Kotryna Varevičienė

Sritis:Psichiatrija, psichoterapija
Darbovietės: TAURAKALNIO SVEIKATOS NAMAI

Papildoma informacija:

Adresas:Valančiaus g. 7-13, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2128283
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoju esant nuotaikos sutrikimams, nerimui, kt. emociniams sutrikimams, nemigai. Taip pat esant charakterio sąlygotiems sunkumams, tarpasmeninėms, ryšių, šeimos santykių problemoms.Sergant psichosomatinėmis bei psichikos ligomis.
Domėjimosi sritis - nuotaikos sutrikimai, depresija, tarpasmeninių ryšių problemos sergant depresija.


Užduoti klausimą

2015 saus. 28 00:17
Sveiki.
Turiu siokiu tokiu problemu, tai padidejes rugstingumas, geriu vaistus . Taciau ne to noriu paklausti, karts nuo karto atsiranda nemalonus jausmas gerkleje, gumulo jausmas, kartais stipresnis kaip smaugtu, stengiuosi nusiraminti, nepanikuoti.Bet ateina vakaras ir turiu ginti mintis nuo savo kaklo.(taip vyksta paskutiniu metu , jau kokia savaite)Taip buvo pries gera men. smaugimas net pasodino lovoje. Buvau gryzus i Lietuva gyd. gastroenterologas, istyres PH metrija , nustate stipriai isreiksta refliuksa. Gavau gydyma , nuo refliukso.Taip yra buve ir seniau pries koki pora metu , taip pat tuo metu buvo gastritas.Tada gydytojas prie skrandzio vaistu buvo paskyres ir EGLONIL(jie mano problema isprende per savaite). Sakykit ar tai gali buti nuo , tu skrandzio problemu ar tiesiog, tai kitos ligos. beda ta kad dar pakeiteme gyvenama vieta is Lietuvos i UK, nezinau ka man daryti. Turiu tik Brazepam 3mg. Juos buvo israsius mano pediatre del jautrumo. Ačiū jei atsakysit.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
gumulas gerklėje - daugiau nerimo požymis. Čia bromazepamas galėtų padėti. Tačiau jį vartokite tik retkarčiais, ar neilgą laiką. Skrandis jautrus organas, dažnai sureaguoja stresinių situacijų metu. Ieškokite psichoterapinės ar psichologinės pagalbos. Skrandžio sutrikimams vartokite ir natūralias priemones, tokias, kaip linų sėmenų arbata.

2015 saus. 26 19:03
Labas vakaras..sergu panikos sutrikimu jau 15 m,dabar dar dasidejo priesmenstruacinis sindromas.7 metai kai geriu xanaxa0,5mg po puse tabletes ryte ir vakare..nebepakeliu tokio gyvenimo.Ar yra galimybe pasveikt su tokiu stazu?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, galimybė gerinti jūsų psichologinę būseną tikrai yra, tačiau tai pareikalaus iš jūsų rimtai imtis konkrečių žingsnių. Lengviausia pradžioje būtų pereiti nuo priklausomybę sukeliančio alprazolamo (xanax) Psichikos sveikatos centro stacionare, jį pakeičiant kitu, priklausomybės nesukeliančiu ir paniką, PMS, depresiją gydančiu vaistu, kasdien prižiūrint specialistams, gaunant psichologinę pagalbą. Kitaip tariant, jums lengviau būtų pakeisti situaciją taikant kompleksinį gydymą (kartu įvairios priemonės), padedant specialistams :psichiatrui, psichoterapeutui ar psichologui, palaikant kt. med personalui. Po to psichologinę pagalbą tikslinga tęsti ir ambulatoriškai.

2015 saus. 25 23:55
Sveiki,
Turiu siokia tokia beda, pries gerus metus turejome vagyste nakti kai miegojome lipo pro musu kambario langa ir labai issigandau tiesiog praradau samone. Po sito ivykio vis dar neatsigaunu nors praejo nemazai lako, gyvename saugiau bet vis vakaras ateina ar kas sukrabzda vis kyla ta pati mintis nori isilauzti...budama viena ir girdziu visko ir kartais net puolu i panika...bandaubsu savim dirbti buna gerai diena ateina vakaras viskas....patarkite

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
jūsų patyrėte didelį išgąstį ir psichologinę traumą. Tai kas dabar vyksta gali būti pažadintos baimės ir nesaugumo būsena, gali būti panašu ir į potrauminio streso sutrikimą. Kiekvienas išsigąstų, patirdamas staigų netikėtą įsiveržimą į asmeninę erdvę svetimo žmogaus su blogais kėslais. Matomai ir taip esate jautri, tad pasekmės tuo sunkesnės. Reikėtų kreiptis psichologinės pagalbos.

2015 saus. 23 16:17
laba diena. Jaučiuosi labai blogai,turiu ivairiu sveikatos problemu.Tulžies pusles akmenlige,inkstu akmenlige,stuburo problemu,padidejusi kraujo spaudima. Geriu vaistus nuo kraujospudžio,bet spaudimas ta kyla tai perdaug nukrenta,kreipiausi pas šeimos gydytoja,kraujo tyrimai geri,todel gal nelabai kreipia demesi i mano nusiskundimus. O aš tikri blogai jaučiuosi,apima tokia baime kad sergu kokia nepagydoma liga,galva arba skauda arba jaučiasi veržimas,toks jausmas lyg vietomis galva tuščia,nakti negaliu užmigti,ryta analizuoju ar ko blogo nesapnavau,ar neatsitiks kokia nelaime,jaučiu lyg bloga nuojauta kasdien,visai nenoriu bendrauti,kalbeti,užeina toks keistas net nenusakomas jausmas,atrodo lyg sprogsiu,lyg išnyksiu,ir norisi viska kuo greičiau užbaigti,išnykti. Labai bijau kad tas jausmas mane nugales ir prives iki savižudybes.Ar tai yra koks nors nervinis susirgimas ir ar gali tai sukelti man kraujo spaudima. Taip tesiasi jau daugiau kaip metai.Labai prašau atsakykite,nors ir ne viska dar aprašiau tiesiog nemoku apibudinti tu jausmu. Ačiu.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
atrodo, kad kenčiate nuo ligų arba net mirties baimės ir ta baimė pati jau savaime blogina fizinę savijautą, ypač kraujospūdį. Yra net mokslinių tyrumų, kaip psichologinė būsena, pvz. beviltiškumo jausmas blogina arterinės hipertenzijos rezultatus. Pagal jūsų pateiktus duomenis, jūsų būsena yra nerimo, nevilties, galimai ir depresijos su panika būsena. Reikėtų kreiptis į psichikos sveikatos centro specialistus.

2015 saus. 22 00:53
Laba dieną, pastaruoju metu kaip atsiguliu ima virpėti kojos, jaučiu isitemsusi kūną, nerimą, ar tai gali būti sutrikusi nervų sistema?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, kaip jau ir įvardijote, tai, ką jaučiate yra nerimo simptomai. Pagalvokite, kas jus gyvenime neramina ir kodėl? Kokios pagalbos jums reikėtų, kad galėtumėte nemalonias ar keliančias baimę gyvenimo situacijas spręsti? Kaip galėtumėte pailsėti ir atgauti jėgas, jei to negalite pakeisti arba susitaikyti dabar?

2015 saus. 13 13:30
Sveiki, man yra 15metu jau virš mėnesio laiiko kamuoja simotomai panašus i somatines rūšies nerimo simptomus. Juos radau internete. Iš pradžiu viskas prasidejo nuo galvos svaigimo, ypac pradedavo svaigt galva parduotuvese, paskui uzeidavo pykinimas bet nevemdavau. Dabar pradejo spausti krutine nespaudzia tik kai guliu ant pilvo ar ant sono, atrodo tuoj uzdusiu, kartais atrodo jog turiu daug temperaturos bet pasimatavus jos nebuna. Ar tai tikrai gali but nerimas? Pakutiniu metu jie dar labiau pablogėjo tad nuėjau pas šeimos gyditoją. Ištirus krauja jis kuo puikiausias. Dar buvau pas LOR gydytoja, bei dare kardiograma bei širdies echoskopija. Viskas kuo puikiausiai. Ketvirtadieni važiuosiu pas vaiku neurologe.

Peržiūrėti atsakymą


Sveiki,
manau, kad jums vertėtų pagalvoti, kokiomis aplinkybėmis kilo šie nerimo simptomai, kas vyksta jūsų gyvenime, dėl ko patiriate įtampą ir jei priežasčių įsisamoninimas nepadeda, vertėtų pagerti žolinių raminančių preparatų (valeriono, melisos, pasifloros, apynių) bei ieškoti psichologinės pagalbos.

2015 saus. 12 12:33
Laba diena,
paskutiniai metai nebuvo dėkingi, šeimoje vienas iš žmonių susirgo vėžiu, kitą ištiko insultas, trečiam irgi teko pagulėti ligoninėje dėl stuburo. Per tą laiką atrodo laikiausi stipriai, stengiausi padėti visokeriopai, bet atrodo, kad šiuo metu ir pati su savimi nesusitvarkau; atsirado ir pačiai sveikatos sutrikimų: virškinimo - padidėjo rūgštingumas, atrodo net dusina, lydi dažnas galvos skausmas, svaigulys, tapau labai jautri, nervuota. Naudoju Nervoheel nervams pasitiprinti ir Kardiokali - širdžiai. Baisiausia tai, kad atsirado paniška baimė pačiai susirgti onkologine liga, ir atrodo net menkiausias skausmas, ar šiaip koks sutrikimas kelia didele baime "o jeigu ir aš sergu, juk dar yra ir maži vaikai, kuriuos reikia užauginti ir auklėti tinkamai, o ne esant nervuotai mamai". Kaip save kontroliuoti ir ko imtis, kad negyvenčiau su baime?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, manau, kad ne vienam per trumpą laikotarpį stebint sunkias artimųjų ligas atsirastų baimės. Tačiau šiuo atveju derėtų prisiminti seną išmintingą pasakymą, kad "...be dievo valios ir plaukas nuo galvos nenukris." Tai reikštų, kad kas atsitinką arba lemta jūsų, kad ir labai artimiems žmonėms, nebūtinai privalo atsitikti jums. Taigi, tapatintis ligose su artimaisiais - kenksminga. Jūsų gyvenimas gali ir privalo skirtis nuo kitų, kad ir artimų žmonių. Bet vertėtų pasirūpinti, kaip nepervargti tokio lėtinio streso metu,- pagalvoti, kaip ir kada galėtumėte pailsėti, daryti pertraukas gelbstint artimuosius ar gedint dėl jų sveikatos netekimo. Stebėkite savo darbo ir poilsio režimą, būtinai atraskite malonių sau užsiėmimų, pabendraukite su sveikais, nesergančiais ar sutampančių interesų turinčiais žmonėmis, darykite mankštas, profilaktiškai pasitikrinkite sveikatą, kai ateina laikas, - kad nusiramintumėt dėl ligų baimės.

2015 saus. 10 14:41
Sveiki, rašau Jums dėl savo mamos (45m), o situacija yra tokia - mano mamai dažnai skauda galvą. Prieš pora dienų, ji gryžo iš darbų su itin pakilusiu kraujo spaudimu ir dideliu galvos skausmu. Kaip ji teigė - kad galvos skausmas prasidėjo antroje dienos pusėje t.y. po pietų. Vakar naktį prabudo nuo didelių galvos skausmų. Gėrė vaistus kad malšintu galvos skausmus, tačiau šie nepadeda. Kartais pasitaiko nežymūs rytiniai galvos skausmai (maudimas), kaip ji sakosi..
Tai pat noriu pridurti, kad turėjo įvairius tyrimus, tačiau nieko jie blogo neparodė. buvo išrašyti raminamieji vaistai, tačiau šių vaistų kursą jau praėjo. Prašau Jūsų patarimo, ką daryti. Gal yra kokie naturalūs gydimo būdai? pvz: arbatos ar pan.? Nebesinori, kad ji gertu nuo galvos skausmo vaistus.. gal tai kokie įtampos skausmai? tai pat turiu pridurti, kad mamos organizmas netoliaruoja alkoholio, tad jo nevartoja. Yra rūkanti. Dirbanti aktyvų darbą. Labai prašau Jūsų patarimo. Iš anksto dėkoju. Su pagarba

Peržiūrėti atsakymą

Manau, mama pati, jei "dirba aktyvų" darbą - turėtų kreiptis į specialistą, nes yra aktyvus žmogus. laba diena.
Gražu, kad norite pagydyti savo mamą, bet manau, kad dėl jos skausmų nukenčia jūsų su mama bendravimas ir tai yra problema. Jei galite prie mamos "prieiti" tik pasiūlant jai gydymą, tai gal užtektų jai pasakyti, kad mylite ją, be to, paklausti, kas jos gyvenime vyksta, kad taip skauda galvą. Be abejo, vaistinėje yra įvairių žolinių vaistų, skirtų savigydai, jiems nereikia recepto. Tai valerijono, melisos, apynių, pasifloros ir kiti žoliniai preparatai. Iš natūralių antidepresantų - jonažolės standartizuotas ekstraktas turi mokslinių efektyvumo įrodymų.

2015 saus. 8 18:23
Sveiki, man yra 15metu nuolat skauda galva.Skausmas dažniausiai prasideda antros dienos puseje.Manau kad tai yra nerviniu pagrindu kylantis skausmas..Ka daryti? Kokiu priemoniu imtis norint sumazint itampa,stresa!

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, galimas daiktas, kad jaučiate įtampos galvos skausmus. Pradžioje bandykite įsivaizduoti, suprasti kokiomis aplinkybėmis kilo galvos skausmas, kas jus suerzino, kokios mintys jį paskatino. Prašykit tėvų ar kitų vyresnių žmonių pagalbos, pasikalbėkite su jais, kokie gyvenimo įvykiai jus neramina. Suaugusių patirtis gali jums praversti. Nesiimkit visa ko gyvenime spręsti vienas/-a. Matomai jūsų organizmui to kas vyksta "per daug" ir jis "numeta stresą į fizinį kūną, t. y. šiuo atveju jaučiate galvos skausmą. Sprendžiant psichologiškai gyvenimo problemas, įsisąmoninant jausmus - skausmai turėtų mažėti ir praeiti.

2015 saus. 7 21:46
Sveiki, Noriu gauti konsultaciją santykių klausimu. Turiu mylimą moterį bet mūsų geriems santykiams trukdo dažnas nesusikalbėjimas, kuris visada virsta barniais, kurių man nepavyksta sustabdyti jokiais būdais, nei ramiai reaguojant, nei tylint, nei pritariant. Pateiksiu kelis pavyzdžius:
Išėjom vakare pasivaikščioti, grįždami užėjom į parduotuvę nusipirkti ledų. Žmonių prie kasų buvo mažai, priekyje manęs stovėjo dvi merginos, aš priėjau prie jų ir laukiau kol jos apsimokės. Mano prekė liko kiek toliau ant slenkamo stalo, išsiėmiau piniginę, pasiieškojau banko kortelę, atsisukau ir pamačiau ją stovinčią gale per kokius du metrus nuo manęs. Merginos apsimokėjo ir nuėjo aš irgi sumokėjau už ledus ir mes išėjom iš parduotuvės. Tuomet prasidėjo kaltinimai man, kad aš limpu, „mane tiesiog traukia jaunos merginos“, o ją pamirštu. Tos šnekos ir kaltinimai truko apie 3 val. Kitas pavyzdys. Vasarą buvom nuvažiavę į Ignalinos nacionalinį parką, užėjom į muziejų-malūną, jauna gidė mums pradėjo pasakoti apie eksponatus, aš sustojau prie nuotraukų ir gidė man pradėjo aiškinti jų turinį, mano dama užlipo į antrą aukštą ir stebėjo mane.
Išėjus iš muziejaus kilo baisus triukšmas, kuris pastoviai augo iki isterijos (mano nuomone) kaltinimai, kad aš verbuoju tą gidę. (nors man nė minčių tokių nebuvo). Barnis truko visą parą. Mums yra pavojinga eiti ten kur yra moterų, nes tai sukelia pavydo protrūkius.Tokios panašios istorijos kartojasi kas dvi – tris dienas. Nežinau kaip man elgtis? Kas tai ar liga ar aš toks nenuovokus? Man 68 metai jai 67 metai.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Pavydo scenos rodo jūsų draugės psichologines problemas: nepasitikėjimą, savivertės sutrikimus. Nežinau jūsų istorijos, taigi ir ar buvo jūsų "prasižengimų", kurie tą pavydą, nepasitikėjimą jumis skatintų. Bet kokiu atveju tai yra audringai pavyduliaujančio žmogaus problema. Pavydu, nepasitikėjimu gali prasidėti ir rimtesnės psichikos sveikatos arba centrinės nervų sistemos problemos. Patarkite kreiptis psichologinės pagalbos, jei jūsų nuoširdus patikinimas jūsų ištikimybe ir atsidavimu nepadeda.