Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2021 saus. 18 09:30
Laba diena, kreipiuosi dėl vyro, jam 28 metai, išoperuotos tonzilės, tačiau jis ties Adomo obuoliu jaučia vis besikaupiančias gleives, noriu Jūsų, kaip specialistės paklausti,geriau kreiptis į LOR ar į gastroenterologą šiuo klausimu? Ačiū, gražios dienos.

Peržiūrėti atsakymą

Pradžioje reikėtų kreiptis į otorinolaringologą. Gastroezofaginis refliuksas yra viena iš daugelio priežasčių, kuri sukelia ryklės dirginimą.

2021 saus. 14 21:55
Sveiki. Prieš 5 savaites man buvo atlikta rinoplastika ir septoplastika. Iš karto po operacijos labai ištino nisies šaknis ir jaučiu skausmą iki šiol. Prikibo sinusitas, nors profilaktiškai gėriau cefuroksimą. Dabar dar 8 dienas gėriau amoksicikliną. Tačiau žalios išskyros nedingo. Ypač rytais išpučiu. Bet svarbiausia, kad kvėpuojant atrodo, kad duria giliai nosiaryklėje, atrodo oras aštrus, gražiantis. Prieš operaciją buvo užgulusi nosis. Naktį pabundu nuo išdžiūvusios burnos, kiežuvio, gerklės. Kodėl imu kvėpuoti per burną? Jug dabar nosis neužgulusi. Ar liausis šie simtomai, ar dar reikia kreiptis į plastikos chirurgą ar į otorinoloringologą? Ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Žiemos metu oras labai išdžiūsta. Po operacijos nosyje gleivės virsta kietais šašiukais. Svarbu nuolat nosį drėkinti, nepūsti grubiai. Dažnai plauti nosį jūros vandeniu, nekrapštyti šašų pirštais. Tęsti riebalinius lašus, lašinant atlošta galva virš lovos krašto. Įlašinus beveik pilną pipetę, pagulėti nors 5 minutes, kad lašai suspėtų nubėgti į užpakalinę nosies dalį ir nosiaryklę. Gerkite bent 2l skysčių, kad gleivinė gautų daugiau drėgmės.

2021 saus. 14 14:17
Ryte neatsikeliau is lovos pykino ir svaigo galva

Peržiūrėti atsakymą

Galvos svaigimas ir pykinimas gali būti dėl vidaus, nervų ar ausų ligų . Kai priežastis ausų ligos, svaigimą sukelia galvos judesiai. Priklausomai nuo savijautos, reikėtų pradžioje konsultuotis su šeimos gydytoju arba kviesti greitąją pagalbą.

2021 saus. 13 10:24
laba diena, noriu paklausti dėl sūnaus 17 metų, jam padidėjo limfmazgiai, matosi išoriškai ir echoskopuojant, chirurgas tiegė, kad tai dėl aknės, echoskopuotoja teigė, kad tai daugiau priežasčių, išgėrė biodroxil kursą, pokyčių nesimato; jie nėra skausmingi; kokio gydymo reukėtų toliau, ačiū; pagarbiai Reda

Peržiūrėti atsakymą

Limfmazgiai gali padidėti dėl daugelio priežasčių. Paprastai šeimos gydytojas sprendžia, kokie specialistai turėtų konsultuoti dėl infekcijos židinių. Tai priklauso nuo limfmazgių srities. Yra kelios infekcinės ir kraujo ligos, kada reaguoja viso kūno limfmazgiai. Todėl gali tekti konsultuoptis su infekcionistu ar hematologu.

2021 saus. 8 21:26
Labas vakaras,

Klausimas būtų dėl 2 metų mergytės. Viena naktį pasireiškė laringitas. Jau kita diena sukilo temperatūra,ir iškilo angina. Išžiodinus matosi balti taškeliai,ir užburkę. Šeimos gydytoja, kur priskirta mergaitė pasidarius labai nemaloni,pikta,neina nieko paklaust,pasitarti. Nepadeda. Tik paklausė ko norėčiau,kad išrašytų. Paprašiau kokių 'nepiktų' vaistukų anginos gydymui. Ji išrašė antibiotikus-ospamoxą. Esame dabar saviizoliacijoj,nes vyras serga covid-19. Negalim niekur nuvykti pasikonsultuoti privačiai. Kaip manote geriau duoti antibiotikus,ar geriau bandyti gydytis su paprastais vaistais ir temperatūrą mažinančiais vaistais,ar visgi geriau gerti antibiotikus? Reiktų gerti 10 dienų ar galima trumpiau,jei pagerėtų? Mergaitė jaučiasi gan gerai,laksto,aišku mažiau valgo ir ta temperatūra vis dar yra. Temperatūra sukilo iki 39 ir šiek tiek daugiau,bet su paracetamolio žvakutėm nusimuša. Labai lauksiu atsakymo. Ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Sergant angina, būtinas antibiotikas 10 dienų. Jeigu nutrauksite vaistus, kai dukrytė geriau pasijus, uždegimas gali pereiti į lėtinę formą, greit vėl atsinaujinti ar pažeisti kitas organų sistemas. Temperatūrą mažinančius vaistus duokite tik, jei temperatūra pakyla virš 38 l.Girdykite gausiai skysčiais, tada mažiau skauda. Skaičiuokite, kiek kartų per metus angina susirgo. Papildomai skiriami žoliniai vaistai nuo anginos retina paūmėjimus.

2021 saus. 2 16:50
Sveiki
Jau du mėnesius kamuoja mane nosies užsikimšimas. Pačioje pradžioje kartais būdavo, jog galėdavau išsipūsti nosį, o dabar vis neina. Jaučiu, kaip giliau nosyje yra užsikimšę ir niekaip negaliu išpūsti lauk tų gleivių ir labai dusina, sunku būna kvėpuoti. Nosis atrodo sausa, labai retai būna drėgna. Bandau ir nosies purškalą naudoti, bet labai mažai pagerina situaciją. Kas galėtų būti? Kuom reikėtų imtis, kad palengvinti tą kvėpavimą?

Peržiūrėti atsakymą

Vaistinėse be recepto įsigijami nosies purškalai, sutraukiantys nosies gleivinę, gali sukelti medikamentinę slogą, jei vartojami daugiau, nei savaitė. Jums reikėtų kreiptis į otorinolaringologą.

2021 saus. 2 15:58
Sveiki dukrai 15 metu Mazdaug karta i menesi buna kad beveik negali prasiziuoti,po keliu valandu,kartais dienos,praeina.Ar reiktu kreiptis pas gydytoja?

Peržiūrėti atsakymą

Dukrai reikėtų burnos chirurgo konsultacijos.

2020 gruod. 31 06:31
sveiki,vis kartais jaučiu kraujo skonį burnoje, paskutiniu metu dažniau, ir kai atsikrenkščiu butent iš nosies sekreto išspjaunu šiektiek sukrešėjusio kraujo, pučiant nosį jo nėra, slogos nėra. Kreiva pertvara. kas tai?

Peržiūrėti atsakymą

Pradėkite nuo šeimos gydytojo. Tai gali būti kepenų, kraujo, širdies ligų simptomas. Nosies stenkitės nekrapštyti, nepūsti. Burną valykite kruopščiai švelniu šepetėliu burnos gleivinės ligoms skirta pasta.

2020 gruod. 27 14:53
Sveiki
Buvo pasalintos tonziles ir savijauta po to buvo puiki.menesi.po to viskas gryzo kaip buvo.sanariu skausmai raumenu skausmai bendras nuovargis ir t.t.viskas kaip ir buvo pries tonziliu pasalinima.yra skruoste apie 3 cm. Cista.koks turetu buti tolimesnis gydymas ar paieskos.
Aciu uz atsakyma.

Peržiūrėti atsakymą

Gomurio tonzilės šalinamos, jei yra infekcijos židinys, nuolat verčiantis imuninę sistemą kovoti su lėtine infekcija. Jūsų atveju gal yra daugiau infekcijos židinių arba sąnarių uždegiminė liga. Reiktų kreiptis į šeimos gydytoją. Skruosto cysta nėra uždegiminė liga.

2020 gruod. 21 21:18
Sveiki,
turiu problema pastovei maudzia galva kiekviena dieną no rito iki vakaro. Man yra 34 metai. Maudimas sustipreja antroja dienos puseja. Maudimas is pakausio pereina i smilkinius. Vaistai nepadeda. Ir taip jau 3 mėnesius.
Gal galite pasakyti kas man yra ir kaip tai gydyti?
Labai ačiū
Pagarbiai Ramunas Pukaciauskas

Peržiūrėti atsakymą

Jums reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją.