LIVER-Screen® Kepenų funkcijos testas


LIVER-Screen
VedaLab
Kaina apie 37.00 Eur

 

Greitos diagnostikos testas skirtas kepenų fiziologinei būklei tirti bei kepenų funkcijos sutrikimų diagnozavimui

 

Kepenų funkcijos sutrikimai pasireiškia įvairiais simptomais, įskaitant:

 

  • tamsios spalvos šlapimas arba šviesios spalvos išmatos
  • apetito trūkumas
  • pageltusios akys arba oda (gelta)
  • pilvo pūtimas
  • silpnumas arba didelis nuovargis

 

Atsiradus šiems simptomams, rekomenduojama atlikti LIVER-Screen® testą. Jį galima atlikti bet kuriuo paros metu ir bet kurioje jums patogioje vietoje.

 

Testu matuojamos alaninaminotransferazė (ALT) ir aspartataminotransferazė (AST). Transminazių kiekio norma > 80 IU/L. Kepenų tyrimas atliekamas su abiem fermentais. AST kiekis padidėja vėliau negu ALT, tačiau ilgiau išsilaiko pakilęs sveikstant. Teigiamas LIVER-Screen® testo rezultatas reiškia, kad transminazių kiekis viršija normą ir jums nedelsiant reikia kreiptis pas gydytoją.

 

Gydytojų nuomone, kone kiekvienas iš mūsų esame kepenų disfunkcijos rizikos grupėje. Statistika rodo, kad artėjant link keturiasdešimties kas antram žmogui pasireiškia riebalinės hepatozės požymiai – įprastų kepenų ląstelių pasikeitimas riebalinėmis. Priežastis – netaisyklinga mityba, gyvulinių riebalų perteklius, dažnas alkoholio vartojimas. Norint normalizuoti kepenų veiklą, reikalingas atitinkamas gydymas bei speciali dieta.

 

Kaip dažnai reikia tikrinti kepenis?

 

  • Jeigu gyvenimo būdas sveikas, pakanka karto per metus.
  • Jeigu yra rizikos veiksnių (netaisyklinga mityba, piktnaudžiavimas alkoholiu, darbas su krauju, dažni vizitai pas odontologą) testą rekomenduojama atlikti kas pusmetį.
  • Jeigu turite padidintą cholesterolio kiekį kraujyje ir vartojate statinus (vaistus, kurie mažina cholesterolio kiekį) tai rekomenduojamą atlikti testą kas pusmetį.

 

Kepenys – vienas iš svarbiausių ir pavojingiausiu žmogaus organų. Manoma, kad Lietuvoje apie 50–70 tūkst. žmonių serga hepatitu C – lėtine liga, kuri sukelia kepenų cirozę, vėžinius susirgimus ir pan. Įprastai kepenų sutrikimai išaiškėja tik tuomet, kai gerai funkcionuojančiu kepenų ląstelių lieka vos apie 15 %. Į kraują patekęs hepatito C virusas nesukelia beveik jokių ligos simptomų, tačiau daug metų tyliai „žudo“ kepenis. Netikėkite mitu, kad hepatitas C – asocialių visuomenės sluoksnių liga. Todėl kepenis būtina reguliariai tikrinti. Būtent šiam tikslui buvo sukurtas LIVER-Screen® testas, kurio dėka galite aptikti kepenų sutrikimus ankstyvoje stadijoje ir esant poreikiui pradėti gydytis taip išsaugodami savo sveikatą.

 

ALT ir AST – pagrindiniai kepenų funkcijos rodikliai. Šie fermentai randami kepenų ląstelėse, sveiko žmogaus organizme atveju jų kiekis kraujyje neviršija duotos normos. Kai ląstelės suyra, šie fermentai patenka į kraują ir jų kiekis padidėja (riebalinės hepatozės, kepenų cirozės arba vėžinių susirgimų rodiklis). Nors ALT ir AST nėra specifiniai vėžio žymekliai, bet paprastai šitie fermentai padidėja kepenų ir kasos karcinomų atvejais. Esant vėžiniams metastazėms ALT/AST aktyvumas turi būti tikrinamas kartu su ALP ir GGT fermentais.

 

Alaninaminotransferazė (ALT)– padeda nustatyti hepatitą ankstyvoje ligos stadijoje. Esant ūminiam hepatitui, šio fermento aktyvumas padidėja 20 ir daugiau kartų. Be to, ALT kiekis kraujyje nežymiai padidėja komplikuoto miokardo infarkto, kepenų cirozės, alkoholinio kepenų suriebėjimo, kepenų auglių, infekcinės mononukleozės bei pankreatito atvejais.

 

Aspartataminotransferazės (AST) kiekis kraujyje padaugėja sergant pankreatitu, kepenų ar širdies ligomis, taip pat apsinuodijus grybais.

 

Tikslumas: 89,20
Rezultatai žinomi po: 10 min 
Mėginio tipas: kraujas.
Gamintojas: VedaLab, Prancūzija


PIRKITE INTERNETU>>>

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.