Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2022-11-27 13:22
Laba diena , apie 3metus vaikas turi didelius limfmazgius siekia apie 2~cm , daryti kraujo tyrimai , onkohematologai sako tiesiog stebeti, man neramu jau kadangi dažnos slogos , knarkimai , ar reikia prašyti limfmazgiu biopsijos? Išoperuoti adenoidai ir tonziles , tačiau vistiek dažnai serga , knarkia ir sloguoja

Peržiūrėti atsakymą

Sprendimą, ar reikalinga limfmazgių biopsija nulemia ne tėvų prašymas. Auginant dažnai sergantį vaiką reikėtų pakartotinai peržiūrėti šeimos gyvenimo būdą, maitinimosi įpročius, aplinką. Paprašykite šeimos gydytojo pagalbos.

2022-11-23 12:29
Sveiki, prieš 4 savaitės labai skaudejo gerklę.Ypač ryjimas buvo nepakeliamas.Ir tuo pačiu padidėjo kaklo limfmazgiai.Bet neskauda.Jie iki šiol jaučiami.Kiek ilgai jie gali būt padidėję? Ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Dažniausiai limfmazgių padidėjimas dėl infekcijų praeina per 1mėn. Rečiau limfmazgių reakcija gali išlikti net visam laikui.

2022-11-18 21:12
Dukrai 6m. kas 2-3 sav. prasideda čiaudulys, kuris tęsiasi 2-3 dienas ir užgula viena arba kita nosies pusė. Išlieka apsunkintas kvėpavimas per nosį apie savaitę laiko. Išskyros nebėga. Paskutiniu metu kuomet nosis būna užgulusi pasako kad skauda ausį nuolat arba tik ryjant. Adenoidai 2 laipsnio.

Peržiūrėti atsakymą

Gydymą tokiu atveju galima rekomenduoti konsultacijos metu. Veikiausiai reikėtų ištirti, ar nėra alerginės slogos.

2022-11-12 21:53
Sveiki. Mano 3 m sunui antra karta per 3 sav tonzilitas ir vel antibiotikai. Kaip padeti? Ar tam gali tureti itakos, kad daznai kvepuoja per burna, seilejas ir paskutiniu metu, labai kisa pirstus i burna? Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Besikartojant tonzilitui reikėtų ištirti dėl EBV ir citomegalo v. mononukleozės. Jeigu skiriamas antibiotikas gydyti tonzilitą, jį reiktų vartoti 10d., kad neliktų rusenti infekcija.

2022-11-09 22:07
Kodėl ausyse yra patinimas ir kai paliečiu man jis skauda ar tai galėtų būti nuo ausinių?

Peržiūrėti atsakymą

Tai gali būti išorinės ausies uždegimo požymis. Įkišamos į ausų landas ausinės gali paūminti tokį uždegimą.

2022-11-05 11:33
Sveiki, prieš 1.5 metų pradėjo ašaroti akis. Daryta tomografinė nuotrauka, zonduoti ašarų latakai. Ašarų latakai švarūs, bet ašaros nenubėga. Padeda vieninteliai lašiukai Ducressa. Pora kart įsilašinus ~savaitę būna gerai, po to vėl pradeda ašaroti. Ir taip jau pusantrų metų. LOR siunčia pas akių gydytoją, akių pas LOR, niekas negali padėti. Bandyta gerti tabletes nuo alergijos - nepadėjo. Nosies pertvara kreivoka, bet pasak LOR dėl to būti negali. Ką dar galėčiau pabandyti? Ar visą gyvenimą lašinti lašiukus..

Peržiūrėti atsakymą

Otolaringologai dėl ašarojimo gali pagelbėti, jei yra ašarų kanalų užsikimšimas.
Jeigu kanalų pralaidumas nesutrikęs, reikėtų kreiptis į oftalmologus. Pasiteiraukite poliklinikos akių gydytojo, gal reikėtų III l. oftalmologo konsultacijos.

2022-10-23 11:07
Laba diena. Vargina refliuksinis kosulys, dažniausiai naktį arba "lygioje vietoje" kai susinervinu, nes padidėjęs jautrumas. Pripažinta GERL.
O gal tai alergija ar gerklų problema, ar dar kas? Nerandu kas gali padėti. Turėjau operaciją dėl apnejos. Ar galima pas Jus mokama konsultacija ir kada? ačiū

Peržiūrėti atsakymą

GERL tikrai gali sukelti kosulio paūmėjimą, ypač naktį. Paūmėjus svarbu kruopščiai laikytis dietos ir režimo. Kartais tenka skirti vaistus.
Mokamai konsultuoju Panevėžyje 'Mano gydytojas".

2022-10-19 15:41
Laba diena, jau metai kai skauda dešinysis smilkinys, skruostas, skausmas plinta į kaklą. Po nakties sustingusi dešinioji veido pusė, vėliau sumažėja. Dešinioje akyje jaučiamas dirginimas, trukdo regėjimui. Aneurizmos nėra. Neurologas paskyrė amytriptiliną. naudoju 3 mėn, bet negerėja. Magn tomogr pakitimų nerodo(gydytojo paaiškinimas) Gerb. Daktare, kokius tyrimus dar reikia atlikti, kad išaiškinti dešiniosios veido pusės skausmą? Būsiu dėkinga , už paaiškinimą.

Peržiūrėti atsakymą

Varginant veido skausmui, reikia, kad ištirtų veido-žandikaulių chirurgas ir otorinolaringologas. Jei šie specialistai neranda skausmo priežasties, neurologas skiria ir koreguoja gydymą. Jei paskirta schemą efekto neduoda, reiktų gydymą koreguoti. Siūlyčiau pakartotinai kreiptis į neurologą.

2022-09-09 21:24
Laba diena.Neseniai lankantys pas gydytoja buvo nustatyta diagnozė:lėtinis neurosensorinis prikurtimas (NSP).Ligos simptomai yra visi ,kurie isvardinti sergant šia liga (išskyrus puliavimui iš ausies) Toliau skaitant apie NSP parašyta, jog lėtinis NSP gydymas neveiksmingas.Taigi klausimas yra toks :kokie dar turi būti ligos pozymiai, kurie reikštų ne lėtinį NSP.Juk gali būti taip,kad as laugdamas kol bus jaū nelėtinis NSP ,galiu prarasti klausą ir t.t.Dar pridėsiu,jog labiausiai siuo metu kankina ausu pilnumas ir spaudimas į ausis ,svaigimas.Patarkite ką daryti?

Peržiūrėti atsakymą

Sergantys lėtiniu klausos nervo neuritu sekami poliklinikos otorinolaringologų, kartojant klausos tyrimus bent kartą per metus arba paūmėjus. Ligos eiga būna labai įvairi. Dažnai progresuoja labai lėtai. Gydymo parinkimas priklauso nuo ligos eigos ir sunkumo. Pajutus pablogėjimą kreipkitės į gydytoją, dirbantį įstaigoje, kur kaupiami jūsų audiogramų duomenys arba turėkite atsišviestą senąją audiogramą. Vaistai skiriami ne visada. Pasiekus, tam tikrą prikurtimo laipsnį, gali būti parenkamas klausą gerinantis aparatas. Ligos eigą blogina aukštas ar šokinėjantis kraujo spaudimas, cukraligė, triukšmas ir vibracija.

2022-09-08 19:37
Laba diena. Savaitgalį buvom pirty, stipriai persistengėm, nežinau ar sutapimas ar ne, bet ant liežuvio atsirado raudona dėmė ir atsirado gripo požymis (sloga, kažkiek gerklė) ir dusulys. Oro nepakankamumas. Greitas nuovargis.

Peržiūrėti atsakymą

Tai virusinės infekcijos požymiai.