Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2021-11-29 02:30
Sveiki, esu 38 metų. Prieš 10 metų buvo nustatytas alerginis rinitas, dar po labai trumpo laiko ir astma. Ilgai ieškojau specialistų ir vaistų, kurie padėtų suvaldyti šias ligas. Po kiek laiko pradėjo augti ir polipai. Į nosį visą laiką, ryte vakare purškiu hormonus - Nasonex, Dymista ir pan. Geriu antialerginius vaistu - Zyrtec, Opexa. Nustatyta alergija kiečiui ir daugiau niekam. Šiai dienai astma suvaldyta taikant biologine terapiją bei naudojant diskus Relvar. Nosies polipai operuoti jau 2 kart. Po antros operacijos chirurgas buvo nustebęs, jog nosyje bei sinusuose rado klampių, geltonos spalvos lyg minkšto gintaro ar bičių korio pavidalo, ypač tąsių išskyrų, kurias patarė išplauti druskos tirpalu. Po paskutinės polipų operacijos praėjo 4 metai ir po apžiūros LOR specialistas pagyrė, jog nosis prižiūrima puikiai ir naujų polipų užuomazgų dar nesimato. Kvėpavimas per nosį laisvas, bet labiausiai neramina pastovios, kasdienės išskyros iš nosies, kurios dažnokai būna ryškiai geltonos, kietos ir tąsios, kaip ir minėjau tarsi nesukietėję gintarai. Taip pat labai dažnai išpučiamas labai didelis kiekis skystesnių melsvos spalvos išskyrų. Plauti nosį tenka po triskart per dieną. Prašau patarkite ką daryti. Imunoterapija alerginė nuo kiečio nepadėjo. Ar tai silpno imuniteto požymis, ar tai grybelinė polipozė, ar tai vis dėl to alerginio pobūdžio susirgimas? Kokius tyrimus dar patartumėte atlikti, kad išsiaiškinti priežastį nei pritaikyti tinkamą gydymą. Ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Nosį tebeplaukite pastoviai, gal būt verta įsigyti sinusų plovimo sistemą. Jei sekreto yra, reikia vartoti vietinius hormonus. Kuria šiam momentui tinkamesni, nustatoma endoskopinės apžiūros metu. Po šių vaistų įpurškite riebalinius lašus, pvz rinopanteiną. Kartais reikia alergenų nustatymo tyrimus pakartoti. Ar tai grybelinis sinusitas galėtų jums pasakyti paskutinį kartą operavęs gydytojas.

2021-11-28 13:43
Sveiki, mano vyras nuolat knarkia ( gaudo orą), per nosį iš viso nekvepuoja. Atrodo kartais kad išvis nustojo kvėpuoti. Ką daryti? Kur jam kreiptis ?

Peržiūrėti atsakymą

Jums reikėtų kreiptis į otorinolaringologą.

2021-11-22 07:05
Sveiki. 6 m. vaikas kosti nuo rugsejo 5d. Rasta mikoplazmos bakterija, gydyta ilgu klacido 20d. kursu. Kosulys niekur nedingo, vaikas kosti visa diena be perstojo tarsi kas kutentų ar dirgintų gerklę,naktį kosėt nustoja.Šeimos gydytoja paklauso ir nieko blogo plaučiuose negirdi.Kas gali būti ir kur kreiptis. Pulmonologo paskutinis verdiktas beliko tik žuvų taukai. Alergenai tirti, nerasta. Labai ačiū už jūsų atsakymą .

Peržiūrėti atsakymą

Reikėtų otorinolaringologo ir vaikų gastroenterologo konsultacijos.

2021-11-04 17:37
Sveiki. 2017 m. tūrėjau galvos trauma.Praeitais metais sausio mėn. nustatė, vienos ausies neurosensorinis 60% prikurtimas. Gydyt. išrašė Beteserc 24. Tris savaites pagėrus šių vaistų, jokio pagerėjimo nebuvo. Apsilankius pas neurologe, gydyt. išrašė Cavinton forte nuo šiu vaistu man dar daugiau sukosi galva.Magnetinis galvos rezonansas darytas, pakitimu nerado. Patarkite ka daryti, nes pavargau nuo to galvos svaigulio.

Peržiūrėti atsakymą

Kartą per metus reikėtų kreiptis į otorinolaringologą, kur paskutinį kartą daryta audiograma. Pasakykite gydytojui apie galvos svaigimą. Pagal jūsų duomenis gydytojas nuspręs, ar nereikėtų otoneurologo konsultacijos.

2021-10-25 17:46
Sveiki,esu pencininkas kaireje ausyje yra skylute ir is jois bega isskyros ,ypatingai nakti kai guliu ant tos ausies gal patartumet ka galeciau lasinti i ausi kurioje yra skylute,nes nerandu tokiu lasu kuriuos galeciau lasinti kai yra skylute.Prie gyditoju sunku prisiprasyti .Dekoju.

Peržiūrėti atsakymą

Lėtinį pūlingą ausies uždegimą gydome receptiniais vaistais. Jums reikėtų kreiptis į poliklinikos otorinolaringologą. Būtinai saugokite ausį nuo vandens ir vėjo.

2021-10-21 11:58
Laba diena. Nuryjant seiles ties adomo obuoliu juntamas traskejimas. Tarsi kremzles sutrasketu kai nuryji seiles. Kas galetu buti?

Peržiūrėti atsakymą

Tai nėra pavojinga patologija.Galite konsultuotis poliklinikoje pas otorinolaringologą.

2021-10-17 21:45
Sveiki,

Šiuo metu sergu covid infekcija. Forma buvo pakankamai lengva (neryškus gerklės skausmas, užgulusi nosis ir ausys, kvapo praradimas kelioms dienoms), tačiau penktadienį ant lūpos išsikėlė herpis, o burną išbėrė mažomis baltomis pūslelėmis. Sekmadienį burnoje atsirado ir tokių lig išilgų surambėjusių juostelių. Skalalvau burną su vandeniu ir soda, tepiau anaftin tepaliuku, geriu acic tabletes. Ką dar turėčiau daryti, kad liga neprogresuotų?

Peržiūrėti atsakymą

Prieš valgį burną sutepkite kamistado žele, kad nuskausmintų. Maistas turėtų būti labai švelnus, trintas, gausus baltymų. Po kiekvieno valgymo skalaukite burną ramunėlių ar šalavijų arbata, po to anaftino tepalu. Lūpos bėrimą reikėtų dažnai tepti acikloviro tepalu. Papildomai reikėtų cinko, vitamino C,A,D.

2021-10-15 20:56
sveiki, mano 2 metuku dukryte serga enterovirusu nubertos rankytes ir kojytes gydytoja sake kad nuimti niezuli patepti tepaliuku kad ir grivex o daugiau jokio gydymo nera bet ziuriu yra ir burnyteje tu spuoguciu visas liezuviukas nuejes mazais spuoguciais noriu paklausti kaip jai pagelbeti burnyte kad greiciau praeitu, ar tiesiog laukti kol savaime praeis nuo rankyciu ir kojyciu baige jau praeiti. ( skalauti ko nors dar ji nemoka net dantukus valant ji nuryja vandenuka). busiu dekinga uz atsakyma

Peržiūrėti atsakymą

Prieš valgį reikėtų patepti burną Kamistado žele, ji nuskausmins, kad galėtų nuryti. Maistą ruoškite neaštrų, nekarštą, gausiau baltymų, sutrinkite. Po kiekvieno valgio pagirdykite ramunėlių arbata.

2021-10-08 12:59
Sveiki,man atliktos dvi ausu operacijos vienai ausiai,po pirmos buvo randųir ant protezo kaupesi skysciai,man otoskleroze,svaigsta galva,kazin per kiek laiko atsistato klausa?ir nesvaigsta galva?aciū.Praejo po antros operacijos savaite.....po pirmos4men.

Peržiūrėti atsakymą

Neparašėte, kokia antroji operacija. Operacijos metu dažnai naudojamos tirpstančios medžiagos, įdedamos į vidurinę ausį. Audinių gijimas ir šių medžiagų tirpimas dar nepasibaigęs. Ausų operacijos apimtis ir eiga visada individuali. Dėl konkrečių detalių, atvykimo kontrolei laiko geriausia klausti operavusio gydytojo.

2021-09-28 09:49
Laba,buvau peršalus ir turėjau nervinę įtampą,o dabar išbėrė lūpas pūslelinė,kadangi namie norėjau sužinoti kuo tepti , kad greičiau praeitų...
Ačiū
pagarbiai
Laimutė Penkiasiene
[email protected]
tel.868409992

Peržiūrėti atsakymą

Dažniausiai skiriamas įvairių gamintojų tepalas - acikloviras. Vardiniai vaisto pavadinimai yra skirtingi. Tepti reikia labai plonai 4-6 kartus per dieną.