Singulair 4mg kramtomosios tabletės N56


Singulair 4mg kramtomosios tabletės N56
Merck Sharp & Dohme (MSD)
Kaina apie 91.96 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

SINGULAIR MINI 4 mg granulės

SINGULAIR 4 mg kramtomosios tabletės

SINGULAIR 5 mg kramtomosios tabletės

SINGULAIR 10 mg plėvele dengtos tabletės

Montelukastas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra SINGULAIR ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant SINGULAIR

3. Kaip vartoti SINGULAIR

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti SINGULAIR

6. Kita informacija

1. KAS YRA SINGULAIR IR KAM JIS VARTOJAMAS

SINGULAIR yra leukotrienų receptorių antagonistas, kuris blokuoja medžiagas, vadinamas leukotrienais. Leukotrienai susiaurina kvėpavimo takus bei skatina pabrinkti Jūsų plaučius. Kai jų poveikis slopinamas, sumažėja astmos požymių ir lengviau išvengiama astmos priepuolių. Be to, leukotrienai sukelia alergijos požymius. Leukotrienų slopinimas sumažina sezoninės alergijos požymius (ši liga dar vadinama šienlige arba sezonine alergine sloga).

Gydytojas išrašė SINGULAIR:

· Gydyti Jūsų arba Jūsų vaiko astmą, taip pat tam, kad nebūtų astmos požymių nei dieną, nei naktį. SINGULAIR vartojamas gydymui pacientų, kurių ligos požymiai nepakankamai kontroliuojami jau vartojamais vaistais ir kuriems reikalingas papildomas gydymas. SINGULAIR taip pat saugo nuo kvėpavimo takų susiaurėjimo, įvykstančio atliekant fizinius pratimus.

· Sezoninės alergijos simptomams mažinti.

Kas yra astma?

Astma yra lėtinė plaučių liga. Jos negalima išgydyti – ją galima tiktai kontroliuoti.

Astmai būdinga:

· Kvėpavimo takų susiaurėjimas. Dėl to pasidaro sunku kvėpuoti. Nuo įvairių aplinkybių priklauso, kiek kvėpavimo takai, daugiau ar mažiau, susiaurėja.

· Kvėpavimo takų uždegimas – tai audinių, išklojančių kvėpavimo takus, pabrinkimas.

· Padidėjęs kvėpavimo takų, kurie reaguoja į daugelį veiksnių, kaip antai cigarečių dūmai, žiedadulkės ar šaltas oras, jautrumas.

Astmos požymiai yra šie:

· kosulys, dusulys ir spaudimas krūtinėje. Ne visi pacientai, kuriems yra astma, dūsta. Kai kuriems kosulys gali būti vienintelis astmos požymis. Požymiai dažnai pasireiškia naktį arba po fizinio krūvio.

Kaip sužinoti, ar sergu astma?

Ar Jūs sergate astma, nustatys Jūsų gydytojas, remdamasis požymiais, kurie Jus vargina, ir (arba) tuo, kaip gerai galite išpūsti orą iš savo plaučių. Jūsų plaučių veiklai patikrinti gydytojas gali naudoti prietaisą, vadinamą didžiausios kvėpavimo srovės matuokliu, arba spirometru.

Astmą galima kontroliuoti gydantis vaistais. Svarbu pradėti gydytis tada, kai dar nestiprūs astmos požymiai, kad jie nepablogėtų.

Kaip gydyti astmą?

Norėdami išvengti astmos požymių ir lengviau kvėpuoti, turėsite glaudžiai bendradarbiauti su gydytoju ir:

· Planuoti priemones, kaip išvengti kontakto ar bent jį sumažinti su veiksniais, skatinančiais astmą pasireikšti. Tai, pavyzdžiui, rūkymas, taip pat pasyvus, namų dulkės, tarakonai, pelėsiai, žiedadulkės, gyvūnų išskyros, oro bei temperatūros kaita, viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, pavyzdžiui, peršalimas.

· Sudaryti gydymo planą, kad kuo geriau būtų kontroliuojama Jūsų astma.

Kaip SINGULAIR gydo astmą?

SINGULAIR Jūsų plaučiuose blokuoja leukotrienais vadinamas medžiagas, kurios susiaurina kvėpavimo takus bei sukelia jų uždegimą.

Kodėl svarbu vaistą vartoti taip, kaip paskirta?

Vartodami vaistą taip, kaip nurodė Jūsų gydytojas, galite susilpninti astmos požymius arba suretinti astmos priepuolius.

Kas yra sezoninė alergija?

· Sezoninė alergija (dar vadinama šienlige arba sezonine alergine sloga) yra alerginė reakcija, kurią dažnai sukelia ore skraidančios medžių, žolių ir piktžolių žiedadulkės.

· Sezoninės alergijos dienos ir nakties požymiai paprastai yra šie:

· užgulusi, varvanti, niežinti nosis;

· čiaudulys;

· ašarojančios, paburkusios, raudonos, niežinčios akys;

· sunkumas užmigti dėl nosies simptomų.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SINGULAIR

SINGULAIR vartoti negalima:

· jeigu yra padidėjęs Jūsų ar Jūsų vaiko jautrumas montelukasto natrio druskai arba bet kuriai pagalbinei SINGULAIR medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Labai svarbu, kad Jūs ar Jūsų vaikas vartotų SINGULAIR reguliariai kasdien, kaip paskyrė gydytojas, net kai Jums ar Jūsų vaikui nėra požymių arba prasidėjo astmos priepuolis.

Jei Jūsų ar Jūsų vaiko požymiai pablogėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Svarbu, kad Jūs ar Jūsų vaikas vartotų visus vaistus nuo astmos, kuriuos paskyrė gydytojas. Kitų vaistų astmai gydyti, kuriuos paskyrė gydytojas, nereikėtų pakeisti SINGULAIR.

Jei žinoma, kad Jūsų astmos požymiai blogėja nuo aspirino, nevartokite aspirino ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo.

Pasakykite gydytojui apie bet kokias medicinines problemas ar alergiją, kurią Jūs ar Jūsų vaikas turi dabar arba turėjo anksčiau.

Kiekvieną pacientą, vartojantį vaistus nuo astmos, reikia informuoti, kad atsiradus simptomų deriniui, tarp jų į gripą panašiai ligai, dilgsėjimui arba rankų ar kojų tirpimui ir (arba) bėrimui, jis pasitartų su gydytoju.

Geriamasis SINGULAIR neskirtas ūminiams astmos priepuoliams gydyti. Jei ištinka priepuolis, Jūs ar Jūsų vaikas turėtų elgtis taip, kaip yra nurodęs gydytojas.

Kitų vaistų vartojimas

Paprastai SINGULAIR nesąveikauja su kitais vaistais, kuriuos Jūs ar Jūsų vaikas galbūt vartojate. Tačiau svarbu pasakyti savo gydytojui apie visus vaistus, kuriuos vartojate arba ketinate vartoti, taip pat apie tuos, kuriuos įsigijote be recepto. Ypatingai pasakykite gydytojui, jei Jūs ar Jūsų vaikas vartoja fenobarbitalį, fenitoiną ar rifampiciną.

SINGULAIR vartojimas su maistu ir gėrimais

· SINGULAIR MINI granules galima vartoti nepriklausomai nuo maitinimosi laiko.

· Jei SINGULAIR 4 mg ir 5 mg kramtomosios tabletės vartojamos priklausomai nuo maitinimosi laiko, jas reikėtų vartoti arba 1 val. prieš valgį, arba 2 val. po jo.

· SINGULAIR 10 mg tabletės gali būti vartojamos su maistu ar be jo.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš pradėdama vartoti SINGULAIR, nėščia ar ketinanti pastoti moteris turėtų pasitarti su savo gydytoju.

Nežinoma, ar SINGULAIR patenka į motinos pieną. Jei žindote kūdikį ar ketinate tai daryti, turėtumėte pasitarti su savo gydytoju, prieš pradėdama vartoti SINGULAIR.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Manoma, kad SINGULAIR neveikia Jūsų gebėjimo vairuoti arba valdyti mechanizmus. Tačiau kiekvieno žmogaus reakcija į vaistą gali skirtis. Žinomi nepageidaujami reiškiniai, vartojant SINGULAIR, apie kuriuos pranešta labai retai, gali paveikti kai kurių pacientų gebėjimą vairuoti arba valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines SINGULAIR medžiagas

SINGULAIR kramtomųjų tablečių sudėtyje yra aspartamo – fenilalanino šaltinio. Jei Jūsų vaikas serga fenilketonurija, Jūs turite atsižvelgti, kad kiekvienoje 5 mg ir 4 mg kramtomojoje tabletėje yra fenilalanino: atitinkamai 0,842 mg – 5 mg kramtomojoje tabletėje ir 0,674 mg – 4 mg kramtomojoje tabletėje.

SINGULAIR 10 mg plėvele dengtose tabletėse yra laktozės. Jei gydytojas Jums sakė, kad netoleruojate kai kurių cukraus rūšių, prieš vartodami šį vaistinį preparatą, kreipkitės į gydytoją.

3. KAIP VARTOTI SINGULAIR

Išgerkite SINGULAIR kartą per parą taip, kaip paskyrė gydytojas.

SINGULAIR nevartokite kartu su kitais vaistais, kurių veiklioji medžiaga yra ta pati – montelukastas.

Astmai gydyti vaikams nuo 6 mėnesių iki 2 metų skiriamas vienas 4 mg granulių paketėlis vieną kartą per parą vakare.

Astmai gydyti ir (arba) sezoninės alergijos simptomams mažinti vaikams nuo 2 iki 5 metų skiriama viena 4 mg kramtomoji tabletė vieną kartą per parą vakare arba vienas 4 mg granulių paketėlis vieną kartą per parą vakare. Jei SINGULAIR 4 mg kramtomosios tabletės vartojamos priklausomai nuo maitinimosi laiko, jas reikėtų vartoti arba 1 val. prieš valgį, arba 2 val. po jo.

Astmai gydyti ir (arba) sezoninės alergijos simptomams mažinti vaikams nuo 6 iki 14 metų skiriama viena 5 mg kramtomoji tabletė vieną kartą per parą vakare. Jei SINGULAIR 5 mg kramtomosios tabletės vartojamos priklausomai nuo maitinimosi laiko, jas reikėtų vartoti arba 1 val. prieš valgį, arba 2 val. po jo.

Astmai gydyti ir (arba) sezoninės alergijos simptomams mažinti 15 metų bei vyresniems suaugusiesiems reikia išgerti vieną 10 mg plėvele dengtą tabletę vieną kartą per parą vakare. SINGULAIR 10 mg tabletės gali būti vartojamos su maistu ar be jo.

Svarbu SINGULAIR vartoti taip ilgai, kaip paskyrė Jūsų gydytojas, kad būtų pakankamai kontroliuojama Jūsų ar Jūsų vaiko astma. SINGULAIR gydo Jūsų ar Jūsų vaiko astmą tik tuomet, kai vaistą vartojate nuolatos.

Vartojimas vaikams

SINGULAIR MINI 4 mg granulės yra skirtos vaikams nuo 6 mėnesių iki 2 metų. SINGULAIR 4 mg kramtomosios tabletės ir SINGULAIR MINI 4 mg granulės yra skirtos vaikams nuo 2 iki 5 metų. SINGULAIR 5 mg kramtomosios tabletės yra skirtos vaikams nuo 6 iki 14 metų. Nenustatyta, ar saugu ir efektyvu SINGULAIR vartoti mažesniems kaip 6 mėnesių kūdikiams.

Kaip vaikui duoti SINGULAIR MINI granules?

Paketėlį atidaryti tik prieš pat vartojimą.

SINGULAIR MINI granules galima:

· suberti į burną,

ARBA · sumaišyti su pilnu šaukštu šalto ar kambario temperatūros švelnaus maisto (pavyzdžiui, obuolių tyrelės, ledų, morkų ar ryžių) ir suvalgyti.

· Visas paketėlyje esančias SINGULAIR MINI granules šaukšte sumaišyti su šaltu arba kambario temperatūros švelniu maistu. Svarbu sumaišyti visą dozę.

· Būtina visą šaukštą granulių ir maisto mišinio vaikui sumaitinti tuoj pat (per 15 minučių). SVARBU: niekada nepalikite su maistu sumaišytų granulių vėlesniam vartojimui.

SINGULAIR MINI granulės neskirtos ištirpinti skystyje. Tačiau vaikas, prarijęs SINGULAIR MINI granulių, gali jas užsigerti skysčiu.

Pavartojus per didelę SINGULAIR dozę

Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją.

Pamiršus pavartoti SINGULAIR

Stenkitės gerti SINGULAIR taip, kaip paskirta. Tačiau jei neišgėrėte vienos dozės, vėl pradėkite įprastai gerti po vieną tabletę ar paketėlį vieną kartą per parą. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

SINGULAIR, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Atliekant astmos tyrimus, dažniausiai pasitaikančios nepageidaujamos reakcijos, kurios, manoma, buvo susijusios su montelukasto vartojimu, buvo pilvo ir galvos skausmas, troškulys, viduriavimas, padidėjęs aktyvumas, dusulys, pleiskanojanti ir niežinti oda, bėrimas. Dažniausiai jos buvo nestiprios ir pasireiškė vienodai dažnai pacientams, vartojusiems SINGULAIR arba placebą (tabletę, neturinčią vaistinės medžiagos). Be to, labai retai pranešta apie šiuos šalutinius reiškinius: alergines reakcijas, taip pat ir bėrimą, veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės patinimą, dėl kurių gali būti sunku kvėpuoti ar ryti, niežėjimą ir dilgėlinę; nuovargį, neramumą, susijaudinimą, taip pat ir agresyvų elgesį, dirglumą, galvos svaigimą, mieguistumą, haliucinacijas, neįprastus sapnus, taip pat ir košmarus bei sutrikusį miegą, dilgčiojimą ir (arba) tirpimą, traukulius; negalavimą, sąnarių ir raumenų skausmą, mėšlungį, burnos sausmę, pykinimą, vėmimą, dispepsiją, viduriavimą, hepatitą; padidėjusį polinkį į kraujavimą, mėlynių susidarymą, širdies plakimą; tinimą.

Atliekant sezoninės alergijos tyrimus, nedažnai buvo pranešta apie nepageidaujamas reakcijas, kurios, manoma, buvo susijusios su montelukasto vartojimu.

Pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui, jei Jums ar Jūsų vaikui išryškėjo koks nors neįprastas požymis arba bet kuris žinomas požymis nepraeina arba pablogėja, arba Jūs pastebėjote nepageidaujamų reiškinių, nepaminėtų šiame lapelyje.

Daugiau sužinoti Jūs galite iš savo gydytojo arba vaistininko, kurie turi detalesnę informaciją apie SINGULAIR ir Jūsų būklę.

5. KAIP LAIKYTI SINGULAIR

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti gamintojo pakuotėje.

Nevartoti šio vaisto, jei pasibaigęs tinkamumo laikas, nurodytas skaitmenimis ant dėžutės; pirmieji du skaitmenys rodo mėnesį, paskutinieji – metus.

6. KITA INFORMACIJA

SINGULAIR sudėtis

SINGULAIR veiklioji medžiaga yra montelukasto natrio druska. Viename granulių paketėlyje yra 4 mg montelukasto, vienoje kramtomojoje tabletėje yra 4 mg arba 5 mg montelukasto, o vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg montelukasto.

Be to, SINGULAIR sudėtyje yra pagalbinių medžiagų:

4 mg granulių paketėlyje – manitolio, hidroksipropilceliuliozės ir magnio stearato;

4 mg ir 5 mg kramtomosiose tabletėse – manitolio, mikrokristalinės celiuliozės, hidroksipropilceliuliozės, raudonojo geležies oksido, kroskarmeliozės natrio druskos, medžiagų, suteikiančių vyšnios skonį, aspartamo ir magnio stearato;

10 mg plėvele dengtoje tabletėje – mikrokristalinės celiuliozės, laktozės monohidrato, kroskarmeliozės natrio druskos, hidroksipropilceliuliozės ir magnio stearato. Plėvelė sudaryta iš hipromeliozės, hidroksipropilceliuliozės, titano dioksido, raudonojo geležies oksido, geltonojo geležies oksido ir karnaubo vaško.

SINGULAIR išvaizda ir kiekis pakuotėje

4 mg baltos granulės.

4 mg kramtomosios tabletės yra rausvos, ovalios, iš abiejų pusių išgaubtos formos, ant vienos pusės išraižyta SINGULAIR, ant kitos – MSD 711.

5 mg kramtomosios tabletės yra rausvos, apvalios, iš abiejų pusių išgaubtos, 9,5 mm skersmens, ant vienos pusės išraižyta SINGULAIR, ant kitos – MSD 275.

10 mg plėvele dengtos tabletės yra rusvai gelsvos, keturkampės suapvalintais kampais, dengtos plėvele, 7,9 mm x 7,9 mm dydžio, ant vienos pusės išraižyta SINGULAIR, ant kitos – MSD 117.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

UAB „Merck Sharp & Dohme"

Kęstučio 59/27

LT-08124 Vilnius

Lietuva

Gamintojas

Merck Sharp & Dohme B.V.

Waarderweg 39, P.O. Box 581

2003 PC Haarlem

Nyderlandai

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Merck Sharp & Dohme"

Kęstučio 59/27,

08124 Vilnius

Lietuva

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-09-10 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.