5 2610705

office@lannacher.lt

Šis informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-08-01 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Fluoxetine, Fluoksetinas, Sunkūs, Psichikos, Sutrikimai, Depresija, Obsesinis kompulsinis, Nervinio valgymo, Sutrikimas, Bulimija