Glimasol 2mg tabletės N30


Glimasol 2mg tabletės N30
OlainFarm
Kaina apie 4.28 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Glimasol 1 mg tabletės

Glimasol 2 mg tabletės

Glimasol 3 mg tabletės

Glimasol 4 mg tabletės

Glimasol 6 mg tabletės

Glimepiridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Glimasol ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Glimasol

3. Kaip vartoti Glimasol

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Glimasol

6. Kita informacija

1. KAS YRA Glimasol IR KAM JIS VARTOJAMAS

Glimasol mažina cukraus kieki kraujyje, kadangi iš dalies organizme didina nuosavo insulino gamybą ir iš dalies stiprina organizmo nuosavo insulino poveikį. Glimasol vartojamas tam tikros formos diabeto (II tipo cukrinio diabeto) gydymui, jeigu vien dieta, fiziniai pratimai ir kūno svorio mažinimas yra nepakankamai veiksmingi. Be to, Glimasol galima vartoti kartu su insulinu.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Glimasol

Glimasol vartoti negalima:

- jeigu esate alergiškas (pernelyg jautrus) Glimasol, kitiems šios grupės medikamentams (sulfanilkarbamido ir sulfonamidų dariniams) arba bet kuriai pagalbinei Glimasol medžiagai;

- jeigu yra nuo insulino priklausomas (I tipo) diabetas, hiperglikeminė ar hipoglikeminė koma (išnykusi sąmonė), diabetinė ketoacidozė (organizme padidėjęs rūgščių kiekis) arba sunkus kepenų ar inkstų veiklos sutrikimas.

Specialios atsargumo priemonės vartojant Glimasol

- Būtina reguliariai matuoti cukraus kiekį kraujyje ir šlapime.

Per pirmąsias kelias gydymo Glimasol savaites yra didesnė cukraus kiekio sumažėjimo kraujyje (hipoglikemijos) rizika.

- Pacientams, kurių kepenų ar inkstų veikla sutrikusi arba kurie ilgiau badauja, Glimasol gali sukelti per stiprų cukraus kiekį kraujyje mažinantį poveikį.

- Jeigu Jūs tuo pat metu vartojate kitų vaistų ar medicininių maisto papildų (žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas").

- Pacientams, kurių organizme trūksta gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės, gali sumažėti hemoglobino kiekis ir padidėti raudonųjų kraujo ląstelių irimas (hemolizinė anemija).

Hipoglikemijos simptomų gali atsirasti, jeigu Jūs:

- tuo pat metu vartojate kitų vaistų;

- suvartojate per didelę vaisto dozę;

- valgote nereguliariai;

- karščiuojate;

- patiriate žalingą stresą;

- atliekate didesnį, negu paprastai, fizinį krūvį;

- geriate alkoholio.

Hipoglikemijos (per mažo cukraus kiekio kraujyje) simptomai yra alkis, silpnumas, prakaitavimas, nervingumas, drebulys, blyškumas, galvos skausmas, net traukuliai ir koma. Pavartojus cukraus šie pokyčiai paprastai išnyksta. Vadinasi, visada su savimi turėkite kokia nors forma cukraus, pvz., fruktozės, vaisių sulčių, šokolado ar panašių produktų. Prašom atkreipti dėmesį, kad dirbtiniai saldikliai yra neveiksmingi. Jeigu cukraus vartojimas nepadeda ar jeigu simptomai kartojasi, kreipkitės į savo gydytoją.

Hiperglikemijos (per didelio cukraus kiekio kraujyje) simptomai yra troškulys, dažnas šlapinimasis, burnos džiūvimas ir odos sausumas. Tokiu atveju reikia pasitarti su savo gydytoju.

Nelaimingo atsitikimo, chirurginės operacijos ar karščiavimo atveju gali prireikti pereiti prie gydymo insulinu.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Glimasol, vartojamas kartu su kai kuriais medikamentais gali sukelti stipresnį arba silpnesnį poveikį. Tokiems vaistams priklauso:

- insulinas ir kiti geriamieji vaistais nuo diabeto;

- kai kurie ilgai veikiantys sulfonamidai;

- metforminas;

- klaritromicinas;

- tetraciklinai;

- salicilatai ir paraaminosalicilo rūgštis;

- MAO inhibitoriai;

- anaboliniai steroidai ir vyriški lytiniai

hormonai;- kvinolonų grupės antibiotikai;

- chloramfenikolis;

- kumarinų grupės antikoaguliantai;

- mikonazolas, flukonazolas;

- AKF inhibitoriai;

- fluoksetinas;

- alopurinolis

- estrogenai ir gestagenai;

- saluretikai, tiazidų grupės diuretikai;

- skydliaukės hormonai, gliukokortikoidai;

- fenotiazino dariniai, chlorpromazinas;

- vidurių laisvinamieji vaistai (vartojant ilgai);

- fenitoinas;

- gliukagonas, barbitūratai ir rifampicinas;

- acetazolamidas.

Prieš vartojant Glimasol kartu su kitais vaistas visada pasitarkite su savo gydytoju.

Glimasol vartojimas su maistu ir gėrimais

Glimasol reikia gerti kartą per parą prieš pat pusryčius, jų metu arba per pirmą pagrindinį dienos maitinimąsi. Tabletę reikia nuryti nepažeistą, užsigeriant vandeniu (mažiausiai puse stiklinės).

Alkoholis gali silpninti ar stiprinti Glimasol cukraus kiekį kraujyje mažinantį poveikį.

Nėštumas

ir žindymo laikotarpisPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo metu Glimasol vartoti negalima. Jeigu planuojate pastoti, Jūs turite aptarti su gydytoju gydymo planą.

Ar glimepiridas išsiskiria su moters pienu, nežinoma. Žindymo laikotarpiu Glimasol vartoti negalima.

Vairavimas

ir mechanizmų valdymasJeigu kraujyje yra per mažai cukraus ar jo yra per daug arba dėl šių pokyčių pablogėjo regėjimas, Jūsų gebėjimas susikaupti ar reaguoti gali būti susilpnėjęs. Tai gali būti pavojinga situacijose, kurios minėti įgūdžiai yra svarbūs (pvz., vairuojant automobilį ar valdant mechanizmus). Vadinasi, kartu su savo gydytoju Jūs turite apsvarstyti, ar galima vairuoti ir valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Glimasol medžiagas

Glimasol tablečių sudėtyje yra laktozės, kuri yra pagalbinė tablečių medžiaga. Jeigu Jums gydytojas yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Tablečių sudėtyje yra kai kurių dažų (raudonojo geležies oksido E 172, geltonojo geležies oksido E 172, indigokarmino aliuminio kraplako E 132 ar saulėlydžio geltonojo E110), kurie gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas.

3. KAIP VARTOTI Glimasol

Glimasol visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinė glimepirido paros dozė suaugusiems žmonėms, atsižvelgiant į cukraus kiekį kraujyje yra 1- 4 mg. Didžiausia glimepirido paros dozė yra 6 mg. Vartojant Glimasol yra labai svarbu nepraleisti nė vieno valgymo. Gydymo Glimasol metu galima vartoti ir insulino. Tokiu atveju gydytojas nustatys asmeniškai Jums tinkamą insulino dozę.

Jeigu manote, kad glimepiridas sukelia per stiprų ar per silpną poveikį, kreipkitės į savo gydytoją ar vaistininką.

Nerekomenduotina vartoti vaikams ir paaugliams iki 18 metų, nes šio vaisto efektyvumas ir saugumas šiose amžiaus grupėse ištirtas nebuvo.

Pavartojus per didelę Glimasol dozę

Visada neatidėliojant kreipkitės į savo gydytoją, ligoninę ar nacionalinį apsinuodijimų informacijos centrą. Nurijus Glimasol tablečių simptomų gali atsirasti net 24 valandas.

Perdozavimo simptomai yra per mažas cukraus kiekis kraujyje, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, nerimavimas, drebulys, regos sutrikimas, koordinacijos sutrikimas, mieguistumas, sąmonės išnykimas (koma) ir traukuliai. Įtarus perdozavimą, reikia nedelsiant pavartoti cukraus, vaisių sulčių ar panašių produktų, tačiau komos ištiktiems pacientams duoti maisto ar gėrimo draudžiama.

Pamiršus pavartoti Glimasol

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą tabletę gerkite įprastu laiku ir toliau tęskite savo gydymą.

Nustojus vartoti Glimasol

Galimas cukraus kiekio kraujyje padidėjimas. Nenutraukite gydymo, prieš tai nepasitarę su gydytoju. Jeigu bet koks keitimas yra būtinas, Jums yra svarbiausia iš pradžių kreiptis į gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Glimasol, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Retas šalutinis poveikis (daugiau negu 1 iš 10000, bet mažiau negu 1 iš 1000 pacientų).

Bendro kraujo tyrimo rodmenų pokyčiai (nutraukus gydymą jie paprastai išnykdavo) ir cukraus kiekio kraujyje sumažėjimas.

Labai retas šalutinis poveikis (mažiau negu 1 iš 10000 pacientų).

Pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo pūtimas, pilvo skausmas, kepenų veiklos susilpnėjimas (pvz., tulžies sąstovis ir gelta), kepenų uždegimas, kepenų veiklos sutrikimas, sunki padidėjusio jautrumo reakcija (dusulys, sumažėjęs kraujo spaudimas, šokas), alerginis kraujagyslių uždegimas, padidėjęs jautrumas šviesai, sumažėjęs natrio kiekis kraujo serume.

Be to, galimi šie sutrikimai: kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas, odos padidėjusio jautrumo reakcijos (tokios kaip niežėjimas ir dilgėlinė), kryžminė alerginė reakcija sulfanilkarbamido dariniams ar sulfamidams. Gali pasireikšti laikinas regos sutrikimas, ypač gydymo pradžioje.

Jeigu atsiranda sunkių ar nerimą keliančių simptomų, tokių kaip gelta ar dusulys, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI Glimasol

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Glimasol vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Pastebėjus vaistinio preparato išvaizdos pokyčių, Glimasol vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Glimasol sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra glimepiridas. Kiekvienoje tabletėje yra 1 mg, 2 mg, 3 mg 4 mg arba 6 mg glimepirido.

- Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas K30, magnio stearatas ir šios dažomosios medžiagos: 1 mg tabletėse – raudonasis geležies oksidas (E172); 2 mg tabletėse – geltonasis geležies oksidas (E172) ir indigokarminas (E132), 3 mg tabletėse – geltonasis geležies oksidas (E172), 4 mg tabletėse – indigokarminas (E132), 6 mg tabletėse – saulėlydžio geltonasis (E110).

Glimasol išvaizda ir kiekis pakuotėje

Glimasol 1 mg tabletės yra rausvos, pailgos, su vagele abiejose pusėse. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Glimasol 2 mg tabletės yra žalios, pailgos, su vagele abiejose pusėse. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

Glimasol 3 mg tabletės yra gelsvos, pailgos, su vagele abiejose pusėse. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Glimasol 4 mg tabletės yra šviesiai mėlynos, pailgos, su vagele abiejose pusėse. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis

Glimasol 6 mg tabletės yra šviesiai oranžinės, pailgos, su vagele abiejose pusėse. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis .

Pakuotės dydžiai: 10, 20, 30, 50, 60, 90 arba 120 tablečių (lizdinėse plokštelėse po 10 tablečių)

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas

JSC "Olainfarm"

5 Rupnicu Str.

Olaine, LV – 2114

Latvija

Gamintojas

Specifar S.A.
1, 28 Octovriou Str.
123 51 Ag. Varvara, Athens

Graikija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-02-26 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Glimasol, Glimepiridas, Mažinti, Cukraus, Kiekį, Kiekis, Kraujyje, Cukrinis, Diabetas, Cukriniam, Diabetui, Gydyti