Sanorin 0.1% nosies purškalas, tirpalas 10ml


Sanorin 0.1% nosies purškalas, tirpalas 10ml
IVAX Pharmaceuticals s.r.o.
Kaina apie 3.86 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS:INFORMACIJA VARTOTOJUI

Sanorin 1 mg/ml nosies lašai, tirpalas

Nafazolino nitratas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Sanorin 1 mg/ml nosies lašų, tirpalo galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 3 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Sanorin 1 mg/ml nosies lašai, tirpalas ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Sanorin 1 mg/ml nosies lašus, tirpalą

3. Kaip vartoti Sanorin 1 mg/ml nosies lašus, tirpalą

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Sanorin 1 mg/ml nosies lašus, tirpalą

6. Kita informacija

1. KAS YRA SANORIN 1 MG/ML NOSIES LAŠAI, TIRPALAS IR KAM JIS VARTOJAMAS

Nafazolinas sutraukia uždegimo išplėstas nosies gleivinės kraujagysles, dėl to sumažėja nosies gleivinės paburkimas, pagerėja išskyrų pasišalinimas iš nosies, nosies ančių ir ausies trimito (Eustachijaus vamzdžio), jungiančio vidinę ausį su nosiarykle, bei palengvėja kvėpavimas per nosį. Gydomasis poveikis paprastai pajaučiamas per 5 minutes ir tęsiasi 4 ‑ 6 valandas.

Vaistas vartojamas ūminės slogos, nosies ančių, ausies vamzdžio ir vidurinės ausies uždegimo simptomams malšinti. Be to, jis tinka gleivinės paburkimui mažinti diagnostinių ir gydomųjų procedūrų metu.

Sanorin 1 mg/ml nosies lašus, tirpalą gali vartoti vyresni kaip penkiolikos metų paaugliai ir suaugę žmonės.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SANORIN 1 MG/ML NOSIES LAŠUS, TIRPALĄ

Sanorin 1 mg/ml nosies lašų, tirpalo vartoti negalima:

- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) nafazolino nitratui arba bet kuriai pagalbinei Sanorin 1 mg/ml nosies lašų, tirpalo medžiagai;

- jeigu sergate sausuoju nosies gleivinės uždegimu;

- jaunesniems kaip 15 metų paaugliams ir vaikams.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu yra sunkus širdies ir kraujagyslių sutrikimas (širdies nepakankamumas, aukštas kraujospūdis), medžiagų apykaitos sutrikimas (cukrinis diabetas, suaktyvėjusi skydliaukės veikla), nustatytas antinksčių auglys (feochromocitoma), sergate bronchų astma;

- jeigu vartojate vaistų nuo psichikos sutrikimų, kurie pasireiškia dideliu liūdesiu (depresija), (monoaminooksidazės inhibitorių) ar kitokių vaistų, kurie gali didinti kraujospūdį.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Sanorin 1 mg/ml nosies lašai, tirpalas gali sąveikauti su kitais kartu vartojamais vaistais.

Sanorin 1 mg/ml nosies lašus, tirpalą vartojant kartu su kai kuriais kitais vaistais, kuriais gydoma labai bloga nuotaika (depresija), gali padidėti kraujospūdis.

Nėštumasir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Įlašintas į nosį vaistas neveikia gebėjimų, kuriems reikia dėmesio sukaupimo (pvz., gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus, dirbti aukštybėse).

3. KAIP VARTOTI SANORIN 1 mg/ml NOSIES LAŠUS, TIRPALĄ

Sanorin 1 mg/ml nosies lašus, tirpalą visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, įprastinė dozė — 1 ‑ 3 Sanorin 1 mg/ml nosies lašų, tirpalo lašai. Vaisto įlašinama į kiekvieną nosies landą keletą (pakanka 3) kartų per parą (daugiausia 9 lašus per parą). Pertraukos tarp lašinimų turi būti ne trumpesnės kaip 4 valandos. Sanorin 1 mg/ml nosies lašus, tirpalą vartoti trumpai — ne ilgiau kaip 7 paras. Jei kvėpavimas palengvėja, gydymą galima baigti ir anksčiau. Pakartotinai vartoti Sanorin 1 mg/ml nosies lašus, tirpalą galima tik po kelių dienų.

Jeigu manote, kad Sanorin 1 mg/ml nosies lašai, tirpalas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimo instrukcija

Sanorin 1 mg/ml nosies lašai, tirpalas lašinami į nosį kiek atlošus galvą atgal. Lašinant vaisto į kairę landą, patartina palenkti galvą į kairę, o lašinant vaisto į dešinę landą – į dešinę pusę.

Pavartojus per didelę Sanorin 1 mg/ml nosies lašų, tirpalo dozę

Per didelė vaisto dozė (perdozavimas) sumažina kūno temperatūrą, retina širdies ritmą, skatina prakaitavimą, sukelia mieguistumą, padidėjęs kraujospūdis vėliau sumažėja, kol vaikas netenka sąmonės. Perdozavus Sanorin 1 mg/ml nosies lašų, tirpalo arba jei netyčia vaisto nurijo vaikas ar suaugęs žmogus, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Sanorin 1 mg/ml nosies lašų, tirpalo

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Sanorin 1 mg/ml nosies lašai, tirpalas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Rekomenduojama Sanorin 1 mg/ml nosies lašų, tirpalo dozė toleruojama gerai. Kai kuriems jautriems ligoniams kartais gali atsirasti lengvas nepageidaujamas poveikis, pavyzdžiui, nosies gleivinės deginimas ar sausumas. Labai retais atvejais gali smarkiai užsikimšti nosis, kai susilpnėja vaisto poveikis. Tik labai retai dėl simpatinės nervų sistemos dirginimo paveikiamas visas organizmas, pavyzdžiui, atsiranda nervingumas, smarkesnis prakaitavimas, galvos skausmas, drebulys, jaučiamas dažnas širdies plakimas, padidėja kraujospūdis. Ilgai ir dažnai į nosį lašinamas Sanorin 1 mg/ml nosies lašai, tirpalas gali sukelti lėtinį nosies užgulimą ir gleivinės išdžiūvimą.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI SANORIN 1 mg/ml NOSIES LAŠUS, TIRPALĄ

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant buteliuko etiketės ar išorinės pakuotės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Sanorin 1 mg/ml nosies lašų, tirpalo vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Negalima užšaldyti.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Sanorin 1 mg/ml nosies lašų, tirpalo sudėtis:

- Veiklioji medžiaga yra nafazolino nitratas. Viename mililitre tirpalo yra 1 mg nafazolino nitrato.

- Pagalbinės medžiagos yra borato rūgštis, etilendiaminas, metilo parahidroksibenzoatas, išgrynintas vanduo

Sanorin 1 mg/ml nosies lašų, tirpalo išvaizda ir kiekis pakuotėje

Sanorin 1 mg/ml nosies lašai, tirpalas yra skaidrus, bespalvis tirpalas.

Vienoje išorinėje pakuotėje yra vienas rudo stiklo butelis, kuriame yra 10 ml tirpalo.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

IVAX Pharmaceuticals s.r.o., Ostravská 29, 747 70 Opava-Komárov

Čekijos Respublika

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės atstovą:

UAB „Sicor Biotech"

V.A. Graičiūno 8,

LT-02241 Vilnius

Lietuva

Tel. +370 5 266 02 03

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-01-15 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.