Montelukast Teva 5mg kramtomosios tabletės N28


Montelukast Teva 5mg kramtomosios tabletės N28
Teva
Kaina apie 12.74 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Montelukast 4 mg kramtomosios tabletės

Montelukast 5 mg kramtomosios tabletės

Montelukastas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Montelukast Teva kramtomosios tabletės ir kam jos vartojamos

2. Kas žinotina prieš vartojant Montelukast Teva kramtomųjų tablečių

3. Kaip vartoti Montelukast Teva kramtomąsias tabletes

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Montelukast Teva kramtomąsias tabletes

6. Kita informacija

1. KAS YRA Montelukast Teva kramtomosios TABLETĖS IR KAM JOS VARTOJAMOS

Jūsų vaiko astmai gydyti gydytojas paskyrė Montelukast Teva kramtomųjų tablečių. Šiomis tabletėmis yra gydomi pacientai, kurių ligos požymiai nepakankamai kontroliuojami jau vartojamais vaistais nuo astmos, ir kuriems reikalingas papildomas gydymas.

Montelukast Teva kramtomosios tabletės padeda išvengti astmos simptomų, kurių atsiradimą skatina fizinis krūvis.

Atsižvelgdamas į Jūsų vaiko astmos simptomus ir jų sunkumą gydytojas nustatys, kiek Montelukast Teva kramtomųjų tablečių reikia vartoti.

Montelukast Teva kramtomosios tabletės priklauso vaistų grupei, vadinamai leukotrienų receptorių antagonistais. Jie blokuoja plaučiuose natūraliai atsirandančias medžiagas, vadinamas leukotrienais, kurios sukelia kvėpavimo takų susiaurėjimą ir uždegimą plaučiuose. Dėl šių pokyčių gali atsirasti astmos simptomų.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Montelukast Teva KRAMTOMŲJŲ TABLEČIŲ

Montelukast Teva kramtomųjų tablečių vartoti negalima:

- jeigu Jūsų vaikas yra alergiškas (pernelyg jautrus) montelukasto natrio druskai arba bet kuriai pagalbinei Montelukast Teva kramtomųjų tablečių medžiagai.

Specialios atsargumo priemonės vartojant Montelukast Teva kramtomųjų tablečių

- Per burną vartojamos Montelukast Teva kramtomosios tabletės NĖRA skirtos staigaus dusulio priepuolio gydymui. Šioje situacijoje jos Jūsų vaikui nepadės, ir minėtam tikslui šių tablečių vartoti negalima. Ištikus priepuoliui, reikia tiksliai laikytis gydytojo nurodymų. Yra labai svarbu visada su savimi turėti bet kuriuo metu lengvai prieinamų vaistų, reikalingų tokiam priepuoliui slopinti.

- Jeigu Jūsų vaikui reikia dažniau negu paprastai naudoti savo beta adrenoreceptorių agonistų inhaliatorių, Jūs turite kiek galima greičiau pasitarti su savo gydytoju.

- Būtina, kad Jūsų vaikas vartotų visus Jūsų gydytojo paskirtus vaistus nuo astmos taip, kaip numatyta. Montelukast Teva kramtomosios tabletės negali pakeisti steroidinių vaistų (vartojamų inhaliuojant ar geriamųjų), kurių Jūsų vaikas galbūt jau vartoja.

- Jeigu Jūsų vaikui yra fenilketonurija, atkreipkite dėmesį, kad Montelukast Teva kramtomųjų tablečių sudėtyje yra aspartamo, kuris yra fenilalanino šaltinis. Tabletėse esantis fenilalaninas gali būti kenksmingas pacientams, kuriems yra fenilketonurija.

- Labai mažam skaičiui pacientų, vartojančių vaistų nuo astmos, įskaitant montelukastą, retai pastebėta toliau aprašyta būsena, nors neįrodyta, kad ją gali sukelti Montelukast Teva kramtomosios tabletės. Jeigu Jums atsirado bet kurių toliau išvardytų simptomų (į gripą panašus negalavimas, stiprėjantis dusulys, galūnių dilgčiojimas ar nutirpimas ir (ar) bėrimas) derinys, ypač jeigu šie simptomai neišnyksta ir sunkėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

- Vartojimas mažiems vaikams, įskaitant kūdikius: Montelukast Teva kramtomųjų tablečių vartoti jaunesniems negu 2 metų vaikams nerekomenduojama.

Kitų vaistų vartojimas

Montelukast Teva kramtomųjų tablečių galima vartoti kartu su kitais vaistais, kuriais Jūsų vaikas galbūt yra gydomas nuo astmos. Vis dėlto, kai kurie vaistai gali trukdyti Montelukast Teva kramtomosioms tabletėms veikti arba jos gali daryti įtaką kitų vaistų, kuriais gydomas Jūsų vaikas, veikimui.

Jeigu Jūsų vaikas vartoja arba neseniai vartojo kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai ypač svarbu, jeigu kiti vaistai yra:

- fenobarbitalis (vartojamas epilepsijos gydymui);

- fenitoinas (vartojamas epilepsijos gydymui);

- rifampicinas (vartojamas tuberkuliozės ir kai kurių infekcinių ligų gydymui).

Montelukast Teva kramtomųjų tablečių vartojimas su maistu ir gėrimais

Jeigu Montelukast Teva kramtomųjų tablečių vartojimas derinamas su valgymo laiku, jų reikia vartoti vakare, 1 val. prieš valgį, arba po jo praėjus 2 valandoms.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas. Pacientės, kurios yra nėščios, ketina pastoti arba įtaria, kad pastojo, prieš pradėdamos vartoti Montelukast Teva kramtomųjų tablečių privalo pasitarti su gydytoju.

Žindymo laikotarpis. Ar Montelukast Teva kramtomųjų tablečių veiklioji medžiaga išsiskiria su moters pienu, nežinoma. Jeigu esate žindyvė ar ketinate žindyti kūdikį, prieš pradėdama vartoti Montelukast Teva kramtomųjų tablečių, būtinai pasitarkite su gydytoju.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Manoma, kad Montelukast Teva kramtomosios tabletės Jūsų gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Vis dėlto, kiekvieno paciento reakcija į vaistą gali skirtis. Vartojant Montelukast Teva kramtomųjų tablečių, labai retai pastebėtas tam tikras šalutinis poveikis, kuris gali paveikti kai kurių pacientų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Montelukast Teva kramtomųjų tablečių medžiagas

Montelukast Teva kramtomųjų tablečių sudėtyje yra medžiagos (aspartamo), iš kurio susidaro fenilalaninas. Jis gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija.

3. KAIP VARTOTI Montelukast Teva KRAMTOMĄSIAS TABLETES

Pasirūpinkite, kad Jūsų vaikas Montelukast Teva kramtomųjų tablečių visada vartotų tiksliai, kaip nurodė gydytojas, net kai Jūsų vaikui nėra simptomų ar jeigu Jūsų vaiką ištinka astmos priepuolis. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinė dozė 2 - 5 metų vaikams yra viena Montelukast Teva 4 mg kramtomoji tabletė per parą, kurią reikia vartoti vakare.

Įprastinė dozė 6 - 14 metų vaikams yra viena Montelukast Teva 5 mg kramtomoji tabletė per parą, kurią reikia vartoti vakare.

Jeigu Montelukast Teva kramtomųjų tablečių vartojimas derinamas su valgymo laiku, jų reikia vartoti vakare, 1 val. prieš valgį, arba po jo praėjus 2 valandoms.

Montelukast Teva kramtomųjų tablečių saugumas ir veiksmingumas jaunesniems negu 2 metų vaikams nenustatytas.

Montelukast Teva kramtomųjų tablečių negalima vartoti kartu su kitais vaistiniais preparatais, kurių sudėtyje yra tos pačios veikliosios medžiagos, t. y. montelukasto.

Pavartojus per didelę Montelukast Teva kramtomųjų tablečių dozę

Jeigu Jūsų vaikas ar kas nors kitas nurijo per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ar gydytoją. Perdozavimo simptomai yra pilvo skausmas, mieguistumas, troškulys, galvos skausmas, vėmimas ir nevalingi judesiai.

Vykdami į ligoninę ar pas gydytoją, su savimi pasiimkite šį lapelį, kiek nors likusių tablečių ir talpyklę tam, kad jie žinotų, kokių tablečių pavartota.

Pamiršus pavartoti Montelukast Teva kramtomųjų tablečių

Jeigu pamiršote pavartoti tabletę, tiesiog toliau tęskite įprastą dozavimą. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Nustojus vartoti Montelukast Teva kramtomųjų tablečių

Būtina tęsti Montelukast Teva kramtomųjų tablečių vartojimą, kai simptomų yra ir kai jų nėra, tiek laiko, kiek Jūsų vaikui paskyrė gydytojas tam, kad būtų užtikrinta tinkama Jūsų vaiko astmos kontrolė.

Montelukast Teva kramtomosios tabletės gydo astmą tik jų vartojant ilgą laiką.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaistinio preparato vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Montelukast Teva kramtomosios tabletės, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Pastebėta alerginių reakcijų, įskaitant veido, lūpų, liežuvio ir (ar) gerklės patinimą, dėl kurio gali pasunkėti kvėpavimas ar rijimas, niežulį, išbėrimą ar dilgėlinę. Jeigu pasireiškia alerginė reakcija, yra gyvybiškai svarbu nutraukti Montelukast Teva kramtomųjų tablečių vartojimą ir nedelsiant kviesti medicinos pagalbą.

Toliau išvardytas pastebėtas šalutinis poveikis, kurio apytikslis dažnumas yra toks:

Dažnas šalutinis poveikis (pastebėtas daugiau negu 1 iš 100, bet mažiau negu 1 iš 10 žmonių)

Pilvo skausmas, galvos skausmas, troškulys.

Dažnis nežinomas

Neramumas, drebulys ir depresija, sujaudinimas (įskaitant agresyvų elgesį, irzlumą), sąnarių skausmas, mąstymas apie savižudybę ir bandymas žudytis (labai retais atvejais), galvos svaigimas, burnos džiūvimas, skrandžio veiklos sutrikimas, snaudulys, haliucinacijos, nenormalūs sapnai (įskaitant košmariškus sapnus), nemiga, bendras negalavimas, dilgčiojimo ir nutirpimo pojūtis, traukuliai, raumenų skausmas, raumenų spazmas, viduriavimas, pykinimas ir vėmimas, kepenų uždegimas, serumo transaminazių (kepenų fermentų) padaugėjimas, palpitacija (smarkaus širdies plakimo pojūtis), polinkis kraujuoti, skausmingų raudonų mazgų atsiradimas (dažniausiai blauzdose) po oda (mazginė eritema) .

Silpnumas ir nuovargis, kraujosruvos ir patinimas dėl skysčio susilaikymo.

Labai retas šalutinis poveikis (pastebėtas mažiau negu 1 iš 10000 žmonių)

Astma sergantiems pacientams gydymo montelukastu metu labai retai pasitaikė ligos, vadinamos Churg-Strauss'o sindromu, atvejų. Jeigu Jums atsiranda bet kurių toliau išvardintų simptomų (į gripą panašus negalavimas, stiprėjantis dusulys, galūnių dilgčiojimas ar nutirpimas ir (ar) bėrimas) derinys, ypač jeigu šie simptomai neišnyksta ir sunkėja, nedelsiant kvieskite medicinos pagalbą.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI Montelukast Teva kramtomąsias tabletes

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje

Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Montelukast Teva

kramtomųjų tablečių vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Montelukast Teva kramtomųjų tablečių sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra montelukastas. Vienoje kramtomojoje tabletėje yra 4 mg arba 5 mg montelukasto (montelukasto natrio druskos pavidalu).

- Pagalbinės medžiagos yra manitolis (E421), natrio laurilsulfatas, hidroksipropilceliuliozė, raudonasis geležies oksidas (E172), vyšnių skonio medžiaga PHS-143671,(kukurūzų maltodekstinai ir modifikuotas kukurūzų krakmolas E1450 (vaškinis krakmolas)), aspartamas (E951), karboksimetilkrakmolo (kukurūzų) A natrio druska, magnio stearatas.

Montelukast Teva kramtomųjų tablečių išvaizda ir kiekis pakuotėje

4 mg kramtomosios tabletės: margai rausva, trikampio formos tabletė, ant kurios vienos pusės įspaustas skaičius „93", ant kitos – „7424".

5 mg kramtomosios tabletės: margai rausva, kvadrato formos tabletė, ant kurios vienos pusės įspaustas skaičius „93", ant kitos – „7425".

Montelukast Teva 4 mg kramtomosios tabletės tiekiamos pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 7, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 98 arba 100 tablečių.

Montelukast Teva 5 mg kramtomosios tabletės tiekiamos pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 7, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 98 arba 100 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas

TEVA Pharma B.V.

Computerweg 10,

3542DR Utrecht

Nyderlandai

Gamintojai

TEVA Pharmaceutical Works Private Ltd. Co

Pallagi út 13, 4042 Debrecen

Vengrija

TEVA Pharmaceutical Works Private Ltd. Co

H-2100 Gödöllő, Táncsics Mihály út 82

Vengrija

TEVA UK Ltd

Brampton Road, Hampden Park, Eastbourne, East Sussex, BN22 9AG

Jungtinė Karalystė

Pharmachemie B.V.

Swensweg 5, Postbus 552, 2003 RN Haarlem

Nyderlandai

Teva Sante Sa

Rue Bellocier, 89107 Sens

Prancūzija

TEVA Kutno S.A.

Ul. Sienkeiwicza 25

99-300 Kutno

Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Sicor Biotech"

Kęstučio g. 59/Lenktoji g. 27,

Vilnius LT-08124, Lietuva

Telefonas: +370 5 211 35 00

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-03-31 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.