Kotryna Varevičienė

Sritis:Psichiatrija, psichoterapija
Darbovietės: TAURAKALNIO SVEIKATOS NAMAI

Papildoma informacija:

Adresas:Valančiaus g. 7-13, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2128283
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoju esant nuotaikos sutrikimams, nerimui, kt. emociniams sutrikimams, nemigai. Taip pat esant charakterio sąlygotiems sunkumams, tarpasmeninėms, ryšių, šeimos santykių problemoms.Sergant psichosomatinėmis bei psichikos ligomis.
Domėjimosi sritis - nuotaikos sutrikimai, depresija, tarpasmeninių ryšių problemos sergant depresija.


Užduoti klausimą

2015 saus. 5 10:59
Laba diena, turiu problemą dėl kvapų, ypač kvepalų, tabako, skalbiklių, ploviklių ir t.t., pati naudoju viską ekologiškus bekvapius, bet neįmanoma išvengti kvapų, nuo kvapų, ypač kvepalų gelia galvą, pykina, burnoje atsiranda kvepalų skonis, negaliu normaliai susikaupti, dirbti, alergijos kvapams nėra, tyriausi. Kokia galėtu būti problema, ar tai kokia nors liga, visa tai prasidėjo po chemoterapijos

Peržiūrėti atsakymą

Tai tiesiog uoslės jutimo paaštrėjimas, jautrumo padidėjimas. Prašom pasikonsultuoti su chemoterapeutu, kiek tai gali trukti.

2015 saus. 5 01:40
Sweiki. Kamuoja beweik visi ivardinti simptomai is nerimo sutrikimu kamuoja jau seniAI buvau apsigydes kadaise bet dabar nebesusitwarkau visai. Uzeina panikos atakos kartą. I keles dienas atrodo tuoj sprogsiu. Pries miega dar is senu laiku gerdawau 0.5mg clonazepam tc2 bet dabar taip viskas paastreje kad turiu tai gerti 2 kartus 1diena apie17-18-19h val kai uzeina blogu pojuciu banga. O kita 12h nakties kai einu miegoti. Ka tureciau daryti toliau siuo metu neturiu galimybes apsilankyti pas specialista gal testi ir toliau taip stengtis islaikyti emocini stabiluma iki specialisto vizito? Aciu is anksto.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Paskaitykite apie paniką internete - suprasite jos simptomus, pažinsite geriau būseną, suprasite, kad nieko labai blogo neįvyksta, gyvybei, fizinei sveikatai nepavojinga - lengviau toleruosite ir pats jos simptomus. Nerimą žmonės jaučia ir normos atveju. Bet jei jis trikdo gyvenimo ir darbinę veiklą - reikalinga pagalba. Vaistų iki apsilankymo pas specialistą vartokite tada, kai visai nebetoleruojate nerimo. Bandykite tuo metu, kol nerimas nesustiprėjo ypatingai imtis kokių užsiėmimų: paskaityti knygą, pažiūrėti filmą, ką nors pradėti veikti buityje, susitvarkyti. Nerimą susilpnina koncentravimasis į savo kvėpamimą, lėtinant jį bei ilginant iškvėpimą. Skaičiuokite įkvėpimo ir iškvėpimo metu. Tarp įkvėpimo ir iškvėpimo darykite pauzę. Iškvėpimo metu turite suskaičiuoti 1,5-2 kartus daugiau, pvz.: Įkvepiate skaičiuodamas 1-2-3-4, pauzė 1-2-3-4, iškvepiate 1-2-3-4-5-6 arba 1-2-3-4-5-6-7-8. Taip kvėpuojate, kol nerimas išnyksta, bet sekite ne nerimą, o kvėpavimą. Dažnai žmonėms padeda malda arba vidinė išgyvenimų apžvalga, įvertinimas to kas vyksta, bei sąžiningų, svarbių sau bei naudingų ir kitiems žmonėms, kilnių tikslų nusibrėžimas gyvenime, bei jų vykdymas. Jei vidinis darbas neduoda rezultatų,- kreipkitės į specialistą.

2014 gruod. 31 06:00
Sveiki?
turiu draugą, kuris serga maniakine depresija. nežinau kada ir kaip užeina tie manijos periodai, bet kai praeina, jis atrodo būna visiškai kitoks žmogus. ramus, geras. o kai užeina, geria, būna labai jautrus, sunku susišnekėt. atrodo, kad taip būna, kai tik išgeria daugiau. taip pat, jis linkęs ką nors vis sumeluoti. kad pasijustų geriau. tas man ir neduoda ramybės. nes žinau, kad pseudologija galipasireikšti kaip manijos netipinis požymis. sužinojau, kad anksčiau, prieš porą metų, tik susirgus, meluodavo dažniau ir rimčiau. po to lyg jau mažiau. jis man pameluodavo tokias kvailas smulkmenas, atrodo, kad geriau pasijaustų, kad apsimestų esą padaręs kažką ,,kieto" ar neįtykėtino. bet būdavo, kad ir prisipažindavo vėliau, kad taip nėra.ir kad jam gėda. labai sunku pasitikėti tokiu žmogum po to. sakykit, ar tiesa, kad jis negali kontroliuoti to savo noro kažką pameluoti? ir daro tai nenorėdamas kenkti, o tik apsaugoti save. ir ar yra kažkokių būdų jam padėti, jei jis sako, esą psichologai jam nepadeda. jis nelinkęs šnekėti apie nieką, viską kaupia savyje, vaikystėje turėjęs kažkokių lyg ir traumų. kaip prieiti iki tokio žmogaus? galbūt reikia labai didelio profesionalo. ir ar išvis įmanoma išgyditi šią ligą? j

Peržiūrėti atsakymą

Manau, kad jūsų draugas meluoja ne tiek dėl Bipolinio sutrikimo, o dėl pastangų kompensuoti savivertės sumažėjimą. Susirgus psichikos liga daugelis žmonių patiria nenorą taikytis su liga, neigti ignoruoti ar kaip nors kompensuoti diskomfortą nukentėjus savivertei. Savivertei pakelti padeda tai, kai kiti priima žmogų tokį, koks jis yra be pagrąžinimų. Kita vertus, tai nereiškia, kad jūsų draugas neturi stengtis būti labiau sąžiningas ir atviras su jumis. Kiek sunki draugo liga nesiimsiu spręsti netiesiogiai ir kitam žmogui. Jei sąžiningi, atviri santykiai neįmanomi, jūs neprivalote su tuo žmogumi draugauti.

2014 gruod. 30 10:54
Sveiki,
man septyniolika metų, prieš tris mėnesius iššokau iš penkto aukšto, buvo nustatyta depresija, geriu rudotel ir zoloft, atrodo viskas gerėja, tačiau pasirodo negaliu patirti streso...Vakar sužinojus, kad močiutę ištiko insultas mane pradėjo drebinti šaltukas, surakino visą kūną, labai skaudėjo galva(lyg ją kažkas spaustų iš abiejų pusių), prasidėjo pykinimas...Kas tai yra? Kažkoks priepolis? Man iš tikrųjų baisu, nes mokykloje seniau dažnai patirdavau streso, o pastaruoju metu(trys mėnesiai) jos nelankiau, greitai teks grįžti...Laukia egzaminai, dažnai jaudinuosi dėl pažymių, o kiek pastebėjau vaistai nelabai padeda... Ką siūlote? Ką apskritai manote? :x Mano mama dabar ties tuo nesusikoncentravusi, rūpinasi savo mama, man laikas pačiai savim pasirūpinti, o šitokie dalykai tikrai mane neramina. Ačiū už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Reakcija į stresinę situaciją normalus dalykas. Manau, kad priepuolis panašus į panikos. Paskaitykite apie paniką internete - suprasite jos simptomus, pažinsite geriau būseną, suprasite, kad nieko labai blogo neįvyksta, gyvybei, fizinei sveikatai nepavojinga - lengviau toleruosite ir pati jos simptomus. Manau, kad su mama verta apie tai pasikalbėti bet kokiu atveju, kaip ir su klasės auklėtoja, kuri patartų, kaip geriau sugrįžti į mokyklą. Jums tik 17 ir turite siekti bei priimti suaugusiųjų pagalbą. Jei reikia specialisto pagalbos - kreipkitės į vaikų raidos centrą, ten dirba psichoterapeutai, psichologai, psichiatrai, kurie jums padėtų įveikti stresą. Konsultacijos ten jums būtų nemokamos. Vaistai negali visiškai apsaugoti nuo reakcijos į gyvenimo įvykius, - nebent labai stiprūs, o jų jums vartoti nereikia. Manau, kad tas "stresas" praeis, kaip ir egzaminai ar blogesni pažymiai, - viskas praeina... Daugiau galvokite kas jums teikia džiaugsmo, ko norėtumėte pasiekti savo gyvenime, netgi jei šiemet mokslas seksis sunkiau - ko norite pasiekti jums ateityje nebus per vėlu, - reikia tik atkaklumo, kantrybės ir laiko...

2014 gruod. 28 21:53
Laba diena, noriu paklausti - pries metus mane buvo istike stiprus toksines epilepsijos priepuoliai. Vartojau Rivotril vaistus. Paskui vartojima nutraukiau ir netrukus pastojau. Po gimdymo prasidejo panikos priepuoliai (bet ne epilepsija - tiesiog didziule panika, be alpimo). Vel pradejau vartoti Rivotril, nes kitaip nenusiraminu. Kartais isgeriu iki 9 tableciu per para. Bandau mazinti doze, kol visiskai liausiuos (manau, maximum per menesi). Bet labiausiai mane neramina tai, kaip tai veikia kudiki (4 sav.). Vangumo ar mieguistumo nepastebejau. Padekite, prasau. Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
jei vartojate šiuos vaistus, kūdikio maitinti pati jokiu būdu negalite. Turite kreiptis į gydytoją psichiatrą dėl tinkamesnio panikos gydymo. Paskaitykite apie paniką internete - suprasite jos simptomus, pažinsite geriau būseną, suprasite, kad nieko labai blogo neįvyksta, gyvybei, fizinei sveikatai nepavojinga - lengviau toleruosite ir pati jos simptomus. Ambulatoriškai nemokamai konsultuoja ir psichiatrinės ligoninės (pvz. Vasaros g. 5) priėmimo sk. gydytojai bet kuriuo paros metu, kurie gali išrašyti ir tinkamesnių vaistų.

2014 gruod. 17 02:09
Laba diena. Norėčiau paklausti, kokios yra galimybės visiškai pasveikti sergant šizoafektiniu sutrikimu? Jei žmogus nebevartoja vaistų, ar jis gali vėl susirgti? Ačiū labai.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, viskas priklauso nuo ligos eigos. Ji gali būti skirtingiems žmonėms įvairi. Paprastai ši diagnozė nerašoma greitai, - turi praeiti keletas skirtingų psichinės ligos fazių. Pati diagnozė rodo, kad liga lėtinės eigos. Tačiau paūmėjimai gali būti reti, ilgos remisijos, - t.y. būsenos be ligos simptomų, todėl žmogus nepraranda darbingumo. Jei seniai sergama, liga įsisenėjusi - apie pasveikimą nebekalbama. Svarbu ligos kontroliavimas, kad nebūtų sunkių paūmėjimų. Nevartojant vaistų paprastai paūmėjimai sunkesni.

2014 gruod. 14 01:24
sveiki, cia labai man rimtas ir svarbus klausimas, o kol kas pas specialistus nenoriu eiti.
visu pirma, turiu beveik 12 metu sunkios depresijos istorija, ir buvau pradeta gydyti tik pries beveik 5 metus. Dabar viskas daug geriau, vaistu jau pora metu nebegeriu, jauciuosi gerai, nors buna tu dienu, kai apima depresija, bet paskui atsigaunu.
Dabar yra problema, kuri man nera suvokiama...
Praktiskai esu asociali, namie beveik visada bunu savo kambary, iseinu tik kada reikia, mazai bendrauju ir esu uzdara.
Darbe visada stengiuosi sypsotis, bendraut su zmonemis, neparodau kad man depresija, tiesiog stengiuosi buti kaip normalus zmogus. Problema ta, kad beveik visi zmones, is pradziu bendrave su manim normaliai, galu gale pradeda is manes saipytis, kresti blogybes, niekinti... ir tai beveik visada mano amziaus zmones... bent 20 metu vyresni uz mane su manim zmoniskai bendrauja, bet vis nesuprantu ka as kitiems blogai pasakau ar padarau, nes su visais stengiuosi elgtis draugiskai ir linksmai...Gal tai ir juokingai skamba, bet tai mane is vidaus tiesiog zudo... ir tai buvo jau nuo kai as buvau 8 metu... mokyklose buvo ta pati problema..
sakyciau gal as kokia kvaila ar kazka, bet mano geriausias draugas, kuris yra vienas is geriausiu gydytoju musu mieste, mane laiko labai protinga, ir kalbam apie viska - nuo kasdieniniu iki moksliniu dalyku... Jam virs 50 metu..
jis pasiule padaryti ta tikraji IQ testa - surinkau 119 balus....
dekui uz bet koki patarima, nes tikrai nesuprantu, kodel man taip nesiseka su zmonem...

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
depresija paprastai suserga žmonės su tam tikrais asmenybės bruožais, taigi kažkokius savęs suvokimo ypatumus jautėte jau nuo vaikystės. galimai ir artimieji, t.y. tėvai turėjo tokių sunkumų, todėl tam tikrų elgesio būdų išmokote ir iš jų. Vidinė kančia paprastai aplinkinių jaučiama, kad ir kaip ją slėptumėt - geriau jau atvirai pasiguostumėt žmogui, kuris būtų linkęs išklausyti t.y. nepersistengti slepiant. Paprastai depresija sergantys sunkiai save "įtvirtina" tarp aplinkinių. Tai rodo ir jūsų gyvenimo būdas, noras izoliuotis, pabėgti nuo žmonių. Geriausia visgi būtų visais įmanomais būdais siekti psichoterapijos paslaugų, aiškintis, kokios jūsų savybės trukdo santykiams.

2014 gruod. 12 19:07
sveiki ,norejau paklausti kai panikos priepolius isgydyti be vaistu ,nenoriu nei vieno gerti ,kartais isgeriu lexsotonil ir nuo pulso atanol,miegu gerai ir ilgai ,bet uzeina vidinis drebulys ,bet sausakau ,kad man nieko near ,bet jauciu kad yra,gal galite patarti

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Lengva pašalinti paniką be vaistų nebus. Nebėkit nuo nerimo, o įsiklausykit į jį, gal sulauksit tylaus vidinio atsakymo, kas jus verčia gyvenime nerimauti. Skaitykite internete ką rašo apie paniką ir nerimą, kad tos žinios padėtų jums save stebėti, įvertinti nerimo stiprumą, pastebėti kokiomis aplinkybėmis jis kyla, su kokiomis mintimis. Ekspozicija (išbuvimas su nerimu) padeda kvėpavimo pratimai, ypač su prailgintu, ramiu iškvėpimu, bei kiti, pvz. jogos specialistų siūlomi. Prisiminkite, kas jus paguosdavo arba nuramindavo vaikystėje ir kt. Lankykite psichoterapiją pagal galimybes, juk yra ir nemokamos paslaugos, pvz. Vasaros -5 konsultacinėje poliklinikoje.

2014 gruod. 11 12:28
laba diena. negaliu suprasti kas darosi nakti kai as uzmiegu. mane pazadina is miego baisus nerimas pabundu issigandusi sirdis baisiai plaka. ie uzplusta visokios mintys kad lyg visas gyvenimas bega per akis. uzmerkiu akis raminu save ir atrodo lyg alpstu guledama. kas tai per jausmas? aciu uz atsakyma.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
tai ir yra nerimo sutrikimas, o jausmas - nerimas. Su specialistu išsiaiškinkit konsultacijos metu kiek laiko, kokie įvykiai įvyko ar vyksta jūsų gyvenime, galintys tą nerimą provokuoti. Kreipkitės psichoterapinės pagalbos.

2014 gruod. 11 11:34
Laba diena. kelis metus vartojau paroxetiną, fluanksolį, kartais lexotanilį. Man pasireiškia stiprus žarnyno skausmai, panika, įvairios somatinės organizmo reakcijos. Dariausi daug įvairių tyrimų, tačiau gydytojai teigia, kad tai depresija. Šiuo metu geriu tik Eglonyl, jis šiek tiek sutvarko tuos skausmus, tačiau virškinimas vis tiek sutrikęs, priaugau daug svorio. Nežinau kokius vaistus vartoti, kad iš to išsikapstyčiau. bandžiau nemažai antidepresantų, tačiau vieni sukelia nerimą, kiti migdo. Ačiū už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Paroksetinas - vienas iš labiausiai nerimą mažinančių antidepresantų. Galbūt nepakankama dozė buvo skirta. Pabandykite vėl. Aišku, reikia kreiptis į psichiatrą, kad tuos vaistus jums išrašytų. Svorio priaugote, matomai todėl, kad bandote "nusiraminti" maistu. Nepraraskite vilties, tokia jau ta depresija yra liga, kad atrodo, kad nėra pagalbos ir nebus, bet, patikėkit, kas ieško - atranda. Tikėjimas - gyvenimo variklis.