Ferro-Folgamma kapsulės N20


Ferro-Folgamma kapsulės N20
Worwag Pharma
Kaina apie 3.99 Eur

Ferro-Folgamma
Vaistas nuo mažakraujystės

Veiklioji medžiaga: vienoje kapsulėje yra 100 mg bevandenio dvivalentės geležies sulfato (atitinka 37 mg geležies), 5 mg folio rūgšties, 10 μg cianokobalamino (vitamino B12).

Indikacijos.

Folio rūgšties, vitamino B12 ir geležies trūkumas, kuris gali atsirasti dėl nukraujavimo, nėštumo ir žindymo laikotarpiu (motinai ir vaikui); dėl trūkumo maiste ar netaisyklingos mitybos; jei ilgai piktnaudžiaujama alkoholiu; dėl sutrikusios rezorbcijos; daug kartų atliekamos hemodializės; jei ilgai vartojama vaistų nuo traukulių arba geriamųjų kontraceptikų. Trūkstant folio rūgšties, vitamino B12 ir geležies, gali pasireikšti mažakraujystė, polineuropatija, megaloblastinė anemija, nervų ir psichikos sutrikimas, gleivinės pokyčiai, funikulinė mieliozė (nugaros smegenų distrofija), nuovargis, kojų ir rankų tirpimo pojūtis, blyškumas, sumažėti fizinis pajėgumas.

Kontraindikacijos.

Kapsulių "Ferro-Folgamma" turi būti nevartojama, jei geležis organizme kaupiasi ir sutrikęs jos pasisavinimas. Jei megaloblastinė anemija yra vien tik dėl vitamino B12 trūkumo arba vien tik folio rūgšties trūkumo, preparato vartoti griežtai draudžiama.

Nepageidaujamas poveikis.

Geležies junginiai lokaliai dirgina, todėl gali sutrikdyti virškinimo trakto veiklą. Be to, jie kietina vidurius. Pastebėta pavienių alergijos atvejų. Pastaba. Tamsi išmatų spalva nepavojinga. Benzidino mėginys būna teigiamas. Folio rūgštis. Nuo didelės dozės retai sutrinka virškinimo trakto veikla, miegas

, atsiranda sujaudinimas, depresija. Vitaminas B12. Vartojant parenteraliai pastebėta aknės, egzemos, dilgėlinės, taip pat anafilaksijos arba į ją panašios reakcijos pavienių atvejų. Jei atsiranda nepageidaujamas poveikis, reikia pasitarti su gydytoju.Sąveika su kitomis medžiagomis.

Antacidiniai vaistai, kurių sudėtyje yra aliuminio, magnio ir kalcio, arba cholestiraminas su geležimi sudaro netirpius junginiu, todėl pastarosios rezorbuojama mažiau. Folio rūgšties rezorbciją mažina kartu su ja vartojami pirimidonas, difenilhidantoinas, fenobarbitalis, karbamazepinas, valproatas, sulfasalazinas, geriamieji hormoniniai kontraceptikai

, taip pat folio rūgšties antagonistai, pvz., metatreksatas, trimetoprimas, pirimetaminas ir triamterenas. Prašome įsidėmėti, kad šie nurodyma neseniai vartotiems vaistams taip pat tinka. Geležies junginiai gali slopinti kartu su jais vartojamų tetraciklinų rezorbciją.Vartojimas.

Jeigu gydytojo nenurodyta kitaip, rekomenduojama kapsulių "Ferro-Folgamma" dozuoti taip, kaip nurodyta toliau. Būtina tiksliai laikytis vartojimo nurodymų, priešingu atveju kapsulės "Ferro-Folgamma" gali sukelti nepageidaujamą poveikį! Reikia gerti tris kartus per dieną po 1 – 2 kapsules. Kapsules patariama nuryti po valgio. Jas reikia užsigerti nedideliu kiekiu vandens. Vaisto vartojimo trukmė priklauso nuo pagrindinės ligos

eigos. Kiek laiko vartoti preparato, reikia pasiklausti gydytojo.Nėštumo ir žindymo laikotarpis.

Kapsulių "Ferro-Folgamma" nėštumo ir žindymo laikotarpiu gerti galima be jokių abejonių.

Pakuotė. 20, 50 arba 100 kapsulių.

Informacija mūsų pacientams

Geležies preparatus skrandis ne visada toleruoja, todėl kapsulių "Ferro-Folgamma" veiklioji medžiaga įdėta į specialią neutralią terpę taip, kad patektų tiesiai į tą žarnyno dalį, iš kurios rezorbuojama.

Tai pagrindinė priežastis, kodėl skrandis toleruoja kapsules "Ferro-Folgamma". 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Ferro-Folgamma, Geležies druska, Folio rūgštis, Vitaminas B12, Geležies, Stoka, Trūkumas, Anemija