Cirrus pailginto atpalaidavimo tabletės N14


Cirrus pailginto atpalaidavimo tabletės N14
UCB Pharma
Kaina apie 6.49 Eur

pakuotės LAPELIS: informacija vartotojui

CIRRUS 5/120mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Cetirizino dihidrochloridas, Pseudoefedrino hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos

simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys:

1. Kas yra CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tabletės ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tabletes

3. Kaip vartoti CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tabletes

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tabletes

6. Kita informacija

1. KAS YRA CIRRUS 5/120 MG PAILGINTO ATPALAIDAVIMO TABLETĖS IR KAM JIS VARTOJAMAS

CIRRUS tabletės yra pailginto atpalaidavimo tabletės, kurių sudėtyje yra aktyvios medžiagos cetirizino dihidrochlorido ir pseudoefedrino hidrochlorido.

CIRRUS tabletėmis slopinami sezoninės arba nuo metų laiko nepriklausomos alerginės slogos simptomai: nosies užgulimas, čiaudulys, sekreto tekėjimas iš nosies, nosies ir akių niežulys. Vaistu reikia gydyti ne ilgiau kaip 2 – 3 savaites ir neilgiau negu tęsiasi ligos simptomai.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CIRRUS 5/120 MG PAILGINTO ATPALAIDAVIMO TABLETES

CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tabletes vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs organizmo jautrumas) vienai iš pagalbinių medžiagų, efedrinui arba bet kuriam kitam piperazinui ;

- sunkios hipertenzijos ar, sunkios išeminės širdies ligos atveju;

- vartojantiems dehidroergotaminą;

- sunkaus inkstų veiklos sutrikimo, nekontroliuojamos hipertireozės, sunkaus širdies ritmo sutrikimo, feochromocitomos, padidėjusio akispūdžio, ar šlapimo susilaikymo atveju;

- jeigu vartojate monoaminooksidazės (MAO) inhibitorius (tam tikros rūšies vaistus nuo depresijos ir parkinsonizmo) ir taip pat 2 savaites po jų nutraukimo;

- pacientams, patyrusiems insultą;

- pacientams, turintiems padidintą riziką susirgti hemoraginiu insultu.

Tokiu atveju reikia klausti gydytojo arba vaistininko patarimo.

Be to, CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tablečių draudžiama vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams, kadangi nebuvo atlikti klinikiniai tyrimai šio amžiaus grupėje.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Pasakykite gydytojui:

- jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų: simpatikomimetikų (nosies gleivinės paburkimą ar apetitą mažinančių preparatų, psichostimuliatorių, pvz., amfetamino,), triciklių antidepresantų, vaistų nuo hipertenzijos, rusmenės glikozidų arba kitų antihistamininių preparatų;

- jeigu sergate cukriniu diabetu, hipertireoze (skydliaukės veiklos suintensyvėjimu), hipertenzija, širdies ritmo sutrikimu, tachikardija, išemine širdies liga, vidutiniu inkstų arba kepenų veiklos nepakankamumu, prostatos hipertrofija ar susilaikius šlapimui.

- jeigu esate senyvo amžiaus.

- jeigu Jūs esate padidintos rizikos grupėje susirgti hemoraginiu insultu ir vartojate tuo pačiu metu vazokonstriktorius, tokius kaip bromokriptinas, pergolidas, lisuridas, kabergolinas, ergotaminas ar bet kokius kitus vaistus, mažinančius gleivinės paburkimą, tokius kaip nosies dekongestantai, kurie naudojami per burną ar per nosį (fenilpropanolaminas, fenilefrinas, efedrinas).

- jeigu Jums yra padidėjęs kraujo spaudimas ir vartojate NSAID (nesteroidinius vaistus nuo uždegimo).

Pseudoefedrinu, kaip ir kitomis centrinę nervų sistemą stimuliuojančiomis medžiagomis, galimas piktnaudžiavimas.

CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tablečių negalima vartoti pacientams, turintiems įgimtą galaktozės netoleravimą, visišką laktazės trūkumą arba gliukozės-galaktozės absorbcijos sutrikimą.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tablečių negalima vartoti kartu su MAO (monoaminooksidazės) inhibitoriais, preparatais nuo padidėjusio kraujospūdžio, guanetidinu, metildopa, rezerpinu ar rusmenės glikozidais.

Vartojant CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tabletes kartu su antibiotiku linezolidu, gali padidėti kraujo spaudimas žmonėms, turintiems normalų kraujo spaudimą.

Vartojant tuo pačiu metu ir halogeninius nuskausminamuosius vaistus, galima iššaukti ar pabloginti skilvelinę aritmiją (širdies ritmo sutrikimus).

Antihistamininiai medikamentai slopina odos reakciją alergijos testo metu, vadinasi, tokį tyrimą reikia atlikti tik praėjus tam tikram laikui po jų vartojimo.

CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tablečių vartojimas su maistu ir gėrimais

CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tabletes vartoti kartu su alkoholiu draudžiama.

CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tabletes galima gerti valgio metu arba nevalgius, užsigeriant nedideliu kiekiu skysčio.

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėščioms moterims CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tablečių vartoti negalima.

CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tablečių vartojimas per I-ąjį nėštumo trimestrą gali būti vystymosi trūkumo skrandžio ir žarnų trakte priežastimi. Vartojant per III-ąjį nėštumo trimestrą, gali sumažėti kraujo apytaka gimdoje ir placentoje.

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Žindymo laikotarpiu CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tablečių vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tabletes įprastinėmis dozėmis, neigiamo poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nėra. Dozę viršyti draudžiama.

Jei jaučiate mieguistumą ar svaigimą, vairuoti nerekomenduojama.

3. KAIP VARTOTI CIRRUS 5/120 MG PAILGINTO ATPALAIDAVIMO TABLETES

CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tabletes visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė dozė yra viena tabletė ryte ir viena tabletė vakare. Tabletė nuryjama nesukramtyta, nesusmulkinta, užsigeriama nedideliu kiekiu skysčio. Vaistą galima gerti valgio metu arba nevalgius.

Gydymo trukmė turėtų būti kuo trumpesnė, ir vaisto vartojimą reikėtų nutraukti vos tik sumažėja simptomai. Rekomenduojama gydymo trukmę riboti iki 2 – 3 savaičių, nes pseudoefedrino efektyvumas vartojant jį ilgą laiką mažėja.

Jeigu manote, kad CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tablečių dozę

Jeigu Jūs išgėrėte didesnę CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tablečių dozę negu reikia, Jums gali atsirasti šie apsinuodijimo požymiai: viduriavimas, galvos sukimasis, nuovargis, galvos skausmas, bendras negalavimas, vyzdžio išsiplėtimas, šlapimo susilaikymas, tachikardija, širdies ritmo sutrikimas, hipertenzija, kurie gali būti mirtini. Apsinuodijusį ligonį reikėtų gydyti ligoninėje.

Pamiršus pavartoti CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tablečių

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tabletės, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Galimi dažni šalutiniai poveikiai (pasireiškia daugiau nei 1 iš 100 žmonių, bet nemažiau kaip 1 iš 10 žmonių) yra: tachikardija, burnos

džiūvimas, pykinimas, bendras silpnumas, mieguistumas, galvos skausmas, svaigimas ir sukimasis, nervingumas, nemiga.Galimi nedažni šalutiniai poveikiai (pasireiškia daugiau nei 1 iš 1000 žmonių, bet ne mažiau kaip 1 iš 100) yra: neramumas, jaudinimasis.

Galimi reti šalutiniai poveikiai (pasireiškia daugiau nei 1 iš 10 000, bet ne mažiau nei 1 iš 1000) yra:jaudinimasis, širdies ritmo sutrikimas, vėmimas, kepenų funkcijos sutrikimai, padidėjęs jautrumas, traukuliai, drebulys, haliucinacijos, šlapinimosi sutrikimas, odos sausumas, bėrimas, padidėjęs prakaitavimas, dilgėlinė, blyškumas, padidėjęs kraujospūdis.

Galimi labai reti šalutiniai poveikiai (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 000 žmonių) yra: išeminis kolitas, skonio jutimo pokyčiai, cerebrovaskuliniai sutrikimai (insultas), psichoziniai sutrikimai, fiksuotas medikamentinis bėrimas, angioneurozinė edema, širdies ir kraujagyslių sistemos kolapsas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI CIRRUS 5/120 MG PAILGINTO ATPALAIDAVIMO TABLETES

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.

Ant dėžutės po nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tabletes vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tablečių sudėtis

Veikliosios medžiagos yra:

5 mg cetirizino dihidrochloridas ir 120 mg pseudoefedrino hidrochloridas.

Pagalbinės medžiagos yra:

Tabletės branduolys

Hipromeliozė

Mikrokristalė celiuliozė

Koloidinis bevandenis silicio dioksidas

Magnio stearatas

Laktozės monohidratas

Kroskarmeliozės natrio druska.

Dangalo plėvelė

Hipromeliozė

Titano dioksidas (E 171)

Makrogolis 400.

CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tablečių išvaizda ir kiekis pakuotėje

CIRRUS 5/120 mg pailginto atpalaidavimo tabletė yra baltos ar beveik baltos spalvos, apvali, abipus išgaubta tabletė.

Dėžutė, kurioje yra 14 tablečių, supakuotų į PVC ir aliuminio lizdines plokšteles.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Gamintojas:

UCB Pharma S.p.A.

Via Praglia 15, I-10044 Pianezza,

Italija

Turėtojas:

UCB PHARMA OY FINLAND, Malminkaari 5,

FIN- 00700, Helsinkis,

Suomija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB Medfiles

Laisvės pr. 75

Vilnius LT 06144

Tel. +370 5 246 16 40

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas

2008-04-10 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Cirrus, Cetirizinas, Pseudoefedrinas, Alerginė, Sloga, Nosies, Užgulimas, Čiaudulys, Sekreto, Tekėjimas, Akių, Niežulys