Kotryna Varevičienė

Sritis:Psichiatrija, psichoterapija
Darbovietės: TAURAKALNIO SVEIKATOS NAMAI

Papildoma informacija:

Adresas:Valančiaus g. 7-13, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2128283
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoju esant nuotaikos sutrikimams, nerimui, kt. emociniams sutrikimams, nemigai. Taip pat esant charakterio sąlygotiems sunkumams, tarpasmeninėms, ryšių, šeimos santykių problemoms.Sergant psichosomatinėmis bei psichikos ligomis.
Domėjimosi sritis - nuotaikos sutrikimai, depresija, tarpasmeninių ryšių problemos sergant depresija.


Užduoti klausimą

2016 vas. 2 14:06
Sveiki,
Mano sūnui 24 m. Jis nuo vaikystės atsibunda naktimis labai išsigandęs, šaukdamas (dabar toks vyras - tai net ir aš išsigąstu), bėga kažkur, vieną kartą vos sulaikiau, kad neiškristų iš balkono. Pažadinu, nieko neprisimena. Vaikų gydytoja sakydavo, kad per daug išsidūksta; liepdavo vartoti valerijono tabletes, paskui Sedatif PC bei įvairių kitų raminamųjų lašų ar papildų. Nieks nepadėdavo. Mėgino prirašyti stipresnių migdomųjų, bet aš pasakiau, kad tada jis vis tiek šaukia ir vaikšto, o prižadinti ar nuraminti yra dar sunkiau (nes įminga giliau). Taip ir paaugo, baigė mokslus, gyveno bendrabutyje, draugai prižiūrėjo, raktus slėpė - kad kur nenuklystų naktį (be buvo visokių kuriozų). Dabar liepiau eiti pas psichiatrą. Tačiau gydytojas kol kas padarė tik tokią prielaidą - gali būti susiję su epilepsija. Betgi epilepsija tai visiškai kita liga... Ką daryt? Matau, kad jam jau gal ir depresija dėl to, nes nenori net bendrauti su bendraamžiais, niekur negali išvažiuoti su nakvyne. Alkoholio nevartoja.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
kartais epilepsija gali pasireikšti tam tikrais psichikos sutrikimais. Ar tai epilepsija gali patikrinti gyd neurologai "Epilepsijos centre" užrašę galvos smegenų aktyvumo bangas. Galimai jūsų sūnus vaikystėje yra patyręs kokį nors didelį stresą ar psichiką traumuojančius išgyvenimus, kuriuos pasąmonė bando perdirbti sapnų metu. Bet kokiu atveju kreipkitės į neurologijos centrą smegenų veiklos ištyrimui miego metu, ir po to, jei priežastys nebus rastos, - psichoterapinės pagalbos.

2016 saus. 21 19:34
Labas vakaras. Kreipiuosi į jus vienu klausimu .Pastarąsias 2 savaites mane kankina nemiga.Einu miegot dešimtą valandą ir vartausi lovoje iki vidurnakčio,išbandžiau visokius metodus: skaičiavau avis kvėpavimo pratimai skaičiau knyga prieš miegą,bet niekas nepadėjo.Patarkite ką man daryti?
Dėkui.

Peržiūrėti atsakymą

Labas vakaras,
nemiga reiškia, kad niekaip negalite atsipalaiduoti po dienos įtampos, dažnai ji yra depresinio arba nerimo sutrikimo dalis. Jūsų atveju gali būti ir taip, kad tiesiog einate miegoti anksčiau nei būdavote įpratęs. Na, o jei jau esate pakankamai pavargę, tai pati didžiausia kliūtis užmigimui ir yra pergyvenimas, kad nemiegosite. Bandykite atnaujinti patalynę, jei ankstesnė netraukia, gerai vėdinkite kambarį, paklausykite relaksuojančios muzikos. O svarbiausia spręskite gyvenimo problemas dienos metu, kad vakare jaustumėtės kažką gero savo ir kitų labui nuveikęs. Juk žinote, yra posakis "galiu eiti miegoti ramus". Lovoje pasistenkite prisiminti malonius dienos dalykus. Na o jeigu visgi nepavyksta atsikratyti kūno būdravimo - kreipkitės į specialistą. Jei turite psichologinių problemų kreipkitės į psichoterapeutą, o jei nemanote jų turintis, jums gali padėti akupunktūra, masažas, kitos kūno terapinės priemonės.

2016 saus. 21 19:33
Labas vakaras. Kreipiuosi į jus vienu klausimu .Pastarąsias 2 savaites mane kankina nemiga.Einu miegot dešimtą valandą ir vartausi lovoje iki vidurnakčio,išbandžiau visokius metodus: skaičiavau avis kvėpavimo pratimai skaičiau knyga prieš miegą,bet niekas nepadėjo.Patarkite ką man daryti?
Dėkui.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
matyt išgyvenate stresinę situaciją, galbūt pablogėjo ar nutrūko kokie nors jums svarbūs santykiai? Kvėpavimo pratimai, jei atliekami ilgesnį laiką, paprastai suveikia. Nevartokite alkoholio, kitų narkotinių medžiagų miegui pagerinti. Jis gali tik dar labiau pabloginti smegenų natūralius atsipalaidavimo procesus. Jei užmiegate vidurnaktį ir miegate iki ryto, to dar negalime pavadinti tikra nemiga. Ar nueinate miegoti, kai jau norite miego? Keletas patarimų:
1. Pasistenkite vakare nedirbti įtampos reikalaujančių darbų
2. Skirkite dėmesio patalynei, su kuria miegate, galbūt kažką reikia pekeisti, kad miegotumėte patogiau.
3.Dažnai užmigti labiausiai trukdo patiriamas stresas, ypač galvojimas, kad neužmigsite, tad visgi bandykite persijungti nuo šio streso į kvėpavimą arba malonias mintis apie tai, kas pasisekė arba ką malonaus dar patirsite, abiejų kvėpavimo fazių ilginimą.
4.Pagardinkite miegą medaus šaukšteliu ar kokiu šiltu gardžiu gėrimu.
5. Miegokite vėsesnėje patalpoje, tačiau apsiklokite taip, kad nesušaltumėte.
6. Jei nepadės, vartokite žolinius raminančius preparatus.

2016 saus. 11 17:53
Sveiki.Ar gali 5-htp padeti gydyti sunkia depresija,geriau ir cheminius vaistus,vistiek buvo stiprus nerimas,o naktim buna panikos tiesiog baisus priepuoliai,sergu ir hipoterioze,geriu L-Tyroxina.Tiesiog ar imanoma apsieiti be chemijos gydant sunkia depresija 5-htp.Gal tai padetu ir premenpauzei sis naturalus papildas.Klausiu,nes nuo cheminiu vaistu,antipsichoziniu patyriu labai sunkius salutinius poveikius.Jauciuosi kaip i spastus pakliuvus,tapau nebedarbinga.Aciu uz atsakyma

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
deja 5 -htp. Sunkesnio susirgimo, nuo kurio paskirti antipsichoziniai vaistai - nepagydys. Tai tik papildas, šiek tiek padidinantis serotonino koncentraciją organizme. Suraskite gerą specialistą psichiatrą-psichoterapeutą (galite ir abu atskirai) pas kurį/iuos nuolat lankytumėtės, pasitikėtumėte, gautumėte pagalbą nuolat palaikant ir paūmėjimo metu. Jei nenorite lankytis privačiai, lankykitės savo Psichikos Sveikatos centre. Su laiku susirgimas gali lengvėti ir nebetekti aktualumo.

2016 saus. 6 14:25
Laba diena, jau kelerius metus man diognozuota depresija, kuri itin paūmėja rudeniop žiemą. Pagerdavau suaktyvėjus Cipralex, vienu požiūriu būdavo geriau, tačiau toks nerimas, panikos priepoliai su tokiu sunkumu kvėpuoti, spaudimas, vis tiek liko, tad šiemet kažkaip nebegėriau. Neseniai pajutau, kad dažnokai šlapinuosi, atsirado skausmas lyg i makšties srityje. Pirmiausia galvojau, kad šlapimo takų uždegimas, prirašė vaistų, jie lyg ir padėjo, bet skausmas vėl atsirado po kelių dienų ramybės, tada pas ginekologą ėjau, maniau koks uždegimas, bet nei paraudimo, nei bendro tyrimo metu uždegimo neaptika. Pavartoju visgi profilaktiškai praplovimui skysčio. Atrodė viskas jau gerai, bet po poros dienų vėl tas skausmas. O nieko blogo neranda. Ar tai gali būti psichologinis koks sugalvotas skausmas, įtakotas streso. Ką siūlote daryti.

Peržiūrėti atsakymą

Gali būti, kad sutrikimas yra psichosomatinis. Tai yra psichikos procesų sąlygotas kūno veiklos sutrikimas. Beje depresija taip pat turi somatinius simptomus. Depresijos sąlygoti skausmai gali pasireikšti bet kokioje kūno vietoje. Mažojo dubens, šlapimo pūslės ar nugaros skausmai pasitaiko gana dažnai nerimą ir įtampą išgyvenantiems žmonėms. Psichologinis skausmas nėra "sugalvotas". Tai greičiau kompromisas, kylantis, kai kažkas nėra išspręsta ir signalizuojantis jums, kad reikia skubiai imtis psichologinio darbo.

2015 gruod. 23 23:35
laba diena, nezinau kaip ir kiek laiko galiu taikstytis su vyro pastoviu saukimu, bet kurioje situacijoje jis rekia, niekada neliks kaltas,mane tiesiog tai slegia, norisi trenkti ir ir viska isdauzyti kai jis taip prededa rekt kad kazka blogai padariau, kaip tai isgyvent man? kartais kyla visokiausiu minciu... laukiu jusu patarimo,aciu

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
kiek laiko esate linkusi taikstytis - galite nutarti tik jūs. Vyrų agresyvaus elgesio priežastimi dažnai būna nuotaikos sutrikimai. Pakalbėkite, paklauskite, ką jis išgyvena, kad elgiasi šitaip. Taigi, ir pasakykite, kad nesitaikstysite, jeigu nesikreips į specialistus pagalbos.

2015 gruod. 6 22:44
Sveiki. Paskutiniu metu patiriu nemažai streso, nervinių situacijų, jautriai reaguoju į pykčius. Tačiau stengiuosi apsiraminti. Bet paskutinį kartą patyriau nemažai streso, pykčių ir to pasekoje pradėjau giliau kvėpuoti, pradėjo tirpti veidas, galūnės. Galiausiai tarsi paralyžiavo rankas. Ar tai labai rimta? Ir kodėl taip nutinka? Ačiū už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, na, ir psichologiškai sakome, kad kartais "nusvyra rankos" - psichologinės problemos visada randa atitikmenį ir kūne, -jis tiesiog padeda reaguoti į stresą. Žmogus yra vieningai reaguojanti sistema. Praėjus psichoemocinei įtampai kūno simptomai taip pat išnyks, tačiau ilgalaikio streso reikėtų vengti, nes jis per ilgesnį laiką gali sukelti įvairias lėtines kūno ligas.

2015 gruod. 4 20:24
Laba diena. Kreipiuosi i Jus patarimo, ka daryti, vis galvoju, kad praeis, palaikau save, kad viskas praeis ir taip galvoju jau keleta menesiu, gal ir daugiau. Siaip su daug kuom moku susitvarkyti, megiamos veiklos turiu, noras yra, mane supa geri zmones, bet jegu neberandu perbalusiu veidu ir begaliniu silpnumu. Jau visi visais varpais skambina, kad eiciau pas gyd, zino mano begalini kantruma, as pradejau kaip ir vengti ju, nenoriu bereikalingu kalbu, stengiuosi neparodyti, kad kazkas ne taip, trumpai drutai nurasau ant nuovargio ir buvusio gripo, kad nieko tokio. Beprotiskai bijau daktaru, turiu nepasisekusi atveji, tai neinu. Va, sitoje vietoje, man reiketu pagalbos, kaip iveikti daktaru baime. Gydytoja, ar cia depresija, nes paprastai gyd.siuo metu laiku tik ta ir diagnozuoja, jeigu esi vos velkantis kojas ir nezmoniskai silpna. Viskas prasidejo po persirgto labai stipraus gripo su auksta temperatura ir kt.,pas seimos gyd.nejau, pati kapsciausi, persirgau pries kokius 2men. Paskutiniu metu isvis negerai jauciuosi ir taip kuo tolyn, tuo ne kazkas, atrodo, kad tebegripuoju, bet slogu jokiu nera. Turiu nemazai letiniu ligu, paumejanciu saltuoju metu laiku(inkstai, abipuse akmenlige, let.nepakankamumas, stuburas). Na, nebe pirma karta nualpstu, tiesiog is to prastumo ir skausmo, gal kazkas stubure uzsispaudzia, ten sveikos vietos nera. Labai vargina stiprus dusulys, vos iki virtuves nueinu, skausmai pastovus krutineje, uz krutinkaulio, nugaroje, uzeina labai astriai eit per peti, krutine, per visa ranka su silpnumu, ausi, su tokiu kaip lipnaus prakaito ispylimu, atrodo nevirskina nieko, pastoviai degina krutine is vidaus, nugaroje, pykina, pastovus daznas pulsas(nors esu rami, pulsas iki 143 ir naktim lekia ramybeje, kazkaip jau ir gulint uzdusina, turiu pasedeti. Anksciau to nebudavo, darbuotis ir sau malonia veikla uzsiimineti noriu, tik nebepajegiu. Kazkada per 20min., kai pasijutau labai negerai, spaudimas buvo 165/120 ir staigiai nukrito 96/50, tada vel buvo trumpas samones aptemimas, po to nelabai supratau, kas ir ivyko). Pries pora dienu vel apslabnejau, nes atrode perskros kakla, sirdi, peti, nugara kiaurai, galva svaigo, labai skaudejo, pykino, kaip nevirskino, po to apmazejo, gulejau lipnaus prakaito ispilta ir labai silpna. Man pastoviai laikosi temperatura 37.7-38.3, raumenis, sanarius skauda. Tiesiog vos velku kojas, kazkiek sumazeja iki tiek, kol iskenciu, va taip ir tempiu dienas,laukdama, kol pageres. Nueiciau pas daktara, sakytu depresija, nors kraujyje pastoviai laikosi gerokai padidejes ENG, labai daug trombocitu, taip privacioj laboratorijoje biologe sake, kad negeras. Daug prirasiau, bet buciau dekinga, jeigu patartumete, ka daryti,kas man yra ir koki zingneli zengt drasos link,kaip perzengt reikalingo gydytojo kabineta. Seimos gyd.geras, bet ir jo prisibijau, zino, kad as labai kantri ir su smulkmenom neateiciau,o ligonines is tolo aplenkiu, jau butu artimieji seniai nuveze. Man 35m., nerukau, svaigiuju gerimu nevartoju, nors jauciuosi kaip gerokai padauginusi;) Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
jūs rašote turinti lėtinių vidaus ligų, taigi, nueiti pas šeimos gydytoją periodiškai pasitikrinti sveikatos jums reikėtų priprasti. Po gripo nerimas ar depresija taip pat gali paūmėti. Tačiau pirmiausia turite atmesti fizines ligas. Jei pageidautumėte, - mielai suteiktume konsultaciją ir Taurakalnio Sveikatos Namuose.

2015 lapkr. 30 03:21
Esu jaunas 21 metu vaikinas, ir ismasciau sau, kad sergu silpnaprotyste. Pagooglines internete atradau silpnaprotystes pazymius, ju labai daug atitiko tada nutariau atlikti testa virtuallioj erdvej ir praktiskai daugiau nei 80 % sergu silpnaprotyste, alshaimerio lyga ir dar kazkuo, nepamenu, todel klaust norejau ar pasidaryt testa del silpnaprotystes reikia moket ar, ar as ne cia rasau? Padekit man, pagarbiai:)

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
taip, tokį testą galite pasidaryti "Taurakalnio Svekatos Namuose", tačiau norint gauti nemokamą paslaugą, reikėtų kreiptis į poliklinikos, kuriai priklausote Psichikos Sveikatos centrą.

2015 lapkr. 14 13:19
Labadiena,Daktare
Pradesiu nuo savo vaikystes.
Kada gimiau,,metai,po metu,taip ir suejo 7 metai,kai pirma karta pradejau eit i pirma klase. Viskas buvo gerai vaikystej. Budavo tokiu atveju,kai gaudavom nuo mamos,ir labai net,su slangu ar su dirzu,kartais budavo net nugara visa melynem. Ir tai pasikartodavo net iki 18 ir po 18metu. Nors as vienintele is seimos dirbau,karves melzdavau,darzus ravedavau,,Jus suprantat tikriausiai koks gyvenimas kaime budavo.Ir taip tesesi metus ir daugiau. As niekada negaudavau dovanu,mokykloje pastoviai pravardziuodavo. Sneketis irgi nesnekedavom apie mokyklos reikalus,niekada pas mano mokytojus neateidavo i susirinkimus,nebuvo labai jau idomu,kaip as mokausi. Nors as visalaik iki 12kl,mokiausi gerai. Sneku 4kalbom. Viena diena,paemiau susipazinau su vaikinu ir po kurio laiko isvaziavom i uzsieni.
Nuo to laiko mazai bendrauju su saviskiais. Pas mane beje didele seima 2 broliai ir 3seserys. Bet pas mus taip budavo,kad as vienintele buvau kaip tas bjaurusis anciukas.
Po keliu gyvenimo metu,uzsieny,man uzejo labai silpna,,atrode,kad numirsiu,Aciu Dievui,kad nieko blogo nenutiko. Ir man jau metai taip kiekviena diena,,tas silpnumas,kartais svaigsta galva,,sunku net kartais dirbt,ar kazka daryt..
Pas daktarus jau 100karta lankiaus,,aciu dievui,kad jie nieko neranda,bet as vistiek,nesuprantu,,nejaugi gali taip kiekviena diena buti,kartais sirdies plote duria bet neskaudziai. Vaikstau,atrodo,kaip isgerus,kaulai treska.
Ar Jus galvojat,kad gali man ta velnio depresija buti? Rasiau Daktarui is Lietuvos,tai jis mano,kad pas mane galetu buti su slanksteliu arterijo kazkas,klausiau cia chirurgu,tai jie sake,kad visai kii symptomai...
Aciu Daktare jei atsakysit man,,ka daryt,,ar kokiu vaistu pagert,,o tai as jau net nebezinau isvis ka daryt.
Su pagarba.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, tai ką parašėte skamba tikrai liūdnai, taigi, visiškai įmanoma, kad tie "silpnumai" su širdies plakimais gali būti nerimo iki panikos arba ir depresinis sutrikimas, juo labiau, kad nerasta somatinių (kūno arba fizinių) pakitimų. Žiemos periodu, kai mažai saulės, galite gerti jonažolių preparatus, siekite ir psichoterapeuto arba bent psichologo konsultacijų (jos įmanomos ir internetu su Lietuvos specialistais, pvz. Taurakalnio Sveikatos Namuose. Pasistenkite nenutraukti ryšio su buvusiais artimaisiais: parašykite laišką, pakalbėkite, papasakokite apie save. Mankštinkitės reguliariai pasirinkę sau patinkančią mankštą arba lengvą sportą, - tai padės sutvirtėti kūnui ir pasijusti geriau. Be to, nuolat klauskite savęs, kas jums įdomu ir stenkitės rasti tokios veiklos.