Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2021-04-17 07:08
Ar gali per polypu operacija nukraujuoti žmogus?

Peržiūrėti atsakymą

Bet kurios operacijos metu galima komplikacija -kraujavimas. Todėl prieš operacijas atliekami krešėjimo sistemos tyrimai. Operuojant polipus, šalinamos struktūros krauju aprūpinamos iš 2 stambių šaltinių, todėl kraujavimas galimas, bet retas.Operacijos metu pastebėtąs kraujavimas sustabdomas dar operuojant. Jei kraujuojama po operacijos, stabdymas vyksta etapais, prikalusomai nuo vietos, kraujavimo laipsnio ir eigos. Todėl svarbu paisyti gydytojo rekomendacijų, kaip elgtis po operacjos.

2021-04-13 17:54
Polypu operacija yra sudėtinga? Aš Sergu cukriniu diabetu man 25 metai Narkozė saugi?

Peržiūrėti atsakymą

Polipų operacija yra sudėtinga, atliekama endoskopine technika. Šiuolaikinė narkozė yra saugi. Visos operacijos ligoniams, sergantiems diabetu turi didesnę riziką, nei sveikiems. Jeigu jūsų diabetas kompensuotas, skirtumas nežymus. Progresuojant diabeto komplikacijoms, pooperacinė eiga sunkesnė ar bent ilgesnė.

2021-04-12 15:42
Sveiki kaip vyskta polypu operacija ? Kokios operacijos metu gali buti komplikaciju?Labai bijau operuotis

Peržiūrėti atsakymą

Polipai šalinami bendrinėje anestezijoje, pilnai miegančiam ligoniui. Endoskopo kontrolėje mikroinstrumentais atidaromos angos į sinusus ir pašalinami tuo metu esantys polipai iš sinusų ir nosies ertmės. Po operacijos dažniausiai nosies landos tamponuojamos. Tamponai laikomi 1 ar 2 dienas. Pašalinus tamponus, prašome nepūsti nosies, kad oro srovė nepatektų į greta nosies esančius audinius, pvz. akiduobę. Po operacijos ligonis gali kraujuoti, skaudėti galvą, retai patinsta vokai ar juose atsiranda mėlynės, labai retai po operacijos gali dvejintis. Bijoti operacijos yra normalu. Apžiūrint gydytojui, pasakykite, kad labai nerimaujate. Gydytojas įvardins jūsų operacijos ypatumus ir aptarsite, kokios komplikacijos jums galimos. Po šių operacijų skauda labai retai.

2021-03-29 05:47
Noriu paklausti patarimo ką daryti ir kad tai gali būti.
2019 kova pradejo skaudeti gerkle skausmas vis stiprėjo nepadejo joki vaistai, negalejau nei maisto nuryti tonziles labai padidejo paraudo ir viskas aplink. Atsirado guzeliu link stemples ji tai pat buvo raudona. Vartojus antibijotikus praejo po mazu skausmas, bet visi simptomai koki buvo toki ir liko, tai pat kosulys, gerkle raudona su tonzilemis, ant liezuvo pradzios mažyciai raudoni taškeliai ir po juo didesni.. kelis menesius teko gydytis, bet pastangos buvo bevertes iki dabar viskas likę, kosulys užeinantis, nosis visada užsikimšusi, gerkle raudona su guzeliais, pasisukus į šoną kazkas sutraškedavo kaireja puseje po šonklauliai susirgimo pradzioje, o dabar jau skausmas, tonziles raudonos padideją jose pilna visokio dydzio baltu kamuolelių, bet gydytoja sake neturi reikšmes dėl šito.
Tyriausi viska ir visur skrandį tai pat, buvo surasta atviri skrandio ir stemples raukai ativiri, vaistai buvo paskirti ir suvartoti..
Bedos vistiek nerasta, del slogos sake gali buti alergija, bet niekas nepadejo ka išrase, gerkle tokia pati ir nemalonus jausmas joje visada, galvos skausmas kiekviena diena, čiaudulys, tai pat kiekviena diena skauda kaireją krūtine , skausmas kaireja puseje po šonkauliais, nusijuokus arba nusičiaudus sugelia ir nudiegia prie krutines.. kartais ir ranka kaire paskausta kartu ir nugara.

Visur buvau nerasta priezastis kas ir kodel.. nezinau kur kreiptis.. suvartoti išrasyti vaistai nepadejo seimos gydytoja neįsivaizduoja kas tai gali but..
Man 23 m :(

Peržiūrėti atsakymą

Esant atviriems raukams, skrandžio sekretas nuolat papuola į kvėpavimo takus, todėl gali sukelti besikartojančią slogą ar faringitą. Vaistai paties rauko neuždaro pilnai, tačiau sumažina jo daromą žalą. Kartu būtina laikytis nurodytos dietos, vengti streso. Tik kartu visos priemonės duoda efektą. Kartais tenka keisti vaistus ar jų dozę. Labai ilgai vaistų vartoti vėl nereikėtų, kad nesutriktų žarnyno bakterijų sudėtis. Paūmėjus slogai, reikėtų prisiminti, gal valgėte netinkamą maistą ir per paūmėjimus bent 2 savaites skirtus vaistus pavartoti. Jei efekto negavote, pakartotinai kreipkitės į šeimos gydytoją dėl gydymo korekcijos. Ji nuspręs, ar tikslinga gastroenterologo ar otorinolaringologo konsultacija.

2021-03-29 05:29
Sveiki! Noriu paklausti šiuo metu man yra 23m prieš kelis metus pastebejau, kad sunku per nosį kvėpuoti, jaučiasi dusulys, užsikimšusi nosis. Nosis šiek tiek kreivoka.
Sakykite ar įmanoma, kad suaugusiai taip atsitiko ? Ir ar būtina operacija

Peržiūrėti atsakymą

Jums reikėtų otorinolaringologo konsultacijos. Nosies forma dažniausiai keičiasi, sumušus nosį.

2021-03-24 19:36
Sveiki.Problemos su nosimi jau beveik 4 metai. Kutena viduje, draskau be sustojimo.Siuo metu labai pablogejo, kreipiausi I seimos gyd. Sinusitas ir alerginis rinitas. Kairej snervej lyg adatom badytu, tuomet trinu, bet baisiai skauda, matyt uzkabinu nes bega kraujas. Nebezinau ko griebtis, nes tai labai vargina, pastovus galvos skausmai nuo nosies traukymo, bega kaip vanduo. Ciaudziu be sustojimo, isberta desine ranka nuo kasymo. Sakykit ar tai pagydoma ar kreiptis pas specialistus, ne seimos gyd. Labai jums aciu.

Peržiūrėti atsakymą

Pradėjus augalams žydėti alerginė sloga stipriai paūmėja. Priešalerginius vaistus pradėti vartoti reiktų 2 savaitės prieš numatomą žydėjimą. Vaistai receptiniai, pirmąkart skiriami otorinolaringologų ar alergologų. Jei šeimos gydytojas neskyręė, kreipkitės į specialistus.

2021-03-22 15:08
Laba diena daktare, po puslelinės ant lūpos atsirado burnoj žaizdelės,prie dantentų,vidinės lūpos pusėje labai daug. Prieš tai buvo išgertos acic tabletės 400mg.kai dar buvo puslelinė ant lūpos,bet poto iškart atsirado turbūt stomatitas. Kas tai įtakoja? Kokių gali trūkti medžiagų? Nes pasikartoja į mėnesį kartą.

Peržiūrėti atsakymą

Stomatitas dažniausiai sukeliamas virusų, gali ir herpes viruso. Pasikartoja dėl nestipraus imuniteto. Pirmiausia peržiūrėkite darbo, poilsio ir maitinimosi įpročius. Epitelio ligoms svarbus vitaminas A.

2021-03-19 17:39
Sveiki, prieš du mėnesius pradėjo perštėti liežuvio galiukas.Po mėn. Jis parausdavo iki mikro įtūkimų.Vėliau užgydavo. Vėliau parausdavo vėl.Burnos gleivinė paburkusi,reaguoja į rūgštų,sūrų maistą.Gydytojai darė liežuvio tepinėlį, rado kandidozės grybelį.Sugėriau tabletės nuo jo, simtomai truputį aprimo,bet nelabai.Psichoterapeutė teigia ,kad čia gali būti psichosomatiniai reiškiniai.Nežinau,ar gerti antidepresantus,ar toliau gygyti kan.grybelį

Peržiūrėti atsakymą

Grybelinis burnos gleivinės pažeidimas labai "atkaklus". Vaistus reiktų vartoti būtinai skirtą laiką, nesumažinti dozės per keletą grybelių augimo kartų. Reiklinga ir kruopšti burnos higiena, dantų valymas, skalavimas. Po gydmo reikėtų pakartotinos konsultacijos, ypač jei simptomai nepraėjo.

2021-03-18 11:59
Laba diena, vyrui tikriausiai buvo sinusitas nes ilgai pusdavo nosį atrodo praėjo o dabar jau savaitę laiko atsirado burno blogas skonis sakė jaučias lygtais koks puvimo skonis ką tokiu atveju daryti kas gali būti?

Peržiūrėti atsakymą

Reikėtų kreiptis į otorinolaringologą, kur reikalinga apžiūra endoskopu. Šiuo prietaisu galima apžiūrėti daugumoje poliklinikų ir privačių klinikų.

2021-03-17 19:10
Sveiki,
Nežinau kodėl mus nukreipė konsultuotis pas jus, nes pagal aprašymą kaip ir nėra jūsų sritis, bet galbūt galėsite mus kažkur nukreipti. Mano mamai pasireiškė limfmazgių uždegimas, įvairiose kūno vietose susidaro gumbeliai, kuriuos ji nuolat turi masažuoti, kitaip jie tik didėja. Didžiausia problema buvo su veidu, mama negalėjo miegoti ir naktį, nes bijojo, kad nemasažuojant gumbai tik didės. Mieste kuriame ji gyvena specialisto, kuris galėtų apžiūrėti nėra, ieškome pagalbos Vilniuje.

Peržiūrėti atsakymą

Tokią patologiją reikia atidžiai tirti. Siuntimus rašo šeimos gydytojas. Būtinas išsamus kraujo tyrimas. Pagal šio tyrimo rezultatą tirti gali reikėti pas hematologą, infekcionistą, otorinolaringologą, burnos chirurgą.