Dextran 40 Fresenius 10% infuz. tirpalas 400ml N1


Dextran 40 Fresenius 10% infuz. tirpalas 400ml N1
Fresenius Kabi
Kaina apie 10.51 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Dextran 40 Fresenius 10 % infuzinis tirpalas

Dekstranas 40

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradedami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti regalia. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Dextran 40 Fresenius ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Dextran 40 Fresenius

3. Kaip vartoti Dextran 40 Fresenius

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Dextran 40 Fresenius

6. Kita informacija

1. KAS YRA DEXTRAN 40 FRESENIUS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Dextran 40 Fresenius yra gliukozės makromolekulinio polimero dekstrano 40, kurio molekulinė masė yra apie 40000, tirpalas, vartojamas plazmos tūriui papildyti. Infuzavus preparato į veną, greitai padidėja koloidinis ir osmosinis kraujo spaudimas. Dekstranas prisijungia vandenį ir padidina plazmos tūrį (prie 1 g preparato prisijungia 20 ml vandens). Preparato poveikio trukmės pakanka, kad ligonio, kurį ištiko sunkus šokas, būklė pagerėtų. Medikamentas mažina kraujo klampumą, apsaugo nuo trombocitų agregacijos, o įvykus šokui gerina mikrocirkuliaciją. Dekstranas negali prijungti ir pernešti deguonies, todėl jo vartoti kaip visiško kraujo pakaitalo negalima.

Pacientams, kurių kraujo tūris yra normalus, infuzavus 500 ml dekstrano į veną, po 6 valandų pro inkstus išsiskiria maždaug 60 %, po 24 valandų – apie 70 % preparato. Reabsorbcija inkstų kanalėliuose nereikšminga. Ta dekstrano dalis, kuri iš organizmo neišsiskiria, metabolizuojama kepenyse į anglies dioksidą ir vandenį. Dekstranas neprasiskverbia per hematoencefalinį barjerą.

Indikacijos

Kraujo tūrio didinimas.

Papildoma priemonė gydant įvairių rūšių šoką, įskaitant hipovoleminį, kurį sukėlė nudegimas, kraujavimas, operacija arba trauma.

Kraujo apytakos gerinimas tuo atveju, jei kraujo koncentracija labai padidėjusi arba sutrikusi mikrocirkuliacija.

Venų trombozės bei plaučių embolijos profilaktika pacientams, kuriems atliekamos operacijos, susijusios su dideliu tromboembolinių komplikacijų pavojumi.Organizmo papildymas svarbiausiu skysčiu operacijų, kurios daromos, atliekant dirbtinę kraujotaką, metu, arba kaip papildomas skystis širdies ir plaučių dirbtinės kraujotakos sistemos įrangai užpildyti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DEXTRAN 40 FRESENIUS

Dextran 40 Fresenius vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) dekstranui 40 arba bet kuriai pagalbinei Dextran 40 Fresenius medžiagai;

- jei gresia arba yra plaučių edema (pabrinkimas), sergama sunkiu kraujotakos nepakankamumu, sunkia arterine hipertenzija (kraujo spaudimo padidėjimas), inkstų funkcijos nepakankamumu (viename litre kraujo serumo kreatinino koncentracija yra apie 177 mikromolių), kurio metu atsiranda sunki oligurija (šlapimo kiekio sumažėjimas) arba anurija (šlapimo neišsiskyrimas).

- jeigu yra kraujo krešėjimo funkcijos sutrikimas, pasireiškė trombocitopenija (trombocitų skaičiaus sumažėjimas), hipofibrinogenemija (fibrino kiekio kraujyje sumažėjimas), ištiko hemoraginis insultas (susijęs su kraujavimu į smegenis).

- jei jums ribojamas natrio vartojimas.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jei esate netekęs daug skysčių, kadangi vaistas yra hiperonkotinis koloidinis tirpalas, todėl sukelia vandens tekėjimą iš neląstelinių tarpų į ląstelinį skyrių. Gydytojas turėtų į tai atsižvelgti. Jei būtina, į veną jums bus infuzuojama nekoloidinio tirpalo. Prieš dekstrano infuziją gydytojas turėtų patikrinti, ar jūsų organizme pakanka skysčių. Infuzavus didesnį kaip 1000 ml tirpalo kiekį, trumpam gali pailgėti kraujavimo laikas.

- gydymo dekstranu laikotarpiu gydytojas turėtų sekti jūsų hematokrito rodmenis. Būtina stebėti, kad jie nesumažėtų daugiau kaip 30 %, nes didelis dekstrano kiekis sumažina serumo baltymų koncentraciją.

- jei sergate staziniu širdies funkcijos arba inkstų funkcijos nepakankamumu. Tuomet reikia atsargiai vartoti tirpalo, kuriame yra natrio jonų. .

- dekstrano infuzijos metu gydytojas turi labai atidžiai sekti, ar neatsiranda kraujo tūrio pertekliaus simptomų.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Dextran 40 Fresenius stiprina heparino ir varfarino poveikį. Jei vaisto reikia vartoti kartu su heparinu, kad nepasireikštų sinergetinis poveikis, gydytojas 30 – 70 % sumažins pastarojo vaisto dozę.

Dekstrano tirpalo draudžiama maišyti su e-aminoheksano rūgštimi, ampicilinu, tirpiaisiais barbitūratais, chlorpromazinu, chlortetraciklinu, vitaminu C, vitaminu K, prometazinu, streptokinaze, cefaloridinu (natrio druska) arba cefalotinu (natrio druska).

Vartojant dekstrano, kaip ir kitokių parenteriniu būdu vartojamų vaistų, pirmiausia būtina patikrinti jo ir vaistų, kuriuos reikės maišyti su dekstrano tirpalu, suderinamumą.

Nėštumas

ir žindymo laikotarpisPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Ar Dextran 40 Fresenius daro poveikį nėščiai moteriai arba vaisiui, nežinoma, nes tyrimų su nėščiomis moterimis neatlikta.

Turimi duomenys rodo, kad žalingo poveikio nei motinai, nei vaisiui vaistas, injekuotas šoko, ištikusio gimdymo metu, nedaro. Nors po dekstrano infuzijos anafilaksinė reakcija gana reta, tačiau buvo atvejų, kai anafilaksinė reakcija motinai sukėlė smegenų hipoksiją ir vaisiaus žūtį.

Nėščioms moterims vaisto vartoti galima tik tuo atveju, jei manoma, kad gydomasis poveikis bus didesnis už galimą žalą motinai ir vaisiui (arba) kūdikiui.

Ar vaisto išsiskiria į motinos pieną, nežinoma, todėl žindamai moteriai Dextran 40 Fresenius reikia vartoti labai atsargiai.

Vairavimas

ir mechanizmų valdymasDextran 40 Fresenius neturi poveikio ligonio psichinėms ir fizinėms savybėms.

3. KAIP VARTOTI DEXTRAN 40 FRESENIUS

Preparatas infuzuojamas į veną, infuzijų įranga. Infuzijos greitis ir tirpalo kiekis yra koreguojami gydytojo, atsižvelgiant į indikacijas, jūsų būklę (kraujo spaudimą, pulso dažnį, hematokrito rodmenis), amžių ir kūno svorį.

Kraujo plazmos kiekio didinimas kaip papildoma šoko gydymo priemonėBendra dozė pirmųjų 24 valandų laikotarpiu turėtų būti ne didesnė kaip 20 ml/kg kūno svorio. Pirmuosius 500 ml galima infuzuoti didesniu greičiu.

Infuzijos pradžioje gydytojas turi dažnai tikrinti spaudimą centrinėje venoje. Jei jis nesekamas, infuzija turi būti lėtesnė, be to, gydytojas turi atidžiai sekti, ar neatsiranda kraujo tūrio pertekliaus simptomų.

Jei spaudimas centrinėje venoje staiga padidėja, infuziją gydytojas turi nutraukti. Likusį vaisto kiekį jums infuzuos lėčiau. Per kitas dienas dienos dozė turi būti ne didesnė kaip 10 ml/kg kūno svorio. Ilgiau kaip 5 dienas dekstrano infuzuoti nerekomenduojama.

Trombozės profilaktika operacijos metu Per pirmąsias 24 valandas jums bus infuzuojama 500 – 1000 ml dekstrano, kitą dieną – 500 ml. vaisto. Jei jums gresia didelis embolijos pavojus, kas antrą dieną, bet ne ilgiau kaip 10 dienų, jums turėtų infuzuoti po 500 ml dekstrano.

Dirbtinė kraujo apytaka Jei jums atliekama dirbtinė kraujo apytaka, preparato turėtų infuzuoti 10 – 20 ml/kg kūno svorio.

Pavartojus per didelę Dextran 40 Fresenius dozę

Dekstrano perdozavus, gali atsirasti kraujo tūrio perteklius, padidėti pabrinkimas, atsirasti plaučių edema, pailgėti kraujo krešėjimo laikas ir sutrikti elektrolitų pusiausvyra.

Jei parenteraliniu būdu infuzuojamo dekstrano perdozuojama, gydytojas turi sekti jūsų būklę ir pradėti tinkamą gydymą.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Dextran 40 Fresenius, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Pavartojus vaisto, gali atsirasti padidėjusio jautrumo reakcija. Ji gali būti nesunki (pvz., parausta veidas ir kaklas, pasireiškia dilgėlinė, šaltkrėtis) arba sunki (pvz., sumažėja kraujospūdis, ištinka kraujotakos kolapsas). Infuzijos metu gali pasireikšti anafilaksinis šokas. Infuzuojant vaisto, padidėjusio jautrumo reakcija paprastai atsiranda per pirmąsias kelias minutes. Dekstrano jums turėtų infuzuoti ligoninėje, kur yra tinkama gaivinimo įranga, o po infuzijos mažiausiai 30 minučių gydytojas turėtų stebėti jūsų būklę.

Jei atsiranda šalutinis poveikis, infuziją gydytojas privalo nedelsiant nutraukti ir imtis tinkamų anafilaksijos gydymo priemonių: injekuoti adrenalino, kortikosteroidų, antihistamininių preparatų ir kt.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI DEXTRAN 40 FRESENIUS

Laikyti vaikams

nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant etiketės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Dextran 40 Fresenius vartoti

negalima.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima užšaldyti.

Vartoti galima tik skaidrų tirpalą, kuriame nėra drumzlių ar nuosėdų.

Jei tirpale atsiranda kristalų, jį reikia šildyti vonioje vandens, kurio temperatūra ne aukštesnė kaip 100 °C, tol, kol kristalai visiškai ištirps. Prieš vartojimą tirpalą būtina atvėsinti iki 37 °C temperatūros. Atplėšus pakuotę, vaisto kitą kartą vartoti negalima, jį būtina išmesti.

6. KITA INFORMACIJA

Dextran 40 Fresenius sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra dekstranas 40 (dextranum 40). 1000 ml tirpalo jo yra 100 g.

- Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas ir injekcinis vanduo.

Dextran 40 Fresenius išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tirpalas yra skaidrus, bespalvis.

Dėžėje yra 10 bespalvio graduoto stiklo buteliukų ar 10 polietileno KabiPac buteliukų.

Kiekviename jų yra atitinkamai 400 ml ar 500 ml infuzinio tirpalo.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Fresenius Kabi Polska Sp. z o.o.

Crown Tower,

ul. Hrubieszowska 2,

01-209 Warszawa,

Lenkija

Gamintojas

Fresenius Kabi Polska Sp.z.o.o.

ul. Sienkiewicza 25,

99-300 Kutno,

Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą

"Fresenius Kabi Polska" ribotos atsakomybės bendrovės Baltijos atstovybė

Mėsinių g. 3A / Ašmenos g. 5, LT - 01133, Vilnius

Lietuva

Tel. +370 52609169

Faksas +370 526 08 696

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-07-10 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Dextran, Dekstranas, Plazmos, Tūriui, Papildyti, Kraujo, Tūrio, Didinimas, Šokas, Nuo nudegimų, Kraujavimo, Operacijos, Traumos