Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2021-08-04 18:12
Laba diena, esu 3 diena po sfenoidektomijos operacijos. Ar gali laikytis 37 laipsnių temperatūra ar verta sunerimti. Ir kiek gali tai tęstis? Ačiū už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Iki 10 dienų po operacijos vyksta ankstyvas gijimo procesas. Sunerimti reikėtų, jei temperatūra pakiltų virš 38, imtų skaudėti pakaušį. Kruopščiai plaukite nosį jūros vandeniu, lašinkite riebalinius lašus. Atvykite kontrolei, kai paskirta. Tokios temperatūros nereikėtų mažinti vaistais.

2021-07-29 21:13
Sveiki.
Ar sinupret vaistai gali išgydyti sunusita?

Peržiūrėti atsakymą

Šie vaistai skirti gleivėms nosyje ir sinusuose skystinti. Tai yra pagalbinė priemonė, kada gleivės tirštos ir sunkiai valosi.

2021-07-27 23:33
Sveiki, esu Anglijoje ir čia sunku nueiti pas gydytoją. Jau 5 dienos skauda krūtinės srity, sunku kvėpuoti kai daugiau vaikštau, kai ilgiau guliu ar sėdžiu viskas gerai. Nekosiu ir neturiu temperatūros, bet turiu uzsikimsusia nosį ir ji nenega, o yra tiršti skreplliai ir dažnai negaliu išpūsti, bet jie bėga per gelgle į vidų. Ką man reikėtų daryti?

Peržiūrėti atsakymą

Jums reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją. Dėl slogos pats galėtumėte plauti nosį jūros vandeniu. Užsitęsus tokiai slogai, reikalingi receptiniai vaistai.

2021-07-19 01:32
Sveiki,
Norejau paklausti gal galetumet padeti.Turiu didelia problema del nosies iš jos pastoviai bega kraujas per diena 3-4 kartus .kartais uztenka nusiciauditi ar pasilenkti ar tesiok atsikelti staiga iš lovos vos prilietus nosi pradeda bekti kraujas ir bis bega gausiai ir sunku sustabdyti visa tai prasidejo nuo to kad eidamas i kirpikla pradejau šalilinti noses plaukus vašku uzteko keliu kartu ir pasipile kraujas.Ka galeciau padaryti kad sumazinti jos jautruma .aciu uz atsakima

Peržiūrėti atsakymą

Jums reikėtų vengti krapštyti nosį, nepūsti gleivių, nekišti servetėlių ar pirštų. pasirodžius kraujui, užspausti nosį pirštais, nulenkti galvą žemyn, užsidėti ant sprando ledo ar suvyniotą maistą iš šaldiklio. Tokiu būdu epiliuoti nosies plaukų nereikėtų. Kartojantis, kreipkitės į otorinolaringologą konsultacijai.

2021-07-18 15:48
Sveiki, man jau 5 dienas iš gerklų kosijant eina puliniai, bei kosijimas labai sunkus su pridusimu. Sunkus kvėpavimas, temperatūra, maudžia kaulus. Skauda gerklę, sunku ryti, nosis prigulusi, kvėpuojant jaučiasi lyg padidėjimas bronchų. Ar tai galėtų būti pūlinga angina? Kaip man ją gydyti? Ką galėtumet patarti, jog lengviau atsikosėčiau. Gėriau brontex vaistus jog pagerinti kosijimo lengvumą.
Ačiū už atsakymą.
Maloniai - Deimantė.

Peržiūrėti atsakymą

Pūlingai anginai būdingesnis ryklės skausmas, karščiavimas, o ne kosulys. Jums reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją.

2021-07-18 11:33
Sveiki,birzelio 14 padare ausies operacija idejo proteza,oteroskleroze turbut,vistiek prastai girdziu,ir svaigsta galva,ar taip turi buti?po kiek laiko pasveikstama?aciū.

Peržiūrėti atsakymą

Praėjus mėnesiui jau galima įvertinti operacijos rezultatus. Jeigu nebuvo paskirtas kontrolinis vizitas, registruokitės planinei konsultacijai operavusioje klinikoje.

2021-07-08 08:04
Sveiki,
Su kokiu gydytoju reikia konsultuotis del tracheostomos butinybes nustatymo? Ar pacientas (jo artimieji) turi teise reikalauti specialisto konsultacijos is kitos ligonines nei jis siuo metu guli, nes toje ligonineje nera tokio?
Situacija tokia, kad tracheostoma stovi jau beveik 5 men po ivykusio insulto. Pacientas siuo metu yra slaugos skyriuje.

Peržiūrėti atsakymą

Ar reikia kitos specialybės gydytojo konsultacijos, sprendžia gydantis gydytojas. Visos ligoninės yra sudarę su stambesnėmis ligoninėmis sutartis, iš kur gali pasikviesti ar nuvežti pacientą reikiamai konsultacijai. Tracheostomos tikslas, kad būtų užtikrintas kvėpavimas , apeinant kliūtį arba apsaugant kvėpavimo takus nuo seilių ar maisto patekimo, jei nedirba gerklų raumenys. Kartais tracheostoma palaiko kvėpavimą visą laiką.

2021-07-05 22:23
Man nestumo metu buvo nustatyta otoskleroze. Dabar po gimdymo praejo 3 men, maitinu vaika pati. Ar galiu darytis operacija klausai atstatyti kol maitinu MP? Kiek laiko trunka operacija? Ir po kiek laiko po operacijos galeciau toliau maitint vaika?

Peržiūrėti atsakymą

Nustačius otosklerozę, dažniausiai ne iš karto būtina operuoti. Laukiama, kol klausos kritimas pasiekia tam tikrą lygį. Otosklerozė dažnai pasireiškia hormonų pokyčių metu, nėštumo, pogimdyviniu. Ramiai sau maitinkite vaikelį, kol jis nebebijos, kad jūs nesate šalia. Klausos būklę nuolat pasekite pas otorinolaringologą. Kai operuositės, operaciją trunka iki keletą valandų, stacionare tenka praleisti bent 2dienas.

2021-07-03 22:57
Laba diena, turiu stiprią alergija (sienlige) kasdien ciaudeju ir bėga nosis, tačiau neramina, kad kasdien kokia savaitę laiko iš vienos šnerves bėga kraujas, nesuprantu ar gali būt dėl mano alergijos.

Peržiūrėti atsakymą

Kraujavimas iš nosies dažniausiai kyla dėl nosies gleivinės traumavimo, pvz. pučiant, krapštant. Bandykite nosies stipriai nepūsti. Jei yra slogos paūmėjimas, būtina vartoti skirtus vaistus. Vietinius purškiamus reikia purkšti į šonines nosies sieneles, po to reikėtų nosį sudrėkinti aliejiniais lašais, pvz. Rinopanteina plus. Jei bėgimas intensyvus reikėtų kreiptis į otorinolaringologą apžiūrai.

2021-06-29 09:17
Po ausim ten kur baigesi zandikaulis atsirado mazas guziukas mazdaug pupelio didzio, skauda kai spaudi ant jo. Ar imanoma savarankiskai issigydit (jeigu taip tada kokios butu rekomendacijos) arba jau reikia kreiptis pas daktara?

Peržiūrėti atsakymą

Ko gero tai riebalinis augliukas, ateroma. Kai uždegimo metu susidaro pūliai, ateromą reikia praverti, išplauti pūlius. Jei guzelis darosi minkštas, didėja, reikia kreiptis į otorinolaringologą.