Becloforte 250mkg/doz.suslėgt.inhal.tirp.200d.


Becloforte 250mkg/doz.suslėgt.inhal.tirp.200d.
GlaxoSmithKline
Kaina apie 13.16 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Becloforte 250 mikrogramų/dozėje suslėgtas inhaliacinis tirpalas

Beklometazono dipropionatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Becloforte ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Becloforte

3. Kaip vartoti Becloforte

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Becloforte

6. Kita informacija

1. KAS YRA BECLOFORTE IR KAM JIS VARTOJAMAS

Becloforte 250 mikrogramų/dozėje suslėgtas inhaliacinis tirpalas yra aerozolis, kurį Jūs įkvepiate tiesiai į plaučius, ten kur reikia. Kiekvieno įpurškimo metu Jūs gaunate 250 mikrogramų veikliosios medžiagos – beklometazono dipropionato. Suslėgto inhaliacinio tirpalo sudėtyje taip pat yra nefreoninės lakios medžiagos HFA 134a, glicerolio ir etanolio. Kiekvienoje slėginėje talpyklėje yra 200 išpurškimų.

Beklometazono dipropionatas – vienas iš vaistų grupės, vadinamos kortikosteroidais arba tiesiog „steroidais". Juos reikia naudoti reguliariai, kiekvieną dieną. Kai steroidai inhaliuojami, reikia labai mažos jų dozės, nes jie patenka tiesiai į plaučius. Steroidais gydoma bronchų astma, nes jie pasižymi priešuždegiminiu veikimu. Jie mažina plaučių smulkiųjų bronchų sienelių paburkimą ir sudirginimą, taip palengvina kvėpavimą. Steroidai apsaugo nuo astmos priepuolių. Todėl jie vadinami „apsaugančiais".

Beklometazono dipropionato nereikėtų painioti su anaboliniais steroidais, kuriais piktnaudžiauja kai kurie sportininkai ir naudoja juos tabletėmis ar injekcijomis.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BECLOFORTE

Becloforte vartoti negalima:- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) beklometazono dipropionatui arba bet kuriai pagalbinei Becloforte medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu Jūs esate nėščia (ar planuojate pastoti);

- jei maitinate krūtimi;

- jei šiuo metu esate gydomas ar Jus anksčiau gydė nuo tuberkuliozės (TB);

- jei vartojate vaistus, kurių negalima vartoti su alkoholiu, pvz., metronidazolą (antibakterinį vaistą) ar disulfiramą (alkoholizmui gydyti), nes kiekviename įpurškime yra apie 9 mg alkoholio (t.y. 13-14 % etanolio aerozolio flakone). Alkoholis esantis šiame vaiste gali taip pat pakeisti kitų vaistų, kuriuos Jūs vartojate, poveikį, todėl svarbu suderinti tai su Jūsų gydytoju;

- jei turite vengti alkoholio, nes sergate viena iš šių ligų: kepenų liga, alkoholizmu, epilepsija, Jums yra smegenų trauma ar liga.

Kartais šis vaistas gali Jums netikti ir gydytojas gali paskirti kitą preparatą.

Kitų vaistų vartojimasJeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Įsitikinkite, kad gydytojas žino apie Jūsų vartojamus vaistus, net ir tuos, kuriuos nusipirkote savo nuožiūra. Atminkite, kad šiuos vaistus Jūs turite pasiimti su savimi gulantis į ligoninę.

Nėštumas ir žindymo laikotarpisPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Becloforte medžiagas

Šio vaistinio preparato sudėtyje yra mažas etanolio kiekis, t. y. vidutiniškai 9 mg etanolio (alkoholio) dozėje.

3. KAIP VARTOTI BECLOFORTE

Becloforte visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Išpurškus Becloforte suslėgtą inhaliacinį tirpalą, gaunamas švelnus rūkas, kurį Jūs turite įtraukti į plaučius. Įsitikinkite, kad Jūs žinote, kaip tiksliai naudoti inhaliatorių. Vartojimo instrukcija pateikta šiame pakuotės lapelyje toliau. Jei Jums kyla problemų, pasitarkite su gydytoju, slaugytoja ar vaistininku.

Įsitikinkite, kad žinote KAIP, KADA ir KIEK įpurškimų Jūs turite padaryti. Gydytojas Jums turi pasakyti. Jei abejojate, klauskite gydytojo ar vaistininko.

Yra nustatytos įprastos Becloforte dozės.

Pradinė dozė skiriasi ir priklauso nuo Jūsų ligos simptomų. Ji gali būti didesnė nei toliau nurodytos dozės.

SUAUGUSIEJI

Įprasta palaikomoji dozė yra 2 išpurškimai (500 mikrogramų) du kartus per dieną.

Paprastai per parą galima įkvėpti ne daugiau kaip 8 išpurškimus.

VAIKAI

Becloforte vaikams

nerekomenduojamas.

LABAI SVARBU, kad Jūs išsaugotumėte gydytojo nurodymus, kiek įkvėpimų daryti ir kaip dažnai vartoti Becloforte. NEVARTOKITE dažniau nei Jums rekomenduota.

Šio vaisto poveikis pasireikš po keleto dienų ir LABAI SVARBU, KAD JŪS JĮ VARTOTUMĖTE REGULIARIAI. NENUTRAUKITE gydymo, jei jaučiatės geriau, nebent gydytojas Jums lieps.

NEVARTOKITE ŠIO VAISTO STAIGA PRASIDĖJUSIAM DUSULIUI NUTRAUKTI – medikamentas Jums nepadės. Tam Jūs turite inhaliuoti greitai veikiančių „bronchus plečiančių" vaistų. Jei Jūs turite daugiau nei vieną vaistą, būkite atidūs – nesupainiokite jų.

Jeigu manote, kad Becloforte veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Becloforte dozęPraneškite kaip galima greičiau savo gydytojui, jei pavartojote per didelę dozę.

Pamiršus pavartoti BecloforteNegalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Pavartojus Becloforte

- Jei Jūsų kvėpavimas ar švokštimas pablogėja iš karto po inhaliatoriaus panaudojimo, nustokite jį naudoti iš karto ir praneškite savo gydytojui nedelsiant. Jums gali prireikti panaudoti „plečiantį" inhaliatorių simptomams gydyti.

- Jei Jūsų būklė ima blogėti (t.y. Jūs švokščiate arba Jums dažniau tenka inhaliuoti „bronchus plečiančių" vaistų) arba Jums negerėja po 7 dienų, praneškite savo gydytojui, kadangi gali prireikti padidinti vaisto dozę.

- Jei Jums vietoj steroidinių tablečių keičiamas gydymas inhaliatoriumi, Jūs galite jausti, kad kvėpuoti yra lengviau, bet Jūsų būklė bendra šiek tiek prastesnė ar atsirado bėrimas. Aptarkite tai su gydytoju, bet NENUTRAUKITE VAISTO, nebent gydytojas lieps.

- Jei Jūs ilgą laiką buvote gydomas didelėmis inhaliacinių steroidų dozėmis, Jums gali prireikti papildomai skirti steroidų didelio streso metu ar patekus į ligoninę po rimtos avarijos ar traumos, ar prieš chirurgines operacijas. Šiuo laikotarpiu gydytojas gali nuspręsti papildomai skirti steroidinių vaistų: tabletėmis ar injekcijomis, jei Jūs ligoninėje.

KAIP NAUDOTI INHALIATORIŲ

1. Tam, kad nuimtumėte dangtelį nuo inhaliatoriaus kandiklio, paimkite tarp nykščio ir rodomojo piršto, suspauskite švelniai ir nuimkite kaip parodyta. Patikrinkite, kad kandiklio viduje ir išorėje yra švaru, ir ar nėra svetimkūnių.

INHALIATORIAUS PATIKRINIMAS

Jei Jūsų inhaliatorius naujas arba jis buvo nenaudotas daugiau nei savaitę, sukratykite jį gerai ir išleiskite vieną įpurškimą į orą tam, kad įsitikintumėte, kad veikia.

Sukratykite inhaliatorių prieš naudojimą. Laikykite inhaliatorių stačiai, kaip parodyta viršuje, laikydami nykštį ant pagrindo žemiau kandiklio. Iškvėpkite tiek, kiek Jums patogu ir tada.... Apžiokite kandiklį tarp dantų, glaudžiai apspauskite jį lūpomis, bet nesukąskite jo. Tik po to, kai pradėsite įkvėpti per burną, paspauskite žemyn inhaliatoriaus viršų tam, kad išleistumėte vieną įpurškimą, tuo pat metu įkvėpkite tolygiai ir giliai. Sulaikykite kvėpavimą; ištraukite inhaliatorių iš burnos ir nuimkite pirštą nuo inhaliatoriaus viršaus. Toliau būkite sulaikę kvėpavimą keletą sekundžių ar tiek, kiek galite. Jei Jūs ruošiatės kitam įkvėpimui, laikykite inhaliatorių stačią ir palaukite apie pusė minutės, tada pakartokite veiksmus nuo 2 iki 6. Visada uždėkite dangtelį ant kandiklio, kad apsaugotumėte nuo dulkių ir pūkų. UŽDĖKITE TVIRTAI Į VIETĄ.

SVARBU

Neskubėkite atlikdami 3, 4 ir 5 veiksmus.

Svarbu, kad Jūs pradėtumėte įkvėpti kaip galima lėčiau tik prieš pat spausdami inhaliatorių. Pirmus kartus pasipraktikuokite prieš veidrodį. Jei Jūs matote „dūmą", einantį iš inhaliatoriaus viršaus ar iš burnos, pradėkite vėl nuo 2 veiksmo.

Kai kuriems žmonėms sunku paspausti vaistą iš karto pradėjus įkvėpti. Volumatic tarpinė padės šią problemą išspręsti. Jūsų gydytojas, slaugytoja ar vaistininkas galės Jums patarti.

Žmonės, kurių silpnos rankos, gali pastebėti, kad inhaliatorių lengviau laikyti abejomis rankomis, kaip parodyta. Uždėkite abu rodomuosius pirštus ant inhaliatoriaus viršaus ir abu nykščius ant dugno žemiau kandiklio.

Jei Jūs buvote apmokyti kitaip, darykite, kaip buvote apmokyti. Jei Jums iškilo problemų, pasitarkite su gydytoju, slaugytoju ar vaistininku.

INHALIATORIAUS VALYMAS

Labai svarbu bent kartą per savaitę išvalyti inhaliatorių, kad neužsikimštų.

Išimkite metalinį flakoną iš plastmasinio inhaliatoriaus dėklo ir nuimkite kandiklio dangtelį. Praskalaukite plastmasinį dėklą ir kandiklio dangtelį šiltame vandenyje. Galima pridėti į vandenį švelnios valymo priemonės ar tirpalo, naudojamo kūdikių buteliukams praplauti (vaistininkas Jums patars). Tada atidžiai praplaukite su švariu vandeniu ir nusausinkite. Nedėkite metalinio flakono į vandenį. Palikite nudžiūti šiltoje vietoje. Venkite per didelio karščio. Įdėkite flakoną ir uždenkite kandiklio dangtelį.

Slėginę talpyklę saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Becloforte, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Kai kuriems žmonėms išsivysto pienligė burnoje, gerklė ar liežuvis tampa jautrūs arba po inhaliacijos užkimsta balsas. Gali padėti po kiekvienos dozės dantų valymas šepetuku ar burnos išskalavimas vandeniu, išspjaunant jį nedelsiant. Volumatic tarpinės naudojimas gali taip pat padėti. Pasakykite gydytojui, bet nenutraukite gydymo, nebent jums pasakys tai padaryti.

Labai retais atvejais gydymas Becloforte gali pakenkti normaliai steroidų gamybai Jūsų kūne. Tai labiau tikėtina naudojant dideles dozes ilgą laiką. Vienas iš retų poveikių – paaugliai gali augti lėčiau nei kiti. Gydomų ilgą laiką paauglių ūgis turi būti reguliariai tikrinamas gydytojo. Kiti poveikiai - kaulų retėjimas ir tam tikri akių sutrikimai (žinomi kaip katarakta ir glaukoma). Gydytojas padės to išvengti, skirdamas mažiausias steroidų dozes, pakankamas Jūsų astmos simptomams kontroliuoti.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI BECLOFORTE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Negalima šaldyti.

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Becloforte sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra beklometazono dipropionatas. Vienoje dozėje (išpurškime) yra 250 mikrogramų beklometazono dipropionato.

- Pagalbinės medžiagos yra HFA 134a, glicerolis ir etanolis.

Becloforte išvaizda ir kiekis pakuotėje

Becloforte yra suslėgtas inhaliacinis tirpalas baltos arba beveik baltos spalvos. Slėginėje talpyklėje yra 200 dozių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva"

A. Goštauto g. 40A, LT-01112 Vilnius

Lietuva

Gamintojas

Glaxo Wellcome Production

Zone Industrielle No. 2

23 rue Lavoiser

27000 Evreux La Madeleine

Prancūzija

arba

Chiesi Farmaceutici SpA

96 via S. Leonardo

43100 Parma

Italija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva"

A. Goštauto g. 40A

Vilnius LT-01112

Tel. +370 5 264 90 00

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-12-07 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Becloforte, Beklometazono dipropionatas, Bronchų, Astma, Priepuoliai