Rotarix vakcina milt.ir tirpikl. geriam.susp.N1


Rotarix vakcina milt.ir tirpikl. geriam.susp.N1
GlaxoSmithKline
Kaina apie 81.57 Eur

INFORMACINIS LAPELIS:

INFORMACIJA VARTOTOJUI Rotarix milteliai ir tirpiklis geriamajai suspensijai

Gyva rotaviruso vakcina

Prieš pradėdami skiepyti savo vaiką, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Vakcina skirta Jūsų vaikui. Kitiems žmonėms jos duoti negalima.
- Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Rotarix ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Rotarix
3. Kaip vartoti Rotarix
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Rotarix
6. Kita informacija

1. KAS YRA ROTARIX IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Farmakoterapinė grupė - virusinės vakcinos, ATC kodas – J07BH01.
Rotarix yra virusinė vakcina, kurioje yra gyvo susilpninto žmogaus rotaviruso, kuri padeda apsaugoti vaiką nuo gastroenterito (viduriavimo ir vėmimo), kurį sukelia rotaviruso infekcija.
Rotaviruso infekcija yra dažniausia kūdikių ir mažų vaikų sunkaus viduriavimo priežastis. Rotavirusas lengvai patenka į burną per nešvarias rankas, kai kontaktuojama su užsikrėtusio žmogaus išmatomis.
Dauguma vaikų, sergančių rotaviruso sukeltu viduriavimu, pasveiksta savaime. Tačiau kai kuriems vaikams pasireiškia sunkus vėmimas, viduriavimas ir gyvybei pavojingas skysčių trūkumas, kuriuos būtina gydyti ligoninėje.
Nuo rotaviruso infekcijos kiekvienais metais visame pasaulyje miršta šimtai tūkstančių žmonių, ypač besivystančiose šalyse, kuriose mityba ir sveikatos apsauga nėra tinkamos.
Pavartojus vakcinos, imuninė sistema (natūrali organizmo apsauga) gamina antikūnus priešdažniausius rotaviruso tipus. Šie antikūnai apsaugo nuo ligos, kurią sukelia šių tipų rotavirusas. Kaip ir kitos vakcinos, Rotarix ne visus skiepytus žmones gali visiškai apsaugoti nuo rotaviruso infekcijos.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ROTARIX
Rotarix vartoti draudžiama:
- jeigu vaikui anksčiau yra pasireiškusi alerginė reakcija (padidėjęs jautrumas) rotaviruso vakcinai ar bet kuriai pagalbinei Rotarix medžiagai. Šio informacinio lapelio pabaigoje išvardytos Rotarix veikliosios ir pagalbinės medžiagos. Alerginė reakcija gali pasireikšti niežtinčiu odos išbėrimu, dusuliu ir veido arba liežuvio pabrinkimu;
- jeigu Jūsų vaikui yra buvusi invaginacija (žarnos užsikimšimas - vienos žarnos dalies įsimovimas į kitą);
- jeigu Jūsų vaikas gimė su virškinimo trakto anomalija, dėl kurios gali įvykti invaginacija;
- jeigu Jūsų vaikas serga kokia nors liga, kuri mažina jo atsparumą infekcijai;
- jeigu jūsų vaikas sunkiai serga ir stipriai karščiuoja. Gali prireikti atidėti vakcinaciją tol, kol vaikas pasveiks.

Dėl nedidelės infekcijos, pvz., peršalimo, vakcinacijos atidėti nebūtina, tačiau pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju;
- jeigu Jūsų vaikas viduriuoja ar vemia. Gali prireikti atidėti vakcinaciją tol, kol vaikas pasveiks.

Specialios atsargumo priemonės
Žinoma, kad po vakcinacijos gyvos vakcinos virusų išsiskiria su išmatomis, daugiausia - maždaug septintą dieną po vakcinacijos. Asmenys, kontaktuojantys su neseniai paskiepytais vaikais, turi plautis rankas po vaiko vystyklų keitimo. Rotarix reikia atsargiai skirti vaikams, kurie artimai bendrauja su asmenimis, sergančiais kokia nors liga ar vartojančiais kokių nors vaistų, kurie gali mažinti to asmens atsparumą infekcijai.
Davus Rotarix neišnešiotiems vaikams, gali susidaryti mažesnis imuninis atsakas (sumažėjęs organizmo gebėjimas reaguoti į vakciną). Rotarix reikėtų atsargiai skirti vaikams, kuriems yra skrandžio ar žarnyno sutrikimų, taip pat vaikams, kurių augimas sulėtėjęs.

Kitų vaistų ar vakcinų vartojimas
Jeigu Jūsų vaikas vartoja arba neseniai vartojo kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba neseniai buvo paskiepytas kita vakcina, pasakykite gydytojui. Rotarix galima vartoti kartu su kitomis įprastinėmis rekomenduojamomis vakcinomis, t. y. kartu su difterijos, stabligės, kokliušo, Haemophilus influenzae b tipo, geriamąja ar inaktyvinta poliomielito vakcina, hepatito B ir pneumokoko vakcina.

Rotarix vartojimas su maistu ir gėrimais
Kūdikiui vartoti maisto ar skysčių prieš vakcinaciją ar po jos apribojimų nėra.

Žindymo laikotarpis
Nėra įrodymų, kad žindymas galėtų sumažinti Rotarix teikiamą apsaugą nuo rotaviruso sukelto gastroenterito. Todėl vakcinacijos metu žindyti galima.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Rotarix medžiagas
Jei gydytojas Jums yra sakęs, kad Jūsų vaikas netoleruoja kokių nors angliavandenių, prieš vartojant šią vakciną pasitarkite su gydytoju.

3. KAIP VARTOTI ROTARIX
Gydytojas ar slaugytoja Jūsų vaikui sugirdys rekomenduojamą Rotarix dozę. Vakcina (1 ml skysčio) skirta gerti. Šios vakcinos jokiu būdu negalima švirkšti. Jūsų vaikui bus skirtos dvi vakcinos dozes. Tarp abiejų dozių turi būti mažiausiai 4 savaičių pertrauka.Pirmąją dozę galima sugirdyti, kai kūdikiui yra daugiau kaip 6 savaitės.
Vakcinacija turi būti užbaigta, kol kūdikiui sukanka 24 savaitės, tačiau vakcinuoti geriausia iki 16 savaičių amžiaus. Jeigu Jūsų kūdikis išspjauna arba atpila didžiąją vakcinos dozės dalį, to paties vakcinacijos vizito metugali būti sugirdyta dar viena dozė. Rekomenduojama, kad kūdikiams, kuriems buvo sugirdyta pirmoji Rotarix vakcinos dozė, vakcinacija būtų baigta taip pat Rotarix, o ne kita rotaviruso vakcina.
Svarbu, kad kitą kartą skiepytis ateitumėte tuo laiku, kurį Jums paskyrė gydytojas ar slaugytoja. Jei pamiršote ateiti nurodytu laiku, pasitarkite su savo gydytoju.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Rotarix, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Šalutinis poveikis, kuris pasireiškė klinikinių Rotarix tyrimų metu:
* Labai dažnas (šalutinis poveikis, galintis pasireikšti 1 ar daugiau iš 10 vakcinuotų vaikų): - apetito netekimas; - dirglumas.
* Dažnas (šalutinis poveikis, galintis pasireikšti 1 ar daugiau iš 100, bet mažiau nei 1 iš 10 vakcinuotų vaikų): - karščiavimas, nuovargis; - viduriavimas, vėmimas, maisto atpylimas, pilvo pūtimas, pilvo skausmas.
* Nedažnas (šalutinis poveikis, galintis pasireikšti 1 ar daugiau iš 1000, bet mažiau nei 1 iš 100 vakcinuotų vaikų): - verksmas; - miego sutrikimas, mieguistumas; - vidurių užkietėjimas.
* Retas (šalutinis poveikis, galintis pasireikšti 1 ar daugiau iš 10 000, bet mažiau nei 1 iš 1000 vakcinuotų vaikų): - viršutinių kvėpavimo takų infekcija, užkimimas, išskyros iš nosies; - dermatitas, išbėrimas; - raumenų mėšlungis. Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI ROTARIX
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vakcinos vartoti negalima. Vakcina tinkama vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Laikyti šaldytuve (2 - 8 laipsn. C).
Negalima užšaldyti.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Atskiedus, švirkšte esančią vakciną reikėtų nedelsiant suvartoti. Jei atskiesta vakcina nesuvartojama per 24 valandas, ją reikia išmesti. Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją ar su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA
Rotarix sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra RIX4414 padermės žmogaus rotavirusas (gyvas susilpnintas)
* ne mažiau kaip 106,0 CCID50 (dozė, kuria galima užkrėsti 50 % ląstelių kultūros).
* Pagaminta Vero ląstelių kultūroje.
- Pagalbinės medžiagos Milteliai. Sacharozė, dekstranas, sorbitolis, aminorūgštys, Dulbecco modifikuota Eagle terpė (DMEM).
Tirpiklis. Kalcio karbonatas, ksantano lipai, injekcinis vanduo.

Kaip atrodo Rotarix ir jo pakuotės turinys
Milteliai ir tirpiklis geriamajai suspensijai. Rotarix tiekiamas vienadoziais stiklo buteliukais, kuriuose yra balkšvi milteliai, ir atskirais tirpikliu užpildytais švirkštais, kuriuose yra lėtai nusėdančių baltų nuosėdų ir bespalvio virš jų plūduriuojačio skysčio.
Taip pat yra perpylimo adapteris, kuris palengvina tirpiklio perpylimą į buteliuką su milteliais maišant skirtingus vakcinos komponentus.
Abu komponentai turi būti sumaišyti prieš sugirdant vakciną Jūsų vaikui.
Sumaišyta vakcina atrodysdrumstesnė, nei tirpiklis prieš skiedimą. Rotarix tiekiamas pakuotėmis po 1, 5, 10 ar 25 vienetus.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l'Institut 89 B-1330 Rixensart Belgija 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.