Ambrosan 30mg tabletės N20


Ambrosan 30mg tabletės N20
Pro.Med.CS Praha A.S.
Kaina apie 1.76 Eur

INFORMACINIS LAPELIS

Informacija vartotojui, atidžiai perskaitykite!

Ambrosan(Ambroksolio hidrochloridas)

Tabletės vidiniam vartojimui

Sudėtis

Vienoje tabletėje yra:

Veikliosios medžiagos: 30 mg ambroksolio hidrochlorido.

Pagalbinių medžiagų: laktozės monohidrato, mikrokristalinės celiuliozės, krospovidono, magnio stearato.

Vaisto forma ir kiekis pakuotėje

Tabletės. Pakuotėje yra 30 tablečių.

Farmakoterapinė grupė

Atsikosėjimą gerinantis vaistas, mukolitikas.

Prekybos leidimo savininkasPRO.MED.CS Praha a.s.

Čekijos Respublika

Apibūdinimas

Veiklioji AMBROSAN medžiaga ambroksolis didina kvėpavimo takų sekreto bei plaučių surfaktanto (medžiaga, dengianti vidines alveolių sieneles) susidarymą ir stimuliuoja ciliarinio aparato, atsakingo už sekreto pasišalinimą, aktyvumą. Tai suskystina sekretą ir pagerina jo pasišalinimą (mukociliarinis klirensas), dėl to sumažėja kosulys ir palengvėja atsikosėjimas.

Indikacijos

Visos ūmios ir lėtinės kvėpavimo takų ligos, susijusios su padidėjusia klampaus bronchų sekreto gamyba, t.y. apatinių ir viršutinių kvėpavimo takų uždegimai ir infekcinės kvėpavimo takų ligos (ūmus bronchitas, laringitas, tracheitas, prienosinių ančių uždegimai, rinitas).

Kontraindikacijos

AMBROSAN negalima vartoti esant žinomam padidėjusiam organizmo jautrumui ambroksoliui ar kitoms sudėtinėms vaisto dalims, sergant skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opalige. Nėštumo ir laktacijos laikotarpiu vaistą galima vartoti tik pasitarus su gydytoju.

Atsargumo priemonės vartojant

Pasitarkite su gydytoju, ar galima AMBROSAN vartoti su kitais vaistais. Jeigu jūs vartojate šį vaistą be gydytojo paskyrimo, o ligos simptomai per 7 dienas nepraėjo (vaikams – per 3 dienas) ar net būklė pablogėjo, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Moterys nėštumo ar laktacijos laikotarpiu šį vaistą gali vartoti tik pasikonsultavusios su gydytoju.

Sąveika su kitais vaistais

AMBROSAN ir kiti kartu vartojami vaistai gali turėti tarpusavio sąveiką.

Todėl reikia gydančiam gydytojui pasakyti apie visus vartojamus ar ketinamus vartoti vaistus, nesvarbu, ar tai būtų kito gydytojo skiriami, ar pačių nusipirkti vaistai. Prieš pradedant vartoti bet kokį be gydytojo paskyrimo galimą nusipirkti vaistą, pasakykite apie tai gydytojui.

AMBROSAN vartojant kartu su antibiotikais (amoksicilinu, cefuroksimu, eritromicinu, doksiciklinu) padidėja antibiotikų koncentracija plaučių audiniuose.

Nevartokite jokio kito kosulį veikiančio vaisto prieš tai nepasitarus su gydytoju.

Dozavimas ir vartojimo būdas

Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, vaistą rekomenduojama vartoti taip:

Suaugusiems: skiriama po 1 tabletę vaisto 3 kartus per dieną po valgio.

2-5 metų vaikams skiriama po ½ AMBROSAN tabletės 2-3 kartus per dieną.

Vaistą reikia gerti po valgio, užsigeriant pakankamai skysčio.

Skysčių vartojimas didina mukolitinį ambroksolio poveikį.

Gydymo vaistu trukmė yra nustatoma individualiai kiekvienam pacientui ir visuomet priklauso nuo konkrečios indikacijos ir ligos tipo. Jeigu praėjus vienai gydymo savaitei simptomai nesumažėja ar net pablogėja, ar prasideda karščiavimas, reikia pasitarti su gydytoju.

PerdozavimasPerdozavimas gali pasireikšti gerklės kutenimu, sukeltu lokalaus sudirginimo, skrandžio skausmu, pykinimu, vėmimu ar viduriavimu. Pasireiškus šiems perdozavimo simptomams pasitarkite su gydytoju.

Šalutinis poveikis

Paprastai AMBROSAN yra toleruojamas labai gerai.

Retai gali pasireikšti lengvi virškinimo trakto sutrikimo simptomai ( burnos

džiūvimas, rėmens ėdimas, apetito sutrikimas, retai - pykinimas, vėmimas, viduriavimas). Retai gali išsivystyti alerginės reakcijos, ypač odos bėrimas. Jeigu jums pasireiškė bet kuri iš šių reakcijų arba bet koks neįprastas čia nepaminėtas poveikis, prieš vaistą toliau vartojant ar duodant jo vaikui reikia pasikonsultuoti su gydytoju.

Laikymo sąlygos

Kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės laikyti gamintojo pakuotėje ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Įspėjimas

Negalima vartoti pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant pakuotės.

Laikyti saugioje, vaikams neprieinamoje vietoje.

Informacinio lapelio teksto paskutinio patikrinimo data

2004-04-27 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Ambrosan, Ambroksolis, Atsikosėjimą, Gerina, Mukolitikas, Skystina, Sekretą, Palengvina, Atsikosėjimą, Bronchitas, Laringitas, Tracheitas, Prienosinių, Ančių, Uždegimas, Rinitas