Myfenax 500mg plėvele dengtos tabletės N50


Myfenax 500mg plėvele dengtos tabletės N50
Teva
Kaina apie 118.32 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Myfenax 500 mg plėvele dengtos tabletės

Mikofenolato mofetilas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos

simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė stiprus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys:

1. Kas yra Myfenax ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Myfenax
3. Kaip vartoti Myfenax
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Myfenax
6. Kita informacija

1. KAS YRA MYFENAX IR KAM JIS VARTOJAMAS

Myfenax yra vaistas, naudojamas slopinti imuninės sistemos aktyvumą.

Myfenax tablečių vartojama siekiant, kad organizmas neatmestų persodinto inksto, širdies ar kepenų. Jis naudojamas kartu su kitais panašią funkciją atliekančiais vaistais (t.y., ciklosporinu ir kortikosteroidais).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MYFENAX

Myfenax vartoti negalima:

- Jeigu yra Jums yra alergija (padidėjęs jautrumas) mikofenolato mofetilui, mikofenolio rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei Myfenax medžiagai.
- Jeigu Jūs žindote kūdikį.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Privalote nedelsdami informuoti savo gydytoją:

jeigu atsirado bet kokių infekcijos požymių (pvz., karščiavimas, ryklės skausmas), netikėtų kraujosruvų ir (arba) kraujavimas; jeigu dabar ar kada nors skundėtės virškinimo sistemos veikla, pvz., turite ar turėjote skrandžio opų.

Myfenax silpnina apsauginius Jūsų organizmo gebėjimus. Dėl to padidėja odos vėžio pavojus. Todėl turite riboti saulės ir ultravioletinių (UV) spindulių poveikį organizmui – turite dėvėti tinkamus apsauginius drabužius ir naudoti nuo saulės spindulių saugančias priemones, kuriose yra labai aktyvių apsaugos veiksnių.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu į kurį nors toliau pateiktų klausimų atsakysite "taip", prieš pradėdami vartoti Myfenax pasitarkite su gydytoju.

Ar vartojate kokių nors vaistų, kuriuose yra: azatioprino arba kitų imunosupresinių vaistų (kurių kartais duodama pacientams po organo persodinimo operacijos), kolestiramino (vartojamo pacientams, kurių kraujyje daug cholesterolio, gydyti), rifampicino (antibiotiko), antacidinių vaistų, fosfatus surišančių medžiagų (skiriamų pacientams, sergantiems lėtiniu inkstų nepakankamumu, fosfatų absorbcijai sumažinti) arba bet kokių kitų vaistų (įskaitant ir tuos, kurių galite įsigyti be recepto), apie kuriuos Jūsų gydytojas nežino? Jus reikia skiepyti (gyvomis vakcinomis)? Jūsų gydytojas patars, ar Jums tai leistina.

Myfenax vartojimas su maistu ir gėrimais

Myfenax vartojimas su maistu ir gėrimais jokio poveikio gydymui šiuo preparatu neturi.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu Jūs žindote kūdikį, Myfenax vartoti draudžiama.

Jūsų gydytojas turėtų patarti, kad prieš pradedant vartoti Myfenax, vaisto vartojimo metu ir 6 savaites nustojus Myfenax vartoti, privalu naudoti kontracepcines priemones (nėštumui išvengti). Tai būtina, nes Myfenax gali sukelti savaiminį persileidimą arba pakenkti dar negimusiam Jūsų kūdikiui, įskaitant ydingą ausų susiformavimą. Privalote tuojau pat pasakyti gydytojui, jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, pastojote ar ketinate netrukus pastoti.

Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas

ir mechanizmų valdymasNenustatyta, kad Myfenax galėtų pakenkti Jūsų gebėjimui vairuoti arba valdyti mechanizmus.

3. KAIP VARTOTI MYFENAX

Myfenax visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką. Paprastai Myfenax vartojamas taip:

Persodinus inkstus

Suaugusiesiems

Pirmoji vaisto dozė Jums bus paskirta per 72 valandas po inksto persodinimo operacijos.

Rekomenduojama paros dozė – 4 tabletės (2 g veikliosios medžiagos), kurias reikia išgerti per 2 kartus. Taigi, 2 tabletes reikės išgerti iš ryto ir 2 tabletes – vakare.

Vaikams ir paaugliams

Skiriama dozė priklausys nuo vaiko didumo. Jūsų gydytojas, atsižvelgdamas į vaiko kūno paviršiaus plotą (ūgį ir svorį), nuspręs, kokia dozė yra tinkamiausia. Rekomenduojama dozė – po 600 mg/m2 du kartus per parą.

Persodinus širdį

Suaugusiesiems

Pirmoji vaisto dozė Jums bus paskirta per 5 paras po širdies persodinimo. Rekomenduojama paros dozė – 6 tabletės (3 g veikliosios medžiagos), kurias reikia išgerti per 2 kartus. Vadinasi, 3 tabletes reikės išgerti iš ryto, 3 tabletes – vakare.

Vaikams ir paaugliams:

Kaip vartoti Myfenax vaikams ir paaugliams, kuriems persodinta širdis, jokių duomenų neturima.

Persodinus kepenis

Suaugusiesiems

Pirmoji Myfenax dozė gerti Jums bus paskirta praėjus mažiausiai 4 paroms po kepenų persodinimo operacijos, kai jau galėsite nuryti vaistus. Rekomenduojama paros dozė – 6 tabletės (3 g veikliosios medžiagos), kurias reikės išgerti per 2 kartus. Vadinasi, 3 tabletes gersite iš ryto, 3 tabletes – vakare.

Vaikams ir paaugliams

Kaip vartoti Myfenax vaikams ir paaugliams, kuriems persodintos kepenys, jokių duomenų neturima.

Vartojimo metodas

Nurykite nekramtytas tabletes, užgerdami jas stikline vandens. Nelaužykite ir netraiškykite jų.

Gydymas bus tęsiamas tol, kol reikės slopinti imuninę sistemą, kad nebūtų atmestas Jums persodintas organas.

Pavartojus per didelę Myfenax dozę

Labai svarbu nevartoti per daug tablečių. Jei išgėrėte daugiau tablečių nei Jums buvo nurodyta, arba jei kas nors kitas atsitiktinai išgėrė Jūsų vaisto, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba tuoj pat važiuokite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

Pamiršus pavartoti Myfenax

Jei nurodytu laiku pamiršote išgerti vaisto, išgerkite jo tuoj pat, kai tik prisiminsite; paskui vartokite vaistą įprastu laiku.

Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą tabletę.

Nustojus vartoti Myfenax

Nenustokite vartoti Myfenax, jei pasijutote geriau. Labai svarbu vartoti šį vaistą tol, kol nurodys Jūsų gydytojas.Nustojus gydytis Myfenax preparatu, gali padidėti Jums persodinto organo atmetimo tikimybė. Nenustokite vartoti šio vaisto tol, kol to nenurodys Jūsų gydytojas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Myfenax, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Labai dažnas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti 1 iš 10 žmonių:

Viduriavimas, vėmimas, pykinimas Sumažėjęs įvairių kraujo ląstelių kiekis, dėl ko gali padidėti tikimybė atsirasti infekcijoms, kraujosrūvoms, kraujavimui, dusuliui ir silpnumui Virškinimo trakto ir šlapimo takų bakterinės, grybelinės ir virusinės infekcinės ligos, paprastoji pūslelinė ir juostinė pūslelinė.

Dažnas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10, bet daugiau kaip 1 iš 100 žmonių:

Pakitę įvairių laboratorinių tyrimų duomenys, pvz., kepenų fermentų, inkstų rodmenų, tokių kaip kreatininas, kalio, gliukozės, lipidų, cholesterolio, fosfatų, magnio, kalcio ir šlapimo rūgšties kiekio kraujyje padidėjimas Inkstų sutrikimai, dėl kurių padidėja šlapalo kiekįs kraujyje Virškinimo sistemos sutrikimai, tokie kaip vidurių užkietėjimas, virškinimo sutrikimas, vidurių pūtimas, raugulys, burnos gleivinės, stemplės, skrandžio, žarnų, kepenų arba kasos uždegimas ir kraujavimas iš virškinimo trakto Traukuliai, padidėjęs raumenų įtempimas, raumenų drebėjimas ir silpnumas, sąnarių skausmas Mieguistumas, galvos svaigimas ir skausmas, dilgčiojimas ir nutirpimas, sutrikęs skonio jutimas, apetito stoka, svorio sumažėjimas Kvėpavimo takų ir virškinimo trakto uždegimas ir infekcinės ligos, gerklės skausmas, veido ančių uždegimas, sloga ir nosies niežulys Odos vėžys arba nevėžinis odos išvešėjimas, odos ir makšties grybelinės infekcinės ligos Kraujospūdžio pakitimai, dažnas širdies plakimas, kraujagyslių išsiplėtimas Skysčių susilaikymas organizme, karščiavimas, bendras negalavimas, apatija ir silpnumas Kepenų uždegimas, odos ir akių baltymų pageltimas

Nedažnas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100, bet dažniau kaip 1 iš 1000 žmonių:

Limfinio audinio išvešėjimas, įskaitant piktybinius auglius Širdies ir jos vožtuvų bei dangalo, kuris dengia galvos ir nugaros smegenis, uždegimas arba infekcinės ligos

Kitas šalutinis poveikis, apie kurį buvo pranešta, kai dažnis nebuvo nustatytas:

Padidėjusio jautrumo (alerginės) reakcijos

Nenustokite vartoti vaisto, pirmiau to neaptarę su savo gydytoju.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI MYFENAX

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Myfenax vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Myfenax sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra yra mikofenolato mofetilas. Kiekvienoje tabletėje yra 500 mg mikofenolato mofetilo.

- Pagalbinės medžiagos yra:

Tabletės turinys:

Mikrokristalinė celiuliozė

Povidonas K-30
Magnio stearatas
Kroskarmeliozės natrio druska

Tabletės dangalas:

Hipromeliozė (HPMC 2910)

Titano dioksidas (E171)
Makrogolis (PEG 400)

Talkas

Indigokarminas (E132)

Juodasis geležies oksidas (E172)

Raudonasis geležies oksidas (E172)

Myfenax išvaizda ir kiekis pakuotėje

Plėvele dengtos tabletės:

Blyškiai violetinės spalvos, ovalo formos plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra žyma "M500", o kita pusė lygi.

Myfenax 500 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos dėžutėmis, kuriose yra 50 arba 150 tablečių PVC/PVdC-aliuminio lizdinėse plokštelėse.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

UAB "Sicor Biotech"

Kęstučio g. 59/ Lenktoji g. 27

LT-08124 Vilnius, Lietuva

Tel. +370 5 211 35 00 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.