Aricept 10mg plėvele dengtos tabletės N28


Aricept 10mg plėvele dengtos tabletės N28
Pfizer H.C.P
Kaina apie 95.55 Eur

ARICEPT TM 5 mg plėvele dengtos tabletės

ARICEPT TM 10 mg plėvele dengtos tabletės

Donepezili hydrochloridum

Prašome perskaitykite šį informacinį lapelį

Prieš pradedant vartoti šį vaistą, Jūs ir Jus slaugantis žmogus turėtumėte atidžiai perskaityti šį informacinį lapelį. Čia pateikiama svarbiausioji informacija apie Jums skirtą vaistą. Jeigu, ją perskaitę, ko nors nesupratote, arba kilo klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Vaistus gaminančioms kompanijoms atsakinėti į pacientų klausimus apie vaistus neleidžiama.

Neišmeskite šio informacinio lapelio, kadangi gali prireikti perskaityti jį dar kartą.

Kas yra ARICEPT?

ARICEPT veiklioji medžiaga – donepezilio hidrochloridas. Gaminamos dviejų stiprumų ARICEPT tabletės:

· 5 mg baltos tabletės, vienoje pusėje pažymėtos "ARICEPT", kitoje – "5" (tabletėje yra 5 mg donepezilio hidrochlorido);

· 10 mg geltonos tabletės, vienoje pusėje pažymėtos "ARICEPT", kitoje – "10" (tabletėje yra 10 mg donepezilio hidrochlorido).

Pakuotėje yra 28 tabletės.

Pagalbinės medžiagos: laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, hidroksipropilceliuliozė, magnio stearatas, hipromeliozė, talkas, makrogolis ir titano dioksidas (E171), 10 mg tabletėse – taip pat sintetinis geltonas geležies oksidas (E172).

 

1. KAS YRA ARICEPT IR KADA JIS VARTOJAMAS?

ARICEPT (donepezilio hidrochloridas) priklauso vaistų, kurie vadinami acetilcholinesterazės inhibitoriais, grupei. Jis vartojamas demencijos simptomams mažinti pacientams, kuriems diagnozuota lengva arba vidutinio sunkumo Alzhaimerio liga

. Šis vaistas skirtas tik suaugusiems.Prieš pradedant vartoti ARICEPT

ARICEPT vartoti negalima:

· jeigu nustatyta alergija donepezilio hidrochloridui, piperidino dariniams arba kuriai nors aukščiau nurodytai šio vaisto pagalbinei medžiagai;

· moterims, kurios yra nėščios, įtaria pastojusios arba žindo kūdikį.

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu:

· sergate ar sirgote skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa;

· buvo ištikęs traukulių priepuolis;

· sergate širdies liga;

· sergate bronchų astma arba lėtine plaučių liga;

· yra arba buvo sutrikusi kepenų funkcija, sergate arba sirgote hepatitu;

· pasunkėjęs šlapinimasis.

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate kitus vaistus, ypač malšinančius skausmą, nuo artrito, antibiotikus, nuo grybelio, raumenų relaksantus, nuo depresijos, traukulių arba širdies ligų.

Jeigu ruošiatės operacijai bendrosios anestezijos (narkozės) sąlygomis, apie ARICEPT vartojimą pasakykite gydytojui arba anesteziologui.

Jei abejojate, tai, prieš pradėdami vartoti ARICEPT tabletes, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui Jus slaugančio žmogaus pavardę. Slaugytojas padės vartoti šį vaistą kaip nurodyta.

Dėl Alzhaimerio ligos gali sutrikti geba vairuoti

ir dirbti su technika, todėl šiuos darbus galima dirbti tik tada, kai gydytojas pasako, kad tai saugu. Šis vaistas gali sukelti nuovargį, galvos svaigimą ir mėšlungį. Pasireiškus tokių sutrikimų, vairuoti ir dirbti su technika negalima.

2. KAIP VARTOTI ARICEPT?

Kaip ir kokiomis dozėmis vartoti ARICEPT?

ARICEPT tabletės geriamos vakare prieš miegą, užgeriant vandeniu.

Gali tekti gerti nevienodo stiprumo tabletes, priklausomai nuo šio vaisto vartojimo trukmės ir gydytojo nurodymų. Paprastai iš pradžių kas vakarą geriama po 5 mg (vieną baltą tabletę). Praėjus mėnesiui, gydytojas gali nurodyti kas vakarą gerti po 10 mg (vieną geltoną tabletę). Didžiausia rekomenduojama dozė – kas vakarą po 10 mg.

ARICEPT visada reikėtų vartoti laikantis gydytojo arba vaistininko nurodymų. Nekeiskite šio vaisto dozės ir nenutraukite jo vartojimo, nepasitarę su gydytoju.

Kiek laiko reikės vartoti ARICEPT?

Kiek laiko vartoti ARICEPT, pasakys gydytojas arba vaistininkas. Vartojant šį vaistą, reikės periodiškai lankytis pas gydytoją, kad jis įvertintų vaisto poveikį ir ligos simptomus.

Ką daryti išgėrus per daug tablečių?

Negalima gerti daugiau kaip 1 tabletės per parą. Išgėrę per didelę dozę, apie tai nedelsdami praneškite savo gydytojui. Jeigu jo rasti negalite, nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Vykdami į ligoninę, paimkite tabletes ir vaisto pakuotę, kad gydytojas žinotų, kokio vaisto perdozavote.

Ką daryti užmiršus išgerti šio vaisto?

Užmiršę išgerti vieną tabletę, kitą gerkite kitą vakarą įprastu laiku. Jei šio vaisto negėrėte ilgiau kaip savaitę, apie tai praneškite gydytojui, prieš tęsdami jo vartojimą.

Vartojant ARICEPT

3. KOKIŲ ŠALUTINIŲ POVEIKIŲ GALI SUKELTI ARICEPT?

ARICEPT (kaip ir visi kiti vaistai) taip pat gali sukelti šalutinių poveikių.

Dažniausi ARICEPT šalutiniai poveikiai yra viduriavimas, pykinimas, vėmimas, mėšlungis, nuovargis ir nemiga. Be to, gali svaigti ar skaudėti galva, atsirasti kitoks skausmas, įvykti nelaimingas atsitikimas, pasireikšti peršalimas. Dauguma atvejų minėtieji sutrikimai praeina vartojant vaistą toliau. Jeigu kuris nors iš jų vargina, apie tai pasakykite gydytojui.

Buvo atvejų, kai ARICEPT vartojantiems pacientams atsirado apetito stoka, haliucinacijų, psichomotorinis sujaudinimas, agresyvumas, alpimas, traukuliai, drebulys, raumenų sustingimas ar nekontroliuojamų judesių (dažniau – veido ir liežuvio, rečiau – galūnių), suretėjo širdies ritmas, pasireiškė pilvo sutrikimų (kraujavimas, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa), kepenų sutrikimų (pvz., uždegimas), niežulys, išbėrimas, šlapimo nelaikymas.

Jeigu, vartojant ARICEPT, pasireiškė kuris nors iš nurodytų arba kitoks nepageidaujamas poveikis, apie tai reikėtų pasakyti gydytojui.

4. KAIP LAIKYTI ARICEPT TABLETES?

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Laikyti saugioje, vaikams nepastebimoje ir neprieinamoje vietoje (kaip ir kitus vaistus).

Nevartoti pasibaigus ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui.

Jeigu gydytojas patarė daugiau šio vaisto nevartoti, likusias tabletes reikėtų grąžinti vaistininkui.

Šis vaistas skirtas tik Jums. Negalima šio vaisto duoti kitiems žmonėms (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Kita informacija

Jeigu apie šį vaistą norėtumėte sužinoti daugiau, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Informacinio lapelio tekstas peržiūrėtas

2003 m. vasario mėn. 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Aricept, Demencija, Alzhaimerio liga