Efexor XR 75mg pailg.atpalaidav.kiet.kapsulės N28


Efexor XR 75mg pailg.atpalaidav.kiet.kapsulės N28
Wyeth Medica
Kaina apie 24.40 Eur

INFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos

simptomai tokie patys kaip Jūsų.

Lapelio turinys

1. Kas yra EFEXOR XR ir nuo ko jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant EFEXOR XR

3. Kaip vartoti EFEXOR XR

4. Galimas šalutinis poveikis

5. EFEXOR XR laikymo sąlygos

6. Kita informacija

EFEXOR XR 37,5 mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės

EFEXOR XR 75 mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės

EFEXOR XR 150 mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės

Venlafaksinas

- Veiklioji medžiaga yra venlafaksinas. Kiekvienoje kapsulėje yra 37,5 mg, 75 mg arba 150 mg venlafaksino (venlafaksino hidrochlorido pavidalu).

- Pagalbinės medžiagos. Kapsulės turinys: mikrokristalinė celiuliozė, etilceliuliozė, hipromeliozė, Kapsulės korpusas: želatina, raudonasis geležies oksidas (E 172), juodasis geležies oksidas (E 172) (tik EFEXOR XR 37,5 mg), geltonasis geležies oksidas (E 172), titano dioksidas (E 171). Spaustuviniai dažai: Opacode Red S-1-15094/ S-1-15095, White Tek SB-0007 (tik EFEXOR XR 150 mg).

Registravimo liudijimo turėtojas

Wyeth-Lederle Pharma GmbH

Storchengesse 1

A-1150 Vienna

Austrija

Gamintojas

Wyeth Medica Ireland

Little Connel

Newbridge Co. Kildare

Airija

1. KAS YRA EFEXOR XR IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

EFEXOR XR 37,5 mg kapsulės dangtelis yra nepermatomas, pilkas su raudonais užrašais „W" ir „Effexor XR". Kapsulės korpusas yra nepermatomas, persiko spalvos su raudonu užrašu "37.5". Kapsulėje yra baltos arba beveik baltos apie 1 mm diametro granulės.

EFEXOR XR 75 mg kapsulė yra nepermatoma, persiko spalvos, su raudonais užrašais „W" ir „Effexor XR" ant dangtelio ir „75" – ant korpuso. Kapsulėje yra baltos arba beveik baltos apie 1 mm diametro granulės.

EFEXOR XR 150 mg kapsulė yra nepermatoma, tamsios apelsinų spalvos su baltais užrašais "W" ir „Effexor XR" ant dangtelio ir „150" – ant korpuso. Kapsulėse yra baltos arba beveik baltos apie 1 mm diametro granulės

Pakuotės

Pakuotėje 10, 30 arba 60 EFEXOR XR 37,5 mg kapsulių lizdinėmis plokštelėmis ir 14, 28 arba 98 EFEXOR XR 75 mg arba 150 mg kapsulės lizdinėmis plokštelėmis.

EFEXOR XR kapsulės priklauso vaistų, vadinamų antidepresantais, kuriais gydomos depresinės ligos, grupei. Vaisto antidepresinis poveikis pasireiškia dėl nervinio impulso pernešėjų (cheminių medžiagų) centrinėje nervų sistemoje aktyvumo padidėjimo, kuris sergant depresija būna sumažėjęs. Dėl to silpnėja depresijos simptomai.

EFEXOR XR kapsulės slopina depresijos simptomus, tarp jų ir susijusius su nerimu. Vaistu gydomi ligoniai ligoninėje ir ambulatoriniai pacientai.

EFEXOR XR vartojamas depresijos atkryčio ir naujų ligos epizodų pasikartojimo profilaktikai.

EFEXOR XR gydomas socialinio nerimo sutrikimas ir generalizuotas nerimo sutrikimas. Tinka ilgalaikiam gydymui.

EFEXOR XR gydoma panika su agarofobija arba be jos. Tinka ilgalaikiam gydymui.

EFEXOR XR yra geriamosios kapsulės.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT EFEXOR XR

EFEXOR XR vartoti draudžiama:

- jeigu esate nėščia;

- jeigu žindote kūdikį;

- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) venlafaksinui arba bet kuriai pagalbinei EFEXOR XR medžiagai;

- jeigu esate jaunesnis kaip 18 metų;

- jeigu vartojate arba neseniai vartojote (per paskutiniąsias dvi savaites) kitų antidepresantų, vadinamų monoamino oksidazės (MAO) inhibitoriais.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu sergate kepenų ar inkstų liga, nes EFEXOR dozę gali tekti sumažinti;

- jeigu patyrėte epilepsijos priepuolį, nes geriant EFEXOR XR gydytojas turės Jus atidžiai stebėti;

- jeigu geriate cimetidiną (vaistą nuo skrandžio ligų), ypač, jeigu esate senyvas žmogus arba sergate kepenų funkcijos nepakankamumu, nes EFEXOR XR gali veikti kitaip;

- jeigu sergate akių liga, kurią sukėlė padidėjęs kraujospūdis akių kraujagyslėse, arba Jums gresia rizika susirgti uždaro kampo glaukoma;

- jeigu sergate širdies liga, yra padidėjęs kraujospūdis arba kraujavote iš gleivinės ir (arba) odos;

- vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų nuo depresijos, ypač monoamino oksidazės (MAO) inhibitorių, arba sergate nuotaikos sutrikimu;

- jeigu Jums ar Jūsų giminaičiams buvo manija ar hipomanija ir (arba) agresija;

- jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti;

- jeigu geriate alkoholį.

Gydytojas gali paprašyti Jūsų reguliariai matuotis kraujospūdį ir pulsą.

EFEXOR XR vartojimas su maistu ir gėrimais

Vartojant vaistą draudžiama gerti alkoholio.

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jeigu esate vaisingo amžiaus moteris, vartodama EFEXOR XR, turite naudotis veiksminga kontracepcija.

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žindyvėms vartoti EFEXOR XR negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant EFEXOR XR, kaip ir kitų nervų sistemą veikiančių vaistų, gali sutrikti gebėjimas vairuoti ar valdyti mechanizmus, taigi kilti didelė avarijų rizika. Jeigu gydotės EFEXOR XR, prieš vairuodami automobilį, valdydami mechanizmus ar dirbdami aukštyje, įsitikinkite, kad Jūsų reakcija ar koordinacija nesutriko. Pasitarkite su gydytoju, kuris nuspręs, kiek laiko gali tęstis galimas sutrikimas.

Kitų vaistų vartojimas

Reikia būti atsargiems, jei EFEXOR XR vartojate kartu su kitais nervų sistemą veikiančiais vaistiniais preparatais.

Rekomenduojama venlafaksino hidrochlorido nevartoti kartu su svorį mažinančiais vaistais. Gydymo metu negalima gerti alkoholio.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

3. KAIP VARTOTI EFEXOR XR

Kokią dozę vartoti, atsižvelgdamas į vaisto veiksmingumą ir jo toleravimą, nustato gydytojas. EFEXOR XR visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Savarankiškai pakeisti vaisto dozę draudžiama.

Įprastinė pradinė dozė, esant bet kuriai iš minėtų indikacijų, ‑ viena 75 mg kapsulė vieną kartą per parą. Jei būtina, gydytojas dozę gali padidinti ir skirti po vieną 150 mg kapsulę vieną kartą per parą. Prireikus dozę galima padidinti iki 375 mg per parą. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Jei gydytojas EFEXOR XR kapsulių skiria depresijos paūmėjimų ir naujų ligos epizodų pasikartojimo profilaktikai, rekomenduojama tokia pati preparato dozė, kaip pradinė. Gydytojas periodiškai įvertins, ar ilgalaikis vaisto vartojimas Jums naudingas.

EFEXOR XR kapsulių reikia gerti vieną kartą per parą, maždaug tuo pačiu laiku ryte arba vakare. Rekomenduojama kapsulę išgerti visą valgant, užgeriant nedideliu kiekiu vandens. Kapsulių negalima dalyti, smulkinti, kramtyti arba tirpinti vandenyje.

Vaisto poveikis gali pasireikšti tik po kelių dienų ar vėliau. Tai normalu, todėl neverta nerimauti. EFEXOR XR kapsulių gali tekti vartoti keletą mėnesių, dėl to taip pat nereikėtų baimintis.

Nutraukti EFEXOR XR kapsulių vartojimą nepranešus gydytojui draudžiama net tuo atveju, jei savijauta pagerėjo. Gydytojas reguliariai įvertins, ar reikia tęsti gydymą. Nutraukti EFEXOR XR vartojimą reikia palaipsniui, būklę stebint gydytojui, ypač tuo atveju, kai vaisto geriama didelėmis dozėmis. Laikas, per kurį reikia sumažinti dozę, priklauso nuo vartojamos dozės, gydymo trukmės ir paciento individualių savybių.

Kai gydytojas nuspręs baigti gydymą EFEXOR XR, jis nurodys pamažu mažinti dozę ir tik tada nutraukti vaisto vartojimą. Jei vaisto nustojama gerti staiga arba dozė sumažinama per greitai, gali prasidėti nerimas, ažitacija (susijaudinimas), konfūzija (suglumimas), viduriavimas, sutrikti apetitas, svaigti galva, atsirasti traukulių (priepuolių), džiūti burna, skaudėti galvą, pasireikšti hipomanija (nuotaikos sutrikimas), pykinti, pasireikšti nervingumas, tirpulys ir (arba) dilgčiojimas, miego sutrikimai, varginti nemiga, smarkesnis prakaitavimas, nuovargis, galvos sukimasis ir vėmimas. Tokie simptomai dažniausiai būna lengvi ir praeina savaime per keletą dienų. Jei kuris nors iš jų ar kitokie simptomai kelia nerimą, reikia kreiptis į gydytoją.

Jeigu manote, kad EFEXOR XR veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę EFEXOR XR dozę

Išgėrus per didelę vaisto dozę, reikia kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti EFEXOR XR

Pamiršus išgerti vaisto, nereikia nerimauti. Jei prisiminėte, kad neišgėrėte kapsulės nepraėjus 12 valandų, ją reikia išgerti ir kitą dieną EFEXOR XR vartoti įprastu laiku. Jei praėjo daugiau kaip 12 valandų nuo to laiko, kai reikėjo išgerti vaisto, geriau vaisto negerti iš viso, o kitą dieną vartoti, kaip įprasta. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Gydytojas vietoj EFEXOR tablečių gali išrašyti EFEXOR XR kapsulių. Naujai paskirto vaisto dozė atitinka tą, kuri buvo vartojama anksčiau. Naujai paskirtą vaistą kapsulėmis reikia gerti vieną kartą per parą.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

EFEXOR XR, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Paprastai EFEXOR XR kapsulės gerai toleruojamos. Šalutinis poveikis dažniausiai pasireiškia pradėjus vartoti vaistą arba vartojant didelę jo dozę. Dažniausiai jis būna lengvas ir trumpalaikis. Jeigu paminėti šalutiniai riškiniai kelia nerimą, žinokite, kad jų būna ne kiekvienam pacientui. Kai kurie čia minimi šalutiniai reiškiniai pasitaiko labai retai. Visgi, jeigu toliau išvardyti simptomai yra sunkūs arba kelia nerimą, reikia kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

Tai nemiga, dažnas ar nereguliarus pulsas, kraujo samplūdis į veidą arba veido paraudimas, sumažėjęs arba sutrikęs apetitas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, šleikštulys ar vėmimas, nervingumas, susijaudinimas (ažitacija), kliedesiai, galvos svaigimas, silpnumas, traukuliai, miego sutrikimas, neįprasti sapnai, impotencija, mieguistumas, raumenų sustingimas arba drebulys, neįprasti pojūčiai odoje, tarp jų nutirpimas, dilgčiojimas arba deginimas, smarkesnis prakaitavimas (įskaitant prakaitavimą naktį), išbėrimas, spengimas ausyse (skambėjimas ausyse), griežimas dantimis miegant (bruksimas), niežulys, nuplikimas, burnos

džiūvimas, žiovulys, regėjimo sutrikimas, ejakuliacijos arba orgazmo sutrikimas, skonio pojūčio sutrikimas, plaučių eozinofilija (plaučių sutrikimas), uždaro kampo glaukoma, kūno svorio sumažėjimas ar padidėjimas, lytinio potraukio sumažėjimas, šlapinimosi sutrikimai (dažnas šlapinimasis), viduriavimas, mėlynių susidarymas, kraujavimas iš gleivinių, apatija, haliucinacijos, dažnos ar ilgos mėnesinės, kepenų uždegimas (hepatitas), priepuoliai, manija, negalėjimas nusėdėti, piktybinis neurolepsinis sindromas, serotonino sindromas, kasos uždegimas (pankreatitas), padidėjusi prolaktino koncentracija (hormonas, išsiskiriantis smegenyse), raumenų audinio sutrikimai, judesių ar raumenų tonuso sutrikimai, daugiaformė eritema (odos sutrikimas), Stivenso ir Džonsono sindromas, dilgėlinė.

Jei pasireiškė padidėjusio jautrumo reakcijos, pvz., išbėrimas, kvėpavimo sutrikimas ar kiti alergijos simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Kai kuriems pacientams dėl sumažėjusio kraujospūdžio kartais gali svaigti galva, apimti silpnumas atsistojant. Kai kuriems pacientams gali padidėti kraujospūdis ir šiek tiek cholesterolio ir natrio koncentracija kraujyje, atsirasti kraujo ląstelių kiekio pakitimai arba sutrikti kepenų funkcija. Kadangi kartais gali šiek tiek padidėti kraujospūdis, svarbu jį stebėti, ypač tuo atveju, jei ligonis serga hipertenzija. Retais atvejais gali pasireikšti ir greitas širdies plakimas (tachikardija) bei širdies ritmo sutrikimų.

Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metu

EFEXOR XR paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės medikamentus,

padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti EFEXOR XR jaunesniems nei 18 metų pacientams, jei, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė EFEXOR XR jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Butinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metu pacientams, vartojantiems EFEXOR XR, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie EFEXOR XR poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir ju pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, nedelsiant pasakykite apie tai gydytojui arba vaistininkui.

Vartojant EFEXOR XR reikia informuoti gydytoją, jei:

- pradedate vartoti kitą vaistą;

- pastojote;

- ketinate gydytis ligoninėje.

5. EFEXOR XR laikymo SĄLYGOS

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje, gamintojo pakuotėje.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Efexor, Venlafaksinas, Depresija, Depresinės, Ligos, Antidepresantas, Nerimas, Nerimo, Sutrikimas, Panika, Agarofobija