Kotryna Varevičienė

Sritis:Psichiatrija, psichoterapija
Darbovietės: TAURAKALNIO SVEIKATOS NAMAI

Papildoma informacija:

Adresas:Valančiaus g. 7-13, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2128283
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoju esant nuotaikos sutrikimams, nerimui, kt. emociniams sutrikimams, nemigai. Taip pat esant charakterio sąlygotiems sunkumams, tarpasmeninėms, ryšių, šeimos santykių problemoms.Sergant psichosomatinėmis bei psichikos ligomis.
Domėjimosi sritis - nuotaikos sutrikimai, depresija, tarpasmeninių ryšių problemos sergant depresija.


Užduoti klausimą

2016 kov. 30 21:14
Sveiki, man 21m. esu 3 kurso studentas nuo paauglystės pradžios nuolat prisigalvodavau sau ligu, labai bijojau visko kas susiję su sveikata ypač įvairių galvos skausmų kurių labiausiai ir bijojau. Ir paraleliu laiku atsirado ir įvairūs tikai iš pradžių mirksėjimas akimis,po to nevalingi pečio sukiojimai, po to galvos ir galiausiai vėl prad4jau mirkčiot. Vėliau jau prieš mokyklos baigimą kažkaip susiėmiau ir sumažinau visokius panašaus pobūdžio judesius 97%, tačiau visus šituos psichomotorinės sistemos sutrikimus lydėjo ir neramus miegas, t.y jau kokius 12metų pabundu ryte su labai sujaukta patalyne. Su visu šiuo kaip ir jau buvau susitaikęs, je ne prieš kokius 2metus atsiradęs nuolatinis krenkštimas, dėl to daug laiko praleidau ligoninėse dariausi skrandžio tyrima su šlangute, ją rijau 2 kartus, buvau pas daug gastreenterologų ir visi jie sakė, kad tai refliuksas. Viskas būtų gerai, bet kas liečia virškinimą jaučiu tik kartais sutrikusį virškinima ir pilvo pūtimą rytais dažniausiai, per visus du metus nei kart nejaučiau jokios rūgšties ir jokie vaistai nei dietos laikymasis nei trupučio nepadeda. Galiausiai pastaruoju metu, visokie nevalingi raumęnų trukčiojimai gulint labai stipriai padidėjo, visą nakti pabundu nuo varteliojimosi,ko ankčiau nebuvo ir užsnūdęs vos ne traukuliai prasideda. Nebežinau ką daryti,nes jaučiu,kad visa tai tik toliau blogėja ir nebežinau kaip su tuo kovot. Iš anksto dėkoju už jūsų laiką
Pagarbiai
U.R

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
atrodo, kad jūsų kūnas visaip kaip padeda jums reikšti nerimą, jaučiatės nesaugus. Nekovokite su kūno simptomais, o ieškokite, kas jums teiktų pasitikėjimą savimi ir savo kūnu, nes, kuo įtariau į savo kūną gilinsitės, tuo daugiau simptomų jis jums atsakys į jūsų nerimą. Susidraugauti su savo kūnu ir aprimti jums padėtų psichoterapija, akupunktūra, joga, rytų praktikos :"tai - či", "cigun", o vėliau ir meditacija.

2016 kov. 18 16:23
Sveiki jaučiu nemalonu jausmą galvos kairėje pusėje tarsi kazkas butu (bet neskausmą) kaktoje ir pakaušyje bet tik kairėje pusėje.Kaip surauki kakta tarsi pereina per nosį kas galetū buti?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
jeigu nepraeina - pirmiausia kreipkitės į neurologą.

2016 kov. 5 20:02
Sv Man 41 metai nevedias galva skauda nuo 15 metų iki dabar niekur nedirbau per ta laikai pernai 2015 balandy dirbdamas viešus dar pajutau didely stiprų galvos skausma kreipiaus pas šeimos gydytoja jokios ligos nerado tik trupuka padidėjus prostata ja gydaus buvau pasiustas pas kaišiadorių neurologa buvo paskirti vaistai XANAX pagerus vaistus skausmas dingo galėjau dirpti darbo metu nesukilo skausmas dar nuo rudens negeriu vėl skauda nes neturiu pinigų nusipirkt vaistų pašalpa sumažino o dar visai atimė seniūnija noriu paklausti kokia man liga gydytojai man nepasako sako galbūt reiks šitus vaistus reiks gerti visa gyvenima ačių .

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, jei jums padeda stiprūs raminantys vaistai, kuriuos parašėte, tai galvos skausmas psichologinės kilmės. Šie vaistai ilgainiui sukelia priklausomybę, todėl skausmo gydymui turėtumėte jų vengti. Prašykite šeimos gydytojo, kuris žino jūsų situaciją, pagalbos. Galbūt gali jus nukreipti pas poliklinikos psichiatrą ir psichologą.

2016 vas. 26 11:30
Laba diena,

Jau kurį laiką jaučiu gumulą gerklėje kuris trukdo valgyti ir gerti. Skausmo nejaučiu, prieš 2 metus buvau pas gerklės gydytojo jokios patologijos nerado, tada nusiuntė atlikti endoskopinio tyrimo, šios tyrimo iki galo nepavyko atlikti, nes buvo sunku ryti. Vėliau internete radau informacijos kad tai galėtų būti psichosomatinės kilmės pasekmė, radau homeopatinius vaistus " Ypsiloheel " , kurį laiką jie padėjo , bet dabar jau nebe. Gal galėtumėte patarti kokius vaistus gerti ir ką toliau daryti? Pas gydytojus sunku man nuvykti, nes turiu 25% darbingumą. Iš anksto ačiū už atsakymą.

Pagarbiai,

Dovilė

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, jei negalite nuvykti pas specialistą, jūsų galimybės gauti tinkamą pagalbą labai sumažėja. Judėjimo klausimus gal jums galėtų padėti spręsti šeimos gydytojas. Jūsų jaučiamas gumulas gerklėje dažnai būna tiesiog raumenų įtampos pasekmė. Jis dažnai būna prie nerimo ir nuotaikos sutrikimų. Galėtų padėti antidepresantai ir/arba psichoterapeuto konsultacijos internetu, jei negalite nuvykti.

2016 vas. 24 23:41
Sveiki daktare. Esu abiturientas, man 18 metu. Manau, jog sergu neurastenija, dauguma ligos simptomu atitinka manuosius. Jauciu pastovu sunkum galvoje, esu isitempes, skaitydamas ar rasydamas negaliu susikaupti ir blaiviai mastan atlikti uzduociu. Jauciuosi lyg gyvenciau negalvodamas. Kaip spresti sia beda?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
geriausia būtų ieškoti psichoterapeuto-psichiatro pagalbos, kad teisingai įvertinti jūsų būseną. Jūsų "neurastenija" gali būti ir dėl psichologinių priežasčių, juolab, kad, kaip sakėte esate abiturientas, galimai slegia mokyklos baigimo, pasirinkimo, atsakomybės situacija. Ieškokite malonios aktyvios veiklos, sportuokite, susiraskite draugų, su kuriais galėtumėte kalbėti apie tai, ką išgyvenate. Daugiau bendraukite ir su suaugusiais artimaisiais, dalinkitės išgyvenimais, kad gautumėte pagalbos. Atminkite, kad gyvas bendravimas su žmonėmis, kurie jus supras, jau dalinai yra terapija.

2016 vas. 24 22:14
Labas vakaras
hmm,nezinau,net nuo ko pradet. Pradesiu gal nuo to,kad kiekviena diena vakare isgeriu po 2 ar tris stiklines vino,bet daugiau jokiu alkoholiniu nemaisau,tik vyna.
Kazkaip noris mest,bet niekaip negaliu. Pas psichiatra irgi nenoriu eit. Ar bus kokiu salutiniu poveikiu,jei nustosiu gert. Ka Jus patartumet?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
ar bus "šalutinių poveikių" priklausys nuo to kaip seniai vartojate šį kiekį alkoholio. Bet kokiu atveju reikėtų mažinti arba iš karto nutraukti ir, jei nutraukus turite sunkumų, - kreiptis į specialistą.

2016 vas. 22 13:03
Laba diena. Jau trečią dieną jaučiu nuovargį, negaliu susikaupti mokantis, visą laiką noriu miego, esu pikta ir suirzusi. Šiek tiek skauda galvą, pamirštu elementarius dalykus, net tokius, kur padėjau telefoną. Ką daryti?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Savo būseną aprašote kaip vien organizmo reakciją į kažką, nenurodydama aplinkybių. Tai gali būti tiek virusinės infekcijos sukelta būsena, tiek ir reakcija į patiriamą stresą.

2016 vas. 8 21:09
Labas vakaras. Nesenai patyriau išgyvenimą po kurio ir prasidėjo mano bėdos. Naktimis negaliu užmigti, o ryte labai sunku keltis. Prieš užmigdama užsimerkusi lyg matau kažkokius reginius, tačiau ne tai mane baugina. Pastarąją naktį, vyro pasakojimu pašokau iš lovos ir ėmiau ne savo balsu šaukti. Atgavusi sveiką protą atsimenu tik tiek jog beveik negalėjau įkvėpti, širdis atrodė kad nebe plakė o dūzdė, o stengdamasi kalbėti negalėjau ištari nė žodžio. Tokio jausmo nesu patyrusi, baimė buvo nežmoniška. Ar tokie nutikimai nėra pavojingi? Ačiū už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
matomai jus išgyvenate reakcijos į stresą padarinius, galimai ir su panika. jums reikėtų kreiptis į psichiatrą psichoterapeutą.

2016 vas. 8 17:30
Labas vakaras. Drauge turi 15m.dukra ir nebezino, kas mergaitei darosi:yra gera mokine, bet jautri, nesusitvarko su kazkokiom neaiskiom baimem ir i ligonine nebeguldo, gyd. nieko neranda, o jai daznai skauda galva, pilva, siryt sake nutirpo veido puse ir kt., guli sukaustyta silpnumo. Kaip tik reikia eiti i mokykla, taip viskas ir prasideda. 2dienas lanko ir po to atgula i lova, sukaustyta neaiskios ligos. Gydytojai organines ligos neranda, kviete psichiatre, bet depresijos nera. Kas galetu buti tokio amziaus vaikui? Drauge gerai pazistu, mergaite grieztai auklejama, gyvena kartu su stipriai isgerianciu tevu, bet mustyniu seimoje nera buve, tik moralinis zodziu smurtas mamai,jeigu cia yra vaiko negalavimo priezastis. Mama paprase Jums prasyti, nes kompiuteris dabar sugedes. Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
vaikų amžiuje specialistai dažnai nesiryžta diagnozuoti depresijos. Bet viena aišku, kad mergina turi didelių psichologinių sunkumų šiuo metu, gal būt prasidėjusi ir psichikos liga. Galimai buvo kokių nors tokią savijautą provokavusių nutikimų mokykloje, be abejo šeimos aplinka turi įtakos. Jei būsena nepagerėjo, mergaitės mama turėtų kreiptis į vaikų psichiatrą-psichoterapeutą pvz. "Vaikų Raidos Centre", jai reikalinga psichologinė pagalba.

2016 vas. 7 12:04
Laba diena. Kreipiuosi į jus vienu klausimu. Pastaruoju metu jaučiuosi itin prislėgtai, atsisakiau mėgiamos veiklos, man sunku kažkuom užsiimti, nes greitai pavargstu ir nebenoriu to daryti, nematau prasmės, tačiau praėjus kažkiek laiko aš visada gailiuosi, kad atsisakiau tos veiklos. Pasidariau labai tingi, daug laiko praleidžiu kambaryje, nesinori niekur eiti, taip pat sunku susikaupti mokantis, neatrandu savyje motyvacijos. Jaučiu savyje apsileidimą. Tačiau jau ilgą laiką manę kankina įkyrios mintys, pagalvojus kažką blogo ar kas man atrodo netinkama, aš stengiuosi sau pati pasiteisinti, pastoviai abejoju ar teisingai pagalvojau, ar kažką pasakiau, jeigu nepasiteisinu apima panika, stresas ir tiesiog negaliu to išvengti. Taip pat pastoviai viską skaičiuoju, vengiu kai kurių skaičių, visada bijau kad kažkas gali blogo atsitikti, jeigu aš pasakysiu būtent kažką du kartus. Man sunku pradėti imtis naujų darbų, būtinai turiu išsiaiškinti, kodėl aš tai darau,nes kitaip užplūsta visokios mintys ir panika. Seniau dažnai viską tikrindavau, ar užgesinau šviesą, ar durys uždarytos ir tai darydavau labai daug kartų, nors žinodavau, kad viskas suvarkyta. Tačiau dabar tik kartais kažką patikrinu, nebejaučiu tokios didelės panikos kaip su mintimis. Manę labai vargina apimančios mintys, jaučiuosi išsekusi, tačiau aplinkiniai šito visai nepastebi. Išsipasakojusi tėvams, jie nepatikėjo manimi, pagalvojo, kad visa tai išsigalvoju, todėl nesikreipiau pas specialistą. Tačiau kartais atsitinka taip, kad jaučiuosi labai gerai, sugebu savę sukontroliuoti, o atėjus kitai dienai vėl jaučiuosi išsekusi. Praradau baimės jausmą, bijau tik savo įkyrių minčiu, nebebijau mirties,visiškai nesijaudinu kas gali atsitikti, nors seniau viso to bijojau. Taip pat nebeturiu valios, nesirūpinu savo sveikata ir mityba, kasdien valgau itin nesveiką maistą ir nebijau pasekmių. Taip pat išnyko motyvacija kažką veikti, geriau renkuosi sėdėti kambaryje. Pasidariau labai irzili, nervinga, manę pradėjo erzinti net menkiausi dalykai, dažnai keliu balsą dėl visiškų smulkmenų ir verkiu visai be priežasties. Dažnai skauda galvą, tai dar labiau apsunkina mano kasdienybę. Ar manę kamuoja rimta problema, ar tai tiesiog laikinas nuovargis? Patarkite ką man daryti, kur kreiptis pagalbos.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
taip, manau, kad jūs sergate nerimo sutrikimais, pasireiškiančiais ir įkyrumų sindromu, o paskutiniu metu ir depresija, Jums reikalinga specialisto pagalba. Kreipkitės į psichiatrą-psichoterapeutą arba paprašykite šeimos gydytojo, kad pas šį specialistą jus nusiųstų jūsų poliklinikoje.