Serevent Diskus 50mcg milt. inhaliacijoms 60doz.


Serevent Diskus 50mcg milt. inhaliacijoms 60doz.
Glaxo Wellcome
Kaina apie 28.68 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Serevent Diskus 50 mikrogramų inhaliaciniai dozuoti milteliai

Salmeterolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Serevent Diskus ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Serevent Diskus

3. Kaip vartoti Serevent Diskus

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Serevent Diskus

6. Kita informacija

1. KAS YRA SEREVENT DISKUS IR KAM JIS VARTOJAMAS

Jūsų vaistas vadinasi Serevent Diskus (salmeterolio ksinafoatas). Tai plastikinis inhaliacijų įtaisas, kuriame yra dvisluoksnė juostelė su 60 pūslelių. Kiekvienoje pūslelėje yra 50 mikrogramų veikliosios medžiagos salmeterolio ksinafoato ir laktozės, kuri veikia kaip „nešėjas". Pūslelės apsaugo miltelius, skirtus inhaliacijoms, nuo atmosferos poveikio. Įtaise yra dozių skaitiklis, kuris parodo, kiek liko dozių. Jos skaičiuojamos mažėjančia tvarka nuo 60 iki 1. Paskutinių penkių dozių skaičiai – raudoni.

Salmeterolio ksinafoatas priklauso medžiagų, vadinamų bronchų plečiamaisiais vaistais, grupei. Jis atpalaiduoja plaučiuose esančių smulkiųjų kvėpavimo takų sienelių raumenis. Tai padeda atsiverti kvėpavimo takams, dėl to oras lengviau patenka į plaučius ir išeina iš jų. Salmeterolio ksinafoato poveikis trunka mažiausiai 12 valandų. Kai vaistas vartojamas nuolat, smulkūs kvėpavimo takai visada lieka atviri.

Gydytojas šį vaistą Jums parinko todėl, kad jis tinka Jums ir Jūsų būklei gydyti.

Serevent Diskus padeda, kai būna sunku kvėpuoti sergant astma ir kitomis plaučių ligomis.

Labai svarbu, kad vartotumėte savo Serevent Diskus kiekvieną dieną – ryte ir vakare. Tai Jums padės nejausti simptomų visą dieną ir naktį.

Serevent Diskus nereikėtų vartoti, ištikus staigiam švokštimo ar dusulio priepuoliui. Jei Jums staiga prasideda švokštimo ar dusulio priepuolis, Jums reikėtų įkvėpti vaistų iš greitai veikiančio inhaliatoriaus, pvz., Ventolin. Jei pastebite, kad Jums dažniau nei įprastai pradeda reikštis dusulio ar švokštimo priepuoliai, turėtumėte kreiptis į savo gydytoją.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SEREVENT DISKUS

Prieš vartodami vaistą, pasakykite savo gydytojui, jei į bet kurį iš čia pateiktų klausimų atsakote „Taip":

- Ar Jūs nėščia arba ruošiatės greitai pastoti?

- Ar žindote kūdikį?

- Ar esate alergiškas Serevent Diskus arba salmeterolio ksinafoatui?

- Ar esate alergiškas laktozei arba pieno baltymams?

- Ar vartojate vaistų nuo kokios nors skydliaukės ligos?

- Ar vartojate vaistų nuo aukšto kraujo spaudimo arba kokios nors širdies ligos?

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

3. KAIP VARTOTI SEREVENT DISKUS

Nevartokite šio vaisto staigiems dusulio priepuoliams gydyti – jis Jums nepadės. Jums reikia visiškai kitokios rūšies vaisto. Jei vartojate daugiau nei vieną vaistą, būkite atidūs, kad jų nesupainiotumėte.

Vartokite kitus gydytojo paskirtus vaistus astmai gydyti taip pat, kaip ir anksčiau, nepaisydami to, kad jaučiatės daug geriau, nebent gydytojas Jums nurodo kitaip.

Labai svarbu laikytis gydytojo nurodymų, kiek Serevent Diskus dozių reikia įkvėpti ir kaip dažnai jį vartoti. Nevartokite daugiau, nei nurodyta.

Medžiagą, esančią Serevent Diskus, reikia vartoti įkvepiant į plaučius. Jei Serevent Diskus vartojate taisyklingai, liežuviu pajausite miltelių skonį. Vaisto vartojimo instrukcija pateikiama toliau.

Jei Jums kyla kokių klausimų ar abejonių, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Serevent Diskus būtina įkvėpti per burną.

Vaistą vartokite taip, kaip Jums nurodė Jūsų gydytojas. Etiketėje ant pakuotės turėtų būti parašyta, kiek vaisto ir kaip dažnai jį vartoti. Jei abejojate, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Įprastinės dozės:

Suaugusiems žmonėms – 1 dozė (50 mikrogramų) du kartus per dieną. Gydytojas gali Jums patarti padidinti šią dozę iki 2 įkvėpimų (2 x 50 mikrogramų) du kartus per dieną.

Vaikams, vyresniems kaip 4 metų – 1 įkvėpimas (1 x 50 mikrogramų) du kartus per dieną.

Paprastai šis vaistas nerekomenduojamas vaikams, jaunesniems kaip 4 metų.

Serevent Diskus vartojimo instrukcija

UŽDARYTAS

Kai išimsite Serevent Diskus iš dėžutės, jis bus uždarytas.

ATIDARYTAS

Naujame Serevent Diskus yra 60 dozių miltelių. Skaitiklyje parodytas likusių dozių skaičius.

Naujame Serevent Diskus yra 60 pūslelių, kuriose yra dozuoti vaisto milteliai. Miltelių kiekis, esantis kiekvienoje pūslelėje, yra tiksliai pamatuotas ir higieniškai saugus. Serevent Diskus nereikia specialios priežiūros ir papildymo.

Paskutinės 5 dozės pažymėtos raudonai – taip įspėjama, kad Serevent Diskus greitai baigsis.

Serevent Diskus lengva naudoti. Kai prireikia pavartoti vaisto, tiesiog atlikite tai keturiais veiksmais, kurie yra parodyti paveikslėliuose:

1. Atidarymas

2. Paruošimas

3. Inhaliavimas

4. Uždarymas

Kaip veikia Serevent Diskus inhaliatorius

Pastūmus Serevent Diskus svirtelę, kandiklyje atsiveria maža angelė ir išvyniojama vaisto dozė, paruošta įkvėpti. Kai uždarote Serevent Diskus, svirtelė automatiškai pasislenka į pradinę padėtį ir paruošiama kita dozė, kurią vartosite kai reikės. Išorinis korpusas apsaugo Serevent Diskus, kai jo nenaudojate.

1. Atidarymas

Atidarydami Serevent Diskus išorinį korpusą laikykite vienoje rankoje, o kitos nykštį uždėkite ant įdubos. Tada stumkite nykščiu nuo savęs kiek įmanoma.

2. Pastūmimas

Serevent Diskus laikykite dešine arba kaire ranka kandiklį atgrežę į save. Stumkite svirtelę kiek įmanoma nuo savęs, kol išgirsite trakštelėjimą. Dabar Serevent Diskus paruoštas vartoti. Kiekvieną kartą, kai svirtelę stumiate atgal, pūslelė praduriama ir milteliai yra paruošti įkvėpti. Tai rodo dozių skaitiklis.

Be reikalo nestumdykite svirtelės, kad nebūtų be reikalo paruošiama vaisto dozė.

3. Inhaliavimas

– Prieš įkvėpdami vaisto, atidžiai perskaitykite šį skyrelį.

– Laikykite Serevent Diskus kuo toliau nuo burnos. Iškvėpkite iki galo. Atsiminkite – niekada nekvėpuokite į Serevent Diskus.

– Pridėkite Serevent Diskus kandiklį prie lūpų. Greitai ir giliai įkvėpkite per Serevent Diskus (per burną).

– Atitraukite Serevent Diskus nuo burnos.

– Sulaikykite kvėpavimą (maždaug 10 sekundžių arba kiek galima ilgiau).

– Lėtai iškvėpkite.

4. Uždarymas

Uždarydami Serevent Diskus, stumkite rankenėlę į save kiek įmanoma. Serevent Diskus užsidarydamas trakšteli. Svirtelė automatiškai grįžta į savo pirminę padėtį ir Serevent Diskus yra paruoštas vėl naudoti.

Jei reikia suvartoti antrąją pūslelę, turite pakartoti 1 – 4 veiksmus.

ATMINKITE

- Laikykite Serevent Diskus sausai.

- Kai jo nenaudojate, uždarykite.

- Niekada nekvėpuokite į Serevent Diskus.

- Pastumkite svirtelę tik tada, kai esate pasiruošę suvartoti vaisto dozę.

- Neviršykite dozės. Laikykite vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Pavartojus per didelę Serevent Diskus dozę

Jei pavartojote didesnę, nei rekomenduojama Serevent Diskus dozę, gali pradėti greičiau, nei įprasta, plakti Jūsų širdis, apimti drebulys.

Taip pat Jums gali skaudėti galvą. Pasitarkite su gydytoju kiek galima greičiau.

Jei dozė, kurią suvartojote, yra daug didesnė už Jums nurodytą, ir Jūs blogai jaučiatės ar esate susirūpinęs, turėtumėte iškart paskambti savo gydytojui arba kuo greičiau vykti į artimiausią ligoninę, kurioje teikiama greitoji pagalba. Su savimi pasiimkite šį informacinį lapelį arba savo vaistą, kad ligoninėje žinotų, ką Jūs vartojote.

Pamiršus pavartoti Serevent Diskus

Jei praleidote vieną dozę, nesirūpinkite. Įkvėpkite dozę tada, kai tik tai prisiminsite, bet jei tuojau priklauso įkvėpti kitą dozę, palaukite iki jos.

Po to vartokite taip, kaip iki tol. Nevartokite dvigubos dozės.

Pavartojus Serevent Diskus

Jei po Serevent Diskus pavartojimo iškart pradedate dusti ar švokšti, nutraukite vartojimą ir kiek galima greičiau pasitarkite su savo gydytoju.

Jei švokštimas ar sunkumas krūtinėje nepalengvėja, kaip įprastai, arba tas palengvėjimas netrunka tiek laiko, kaip įprastai, pasitarkite su savo gydytoju kiek galima greičiau. Gali būti, kad Jūsų kvėpavimo organų būklė blogėja, todėl Jums gali prireikti papildomų vaistų.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Daugumai žmonių, vartojančių šį vaistą, nekyla jokių sunkumų. Serevent Diskus, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Alerginės reakcijos: galite pastebėti, kad pavartojus Serevent staiga pasunkėjo kvėpavimas. Galite pradėti švokšti ir kosėti. Taip pat galite pastebėti niežėjimą ir paburkimą (paprastai veido, lūpų, liežuvio ar ryklės). Jeigu Jums pasireiškia šie požymiai arba jie atsiranda iškart po Serevent pavartojimo, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją. Alerginės reakcijos Serevent yra labai retos (jos pasitaiko mažiau kaip 1 žmogui iš 10000).

Žemiau išvardyti kiti šalutinio poveikio reiškiniai:

Dažni (pasireiškia mažiau kaip 1 žmogui iš 10):

· raumenų mėšlungis,

· netvirtumo jausmas, greitas ar netolygus širdies plakimas, galvos skausmai. Rankų virpėjimas (tremoras). Rankų virpėjimas dažniau pasireiškia vartojant daugiau nei dvi inhaliacijas du kartus per parą. Šie šalutinio poveikio reiškiniai ilgai netrunka ir suretėja, tęsiant gydymą Serevent.

Nedažni (pasireiškia mažiau kaip 1 žmogui iš 100):

· išbėrimas,

· labai padidėjęs širdies susitraukimų dažnis (tachikardija). Dažniau pasireiškia vartojant daugiau nei dvi inhaliacijas du kartus per parą.

Labai reti (pasireiškia mažiau kaip 1 žmogui iš 10000):

· padidėjęs cukraus kiekis kraujyje,

· Netolygus širdies plakimas arba papildomi širdies susitraukimai (aritmijos). Jei taip atsitinka, nenutraukite Serevent vartojimo, tačiau pasakykite savo gydytojui.

· sunkumas kvėpuoti ar švokštimas, sustiprėjantis iškart po Serevent pavartojimo. Jeigu taip atsitinka, nutraukite Serevent naudojimą. Pavartokite greitai veikiantį „kvėpavimą lengvinantį" inhaliatorių, kad palengvintumėte kvėpavimą, ir nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją.

· Skaudama burna ar ryklė.

· Skausmingi, patinę sąnariai (artralgija).

Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI SEREVENT DISKUS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant dėžutės ir talpyklės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikus pasibaigus, Serevent Diskus vartoti negalima. Vaistas tinka vartiti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Serevent Diskus sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra salmeterolis. Vienoje dozėje yra 72,5 mikrogramo salmeterolio ksinafoato, atitinkančio 50 mikrogramų salmeterolio.

- Pagalbinė medžiaga yra laktozės monohidratas.

Serevent Diskus išvaizda ir kiekis pakuotėje

Kartono dėžutėje yra vienas plastikinis disko formos daugiadozis inhaliatorius, maždaug 8,5 cm skersmens ir 3 cm pločio, kuriame yra dvisluoksnė juostelė su 60 vienodais tarpais išdėstytų pūslelių (vienas juostelės sluoksnis susideda iš orientuotu poliamidu (OPA) ir polivinilchloridu (PVC) laminuotos aliuminio folijos, kitas sluoksnis susideda iš baltu popieriumi ir orientuotu ploietileno treftalatu (PET) laminatos aliuminio folijos). Kiekvienoje pūslelėje yra viena inhaliuojamųjų miltelių dozė.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva"

A. Goštauto g. 40A

LT-01112 Vilnius

Lietuva

Gamintojas

GlaxoWellcome Production

Zone Industrielle No 2

23, rue Lavoisier

27000 Evreux

Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva"

A. Goštauto g. 40A

Vilnius LT-01112

Tel. +370 5 264 90 00

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-01-23 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.