Kotryna Varevičienė

Sritis:Psichiatrija, psichoterapija
Darbovietės: TAURAKALNIO SVEIKATOS NAMAI

Papildoma informacija:

Adresas:Valančiaus g. 7-13, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2128283
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoju esant nuotaikos sutrikimams, nerimui, kt. emociniams sutrikimams, nemigai. Taip pat esant charakterio sąlygotiems sunkumams, tarpasmeninėms, ryšių, šeimos santykių problemoms.Sergant psichosomatinėmis bei psichikos ligomis.
Domėjimosi sritis - nuotaikos sutrikimai, depresija, tarpasmeninių ryšių problemos sergant depresija.


Užduoti klausimą

2014 lapkr. 24 08:30
Tevui 86 metai, diagnozuota parkinsono 4 stadija. Sutriko psichika, nakti neramus, keliasi eina i tualeta, jam visa laika atrodo kad nori slapintis arba tustintis, nors pries 2 min. pasislapino. Tai gulasi, tai ir vel keliasi. Ir taip visa nakti. Ligoni slaugo mama. Jau matau, kad pagalbos reikia jai, nervinga, asaroja. Kaip palengvinti gyvenima slaugytojai? Aciu, Daktare.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
4 mėn per metus jums gali padėti slaugos ligoninė. Visgi gydant namie reikėtų ir detalesnės psichiatro konsultacijos, specialiai šiai situacijai parinktų vaistų.

2014 lapkr. 20 22:30
Labas vakaras. Noriu suzinoti kokiai nervu ligu kategorijai priklauso nerimas?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
nerimo sutrikimas priklauso psichikos sutrikimų grupei. Be to, tai yra jausmas, kuris pasireiškia žmonėms ir normos atveju, tik ne taip stipriai, kad sutrikdytų kasdienę veiklą.

2014 lapkr. 17 13:39
Laba diena,jau 8 metus geriu seroxat 30mg,paskutinius 2 metus po 15 miligramu,ar neperilgai ji geriu gal ira kitas pakaitalas vietoje jo?aciu

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena. Svarbu suprasti ar šis vaistas jums tebepadeda ar jau ne. Bet kokiu atveju, tiek jo paskyrimas, tiek ir nutraukimas turi vykti gydytojo priežiūroje.

2014 lapkr. 16 12:02
Sveiki. Norėjau sužinoti, ar mane kankina sunki depresija? Per metus laiko atliko 6rimtas operacijas, tai buvo traumos su lūžiais(stuburo, alkūnės, dubens, kojos), išoperavo paraskydinių liaukų auglį, operavo inkstukus... Mano gyvenimas per paskutinius 2metus ligoninėse. Nepaisant visų bėdų ir dar visiško nepagijimo, kaip gyd.sako, aš jau noriu lėkt dirbti, kažką daryti, užsiimt mėgiama veikla ir kt. Visada buvau aktyvistė. Dabar vėl, bėgdama tvojausi taip, kad lūžo kryžkaulis ir uodegikaulis su dislokacija į mažąjį dubenį. Reikalinga operacija, bet aš jau taip bijau ligoninių ir daktarų, jau juokas ima. Dauguma negali atsistebėti ta stiprybe. Ar man depresija? Ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena. Įdomu, kodėl jums kilo mintis, kad sergate depresija, jei nejaučiate jos požymių. Kartais sakoma, kad dažnos fizinės traumos, rodo tam tikrą nepalankų dvasinį būvį, sąlygojantį nuolatinį patekimą į traumatizuojančias situacijas. Kita vertus, artimieji gali susirūpinti, ar patyrusi šitiek operacijų nesusirgsite nuotaikos sutrikimu, - tai irgi neretai atsitinka žmoniems patyrusiems daug sveikatos sutrikimų. Šaunu, kad nepasiduodate blogai nuotaikai, bet galgi svarbu jums suprasti ko taip bėgate, kad tampate tokia neatsargi? Tas aktyvumas gali būti ir jūsų gynybinė reakcija į nemalonias situacijas. Jei tas skubėjimas - gynyba, reikia išsiaiškinti ir keisti jūsų sveikatai nebepalankius veikimo modelius.

2014 lapkr. 14 08:17
Laba diena , įvyko toks nutikimas. Seniau dažnai naktį lunatikuodavau, tačiau tai ilgam buvo dinge. Ir praita naktį miegojau ir tarsi girdėjau balsus, maniau kad kažkas vaidenasi ,apsėsti bando. tarsi sutraukė kojos raumenį, jis per nugara pereidavo ir taip tarsi visa naktį, tačiau viską atsimenu kiek blankokai tik tarpais. Papasakojau viską šeimai ir mane pavadino šizofreniku iškarto vos ne pas psihologa siunčia. Taigi daktare, klausiu jūsų, nejau tai gali būti šizofrenijos požymis ?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena. Sunku atsakyti į jūsų klausimą, nežinant, kokia buvo jūsų istorija ir kaip pasireikšdavo tie ankstesni "lunatikavimai". Neteisinga, kai išsigandę artimieji iš karto klijuoja ligos pavadinimą, kaip kokį nuvertinimą ar pasijuokimą. Izoliuotai, be kitų simptomų girdimi balsai dar nėra šizofrenija, bet, kaip minėjau, sudėtingus dalykus, jei pats turite kokių nusiskundimų ar nuogąstavimų dėl sveikatos, reikia aiškintis su specialistu, t.y. su gyd. psichiatru, išsamiai papasakojant apie savo savijautos kitimus.

2014 lapkr. 8 15:04
Sveiki, gal galite patarti kaip iveikti stipru nuolatini nerima be medikamentu?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena. Nerimas būna įvairios kilmės (dėl skirtingų priežasčių), stiprumo ir gali turėti skirtingas pasekmes jūsų sveikatai. Svarbu ar jis nuolatos dėl psichikos sutrikimo ar dėl susiklosčiusių gyvenimo aplinkybių. Normaliai gyvenime visi jaučiame šiek tiek nerimo, jis mums padeda mobilizuotis spręsti savo gyvenimo problemas. Jei nerimas trukdo kasdieninę veiklą - jį reikia gydyti. Gydymo būdų yra įvairių. Kartais užtenka sutelkti į jį dėmesį, stebėti, klausiant save, kodėl esu tokioje situacijoje ir kuom galiu sau padėti arba tiesiog leisti sau kurį laiką nerimauti: "dabar tyčia sėdėsiu ir nerimausiu" - lengvas nerimas tokiais atvejais pasišalina, nes jis, kaip ir baimės yra linkę persekioti žmogų, kuris bijo, o ekspozicija, drąsa, - baimę ir nerimą mažina. Nerimo "stebėjimui" vertinga ir pačiam sau pažymėti jo stiprumą skalėje, pvz.: nuo 0 iki 10, brėžti grafiką su nerimo kilimo ir mažėjimo kreive, kurioje galite pažymėti ir įvykius, kurie gali būti susiję su pakilimais ar atoslūgiais - taip geriau save pažinsite ir išmoksite nerimą kontroliuoti. Taip pat patartina kasdien atlikti kvėpavimo pratimus. Įvairių jų, kad ir su jogos elementais galite rasti internete. Kurį laiką ramiai sėdint ir kvėpuojant su prailgintu iškvėpimu,- nusiraminama. Daugelis žmonių nerimaujant turi "kiekvienam sau būdingas gynybas", pvz.: tvarkyti namus, ką nors valyti, skalbti, gaminti maistą, pasivaikščioti ir t.t. Šilta atpalaiduojanti vonia, raminančių žolelių arbata -taip pat populiarios priemonės. Dažnai vertinga prisiminti ir kad turite žmonių, su kuriais galite pasikalbėti. Na, o jei nerimas vis dar vargina po tokių priemonių - verta pakalbėti su psichoterapeutu, aiškinantis gilesnes jo priežastis. Kai kada visgi ir vaistų prireikia.

2014 lapkr. 7 17:11
Laba diena norejau Jusu paklausti kas man yra.Mane kamuoja tokios ykyrios mintys jai kazka darau man atrodo kad blogai darau ir kol saves neytikinu buna neramu pvz.plaunu indus ir atrodo kas blogai isploviau ne ten padejau.Ir taip buna su kitais darbais ar kelis kart tikrinu ar durys neuzrakintos dujos ar neuzsuktos ir.t.t yra nerimas baimes jausmas ir atrodo visur blogai yra net kartais kur paziuriu atrodo blogai tas ar anas net mintys ateina kad vat ten yra blogai.Taip veju savo mintis.sunku susikoncentruoti ysigilinti.Kas tai yra kodel taip yra?As net bijau daryt kazka kad tos mintys neuzpultu.Kodel taip kas man yra?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
jūs nupasakojote įkyrumų arba obsesinio sindromo simptomus. Šis sindromas gali pasireikšti įvairių psichikos sutrikimų metu. Iš aprašymo matyti, kad jums pasireiškia ir nerimo bei nuotaikos sutrikimo simptomai. Galimai yra depresija, jei viskas atrodo taip blogai. Matomai ir sumažėjęs pasitikėjimas savimi. Galimai gyvenate uždarą gyvenimą, mažai bendraujate. Manau, kad reikėtų kuo greičiau kreiptis į psichiatrą, kad gauti savalaikę ir tinkamą pagalbą bei nustoti kankintis. Sėkmės Jums.