Rhino-stas 1mg/ml nosies purškalas,tirpalas10ml N1


Rhino-stas 1mg/ml nosies purškalas,tirpalas10ml N1
Stada
Kaina apie 2.41 Eur

Rhino-stas 1 mg/ml nosies purškalas (tirpalas)
Ksilometazolino hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas) kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
 • Jeigu per 7 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją. 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Rhino-stas ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Rhino-stas
3. Kaip vartoti Rhino-stas
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Rhino-stas
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Rhino-stas ir kam jis vartojamas

Rhino-stas yra simpatikomimetikas. Rhino-stas siaurina kraujagysles, todėl mažina nosies gleivinės paburkimą.
Rhino-stas vartojamas trumpalaikiam nosies gleivinės paburkimui mažinti sergant sloga arba prienosinių ančių uždegimu (sinusitu).
Rhino-stas nosies purškalas yra skirtas suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 10 metų vaikams ir paaugliams. 

2. Kas žinotina prieš vartojant Rhino-stas

Rhino-stas vartoti negalima:

 • Jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • Jei yra sausasis nosies gleivinės uždegimas (sausasis rinitas);
 • Pacientams, kuriems pro nosį neseniai buvo atlikta smegenų operacija;
 • Jaunesniems kaip 10 metų vaikams. 


Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Rhino-stas.
Buvo pavienių pranešimų apie sunkų šalutinį poveikį (ypač kvėpavimo sustojimą) pavartojus gydomąsias vaisto dozes. Perdozavimo reikia vengti bet kokiu atveju.
Rhino-stas galima vartoti tik atidžiai įvertinus jo vartojimo riziką ir galimą naudą šiais atvejais:

 • Pacientams, kurie vartojo ar vartoja vaistų nuo depresijos (monoaminooksidazės inhibitorių) arba kitų vaistų, kurie gali labai padidinti kraujospūdį, 
 • Kai padidėjęs akispūdis, ypač sergant uždaro kampo glaukoma, 
 • Sergant sunkia širdies ir kraujagyslių sistemos liga (pvz., vainikinių širdies arterijų liga, hipertenzija), 
 • Sergant feochromocitoma (antinksčių naviku), 
 • Sergant porfirija, 
 • Sergant medžiagų apykaitos ligomis (pvz., hipertireoze, cukriniu diabetu). 

Nosies gleivinės paburkimą mažinančių vaistų vartojant ilgai arba didesnėmis dozėmis, jų poveikis gali susilpnėti. Netiksliai vartojant nosies gleivinės paburkimą mažinančių vaistų, galimas toks nepageidaujamas poveikis:

 • Nosies gleivinės reaktyvioji hiperemija (medikamentinis rinitas),
 • Nosies gleivinės atrofija. 

Vaikams
Rhino-stas 1mg/ml nosies purškalo (tirpalo) negalima vartoti jaunesniems kaip 10 metų vaikams.
Kiti vaistai ir Rhino-stas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Kraujo spaudimas gali padidėti, jei Rhino-Stas vartojamas kartu su kai kuriais vaistais nuo depresijos (tricikliais antidepresantais arba tranilcipromino tipo MAO inhibitoriais) ar vaistais, kurie didina kraujospūdį.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumo laikotarpiu ksilometazilino reikia vartoti tik atidžiai įvertinus jo vartojimo riziką ir galimą naudą. Vaisto perdozavus, gali sumažėti kraujo pritekėjimas vaisiui. Nėštumo metu viršyti rekomenduojamos dozės negalima.
Nežinoma ar ksilometazolino išskiriama į žindyvės pieną. Žindymo laikotarpiu ksilometazilino reikia vartoti tik atidžiai įvertinus jo vartojimo riziką ir galimą naudą. Dėl perdozavimo gali sumažėti pieno gamyba. Žindymo metu viršyti rekomenduojamos dozės negalima.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartojamas rekomenduojamomis dozėmis ksilometazolinas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.
Rhino-stas sudėtyje yra benzalkonio chlorido.

Gali sukelti bronchų spazmą. 

Dirgina, gali sukelti odos reakcijų.

3. Kaip vartoti Rhino-stas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Jeigu nenurodyta kitaip, suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 10 metų vaikams bei paaugliams, reikia purkšti po 1 išpurškimą Rhino-stas tirpalo į kiekvieną nosies landą 1 – 3 kartus per parą tada, kada reikia.
Rekomenduojamos vienkartinės dozės negalima vartoti daugiau kaip tris kartus per parą.

Lėtinę slogą galima gydyti tik stebint gydytojui, nes yra nosies gleivinės atrofijos pavojus.

Vartojimo trukmė
Rhino-stas reikia vartoti ne ilgiau kaip 7 dienas, išskyrus tuos atvejus, kai gydytojas nurodė kitaip.
Prieš pradedant vartoti vaisto pakartotinai, turi praeiti keletas dienų.

Kiek laiko gydyti vaiką ar paauglį, visada reikia pasitarti su gydytoju.

Vartojimas vaikams
Vyresniems kaip 10 metų vaikams bei paaugliams, reikia purkšti po 1 išpurškimą Rhino-stas tirpalo į kiekvieną nosies landą 1 – 3 kartus per parą tada, kada reikia. Šio vaisto vartoti jaunesniems kaip 10 metų vaikams negalima.

Senyviems pacientams
Duomenų, kad senyviems pacientams atsirastų specifinių problemų, nėra. Jiems rekomenduojama vartoti tokią pačią dozę, kaip jaunesniems suaugusiems žmonėms.

Ką daryti pavartojus per didelę Rhino-stas dozę?
Preparato perdozavus arba netyčia išgėrus (tiek suaugusiajam, tiek vaikui), nedelsiant apie tai pasakykite gydytojui. Būtinas paciento stebėjimas ir gydymas ligoninėje.
Apsinuodijimo Rhino-stas simptomai gali būti painūs, nes padidėjusio aktyvumo periodus keičia centrinės nervų sistemos, širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemų slopinimo periodai.
Jei vyrauja centrinio poveikio požymiai, ypač vaikams, po bradikardijos ir hipertenzijos periodo galima hipotenzija.
Centrinės nervų sistemos dirginimas pasireiškia baime, sujaudinimu, haliucinacijomis ir traukuliais.
Centrinės nervų sistemos slopinimas pasireiškia kūno temperatūros sumažėjimu, letargija, mieguistumu, koma.
Galimi ir kiti simptomai: siauri (miozė) arba išsiplėtę (midriazė) vyzdžiai, prakaitavimas, karščiavimas blyškumas, cianozė, pykinimas ir vėmimas, tachikardija, bradikardija, širdies aritmijos, širdies sustojimas, palpitacija, hipertenzija, kraujospūdžio sumažėjimas kaip šoko atveju, plaučių edema, kvėpavimo slopinimas ir apnėja, psichogeniniai sutrikimai.

Pamiršus pavartoti Rhino-stas
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Tęskite vaisto vartojimą kaip nurodyta dozavimo skyriuje.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 pacientų): gleivinės deginimo pojūtis ar sausėjimas, čiaudulys.
Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 pacientų): stipresnis gleivinės paburkimas praėjus vaisto poveikiui, kraujavimas iš nosies, padidėjusio jautrumo reakcijos (angioneurozinė edema, odos išbėrimas, niežulys).
Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1 000 pacientų): paciento juntamas širdies plakimas, dažnas širdies ritmas.
Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 000 pacientų): nervingumas, nemiga, haliucinacijos (ypač vaikams), neritmiškas širdies plakimas, galvos skausmas, traukuliai (ypač vaikams), nuovargis (mieguistumas, slopinimas), kvėpavimo sustojimas (buvo pranešimų ksilometazolino vartojant kūdikiams ir naujagimiams).
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos


ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Rhino-stas

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Po buteliuko pirmojo atidarymo tinka vartoti 6 mėnesius.
Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Rhino-stas sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra ksilometazolino hidrochloridas. 1 ml nosies purškalo yra 1 mg ksilometazolino hidrochlorido. Viename išpurškime (apie 0,09 ml tirpalo) yra 0,09 mg ksilometazolino hidrochlorido. 
 • Pagalbinės medžiagos yra benzalkonio chlorido tirpalas, citrinų rūgštis monohidratas, 85% glicerolis, natrio citratas, išgrynintas vanduo. 

Rhino-stas išvaizda ir kiekis pakuotėje
Rhino-stas yra skaidrus, bespalvis tirpalas.
Rhino-stas tiekiamas rudo stiklo buteliuke su dozavimo pompa, kuriame yra 10 ml tirpalo.
Kartono dėžutėje yra vienas buteliukas.

Registruotojas ir gamintojas
STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
61118 Bad Vilbel
Vokietija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „STADA-Nizhpharm-Baltija“
Goštauto 40A
LT-03163 Vilnius
Lietuva
Tel. +370 5 2603926
El.paštas. ofisas@stada.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-11-23

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Stada, Rhino stas, Sloga, Rinitas, Alerginė sloga, Alergija, Nosies purškalas, Paburkusi nosis, Varvanti nosis, Vaistai nuo slogos, Purškiami preparatai