Bromazepam


Bromazepam Lannacher 3mg plėv.dengtos tab.N30
Lannacher
Kaina apie 3.25 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Bromazepam Lannacher 3 mg plėvele dengtos tabletės

Bromazepamas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums

svarbi informacija.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1.       Kas yra Bromazepam Lannacher ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Bromazepam Lannacher

3.       Kaip vartoti Bromazepam Lannacher

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Bromazepam Lannacher

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Bromazepam Lannacher ir kam jis vartojamas

 

Veiklioji Bromazepam Lannacher medžiaga yra bromazepamas, kuris priklauso vaistų grupei, vadinamiesiems benzodiazepinams. Bromazepam Lannacher, vartojant mažomis dozėmis, slopina baimę, mažina įtampą ir nervingumą, vartojant didesnėmis dozėmis - ramina ir atpalaiduoja raumenis.

 

Bromazepam Lannacher tik palengvina nerimo ir įtampos simptomus, bet nepašalina jų priežasties.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Bromazepam Lannacher

 

Bromazepam Lannacher vartoti negalima:

-        jeigu yra alergija bromazepamui, kitiems benzodiazepinams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje),

-        jeigu sergate plaučių liga ar stipriai sutrikęs kvėpavimas,

-        jeigu sergate sunkiu kepenų veiklos nepakankamumu,

-        jeigu vargina miego apnėjos sindromas (laikinas kvėpavimo sustojimas miegant),

-        jeigu sergate sunkiąja miastenija (sunkiu raumenų silpnumu).

 

Bromazepam Lannacher negalima vartoti vaikams, išskyrus atvejus, kuomet, gydytojo

nuomone, gydymas šiuo vaistiniu preparatu yra tinkamas.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Bromazepam Lannacher:

-        jeigu sutrikusi Jūsų širdies veikla arba pažeisti kvėpavimo takai, nes šiuos pokyčius bromazepamas gali sustiprinti;

-        jeigu sutrikusi Jūsų kepenų arba inkstų funkcija;

-        jeigu Jūs vyresnis kaip 65 metų arba esate nusilpęs;

-        jeigu buvote pripratęs vartoti alkoholinius gėrimus arba narkotikus, nes galite būti labiau linkęs priprasti vartoti šio vaisto. Vartojant Bromazepam Lannacher gydytojas atidžiai stebės Jūsų būklę;

-        jeigu sutrikusi judesių koordinacija dėl smegenėlių ar stuburo smegenų funkcinių sutrikimų.

 

Esant silpnai širdies veiklai arba žemam kraujospūdžiui gydytojas dažnai kontroliuos Jūsų sveikatos stovį. Jei Bromazepam Lannacher vartojamas ilgai arba didelėmis dozėmis, Jūsų gydytojas nurodys atlikti kraujo tyrimą (kraujo ląstelių sudėtį) ir ištirti kepenų funkciją.

Bromazepam Lannacher nepašalina ligos priežasties, veikia tik simptomus. Bromazepam Lannacher palengvina atkreipti gydytojo ir paciento abipusį dėmesį psichikos sutrikimų gydymui.

 

Toleravimas

Pavartojus kelias savaites bromazepamo poveikis gali pranykti.

 

Priklausomybė

Nuolatinis benzodiazepinų vartojimas gali sukelti fizinę ir psichinę priklausomybę. Priklausomybės rizika didesnė pacientams, piktnaudžiavusiems alkoholiniais gėrimais ir (arba) vaistais.

 

Nutraukimo (abstinencijos) požymiai

Bromazepamo negalima nustoti vartoti staiga. Nustojus jų vartoti gali atsirasti abstinencijos reiškinių. Tai gali būti galvos ir raumenų skausmas, stiprus nerimas, įtampa, nerimastingumas, sumišimas ir irzlumas. Sunkiais atvejais gali pakisti Jūsų elgesys, galite jausti sustingimą ir dilgsėjimą galūnėse, gali padidėti jautrumas šviesai, triukšmui ar lytėjimui, gali būti haliucinacijų ar priepuolių.

 

Atoveiksmio nerimas

Tai galintis pasitaikyti laikinas sindromas, kuris atsiranda nutraukus gydymą; jo metu stipriau pasikartoja tie simptomai, dėl kurių pradėta gydyti Bromazepam Lannacher. Šį sindromą gali lydėti kitos reakcijos, tarp jų nuotaikos pokyčiai, nerimas ar miego sutrikimai ir neramumas.

 

Kadangi abstinencijos ir atoveiksmio reiškinių rizika yra didesnė staiga nutraukus gydymą, gydytojas, norėdamas, kad šių reiškinių Jums nebūtų, dozę mažins palaipsniui.

 

Atminties netekimas

Benzodiazepinai gali sukelti laikiną atminties netekimą. Ji gali pasireikšti vartojant didesnes vaisto dozes, ir jos rizika didėja didėjant dozei. Su atminties netekimu gali būti susijęs nederamas elgesys.

 

Paradoksinės reakcijos

Žinoma, kad vartojant benzodiazepinų ar į benzodiazepinus panašių vaistų pasitaiko paradoksinių reakcijų - neramumas, sujaudinimas, irzlumas, agresija, kliedesiai, pyktis, košmarai, haliucinacijos, psichozė, nederamas elgesys ir kiti nepageidaujami elgesio sutrikimai. Jei taip atsitiktų, nedelsiant apie šiuos simptomus privalote informuoti gydytoją. Jis turėtų Jums šio vaisto nebeskirti.

Panašu, kad šios reakcijos dažniau pasitaiko vaikams ir pagyvenusiesiems nei kitiems pacientams.

 

Dėl benzodiazepinų raumenis atpalaiduojančio poveikio senyviems benzodiazepinų vartotojams didėja pargriuvimų ir kaulų lūžių rizika.

 

Ypatingos pacientų grupės

Dėl savižudybės rizikos denzodiazepinų kaip vienintelio vaisto depresijai arba nerimo būklei esant depresijos sindromui gydyti vartoti negalima.

Benzodiazepinus netinka vartoti pirmaeiliam psichikos ligų gydymui.

 

Vaikams ir paaugliams

Dėl informacijos stokos Bromazepam Lannacher vaikams neturi būti vartojamas.

 

Kiti vaistai ir Bromazepam Lannacher

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikri, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Vaistai ir kitos medžiagos gali turėti įtakos kiekvienos iš jų veiksmingumui.

Vartojimas kartu su bet kuriais centrinę nervų sistemą slopinančiais vaistais, taip pat ir alkoholiniais gėrimais, gali sustiprinti Bromazepam Lannacher slopinamąjį poveikį bei poveikį kvėpavimo ir kraujotakos sistemoms.

Vartojant Bromazepam Lannacher reikia vengti gerti alkoholinius gėrimus.

 

Vartojant kartu su narkotiniais skausmą slopinančiais vaistiniais preparatais gali sustiprėti euforija, galinti turėti įtakos psichinės priklausomybės sustiprėjimui.

 

Ši sąveika gali pasireikšti kitą dieną po vaisto pavartojimo. Tai turi taip pat įtakos vairavimui ir mechanizmų valdymui.

Gali būti, kad kai kurios medžiagos, slopinančios kepenų kai kuriuos fermentus, gali įtakoti

Bromazepam Lannacher veiksmingumą. Vartojimas kartu su cimetidinu (vartojamu skrandžio ir dvylikapirštės opos gydymui) gali sustiprinti Bromazepam Lannacher poveikį.

 

Bromazepam Lannacher vartojimas su maistu ir gėrimais

Vartojant Bromazepam Lannacher reikia vengti gerti alkoholinių gėrimų, nes alkoholis gali sustiprinti šalutinį šio vaisto poveikį.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

Bromazepam Lannacher draudžiama vartoti pirmojo nėštumo trimestro laikotarpiu. Jo taip pat nereikia, jei galima, vartoti kitus du nėštumo trimestrus.

Reguliarus Bromazepam Lannacher vartojimas paskutiniuoju nėštumo laikotarpiu gali sukelti pripratimą ir nutraukimo simptomus naujagimiui.

 

Bromazepam Lannacher negalima vartoti žindymo laikotarpiu, nes veiklioji medžiaga išsiskiria į pieną. Jei žindymo laikotarpiu reikalinga trumpai vaisto vartoti, gydytojas Jums nurodys, kiek laiko negalima vaiko žindyti.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Dėmesio: šis vaistas gali turėti įtakos reakcijos greičiui ir gebėjimui vairuoti. Tai ypač aktualu vartojant kartu su alkoholiu.

 

Prašau atsižvelgti į tai, kad ypač pradėjus vartoti vaisto, atsirandantis nuovargis, sumažėjęs koncentracijos gebėjimas, sulėtejusi reakcija, sutriksui atmintis ir pablogėjusi raumenų funkcija gali turėti neigiamos įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus. Tai ypač būdinga nepakankamai išsimiegojus arba vartojant kartu su alkoholiu. Todėl nevairuokite jei nepakankamai išsimiegojote (7-8 valandas) ir tol, kol jaučiate anksčiau išvardytus požymius. Pasitarkite su gydytoju, jei numatote vairuoti ar valdyti mechanizmus.

 

Bromazepam Lannacher sudėtyje yra laktozės ir azorubino (E122)

Šio vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Tablečių sudėtyje yra dažiklio azorubino (E122), kuris gali sukelti alergines reakcijas.

 

 

3.       Kaip vartoti Bromazepam Lannacher 

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Nedidinkite dozės savo nuožiūra. Jei Bromazepam Lannacher poveikis ilgai vartojant sumažėja, pasitarkite su gydytoju.

 

Tabletes galima padalyti į dvi lygias dalis; jas galima išgerti prieš valgymą arba jo metu, užsigerti pakankamu skysčio kiekiu. Jas reikia išgerti vieną valandą prieš miegą.

 

Rekomenduojama pirmąją Bromazepam Lannacher dozę išgerti savaitgalį namuose.

 

Dozavimas

Gydytojas paskirs Jums tinkamą dozę. Gydytojas gydymą pradės nuo mažiausios galimos dozės, palaipsniui ją didins tol, kol bus pasiektas norimas optimalus poveikis.

 

Suaugusieji

Įprastinė dozė yra 1,5-3 mg iki 3 kartų per parą.

 

Senyvi, nusilpę, sergantys organiniais smegenų pažeidimais, kepenų ar inkstų ligomis pacientai, esant sutrikusiai kraujotakai ir kvėpavimui

Gydymui reikia mažesnių dozių dėl padidėjusio jautrumo; dozes nustato gydytojas, įvertinęs poreikį ir vaisto toleravimą.

 

Vartojimo trukmė

Bromazepamą vartoti reikia galimai trumpiausią laiką mažiausią dozę. Dažniausiai gydymui pakanka išgerti kelis kartus ar vartoti kelias dienas. Ne ilgiau kaip po 4-6 savaičių bromazepamo vartojimo palengva mažinant dozę Jūsų gydytojas nustatys, ar reikalingas tolesnis vaisto vartojimas. Jei ligos požymių išlieka, vartojimo trukmė priklausys nuo jų gerėjimo.Gydytojas Jums nurodys kiek laiko reikia vartoti Bromazepam Lannacher.

 

Jūsų gydytojas reguliariai vertins būklę ir nustatys poreikį gydymo tęsimui. Nevartokite Bromazepam Lannacher ilgiau kaip 8-12 savaičių. Jei reiklaingas ilgesnis gydymas Jūsų gydytojas nurodys pasitarti su specialistu.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Bromazepam Lannacher dozę?

Vaisto perdozavimas sukelia stiprų sąstingį, mieguistumą, suglumimą, sąmonės sutrikimą, svaigulį, judesius koordinacijos sutrikimą, kalbos pakitimus ir nistagmą.Vėliau  sumažėja kraujospūdis,  atsiranda sunkus kvėpavimo sutrikimas, nedažnai arba retais atvejais išnyksta sąmonė. Labai retai gali įvykti mirtis. Galimi kvėpavimo sutrikimai sergant kvėpavimoligomis gali sukelti sunkesnes pasekmes.

Jei Jums atsirado tokių požymių arba pastebėjote tiems, kurie vartoja Bromazepam Lannacher , nedelsiant kreipkitės į gydytoją (informacija sveikatos priežiūros specialistams pateikiama pakuotės lapelio pabaigoje.

 

Pamiršus pavartoti Bromazepam Lannacher

Pamiršus pavartoti Bromazepam Lannacher , negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

 

Nustojus vartoti Bromazepam Lannacher

Nenutraukite Bromazepam Lannacher vartojimo savo nuožiūra, nes gali atsirasti abstinencijos (nutraukimo) požymių (galvos ir raumenų skausmas, stiprus nerimas, įtampa, neramumas, suglumimas, dirglumas, prakaitavimas, drebėjimas, greitas dažnas juntamas širdies plakimas, pykinimas, vėmimas, skrandžio spazmai; sunkiais atvejais taippat esti jutimo sutrikimų, asmenybės sutrikimas, rankų ir kojų nejautrumas ir dilgsėjimas, padidėjęs jautrumas šviesai,triukšmui, fiziniam kontaktui, haliucinacijos arba epilepsijos traukuliai).

 

Nutraukus gydymą, simptomai, dėl kurių buvo vartojamas Bromazepam Lannacher , laikinai gali pasikartoti dar stipriau. Jie gali būti kartu su nuotaikos pakitimais, nerimu, nemiga, neramumu. Jei atsirado šių simptomų, pasitarkite su gydytoju, kuris nurodys vaisto vartojimą nutraukti palengva.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Bromazepam Lannacher, kaip ir kitų vaistų, kurių sudėtyje yra benzodiazepinų, vartojimas gali sukelti fizinę ir psichinę priklausomybę. Tai ypač gali įvykti vaistą vartojant ilgai, kartais netgi po kelių savaičių įprastinės dozės vartojimo. Staigus vaisto vartojimo nutraukimas gali sukelti nutraukimo simptomų atsiradimą ir būklės, dėl kurios Bromazepam Lannacher buvo vartojamas, intensyvių simptomų pasikartojimą.

 

Senyviems pacientams, vartojantiems tokius vaistus kaip Bromazepam Lannacher, padidėja griuvimo ir kaulų lūžių rizika.

Šalutinis poveikis, kuris ypač pasireiškia pradėjus vartoti vaistą, priklauso nuo dozės ir susijęs su vaisto slopinančiu veikliosios medžiagos veikimu; dozę sumažinus, jis savaime išnyksta.

 

Stebėtas toks šalutinis poveikis:

 

Dažnas (pasireiškia 1-10 iš 100 pacientų):

-        raumenų silpnumas, nuovargis (dažniausiai esti pradėjus vartoti vaisto, toliau vartojant išnyksta).

 

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):

-        lytinio potraukio padidėjimas arba sumažėjimas, sutrikęs mėnesinių ciklas;

-        suglumimas, sutrikusios emocijos (dažniausiai esti pradėjus vartoti vaisto, toliau vartojant išnyksta). Persirgus anksčiau depresija, gali pasikartoti depresinė būsena;

-        apatija, letargija, dėmesio sutrikimas, dirglumas ir depresija;

-        netikėtos, atvirkštinės negu tikėtina vartojant Bromazepam Lannacher reakcijos: neramumas, padidėjęs dirglumas, agresyvumas, deluzinės (mintijimo sukrikimo) idėjos, įniršio priepuoliai, naktiniai košmarai, haliucinacijos, psichikos sutrikimai, neadekvatus elgesys ir kiti veiksmai. Senyviems pacientams šie reiškiniai gali būti pavojingi gyvybei. Jei Jums atsirado šių požymių,pasitarkite su gdyytoju,kad jis palengva sumažintų Bromazepam Lannacher vartojimą;

-        svaigulys, galvos skausmas, regėjimo ir kalbos sutrikimai, mieguistumas, dėmesio sutrikimas, suglumimas, judesių sutrikimas (dažniausiai esti pradėjus vartoti vaisto, toliau vartojant išnyksta), anterogradinė amnezija (Jūs galite neatsiminti, kas veikta išgėrus Bromazepam Lannacher). Tai ypač gali pasireikšti praėjus kelioms valandoms po vaisto išgėrimo ir gali būti susiję su neadekvačiu elgesiu;

-        dvejinimasis akyse (dažniausiai esti pradėjus vartoti vaisto, toliau vartojant išnyksta);

-        sumažėjęs kraujospūdis, širdies veiklos silpnumas arba nepakankamumas, įskaitant širdies sustojimą;

-        retas kvėpavimas;

-        burnos džiūvimas, apsunkintas rijimas, vidurių užkietėjimas arba viduriavimas, pykinimas, vėmimas;

-        bėrimas, odos kitos reakcijos;

-        nevalingas šlapinimasis (šlapimo ištekėjimas lašais).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Bromazepam Lannacher

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

Ant lizdinės plokštelės  ir dėžutės po „EXP/Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Bromazepam Lannacher sudėtis

-                 Veiklioji medžiaga yra bromazepamas. Vienoje tabletės yra 3 mg bromazepamo.

-                 Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, natrio karboksimetilkrakmolo natrio druska, magnio stearatas, polivinilo alkoholis, makrogolis 3350, talkas, titano dioksidas E171, azorubinas E122.

 

Bromazepam Lannacher išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Plėvele dengta tabletė.

Rožinės spalvos plėvele dengta apvali abipus išgaubta tabletė, su perlaužimo vagele. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

 

Lizdinė plokštelė, kurioje yra 20 arba 30 plėvele dengtų tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

G.L. Pharma GmbH

Schlossplatz 1

8502 Lannach

Austrija

 

 

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB „GL Pharma Vilnius“

A.Jakšto g. 12

LT-01105 Vilnius

Tel. + 370 5 2610705

[email protected]


Šis pakuotės lapelis
paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-12-30

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Bromazepam, Slopina, Baimę, Mažina, Įtampą, Nervingumą, Ramina, Atpalaiduoja, Raumenis, Depresija, Dirglumas, Neramumas, Psichoneurozė