Kotryna Varevičienė

Sritis:Psichiatrija, psichoterapija
Darbovietės: TAURAKALNIO SVEIKATOS NAMAI

Papildoma informacija:

Adresas:Valančiaus g. 7-13, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2128283
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoju esant nuotaikos sutrikimams, nerimui, kt. emociniams sutrikimams, nemigai. Taip pat esant charakterio sąlygotiems sunkumams, tarpasmeninėms, ryšių, šeimos santykių problemoms.Sergant psichosomatinėmis bei psichikos ligomis.
Domėjimosi sritis - nuotaikos sutrikimai, depresija, tarpasmeninių ryšių problemos sergant depresija.


Užduoti klausimą

2014 gruod. 10 20:06
Laba diena. Mane kamuoja labai stiprūs neuralginiai sutrikimai. Kaustantys skausmo priepuoliai krūtinės ir nugaros srityse .Jaučiu didelį stresą ir bendrą įtampą visame kūne. Lankiausi pas šeimos gydytoją , tačiau kadangi gyvenu Anglijoje , niekas rimtai į tai nežiūri. Gal galėtumėte parekomenduoti kokių nereceptinių vaistų , kurie palengvintų mano savijautą ? P.S. jausdama stresą dažnai persivalgau , dėl to jaučiuosi dar blogiau . Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
pagal jūsų aprašymą tiktų ir antidepresantai. Iš natūralių ir nereceptinių galėtų būti jonažolės standartizuotas ekstraktas, triptofano, melatonino preparatai. Be to galėtumėte gauti psichoterapijos paslaugas skype pagalba. Ši paslauga teikiama ir Taurakalnio sveikatos namuose.

2014 gruod. 9 15:36
Esu alkoholikas, gerimo periodai buna 4-6 men. blaivybe, po to sav. gerimas.
Zmona nutare skirtis, nenoriu prarasti seimos auginam du sunus 11 ir 15 metu, gydausi nuo alkoholizmo.
Kaip elgtis sioje situacijoje su zmona, mes abu vienas kita mylime, bet toks gyvenimas nera normalus. Zmona sake pagyvenam tris men ir kaip bus taip bus, bet nezinau kaip elgtis, dabar atrodo viskas ka as bedaryciauo atrodo nenaturaliai, lyg specialiai jai gerinciaus, labai sunku rasti ta riba. As elgiuosi nuosirdziai, bet jai taip neatrodo, kaip pabadayti igauti jos pasitikejima, kokius budu elgtis?

Is anksto dekingas.
Pagarbiai Vidmis

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
pasitikėjimui įgyti reikia laiko. Tęskite blaivybę ir žmona su laiku įsitikins. Svarbu pats patikėkite savo nuoširdumu siekti blaivybės tikslo ir siekite, kas ten ir ką besakytų. Nevenkite prašyti pagalbos, kai jaučiate, kad nebeišlaikysite. Vilniaus priklausomybių ligų centre galite užsirašyti į Minesotos programą. Ji neseniai tapo nemokama (reikia būti nevartojus alkoholio 2 savaites).

2014 gruod. 6 23:07
Sveiki,
Mano žmonai jau penkiolika metų diagnozuotas Šizoafektinis sutrikimas. Iki šiol, su ilgais įkalbinėjimais pavykdavo laiku "nuvairuoti" žmoną pas gydytoją. Eilinio pavasarinio paūmėjimo metu šiais metais žmona kreipėsi į Vasaros gatvę, kur gydė gydytojas Alekseičikas. Kontakto su juo žmona nerado, o ir mane jis pavadino "buku", nors rūpinuosi savo žmona ir keturiais mūsų vaikais. Sumažino vaistų dozę (dabar parai skirta 100 mg Quateapino). Nuo rudens pastovūs priepuoliai ir terorizmas kas dieną. Net neklauso, kad reikėtų pas gydytoją. Žmonės, kurie su mano žmona negyvena kartu:):)) net neįsivaizduoja, kas vyksta mūsų namuose, mano pasakojimai atrodo lyg mano paties prasimanymai. Skambinau jos psichoterapeutei į polikliniką. Klausiu: "Ką daryti, kai daužosi???" Sako: "Kviesk greitąją?" Kokia greitoji, jei tada, kai ji atvažiuos jau bus viskas praėję, ir liksiu kaltas pats, kad be reikalo skambinu....
Klausimas toks - kaip priversti nueiti pas gydytoją, kaip surasti psichiatrą, kuris bent kiek įsiklausytų į mano pastabą, kad šiuo metu reikalinga didesnė dozė. Kiek žinau, Jūs esate santykių specialistė, tai galiu pasakyti tik tiek, kad apie santykius sunku ir bekalbėti. Dabar jau kalba tik apie tai, kaip tiesiog padėti mano vaikų mamai, mano žmonai?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
atrodo esate praradęs viltį, bet ištikrųjų:kvieskite greitąją, kai yra blogai - bent jau tam kartui suteiks pagalbą, suleis raminančių vaistų. Keletą kartų atvažiavę ras būdą, kaip įkalbėti gydytis. Svarbiausia - nepasilikite vienas su problema. Galų gale galima skirtis, jei žmogus nesutinka gydytis, o jūsų gyvenimą paverčia pragaru. Yra ir kiti skyriai vasaros ligoninėje, pvz. "Poūmis"- jie dar norėtų gydytis pati, kur gaus šiuolaikinę, kompleksišką, adekvačią pagalbą. Na o kitais, sunkesniais atvejais - nuspręs priėmimo skyriuje.

2014 gruod. 6 11:43
Laba diena,mano sūnus serga šizoafektiniu sutrikimu,gydėsi vaistais ,jis sako kad nuo vaistų jam nėra geriau ,nors mums artimiesiems taip neatrodo ,bet jis vaistus ignoruoja ,dažniausiai tai jų išvis negeria ilgais tarpais ,nenori gyventi ir tt jam depresinis tipas,mano klausimas toks konkretus ,ką dar galėčiau padaryti ar yra bųdų kažkaip padėti jei jis nieko neklauso ,jaučiuosi bejėgė ir silpna toj vietoj atrodo žinau ,kad reikia gydymo viska ,bet jei jis atsisako ,yra buvę tik ,kad į ligoninę jau buvo paguldytas per prievartą arba po bandymo nutraukti gyvybę ,jam 25 metai jis sako išgyvensiu ir be vaistų,ką mes dar turime padaryti,ir antras klausimas ar labai blogas dalykas jei jis tablete išgeria tik ekstra atveju ,kai jau pats mato kad kitaip neissivers ,ar kelias paras nemiegojo ,

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
susitaikymas su liga sudėtingas dalykas, reikalaujantis daug artimųjų kantrybės ir tolerancijos, nes juk ir sūnui nelengva priimti, kad serga. Neblogai, kad "ekstra atveju" jis jau griebiasi vaisto. Teks leisti jam pačiam susivokti savo ligoje. Dar jaunas - vėliau turėtu kažkiek apsiprasti ir išmokti gyventi, kontroliuoti ligos simptomus. Bandykite išlaukti iki kol pats paprašys jūsų pagalbos, tada ir teikite ją, nes kitu atveju nuo siūlomos pagalbos ginsis. Atrodo, kad jis visgi nori išgyventi, bet pats sunkiai toleruoja savo ligą. Priimkite jį tokį koks yra, tai padės jam ir pačiam priimti save. Žinoma jei pavojingas sau ar kitam - nedvejodami kvieskite Greitąją pagalbą.

2014 gruod. 5 15:36
Laba diena, turiu 30 tablečių Truxal Sertralin, 14 po 5mg Diazepeks ir 7 po 1mg Alprazolam. Klausimas: ar užteks, nes nesinori dar kartą būti atgaivintam ir atsidurti durnyne? Mąstau blaiviai, jei ne greitu laiku tai po metų vis tiek tai įvyks, noriu žinoti kaip pasiruošti, nes kol gyvas, tik bėda aplinkiniams ir šeimai, prašau atsakyti privačiai.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Jei parašėte - visgi prašote pagalbos, o ne kad "užtektų". Daug vaistų išgėręs galite labai sugadinti vidaus organus, turėsite daug bėdos. Kreipkitės į ligoninės priėmimo skyrių, pasitikėkite specialistais, -jie žino, kaip jums padėti. Jei jau Dievas leido jums gimti - reiškia jūsų gyvenimas reikalingas. Panašu, kad pats jūs neatradote dar savo prasmės. Paieškokite jos - nuveikite ką nors naudingo sau ir kitiems - ir pats pasijusite geriau.

2014 gruod. 4 12:29
Laba diena, prieš mėnesį atsirado dažnas pulsas, nerimas, pasidarius tyrimus buvo rastas kalio trūkumas, kalio trūkumą atstačiau, atrodo neblogai jaučiuosi, bet vis pulsas viršija 100, buvau pas kardiologą, sako viskas gerai, liepė gerti raminamuosius, raminamuosius taip ir negėriau, sakoma galima priprasti. Kaip sau galėčiau padėti, kodėl toks pulsas laikosi? Ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
na, jei nerasta širdies problemų, skydliaukės funkcijos sutrikimų, tai gali būti nerimo arba kokių kitų vartojamų vaistų ar CNS veikiančių medžiagų problema. Pasinaudokite kardiologės patarimu. Arba kreipkitės dėl nerimo gydymo psichoterapija, jei tokį jaučiate.

2014 gruod. 3 21:16
Laba diena,
Kreipiuosi i jus, nes noriu pagalbos. Viskas prasidejo nuo 2014 balandzio 4d, kaip staiga mane mamos namuose pakirto didiziulis panikos ir baimes priepuolis, po kurio vsi daresi blogiau, prasidejo didziuliai sirdies skausmai, atsirado sirdies permusimai, kuno itamoa, kirmeles jausmas krutineje. Isistyriau savo sveikata, viskas yra gerai, sirdies dakatarai uzfiksavo permusimas, bet apibudino kaip nervinio pobudzio, tada isvaziavau i graikija vasarai dirbti su drauge, buvo ispradziu sunku, nes jauciau baime viskam, bijojau gerti alkoholi, rukyti ( nors esu rukanti) , pervargti, visko bijojau, kas primine man situacijas kur atsitikdavo man tas sutrikimas, du menesius geriau kiekviena diena lexotanili, tada is ju issejau, viskas pegerejo buannt graikijoje, nes buvo saule, jura mane supo daug draugu, mylimu zmoniu, zinoma reykarciais uzeidavo tas jaumas, ar sirdis sustreikudoavo, ar kazkas bet jau nebebuvo tu baisiu savijautu, nes anksciau kiekviena diena gyvendavau su didziulia itampa ir bloga savijauta. Grizau atgal i Lietuva rugsejo menesio gale, susiradau darba, mosklai viskas, bet vistiek man nepraeina sie pojuciai, gyvenu viena, nesutariu su seimos nariais, aplamai grizus po graikijso ajuciuosi viena kaip pirstas, as turiu druagu, bet manes tesiog jei nedomina, geriau renkuosi laika sedeti namuose, arba viena vbaiksioti, verkiu pastoviai, pries uzmiegant atsikelus, dienos metus, daznai jauciu toki nerima, kad atrodo daugiau nebegaliu, tesiog nerandu sau vietos, uzeinanti bloga savijauta, kartais atrodo kad mirsiu toj, sirdi vartaliojasi, kai tasiguliu miegoti beveik keikviena vakara girziu sirdies duzius, persivertimus. Aplamai ziauriai nemyliu savo gvyenimo Lietuvoje, ir vsikas tai tesiaisi jau seniai, nes yra prasti seimos santykiai, tecio neturiu, mama mane paliko su sese ddviese gyventi, su sese nesutariu. Zodziu mano svajone teisog viska mesti ir pabegti, nebegaliu mokytis, nes negaliu sukaupti demesio net filmo ziurejimui, tai nekalbu apie mokymasi, dirbu padaveja po 14h jauciu didziulai itampa, stresa, sirdyje, pasidairau kraujo tyrimus vakar vel visus ir uz poros dienu eisiu vel pas sirdies dakatra. Bet aplamai net nezinau kas man yra? ar tai gali buti del sveiaktos ar tai labiau del psihikos. Tesiog kaip sigeriu lexotanili man viskas pagereja, bet tie prisiminimai apie tuos patirtus isgyvenimsu amn viska priemna,ir palamai gyvenu baimeje, nenoriu but tuose veitose kru amne tai pakirsdavo, stengiuosi visko vengti. Ka man daryti? as taip noriu kad man kas nors padetu, mama nesupranta, ji sako, kad esu tingine ir ispuikusi. Didziausia amno svajone teisog vel jausti ta vidine ramybe ir nieko negalvoti, nebebijoti ir moekti gyventi kaip kiti. Kartais ziuriu is sono i kitus zmones ir labai jiems pavydziu,kad jie atlieka kasdieninisu darbus ir tesiog nieko negalvoja. Manes neiaks nebedziugina, daznai isisvaizduoju savo mirti, kaip prisigerti vaistu ar tesiog su masian nuvaziuoti nuo tilto. Atrodo tesiog isjungciau ta skausma vsiiems laikams, bet tuo paciu labai myliu gyvenima, ir noriu gyventi, todel noriu, kazkaip si to pabegti, tik nebezinau pas ka kreiptis. Ar atsigulti i ligonine ar kur, tesiog noriu ramybes

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
manau, jums tikrai reikalinga pagalba dėl depresijos gydymo, -kreipkitės į, kad ir Vasaros 5 ligoninę. Psichoterapijos dienos centre konsultacinėje poliklinikoje teikiama pagalba netgi dirbantiems žmonėms, jei galėtumėt dirbti tik popiet. Arba gautumėt nedarbingumo lapelį.

2014 lapkr. 30 05:48
Laba diena, esu 25m vyras. Mano darbas naktinis viešbučio administratorius, pastaruosius du mėnesius dirbau vien naktimis (apie 15 naktų per mėnesį). Paskutinė naktinė pamaina buvo naktį iš sekmadienio į pirmadienį, Po jos turių visą mėnesį atokvėpio nuo naktinių pamainų. Tiesa, niekaip negaliu įisibėgėtį į naktites miego ritmą, visą dieną nemiegu, jaučiuosi pavargęs tačiau jau savaitę iš eilės tesugebu pamiegoti nuo 22 valandos vakaro iki antros nakties. Kita miego banga užklumpa apie 9 valandą ryto (tai tas laikas kai baigiu naktinę pamainą), be abejo kinta bendravimo su žmonėmis savybės, jaučiu, kad suprastėjusį atmintis. Ką galėtumėte pasiūlyti taip negaluojant? Ačiū, tikėsiuos atsakymo. Tomas

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, bandykite melatonino preparatus, kurie atstato paros cirkadinius ritmus. Kreipkitės į specialistą: kai kurie preparatai gali būti parduodami tik su receptu.

2014 lapkr. 28 20:03
Laba diena.
Noreciau Jusu paklausti:
Jauciu skausma krutines srityje.Skauda krutinkauli,kartais tirpsta krutinkaulio vietoje, spranda,kankina nemiga.Tyriau sirdi,krauja,Kaip ir problemu del sirdies nerado.Dabar geriu''Cymbalta''.Skausmas sumazejo.Uzeina staigus skausmas tai galvoje, tai rankoje arba kojoje ir po keliu minuciu praeina.Tebetirpsta kartais krutines vietoje.Turiu iskrypusi stubura.Ar man depresija?Aciu Jums.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, pagal 2 jūsų paminėtus simptomus:skausmai ir nemiga, - dar negalima nustatyti depresijos diagnozės, tačiau ją galima įtarti. Lėtiniams skausmams gydyti antidepresantai naudojami ir nesergant depresija. Kreipkitės vėl į specialistą, jei gydymas nevisiškai padėjo.

2014 lapkr. 25 15:00
Laba diena, norėjau Jūsų paklausti: esu 2 k diabetike, geriu vaistus nuo spaudimo, venos reikia operuot ir dar stuburo osteochondrozė..paskutiniu laikuįlindo nepaiškinams skausmas širdies plote ir krutinkaulyje, neurologė išrašė vaistų nuo skausmo ir lexsatanilio po pusės tabletes...sako, jei nepraeis tada reikia jau eiti į psichikos centrą......geriu aš tuos vaistus nuoskausmo diclovit ir raminacius....dieną kaip ir ramiau, vakare vakar vėl stiprus skausmas...ir dar viena bėda, kad esu jautri, pradėjo nerimas kankint: kaip neranda man skausmo priežąsties....ar man dabar eiti į pc centrą? gydytoja sakė gali būti pervargimo sindromas...o jei ne? o gal nuo stuburo? išrašė man masažus stuburo, bet dar nebuvau, užsirašiau....mažame miestelyje nėra gerų gydytojų, o išvažiuoti į didesnį neturiu lėšų, sūnus dar studentas, sunkoka verstis....ir darbe daug dirbu.....Patarkite jei galite, bet jei galima į elektroninį paštą
Ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
visgi esant skausmui širdies plote, kai turite šalutinių širdies kraujagyslių ligų - vertėtų grįžti pas šeimos gydytoją, įvertinti kardiogramą. Jei kardiologinis ištyrimas priežasties nesuranda - kreipkitės ir į PSC. Svarbu, kad gautumėt reikiamą pagalbą.