Humulin R 100TV/ml inj.tirp.3ml N5


Humulin R 100TV/ml inj.tirp.3ml N5
Eli Lilly
Kaina apie 36.46 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Humulin R 100 TV/ml injekcinis tirpalas

Žmogaus insulinas(Tirpiojo insulino tirpalas)

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos

simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui

Lapelio turinys

1. Kas yra Humulin R ir nuo ko jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Humulin R

3. Kaip vartoti Humulin R

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Humulin R

6. Kita informacija

1. KAS YRA Humulin R IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Jūsų vaistas vadinamas Humulin R. Tai yra žmogaus insulino prekinis pavadinimas. Jo stiprumas - 100 tarptautinių vienetų mililitre (100 TV/ml). Kiekviename užtaise yra 3 ml (300 tarptautinių vienetų) insulino.

Humulin R - tai sterilus, skaidrus, bespalvis žmogaus insulino vandeninis tirpalas, kurio pH 7,0-7,8.

Humulin R sudėtyje taip pat yra metakrezolio ir glicerolio ir injekcinio vandens.

Vartokite tą Humulin, kurį paskyrė gydytojas. Patys nekeiskite insulino, nebent tai padaryti patartų gydytojas, o ir tada būkite labai atsargūs. Kiekvienos rūšies insulino pakuotė ir užtaiso etiketė yra žymimos skirtingomis spalvomis ir simboliais, todėl juos nesunku atskirti.

Visada patikrinkite vaistinėje įsigyto insulino pavadinimą ir rūšį, užrašytą ant pakuotės ir užtaiso etiketėje. Įsitikinkite, kad Jūs tikrai įsigijote to tipo Humulin, kurį paskyrė gydytojas.

Žmogaus insulinas - tai natūralus kasos gaminamas hormonas. Humulin pagamintas laboratorijoje rekombinantinės DNR technologijos būdu ir yra tokios pat struktūros kaip ir natūralus hormonas. Jis skiriasi nuo gyvulinio insulino.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Humulin R

Įsitikinkite, ar Jums saugu vartoti Humulin.

· Jei manote, kad Jums prasideda hipoglikemija (per mažai gliukozės kraujyje), insulino nešvirkškite. Nevairuokite. Dėl hipoglikemijos Jūsų gebėjimas susikaupti ar reaguoti gali susilpnėti. Tai prisiminkite visada, kai gali kilti pavojus savo ar kitų saugumui (pvz., vairuojant automobilį arba valdant įrenginius). Klauskite gydytojo patarimo apie vairavimą, jei:

· Jus dažnai ištinka hipoglikemija,

· ankstyvųjų hipoglikemijos simptomų nėra arba jie neryškūs.

Toliau bus rašoma, ką daryti, kai ištinka nesunki hipoglikemija.

· Jei Jums kada nors, vartojant Humulin, buvo alerginė reakcija (žr. D dalį), praneškite apie tai gydytojui, vaistininkui ar diabeto slaugos specialistui.

· Jei diabetu sergate daugiau negu vienerius ar dvejus metus, ankstyvųjų hipoglikemijos simptomų galite ir nepajusti (žr. A dalį). Turite atidžiai pagalvoti, kada valgyti, kada ir kiek mankštintis. Taip pat turite dažnai tikrinti gliukozės kiekį kraujyje.

· Keletas gyvulinį insuliną vartojusių ligonių, patyrusių hipoglikemiją po to, kai pradėjo vartoti žmogaus insuliną, pastebėjo, kad ankstyvieji hipoglikemijos simptomai buvo mažiau ryškūs arba kitokie. Jei Jus dažnai ištinka hipoglikemija arba sunku atpažinti pirmuosius jos simptomus, pasitarkite su gydytoju.

Jei atsakote TAIP į kurį nors iš šių klausimų, pasakykite apie tai gydytojui, vaistininkui ar diabeto slaugos specialistui.

· Ar neseniai susirgote?

· Ar vartojate kitus vaistus? Insulino poreikis gali pakisti, jei vartojate kontracepcinius vaistus, steroidus, pakaitinę skydliaukės hormonų terapiją, danazolį, geriamuosius hipoglikeminius vaistus, aspiriną, sulfonamidus, b adrenoblokatorius, oktreotidą, kaptoprilį, enalaprilį, b2 adrenomimetikus (pvz., ritodriną, salbutamolį ar terbutaliną), kai kuriuos antidepresantus, pvz., monoaminooksidazės inhibitorius (MAOI).

· Ar sukelia rūpesčių inkstų, kepenų, antinksčių, hipofizės, skydliaukės veikla?

· Ar sportuojate daugiau negu įprasta?

· Ar esate nėščia, planuojate pastoti arba žindote kūdikį? Paprastai insulino poreikis pirmuosius tris nėštumo mėnesius sumažėja, o kitus - padidėja. Jei žindote kūdikį, Jums gali tekti pakeisti vartojamo insulino dozę ar dietą.

Jei planuojate išvykti į užsienį, apie tai taip pat pasakykite gydytojui, vaistininkui arba diabeto slaugos specialistui. Dėl šalių laiko skirtumo gali tekti keisti injekcijų ir valgymo laiką.

3. KAIP VARTOTI Humulin R

Dozavimas

· Gydytojas nurodė, kokį insuliną ir kiek jo vartoti, kada ir kaip dažnai jį švirkšti. Tai skirta tik Jums. Tiksliai laikykitės gydytojo nurodymų ir reguliariai lankykitės diabeto klinikoje.

· Jei pakeitėte vartojamo insulino rūšį (gyvulinį insuliną į žmogaus), Jums gali reikėti didesnės arba mažesnės dozės negu anksčiau. Galima keisti iš karto pirmąją dozę arba laipsniškai tai padaryti per kelias savaites.

· Humulin švirkškite į poodį. Į raumenis galima švirkšti tik tada, jei taip nurodė gydytojas. Humulin R galima švirkšti kelis kartus per parą. Dauguma žmonių 2/3 paros dozės vartoja rytą ir 1/3 vakare.

Insulino paruošimas

· Humulin R yra ištirpdytas vandenyje, todėl jo maišyti nereikia. Tačiau galima vartoti tik tokį Humulin R insuliną, kuris atrodo kaip vanduo. Jis turi būti skaidrus, bespalvis, jame neturi matytis jokių dalelių.

Švirkštimo priemonės paruošimas

· Nusiplaukite rankas. Dezinfekuokite užtaiso guminę membraną.

· Humulin užtaisus naudokite tik su tinkamomis CE pažymėtomis švirkštimo priemonėmis. Įsitikinkite, kad švirkštimo priemonės naudojimo instrukcijoje nurodyti Humulin ar Lilly užtaisai. 3 ml užtaisai tinka tik 3 ml švirkštimo priemonėms. Laikykitės švirkštimo priemonės naudojimo instrukcijos nurodymų. Įdėkite užtaisą į švirkštimo priemonę.

· Nustatykite 1 ar 2 vienetų dozę. Laikykite švirkštimo priemonę adata į viršų ir patapšnokite švirkštimo priemonės šoną, kad visi burbuliukai susirinktų viršuje. Laikydami švirkštimo priemonę adata į viršų, spauskite injekcijos mygtuką. Tai kartokite, kol adatos gale pasirodys insulino lašas. Švirkštimo priemonėje gali likti smulkių oro burbuliukų, jie nekenkia, bet didesni burbuliukai gali pakeisti insulino dozę.

Insulino švirkštimas

· Prieš švirkšdami nuvalykite odą spiritu. Švirkškite į poodį, taip kaip Jus mokė. Negalima švirkšti į veną. Sušvirkštę vaistą adatos neištraukite dar penkias sekundes, kad įsitikintumėte, jog sušvirkštėte visą dozę. Ploto, į kurį švirkštėte, netrinkite. Įsitikinkite, kad sušvirkštėte bent 1 cm toliau nuo prieš tai buvusios injekcijos vietos ir keičiate injekcijos vietas taip, kaip Jus mokė.

Po švirkštimo

· Tuojau pat po injekcijos nusukite švirkštimo priemonės adatą. Taip insulinas liks sterilus ir netekės, taip pat į švirkštimo priemonę nepateks oro ir adata neužsikimš. Savo adatų ir švirkštimo priemonės neduokite kitiems. Uždėkite švirkštimo priemonės dangtelį.

Tolesnės injekcijos

· Kiekvieną kartą, naudodami užtaisą, insuliną sumaišykite, bet užtaiso iš švirkštimo priemonės neišimkite. Prieš kiekvieną injekciją nustatykite 1 ar 2 vienetus ir, laikydami švirkštimo priemonę adata į viršų, spauskite injekcijos mygtuką, kol adatos gale pasirodys insulino lašas. Kiek liko insulino, galite nustatyti, žiūrėdami į skalę ant užtaiso šono. Atstumas tarp dviejų skalės padalų yra apie 20 vienetų 3 ml užtaise. Jei Jūsų dozei insulino nepakanka, keiskite užtaisą.

Kito insulino užtaise maišyti negalima. Ištuštėjusio užtaiso kartotinai nenaudokite.

Pavojingos būklės ir perdozavimas

Jei gliukozės kraujyje yra per mažai, suvalgykite gliukozės tabletę ar cukraus, tada vaisių ar sausainių ir pailsėkite. Tai padės, jei hipoglikemija nesunki ar perdozuota nedaug insulino. Jei Jūsų būklė blogėja, kvėpavimas tampa paviršutiniškas, oda pabąla, nedelsdami praneškite gydytojui. Įsitikinkite, kad Jūsų draugai ir šeimos nariai moka atpažinti hipoglikemijos požymius ir žino, ką daryti. Gliukagono injekcija gali išgydyti vidutinio sunkumo hipoglikemiją. Po šios injekcijos suvalgykite gliukozės ar cukraus. Jei gliukagonas nepadeda, Jus reikia gydyti ligoninėje. Paprašykite gydytojo papasakoti apie gliukagoną.

Negydyta hipoglikemija ar hiperglikemija (žr. A ir B) gali būti labai sunki ir sukelti pykinimą, vėmimą, dehidraciją, sąmonės praradimą, komą ar net mirtį.

· Visada su savimi turėkite atsarginę švirkštimo priemonę ir Humulin užtaisą, jei kartais juos pamestumėte arba jie sugestų.

· Visada su savimi turėkite dokumentą, kuriame nurodyta, kad sergate cukriniu diabetu.

· Visada su savimi turėkite cukraus.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Dažnos su diabetu susijusios problemos

A. Hipoglikemija

Hipoglikemija („hipo" - mažas gliukozės kiekis kraujyje) reiškia, kad kraujyje gliukozės yra nepakankamai. Ji gali būti dėl to, kad:

· susišvirkštėte per daug insulino,

· nevalgėte arba valgėte per vėlai arba pakeitėte dietą,

· prieš valgymą sunkiai mankštinotės ar dirbote,

· sergate infekcine ar kita liga

(ypač jei viduriuojate ir vemiate),· pasikeitė organizmo insulino poreikis,

· sergate antinksčių, hipofizės, skydliaukės, inkstų ar kepenų ligomis ir šios ligos pablogėjo.

Alkoholis ir kai kurie vaistai gali paveikti gliukozės kiekį kraujyje.

Pirmieji nepakankamo gliukozės kiekio kraujyje simptomai išryškėja greitai. Tai:

· nuovargis,

· nervingumas ar drebulys,

· galvos skausmas,

· greitas širdies plakimas,

· pykinimas,

· šaltas prakaitas.

B. Hiperglikemija ir diabetinė ketoacidozė

Hiperglikemija („hiper" - gliukozės kraujyje per daug) reiškia, kad insulino kraujyje nepakanka. Hiperglikemija gali atsirasti dėl to, kad:

· nesusišvirkštėte insulino,

· susišvirkštėte mažiau insulino negu gydytojas Jums paskyrė,

· valgote gerokai daugiau ir nesilaikote dietos,

· karščiuojate, sergate infekcine liga ar patyrėte emocinį stresą.

Hiperglikemija gali būti diabetinės ketoacidozės priežastis. Pirmieji simptomai išryškėja pamažu, per kelias valandas ar dienas. Tai:

· mieguistumas,

· paraudęs veidas,

· troškulys,

· išnykęs apetitas,

· salsvas iškvepiamo oro kvapas,

· pykinimas ar vėmimas.

Pasunkėjęs kvėpavimas ir greitas pulsas - tai sunkios būklės simptomai.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

C. Liga

Jei sergate, ypač jei pykina ar vemiate, insulino poreikis gali pakisti. Net jei nevalgote, Jums vis tiek reikia insulino. Tikrinkite gliukozės kiekį šlapime ar kraujyje, laikykitės nurodymų, kaip elgtis susirgus, nedelsdami praneškite gydytojui.

D. Alergija insulinui

Vietinė alergija. Kai kuriems žmonėms injekcijos vieta parausta, patinsta ir niežti. Tai dažniausiai praeina savaime per kelias dienas ar savaites. Jei taip atsitiktų, kreipkitės į gydytoją.

Sisteminė alergija. Ši alergija insulinui pasitaiko retai. Jos simptomai:

· viso kūno bėrimas,

· pasunkėjęs kvėpavimas,

· švokštimas,

· sumažėjęs kraujospūdis (būdingas svaigulys ar alpimas),

· dažnesnis širdies plakimas,

· prakaitavimas.

Jei manote, kad Jums atsirado tokia alergija insulinui, nedelsdami praneškite gydytojui.

E. Lipodistrofija

Jei injekcijos vietoje oda sustorėja arba įdumba, kreipkitės į gydytoją.

Jei Jums atsirado šių ar kitų nepageidaujamų reakcijų, pasakykite apie tai gydytojui.

5. KAIP LAIKYTI Humulin R

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Nepradėtą naudoti užtaisą laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C). Negalima užšaldyti. Užtaisą laikyti išorinėje dėžutėje.

Ant etiketės po Tinka iki/EXP nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

Jei nėra galimybės laikyti šaldytuve bei pradėtą naudoti naudoti užtaisą laikykite ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje iki 28 parų.

Naudojamo užtaiso šaldytuve nelaikykite. Laikykite gamintojo pakuotėje atokiau nuo šilumos šaltinio ir saugokite nuo tiesioginės saulės. Švirkštimo priemonę laikykite uždarytą dangteliu.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Humulin R sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra žmogaus insulinas. Viename mililitre tirpalo yra 100 TV (3,5 mg) žmogaus insulino.

- Pagalbinės medžiagos yra metakrezolis, glicerolis, injekcinis vanduo. Sudėtyje gali būti vandenilio chlorido rūgšties ir (arba) natrio hidroksido tinkamam rūgštingumui palaikyti.

Humulin R išvaizda ir kiekis pakuotėje

Humulin R yra skaidrus, bespalvis vandeninis tirpalas, jame neturi matytis jokių dalelių.

Tiekiamas užtaisuose, kuriuose yra 3 ml tirpalo. Kartoninėje dėžutėje supakuoti 5 užtaisai.

Rinkodaros teisės turėtojas

Eli Lilly Holdings Limited, Priestley Road, Basingstoke, Hampshire, RG24 9NL, Jungtinė Karalystė

Gamintojai

Lilly France S.A.S., Rue du Colonel Lilly, 67640 Fegersheim, Prancūzija

Eli Lilly Italia S.p.A., Via A. Gramsci, 731-733, 50019 Sesto Fiorentino, Italija.

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Eli Lilly Holdings Limited atstovybė Lietuvoje

Gynėjų 16

01109 Vilnius

Tel. + 370 2649600

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-04-06 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Humulin, Žmogaus, Insulinas, Cukrinis, Diabetas, Cukriniam, Diabetui, Gydyti, Gliukozės, Cukraus, Kiekiui, Kraujyje, Reguliuoti