Kotryna Varevičienė

Sritis:Psichiatrija, psichoterapija
Darbovietės: TAURAKALNIO SVEIKATOS NAMAI

Papildoma informacija:

Adresas:Valančiaus g. 7-13, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2128283
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoju esant nuotaikos sutrikimams, nerimui, kt. emociniams sutrikimams, nemigai. Taip pat esant charakterio sąlygotiems sunkumams, tarpasmeninėms, ryšių, šeimos santykių problemoms.Sergant psichosomatinėmis bei psichikos ligomis.
Domėjimosi sritis - nuotaikos sutrikimai, depresija, tarpasmeninių ryšių problemos sergant depresija.


Užduoti klausimą

2015-03-28 10:35
sveiki,man rudeni svaigo galva jutau nerima,nuejau pas seimos daktare israse lexotanil 1.5 mg,nuo dveju tab,praejo,gywenau normal gyvenima iki pavasario,jau men laiko vel svaigsta galva,rytais prabudus jauciu dideli nerima baime,bloga nuojauta,negaliu eiti I parduotuve,i miesta, bijau viesumos ,nesinori iseiti is namu ,nes man svaigsta galva,ir padideja baime kad nualpsiu,gristu namo apsiverkiu nes nezinau kas su manim darosi,noriu pasveikti,ar man pades sie vaistai lexotanil? uzsiregistravau pas psihologe tik po men pas ja pakliusiu :(

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, šie vaistai nebepadės ir jie negali būti vartojami ilgai ( ne daugiau 3-4 sav.). Taigi, gerai, jei kreipsitės į specialistą. Psichologai atlieka tik diagnostiką. Gydymui kreiptis turėtumėt į psichoterapeutą, psichiatrą.

2015-03-27 16:29
Sveiki. Jau daugiau Kai metus sergu nerimo ir panikos atakomis ar galimas gydimas be vaistu? Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
taip, nerimo sutrikimai gali būti gydomi psichoterapija.

2015-03-26 19:49
Laba diena,mano Sunus 26m serga depresija ,nustatyta biopolinis sutiko mas. Gyvename londone, liga progresuoja,nes nera normalaus gydymo.Jis negali islipti is lovos visa diena, kai nori ,viska daro.Bet keistai uzsispyre mas yra.Nezinau ka be daryti. Nepadeda neither vaistai nei daktara. Padekite

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, jei dar nesuradote pagalbos, bandykite, šalia paskirtų vaistų ir psichoterapiją internetu (skype). Čia sūnus pats turi norėti pagalbos ir pasiryžti virtualioms sesijoms. tokia pagalba teikiama Taurakalnio Sveikatos namuose, Vilniuje (www.sveikatos-namai.lt).

2015-03-26 13:22
Laba diena, norejau paklausti geriant antidepresantus ar galima gerti vaistus susirgus gripu, as geriu venlafaxinum, mane kamavo panikos priepuoliai, ir dar ar vakarais galima gerti Mirtazapin actavis.aciu.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, taip, galite gerti šiuos vaistus.

2015-03-25 20:36
Sveiki,jau kuris laikas mane kamuoja pykcio priepoliai.Nei is sio,nei is to susinervuoju staiga(galiu ir drabuzi suplesyti ir indus padauzyti...zodziu sunaikinti viska kas pasitaiko po ranka tuo metu)ir taip kelis kartus per diena.Jau nebeapsikenciu pati saves,su visais pykstuosi..is tikro nesivaldau visiskai.Man 40 metu,gal tai artejantis klimaksas mane taip drasko?Nezinau ka man daryti,nes kencia ir zmones per mane ir daiktai.Stengiuosi kuo maziau su draugais bendrauti,nes bijau iskaudinti,bet uzsidariusi namie velgi naikinu daiktus.Gyvenu uzsienyje,tai pas medikus bijau eiti del kalbos.Bijau,kad galiu ir pries save ranka pakelt,nes tuo momentu nekontroliuoju saves visiskai.Visa gyvenima,kiek save prisimenu buvau nervuote,bet ne iki tokio lygio,kas dedasi dabar.Po kiekvieno pykcio protrukio labai skauda galva.Drauge patare pavartoti licio karbonato,bet be mediku patarimo,bijau ka nors vartoti.Patarkit prasau,kaip galeciau sumazinti tuos prakeiktus pykcio priepolius.Dekoju is anksto :)

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, manau, jūsų pykčio priepuoliai yra gilesnio sutrikimo išraiška. Jei jau "nuėjote pas medikus" ir vis dar neišsprendėte problemos, bandykite psichoterapiją internetu (skype), tokia pagalba teikiama ir www.sveikatos-namai.lt

2015-03-19 09:20
Laba diena,noreciau paklausti,ar gali buti ,kad zmogui pripazinta oligofrenija(igimta silpnaprotyste),debilumas lengvo laipsnio su pschiniu infatilizmu ir psichoasteniniais charakterio bruozais yra visiskai pagydoma,jei zmogus yra sirges ja pries 30 metu,gulejes Ziegzdriu stacionare,tai ar po tiek laiko ji jau galima laikyti sveiku,gal toks zmogus netgi yra laikomas is dalies nepakaltinamu,jei kas nutiktu. Aciu uz atsakyma

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, deja, patvirtinti ar paneigti šios 30 m. senumo diagnozės negaliu, to galėtų imtis tik ekspertas, matydamas žmogų, atlikęs intelekto ir psichologinius tyrimus, išklausęs objektyvią informaciją iš artimų žmonių. Ar pakaltinamas ar ne, kiekvieno įvykio metu sprendžia teismo psichiatras.

2015-03-15 16:50
Sveiki man yra 14 metu. As gyvenu uzsienyje ir einu ten I mokykla , bet man jau viskas nusibodo as visa laika sypsausi , bet nesijauciu laiminga nes ten neturiu tikru draugu kaip Lietuvoje. ir beto mano santykiai paslije su tevais. ir mano sese isvaziavus ir tevai jos nenori matyt , o jinai buvo ta kuria labiausiai pasitikejau kaip ir mano sunenas. O dabar bijau pasitiketi zmonemis nes visi mane isduoda neturiu as kuo pasitiketi kaip bunu namie visa laika sedziu kambaryje nieko nenoriu matyti su mama nesutariu.ir visa laika man norisi verkti nes kaip atvaziavau daug klasioku saipesi praleidinejau pamokas ir taip praradau pasitikejima savimi ir kitais zmonemis. Manau cia paauglyste kalta , bet jau taip yra mazdaug 2 metus. :( Pasakykit man kaip pasitiketi savimi ir kitais?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, atsiprašau, kad rašau vėlokai, tiesiog nebuvo laiko tam. Tikiuosi, kad jūsų reikalai pagerėje. jei ne, tai norėčiau patarti šioje situacijoje neužsidaryti, kuo daugiau bendrauti. Su artima jums sese galite bendrauti internetu. Matomai ir jūsų tėvams nėra lengva, kad jūsų santykiai pašliję, ne tik kalta jūsų paauglystė,- emigracijoje paprastai visiems nebūna lengva. Bandykite visgi kalbėtis ir su tėvais, nes nepaisant dabartinių sunkumų, tai yra žmonės, kurie jus myli, o savitarpio supratimas gali atsirasti tik kalbantis. Bandykite psichoterapiją internetu, jei tėvai sutinka ir jūsų būsena vis dar bloga. Įtvirtinę pasitikėjimą artimaisias, lengviau pasieksite pasitikėjimo tarp svetimų. Anksčiau ar vėliau sutiksite sau artimą sielą, jei dėsit pastangas bendrauti.

2015-03-11 19:46
labas vakaras, dariausi daugybe tyrimu visi atsakymai, kad nieko blogo pas mane nera, dabar tik nustate letini gastrita ar ji gali sukelti nuo buvusio streso? vis jauciu tokiu nerima, kad kazkas negerai vis kazkur paskauda ir vis bijau kad kas bloga nenutiktu? visa tai prasidejo po sesers mirties vartojau xanax, lexotonil, bet tie simptomai vasara buvo praeja jauciausi gan neblogai nebuvo jokiu silpnumo priepuoliu, bet dabar kuris laikas vel jauciuos lyg panikuociau be vaistu niekur neinu? kokio gydymo man reiketu, ar tu vaistu man uztenka,o gal man jau reikalingi kokie antidepresantai, beto dar vartoju
ir vaistazoliniu preparatu? labai vargina tokia savijauta.dekoju uz atsakyma

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, jūsų atveju, jei iki tol neturėjote psichologinių problemų, matomai yra užsitęsusi ir komplikuota, (galimai depresija) gedėjimo reakcija. Reikia kreiptis į specialistą: psichoterapeutą, psichiatrą. Jei norite gydymo vaistais, tai jūsų paminėti vaistai gali būti vartojami tik laikinai ir labai trumpą laiką. Jie sukelia priklausomybę. Ilgesniam laikui labiau tiktų antidepresantai, juolab, kad problemos įsisenėję. Taigi, kreipkitės į specialistą.

2015-03-09 07:16
Laba diena.
Turiu drauga, serganti bipolariniu sutrikimu. Suzinojes, kad serga sia liga pats nusprende, kad nenori naudoti jokiu medikamentu ir savo jegomis banco kovoti su nuotaikos svyravimais. As jam via sakau, kad pats be vaistu nepajegs visa gyvenima kovoti, I jis sako, kad licio preparatai naudojami ilga laika gali sukelti pasekmiu. Ka tureciau jam patarti ir kaip ikalbeti, kad vartoti medikamentus butina?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, bet kokiu atveju jūsų draugui padėti gali specialistas. Jei nenori vaistų, gali gydytis psichoterapija. Psichoterapinis gydymas, žinoma, bus ilgas, krizėms gali būti reikalingi vaistai.

2015-03-04 22:26
Labas vakaras. Norėčiau jūsų paklausti, ar gali perdėtas tėvų rūpinimasis ir globa, savotiška kontrolė ateityje žmogui kelti psichikos problemų, o galbūt ir asmenybės sutrikimų, kitų ligų, pvz.šizofreniją ? Dėkoju

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, perdėtas rūpinimasis ir globa, bei perdėta kontrolė gali vėliau kelti psichologinių problemų. Kad sukelti šizofreniją, manau turi būti ir genetinių priežasčių. Čia galima tik spėlioti, nes ši liga neturi vienos paaiškintos priežasties, greičiausiai įgimtas jautrumas ir polinkis sirgti gali būti pastiprintas liguisto globėjų elgesio.