Polcortolon 4mg tabletės N50


Polcortolon 4mg tabletės N50
Polfa Pabianice
Kaina apie 5.34 Eur

Informacinis lapelis
Vaisto pavadinimas

POLKORTOLONAS (Triamcinolono acetonidas)
Sudėtis: Triamcinolono 0,004 g
Vaisto forma Tabletės

VEIKIMAS
Triamcinolonas, sintetinis gliukokortikosteroidas, slopina uždegimą, reumatą, alergiją, mažina niežulį ir tinimą. Jam veikiant, uždegimo židinyje mažiau kaupiasi makrofagų, leukocitų ir kitų ląstelių. Vaistas slopina fagocitozę, lizosomų fermentų skyrimąsi, o taip pat uždegimo cheminių mediatorių sintezę ir skyrimąsi. Mažina kapiliarų plėtimąsi ir pralaidumą, slopina leukocitų migraciją ir edemų susidarymą. Triamcinolonas skatina baltymų katabolizmą ir aktyvina aminorūgščių apykaitos fermentus. Aktyvindamas kepenų fermentus, skatina gliukozės įsisavinimą, baltymų katabolizmą ir mažina periferiniuose audiniuose gliukozės naudojimą. Tuomet kepenyse daugėja glikogeno, kraujyje - gliukozės, ir mažėja jautrumas insulino poveikiui. Vaistas aktyvina lipolizę ir riebiųjų rūgščių skyrimąsi iš riebalinio audinio, todėl plazmoje daugėja riebiųjų rūgščių. Jis mažina kalcio koncentraciją plazmoje, todėl vaikams gali blogiau augti kaulai ir bet kokio amžiaus pacientams prasidėti osteoporozė. Stipriai veikia natrio, bet silpnai kalio skyrimąsi iš organizmo. Veikdamas pasmegeninę liauką, slopina AKTH skyrimąsi, todėl antinksčių žievė mažiau gamina kortikosteroidų ir androgenų. Vaistas gerai rezorbuojasi iš virškinamojo trakto. 40% jo jungiasi su plazmos baltymais. I šgerto vaisto biologinis įsisavinimas - 20-30%. Veikti pradeda po 1-2 h ir veikia maždaug 6-8 h. Pusinės eliminacijos periodas -daugmaž 5 h. Daugiausia metabolizuojamas kepenyse. Pasišalina su šlapimu, didžioji jo dalis - neaktyvių metabolitų pavidalu.

INDIKACIJOS
Sisteminės jungiamojo audinio ligos: reumatinis artritas, sisteminė raudonoji vilkligė; bursitas; odos ligos: atopinis dermatitas, kontaktinis dermatitas ir kt.; padidėjusio jautrumo vaistams reakcijos; kraujo ligos, pvz., hemolizinė anemija, įgimta aplazinė anemija, limfoblastinė leukemija; bronchinė astma, fibroziniai plaučių pokyčiai. Kodas ir farmakologinė grupė ATC H 02 AB, hormonas

KONTRAINDIKACIJOS
Padidėjęs jautrumas vaistui, sisteminės grybelinės infekcijos, glaukoma, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė, kepenų funkcijos nepakankamumas, osteoporozė, nėštumas ir žindymas.

NEPAGEIDAUJAMAS POVEIKIS
Ilgai vartojant vaistą gali sutrikti elektrolitų apykaita (didėja natrio, mažėja kalio koncentracija), dėl to vaikams kartais kyla traukulių, o suaugusiesiems - arterinė hipertenzija, širdies veiklos nepakankamumas ir hipokalemija, sutrinka širdies ritmas. Gali atsirasti edemų; raumenų silpnumas ir atrofija, osteoporozė, dispepsija, meteorizmas, pykinimas; pepsinė opa; steroidinis cukrinis diabetas, pankreatitas; posteroidinė miopatija; posteroidinė angiopatinė purpura; odos pakitimų (riebalinių liaukų kamščių, atrofinių ruožų, eritema, dilgėlinė), blogiau gyti žaizdos; silpnėti imunitetas; didėti akispūdis; didėti intrakranialinis spaudimas; sutrikti centrinės nervų sistemos veikla (skauda galva, pykina, vemiama, vargina nemiga, esti traukulių), kilti psichoneurozinių sutrikimų ir neurovegetacinis sujaudinimas (širdies ritmas sutrinka, daugiau prakaituojma); lėtėti vaikų augimas; atsirasti katarakta.

Atsargumo priemonės
Negalima staiga baigti ilgai trunkančio gydymo, dozę būtina mažinti palengva. Gydymo pabaigoje reikėtų kelias dienas kartu vartoti kortikotropiną. Tai padėtų išvengti galimo antinksčių žievės nepakankamumo. Nereikėtų vaisto vartoti 8 savaites prieš profilaktinį skiepijimą ir 2 savaites po jo.

Sąveika su kitomis vaistinėmis medžiagomis
Kai triamcinolonas vartojamas kartu su nesteroidiniais priešuždegiminiais vaistais, didėja kraujavimo iš virškinamojo trakto pavojus. Triamcinolonas keičia antikoaguliantų veikimą, silpnina triciklinių antidepresantų, antidiabetinių vaistų ir diuretikų poveikį. Geriami kontraceptiniai vaistai, turintys estrogenų, triamcinolono veikimą stiprina. Vaistas taip pat didina širdį veikiančių glikozidų poveikį.

Nėštumas ir žindymas
Vaisto nepatartina vartoti nėščiosioms ir maitinančioms krūtimi motinoms.

DOZAVIMAS Dozuojama individualiai, atsižvelgiant į ligą ir gydomąjį poveikį. Patartina visą paros dozę išgerti iš ryto, bevalgant. Vaistą galima išgerti ir per kelis kartus, pagal fiziologinį kortikosteroidų skyrimosi ritmą. Gydymo pabaigoje, kad neatsirastų antinksčių žievės funkcijos nepakankamumas, būtina kartu kelias dienas vartoti kortikotropiną. Suaugusiesiems: iš pradžių 4-16 mg per parą (sergantiesiems Hodgkino liga 32-48 mg), dalijant dozėmis. Ligonio būklei pagerėjus, dozę galima mažinti po 2 mg kas 2-3 dienos iki palaikomosios dozės 1-4 mg per parą. Vaikams: iki 25 kg kūno masės - 0,1-0,5 mg/kg kūno masės kartą per parą arba dalijant į kelias dozes. Didžiausia paros dozė 12-14 mg.

Laikymas
Laikyti kambario temperatūroje sandarioje pakuotėje. Galiojimo laikas 3 metai Nevartoti pasibaigus galiojimo laikui. Saugoti nuo vaikų. PAKUOTĖ 30 tablečių stikliniame indelyje arba 25 tabletės po 4 mg PVX/Al blisteryje.

Gamintojas ir jo adresas Pabianickie Zaklady Farmaceutyczne Polfa 95-200 Pabianice J.Piųsudskiego 5 Lenkija 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.