Diaprel MR 60mg modifikuoto atpalaidavimo tab. N30


Diaprel MR 60mg modifikuoto atpalaidavimo tab. N30
Servier
Kaina apie 8.85 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

DIAPREL MR 60 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės

Gliklazidas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos

simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra DIAPREL MR ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant DIAPREL MR

3. Kaip vartoti DIAPREL MR

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti DIAPREL MR

6. Kita informacija

1. KAS YRA DIAPREL MR IR KAM JIS VARTOJAMAS

DIAPREL MR yra cukraus kiekį kraujyje mažinantis sulfonilkarbamido darinys, geriamasis vaistas nuo cukrinio diabeto.

DIAPREL MR suaugusių žmonių tam tikro tipo diabetui (II tipo cukrinis diabetas) gydyti, kai dieta

, fizinis aktyvumas ir vien tik svorio mažėjimas nedaro pakankamo poveikio, siekiant palaikyti tinkamą gliukozės koncentraciją kraujyje.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DIAPREL MR

DIAPREL MR vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) gliklazidui arba bet kuriai pagalbinei DIAPREL MR medžiagai arba kitokiems tos pačios grupės vaistams (sulfonilkarbamidams) arba kitiems susijusiems vaistams (gliukozės kiekį kraujye mažinantiems sulfonamidams);

- jeigu sergate nuo insulino priklausomu diabetu (I tipo);

- jeigu Jūsų šlapime yra ketoninių kūnų ir gliukozės (tai gali reikšti, kad sergate diabetine ketoacidoze), jeigu yra diabetinė prieškominė būklė arba koma;

- jeigu sergate sunkia kepenų arba inkstų liga;

- jeigu vartojate vaistus nuo grybelinės infekcijos (mikonazolą, taip pat žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas");

- jei žindote (žr. skyrių „ Nėštumas

ir žindymo laikotarpis).

Specialios atsargumo priemonės

Laikykitės Jums paskirto gydymo plano, kad pasiektumėte tinkamą gliukozės koncentraciją kraujyje. Tai reiškia, kad turite ne tik reguliariai vartoti tabletes, bet ir laikytis dietos, mankštintis ir, jeigu reikia, mažinti kūno svorį.

Gydant gliklazidu, būtina nuolat tikrinti Jūsų gliukozės koncentraciją kraujyje (ir galbūt šlapime) bei glikuotą hemoglobiną (HbAlc).

Pirmosiomis gydymo savaitėmis gali padidėti sumažėjusios gliukozės koncentracijos kraujyje (hipoglikemijos) rizika. Todėl būtina atidi medicininė priežiūra.

Sumažėjusi gliukozės koncentracija kraujyje (hipoglikemija) gali atsirasti:

- jeigu Jūs nereguliariai maitinatės ir praleidžiate valgį;

- jei badaujate;

- jei blogai maitinatės;

- jei pakeitėte dietą;

- jei padidinote savo fizinę veiklą, o angliavandenių vartojimas neatitinka šio krūvio padidėjimo;

- jei vartojate alkoholį, ypač jei tai darydami praleidžiate valgį;

- jei kartu vartojate kitus vaistinius preparatus arba natūralius vaistus;

- jei vartojate gliklazidą didelėmis dozėmis;

- jei sergate tam tikrais dėl hormonų poveikio atsirandančiais sutrikimais (skydliaukės, hipofizės liaukos arba antinksčių žievės veiklos sutrikimais);

- jei smarkiai susilpnėjusi inkstų arba kepenų funkcija.

Jeigu Jums sumažėjo gliukozės koncentracija, gali atsirasti tokių simptomų:

galvos skausmas, stiprus alkis, pykinimas, vėmimas, nuovargis, miego sutrikimai, susijaudinimas, agresija, dėmesio koncentracijos stoka, sumažėjęs dėmesingumas ir sulėtėjusios reakcijos, depresija, minčių susipainiojimas, regos ir kalbos sutrikimai, tremoras, jutimų sutrikimai, galvos svaigimas ir bejėgiškumo jausmas.

Be to, gali pasireikšti šie požymiai: prakaitavimas, odos lipnumas, nerimas, greitas ir nereguliarus širdies plakimas, kraujo spaudimo padidėjimas, staigus skausmas krūtinėje, galintis plisti į šalia esančias sritis (krūtinės angina).

Jei gliukozės koncentracija ir toliau mažėja, Jums gali pasireikšti didelis minčių susipainiojimas (delyras), prasidėti traukuliai, savikontrolės praradimas, Jūsų alsavimas gali tapti paviršutiniškas, širdis imti plakti rečiau, Jūs galite prarasti sąmonę.

Jei greitai pavartosite ko nors saldaus, pvz., gliukozės tabletę, cukraus gabalėlį, saldžių sulčių, saldžios arbatos, dažniausiai sumažėjusios gliukozės koncentracijos kraujyje simptomai išnyks labai greitai.

Todėl turėtumėte visada su savimi nešiotis ko nors saldaus (gliukozės tablečių, cukraus gabalėlių). Prisiminkite, kad dirbtiniai saldikliai yra neveiksmingi. Jei cukrus nepadeda arba jei simptomai atsinaujino, kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausią gydymo įstaigą.

Sumažėjusios gliukozės koncentracijos kraujyje simptomai gali būti nepastebimi, ne tokie akivaizdūs, gali vystytis labai lėtai arba Jūs galite laiku nepastebėti gliukozės koncentracijos kraujyje sumažėjimo. Taip gali nutikti, jei esate vyresnio amžiaus ir vartojate tam tikrus vaistinius preparatus (pvz., veikiančius centrinę nervų sistemą ir beta blokatorius).

Jei patiriate stresą (pvz., nelaimingi atsitikimai, operacijos, karščiavimas ir pan.), Jūsų gydytojas laikinai gali pakeisti gydymą insulinu.

Jeigu gliklazidas nepakankamai mažina gliukozės koncentraciją kraujyje, jei gydytojo paskirtas gydymas Jums netinka arba jei patiriate stresą, gali atsirasti didelės gliukozės koncentracijos kraujyje (hiperglikemijos) simptomų. Tai gali būti troškulys, padažnėjęs šlapinimasis, burnos sausumas, odos sausumas, niežėjimas, odos infekcijos ir vangumas.

Jei atsirado tokių simptomų, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

Jeigu Jūsų šeimos nariams arba Jums nustatytas įgimtas gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės (angl. G6PD) nepakankamumas (raudonųjų kraujo kūnelių anomalija), gali sumažėti hemoglobino koncentracija ir pasireikšti raudonųjų kraujo kūnelių irimas (hemolizinė anemija). Prieš pradėdami vartoti šį vaistinį preparatą, pasitarkite su gydytoju.

Dėl duomenų stokos DIAPREL MR nerekomenduojama vartoti vaikams.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, nes jie gali sąveikauti su DIAPREL MR.

Gliklazido gliukozės koncentracijos kraujyje mažinimo poveikis gali sustiprėti ir atsirasti mažos gliukozės koncentracijos kraujyje požymių, kai vartojami šie vaistiniai preparatai:

· kiti preparatai didelei gliukozės koncentracijai kraujyje mažinti (geriamieji vaistiniai preparatai nuo diabeto arba insulinas);

· antibiotikai (pvz., sulfonamidai);

· vaistiniai preparatai aukštam kraujo spaudimui arba širdies nepakankamumui gydyti (beta blokatoriai, AKF inhibitoriai, pvz., kaptoprilis, enalaprilis);

· vaistiniai preparatai grybelinėms infekcijoms gydyti (mikonazolas, flukonazolas);

· vaistiniai preparatai skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opoms gydyti (H2 receptorių antagonistai);

· vaistiniai preparatai depresijai gydyti (monoaminoksidazės inhibitoriai);

· vaistiniai preparatai nuo skausmo arba uždegimo (fenilbutazonas, ibuprofenas);

· vaistiniai preparatai, kuriuose yra alkoholio.

Gliklazido gliukozės koncentracijos kraujyje mažinimo poveikis gali būti sutrikdytas, o gliukozės koncentracija kraujyje gali padidėti, jeigu vartojami šie vaistiniai preparatai:

· vaistiniai preparatai centrinės nervų sistemos sutrikimams gydyti (chlorpromazinas);

· vaistiniai preparatai uždegimui mažinti (kortikosteroidai);

· vaistiniai preparatai astmai gydyti arba vartojami gimdymo metu (vartojamas į veną salbutamolis, ,ritodrinas ir terbutalinas);

· vaistiniai preparatai krūtų sutrikimams, stipriems mėnesinių kraujavimams ir endometriozei gydyti (danazolas).

DIAPREL MR gali sustiprinti vaistinių preparatų, mažinančių kraujo krešėjimą (pvz., varfarino), poveikį.

Prieš pradėdami vartoti kitų vaistų, pasitarkite su gydytoju. Jei vykstate į ligoninę, pasakykite medicinos personalui, kad vartojate DIAPREL MR.

Vartojimas su maistu ir gėrimais

DIAPREL MR galima vartoti su maistu ir nealkoholiniais gėrimais.

Nerekomenduojama vartoti alkoholio, nes tai gali nenuspėjamai pakeisti Jūsų diabeto kontrolę.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

DIAPREL MR nėštumo metu vartoti nerekomenduojama. Jei planuojate pastoti arba pastojote, pasakykite apie tai gydytojui, kad jis galėtų skirti Jums tinkamą gydymą.

DIAPREL MR žindymo laikotarpiu vartoti negalima.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jūsų gebėjimas susikaupti arba reaguoti gali būti susilpnėjęs, jei gliukozės koncentracija kraujyje yra per maža (hipoglikemija) arba per didelė (hiperglikemija), arba jeigu dėl šių būklių Jums atsirado regos sutrikimų. Turėkite omenyje, kad galite susižeisti arba sužeisti kitus (pvz., vairuodami automobilį arba valdydami mechanizmus). Pasitarkite su gydytoju, jei Jums vairuojant buvo:

· dažnų sumažėjusios gliukozės koncentracijos kraujyje (hipoglikemijos) epizodų;

· keli nepastebimų sumažėjusios gliukozės koncentracijos kraujyje (hipoglikemijos) požymių epizodai.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines DIAPREL MR medžiagas

DIAPREL MR sudėtyje yra laktozės. Jei gydytojas Jums yra minėjęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, prieš vartodami šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

3. KAIP VARTOTI DIAPREL

Dozavimas

DIAPREL MR visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozę nustato gydytojas, atsižvelgdamas į gliukozės koncentraciją Jūsų kraujyje ir galbūt šlapime.

Gliklazido dozę gali tekti keisti, jei pasikeitė išoriniai veiksniai (pvz., sumažėjo svoris, pasikeitė gyvenimo būdas, patiriate stresą) arba gliukozės koncentracija kraujyje.

Įprastinė vienkartinė dozė yra nuo pusės iki dviejų tablečių (daugiausia 120 mg), kurios geriamos per pusryčius. Dozė priklauso nuo atsako į gydymą.

Jei kartu su DIAPREL MR vartojamas metforminas, alfa gliukozidazės inhibitorius arba insulinas, gydytojas nustatys Jums tinkamą kiekvieno vaistinio preparato dozę.

Jei Jums atrodo, kad DIAPREL MR veikia per stipriai arba per silpnai, pasitarkite su savo gydytoju.

Vartojimo metodas ir būdas

Vartoti per burną.

Nurykite pusę ar visą tabletę. Nekramtykite jų ir neskaldykite.

Tabletę gerkite per pusryčius (geriausia kiekvieną dieną tuo pačiu metu) užsigerdami stikline vandens.

Išgėrę tabletę (-es), visada turite pavalgyti.

Pavartojus per didelę DIAPREL MR dozę

Jei išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią greitosios medicininės pagalbos skyrių. Perdozavimo požymiai yra tokie pat kaip ir sumažėjusios gliukozės koncentracijos kraujyje (hipoglikemijos) simptomai, kurie aprašyti 2 skyriuje.

Simptomus galima palengvinti nedelsiant suvalgius cukraus (4–6 gabalėlius) arba išgėrus saldžių gėrimų ir po to suvalgius sotų užkandį arba valgį. Jei pacientas prarado sąmonę, nedelsdami praneškite gydytojui ir iškvieskite greitąją pagalbą. Taip pat reikėtų elgtis, jei kas nors, pvz., vaikas, netyčia pavartotų vaistinio preparato.

Sąmonę praradusiems pacientams negalima duoti maisto arba gerti.

Reikia užtikrinti, kad visada šalia būtų gerai informuotas asmuo, kuris, esant būtinybei, iškviestų gydytoją.

Pamiršus pavartoti DIAPREL MR

Kad gydymo poveikis būtų geresnis, vaistinį preparatą svarbu vartoti kiekvieną dieną,.

Tačiau, jei pamiršote išgerti DIAPREL MR, kitą dozę vartokite įprastu metu. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti DIAPREL MR

Kadangi gydymas nuo diabeto dažniausiai trunka ilgą laiką, turėtumėte pasitarti su gydytoju prieš nutraukdami šio vaistinio preparato vartojimą. Gydymo nutraukimas gali sukelti gliukozės koncentracijos kraujyje padidėjimą (hiperglikemiją).

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

DIAPREL MR, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažniausiai pasireiškęs šalutinis poveikis buvo sumažėjusi gliukozės koncentracija kraujyje (hipoglikemija). Jos simptomai aprašyti poskyryje „Specialios atsargumo priemonės".

Šie simptomai negydomi gali progresuoti iki mieguistumo, sąmonės praradimo arba komos. Jei sumažėjusios gliukozės koncentracijos kraujyje epizodas, nors ir laikinai kontroliuojamas cukraus valgymu, užsitęsė, turėtumėte nedelsdami kreiptis į gydymo įstaigą.

Kepenų sutrikimai

Buvo pavienių pranešimų apie kepenų veiklos sutrikimą, dėl kurio pagelto oda ir akys. Jei tai pasireiškė Jums, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Dažniausiai simptomai išnyksta, nustojus vartoti vaistinį preparatą. Jūsų gydytojas nuspręs, ar reikia nutraukti gydymą.

Odos sutrikimai

Yra duomenų apie odos reakcijas, pvz., bėrimą, niežulį ir dilgėlinę. Be to, gali atsirasti sunkių odos reakcijų.

Kraujo sutrikimai

Kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimas (pvz., trombocitų, raudonųjų ir baltųjų kraujo ląstelių), kuris gali sukelti blyškumą, kraujavimo pailgėjimą, mėlynes, taip pat yra pranešimų apie gerklės skausmą ir karščiavimą. Dažniausiai šie simptomai išnyksta nutraukus gydymą.

Virškinimo sutrikimai

Pilvo skausmai, pykinimas, vėmimas, skrandžio veiklos sutrikimas, viduriavimas ir vidurių užkietėjimas. Šie poveikiai susilpnėja, jei DIAPREL MR vartojama valgio metu, kaip rekomenduojama.

Akių sutrikimai

Laikinai gali sutrikti Jūsų regėjimas, ypač gydymo pradžioje. Šis poveikis atsiranda dėl gliukozės koncentracijos kraujyje pokyčių.

Aprašomi su sulfonilkarbamido vartojimu susiję kraujo ląstelių kiekio pokyčių ir kraujagyslių sienelių uždegimo atvejai. Buvo pastebėta kepenų pažaidos simptomų (pvz., gelta), kurie išnyko nutraukus gydymą sulfonilkarbamido preparatais, bet pavieniais atvejais tai gali sukelti gyvybei pavojingą kepenų nepakankamumą.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI DIAPREL MR

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant dėžutės po „Tinka iki" ir lizdinės plokštelės po „EXP" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, DIAPREL MR vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

DIAPREL MR sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra gliklazidas. Vienoje modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 60 mg gliklazido.

- Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, maltodekstrinas, hipromeliozė, magnio stearatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas.

DIAPREL MR išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tabletės yra baltos, pailgos su vagele. Abiejose jų pusėse įspausta „DIA 60". Tabletės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis po 7, 10, 14, 15, 20, 28, 30, 56, 60, 84, 90, 100, 112, 120, 180 arba 500 tablečių, kurios yra kartono dėžutėse.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

LES LABORATOIRES SERVIER

22, rue Garnier

92200 Neuilly-sur-Seine

Prancūzija

Gamintojas

Les Laboratoires Servier Industrie

905 route de Saran

45520 Gidy

Prancūzija

arba

Servier (Ireland) Industries Ltd.

Gorey Road,

Arklow - Co. Wicklow

Airija

arba

LABORATORIOS SERVIER S.L.

Avenida de Los Madronos

33 – 28043 Madrid

Ispanija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB "SERVIER PHARMA"

Konstitucijos pr. 7

LT-09308 Vilnius

Tel. +370 (5) 2 63 86 28

Šis vaistinis preparatas registruotas EEE šalyse narėse tokiais pavadinimais:

Austrija

DIAMICRON MR 60 mg

Belgija

UNI DIAMICRON 60 mg

Bulgarija

DIAPREL MR 60 mg

Kipras

DIAMICRON MR 60 mg

Čekijos Respublika

DIAPREL MR 60 mg

Danija

DIAMICRON UNO 60 mg

Estija

DIAPREL MR 60 mg

Prancūzija

Diamicron 60 mg

Vokietija

DIAMICRON UNO 60 mg

Greece

DIAMICRON MR 60 mg

Vengrija

DIAPREL MR 60 mg

Islandija

DIAMICRON UNO 60 mg

Airija

DIAMICRON MR 60 mg

Italija

DIAMICRON 60 mg

Latvija

DIAPREL MR 60 mg

Lietuva

DIAPREL MR 60 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės

Liuksemburgas

DIAMICRON 60 mg

Malta

DIAMICRON MR 60 mg

Nyderlandai

DIAMICRON MR 60 mg

Lenkija

DIAPREL MR

Portugalija

DIAMICRON LM 60 mg

Rumunija

DIAPREL MR 60 mg

Slovakija

DIAPREL MR 60 mg

Slovėnija

DIAPREL MR 60 mg

Ispanija

DIAMICRON 60 mg

Jungtinė Karalystė

DIAMICRON 60 mg MR

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-12-23 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Diaprel, Gliklazidas, Mažina, Cukraus, Kiekį, Kraujyje, Cukrinis, Diabetas