Kotryna Varevičienė

Sritis:Psichiatrija, psichoterapija
Darbovietės: TAURAKALNIO SVEIKATOS NAMAI

Papildoma informacija:

Adresas:Valančiaus g. 7-13, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2128283
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoju esant nuotaikos sutrikimams, nerimui, kt. emociniams sutrikimams, nemigai. Taip pat esant charakterio sąlygotiems sunkumams, tarpasmeninėms, ryšių, šeimos santykių problemoms.Sergant psichosomatinėmis bei psichikos ligomis.
Domėjimosi sritis - nuotaikos sutrikimai, depresija, tarpasmeninių ryšių problemos sergant depresija.


Užduoti klausimą

2015 bal. 12 23:10
Laba diena,
norėčiau pasikonsultuoti dėl savo mamos. Jai budingi nuolatiniai panikos priepuoliai, atrodo, kad menkiausia gyvenimo problema gali išvesti ją iš pusiausvyros. Daugumą problemų ji pati prisigalvoja ir vėliau dėl to stresuoja, nemiega naktimis, verkia ir t.t. Iš pradžių man tai kėlė juoką, bet dabar matau, kad tai labai sunkina jos gyvenimą ir turės pasekmių sveikatai. Koks tai galėtų būti sutrikimas ir kur ji turėtų kreiptis Vilniuje? Ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, jūsų mama turėtų kreiptis į psichiatrą, savo poliklinikoje pagal gyvenamą vietą (siuntimą pas psichiatrą duoda šeimos gydytojas) arba Vilniaus miesto Psichikos Sveikatos Centro registratūrą. Na, jei būsena gana sunki (trinka kasdieninė veikla, santykiai su žmonėmis), gali kreiptis į Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro priėmimo skyrių bet kuriuo paros metu, ten gali gauti ir ambulatorinę konsultaciją. Jūsų aprašyti nerimo, panikos, nuotaikos sutrikimai, gali būti būdingi depresijai, bet galutinai nustatyti diagnozę galima tik apžiūrėjus pacientą.

2015 bal. 12 20:05
Sveiki.Man yra 18 metų.Esu labai jautri,dažnai būna šlapi delnai,viešumoje jaučiuosi įsitempusi. Kartais užeina tokie momentai,kurie tęsiasi porą minučių, kai staiga pradeda drebėti rankos,pradeda skaudėti širdies plote,atrodo kad gerklėje gumulas užstrigęs,tampa sunkiau kvėpuoti.Ar reikėtų sunerimti? Kodėl taip atsitinka?

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, atrodo, kad jums trūksta pasitikėjimo savimi, be to, patiriate nerimo būsenas. Jei tai toleruojate, gali su laiku ir palengvėti, jei stebėsite save, domėsitės, kaip įveikti psichologines problemas, pasitarsite su kompetetingais vyresniais žmonėmis. Galėtumėte kreiptis į psichoterapeutą, jei, norite su jus varginančiomis problemomis susidoroti greičiau.

2015 bal. 11 23:59
Sveiki, man 21 metai, jau pusė metų išgyvenu tokius lyg panikos priepuolius ir nežinau ar tai tik mano vaizduotė ir ištikusi baimė, panika ar iš tikrųjų turiu rimtų problemų. Pastaruoju metu jaučiu kairės rankos skausmą, lyg ir širdies šiek tiek skausmą (perštėjimą) kartais sunkiau atrodo yra ir kvėpuoti. Būna širdies ritmas normalus(70-100) bet kažkada buvo 47 ir labai prastai jaučiausi. Pradėjau visa drebėti, pylė šaltas prakaitas. Prieš kelis mėnesius buvau pas gydytoją, tai ir tyrimai viskas buvo gerai. Tik daktarė minėjo, jog ateičiai pasitikrinti skydliaukę, kaip manote galbūt visa tai susieję būtent su tuo? Kaip manote ar turiu sunerimti ir ar reiktų kreiptis į šeimos gydytoją? O gal tai viskas nuo vadinamųjų panikos priepuolių ir nežmoniškos baimės jog širdis sustos? Dėkui už atsakymą. :)

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, panašu, kad patiriate nerimą. Pagalvokite, į kokius gyvenimo įvykius sureagavote ir kaip tas problemas įveikti. Manau, kad tai pakankamai jus vargina ir vertėtų pasikalbėti su specialistu (psichoterapeutu). Skydliaukę taip pat galėtumėte pasitikrinti, ypač jei yra sergančių skydliaukės ligomis artimų giminaičių, šeimos narių.

2015 bal. 10 15:56
sveiki, pries pusantru metu man pablogejo sveikata.svaiksta galva nuolatinis nerimas bloga nuotaika ir taip kasdien,esu istirta nuo galvos iki koju,nieko nera.prageriau daugybe vaistu,niekas nepadeda,nebegaliu taip,auginu du vaikus padekit man.aciu uz atsakyma

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, negalėčiau pasakyti, kad jums "nieko nėra", nes panašu, kad kenčiate, išgyvenate depresiją, todėl tikslinga kreiptis į psichiatrą (turėjo jus siųsti pas psichiatrą, kai darėtės tyrimus) ar psichoterapeutą ir gauti gydymą vaistais arba psichoterapiją. Neparašėte, kokius vaistus geriate, todėl negaliu spręsti ar jie tinkami. bet kokiu atveju apie tolimesnį gydymą turi spręsti specialistas, jus pakonsultavęs, apžiūrėjęs. Jei esate socialiai drausta, jūsų poliklinikoje arba Vilniaus m. Psichikos Sveikatos Centre pagalba nemokama. Jei nepadėjo, kreipkitės pakartotinai, kad koreguotų gydymą. Šiais laikais yra gausu priemonių ir, auginant du vaikus, tos pagalbos turite siekti nuolat, - nuo to priklausys visos šeimos psichikos sveikata.

2015 bal. 9 13:15
Laba diena,
norėjau pasiteirauti, ar man verta kreiptis į psichologą. Man 28 m., su vyru pusantrų metų mėginame susilaukti vaikelio, bet kai pradėjau tirtis, pasirodė, kad turiu problemų. Jaučiu nuolatinį stresą dėl to, pergyvenu, negaliu darbe susikaupti, norisi verkti ištisai. Daugiau apie nieką negaliu galvoti. Susidėjo visokios kitos ligos, problemos, tiesiog atrodo, kad visko nepakeliu, nuolat skauda galvą, darbe nesiseka. Gal galite rekomenduoti kokių raminančių nereceptinių vaistų?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, panašu, kad išgyvenate stiprų stresą, gedėjimo reakciją, kad negali būti taip, kaip norėjote. Tikrai verta kreiptis į specialistą (psichoterapeutą), jei norite per šiuos išgyvenimus praeiti sėkmingiau, greičiau. Manau, kad vertėtų nuoširdžiai kalbėtis apie problemą ir išgyvenimus su vyru, nes, slėpdama išgyvenimus, negalėsite pasijusti geriau arba sulaukti moralinio palaikymo. Iš žolinių preparatų labiausiai ištirtas jonažolės antidepresinis poveikis, geriausia pirkti standartizuotų dozių tabletes, tačiau jų taikymą riboja ryški vasaros saulė - gali sukelti odos reakcijas. Raminančiai veikia valerijonų, melisų, apynių ir kt. preparatai.

2015 bal. 2 02:47
Laba diena, klausiu dėl dukros, jai 16 metų. Vasarą jai prasidėjo galvos skausmai, nieko nelaukiau ir pasidarėme magnetinį rezonancą, bet nieko nerado, dabar ji skundžiasi, kad jai cypia ausyse, sunku valdyti rankų pirštus, sunku mąstyti ir stringa atmintis, raumenis sunku valdyti, jie pasunkėję, padidėję limfmazgiai kakle, nuolatinis nuovargis, noras miegoti, be viso šito dar sako, kad liežuvis lyg ištinęs, sunku kalbėti, skauda žandikaulį ir dar pastebėjau liežuvio kraštuose lyg dantų žymes. Paskaičiau internete ir labai išsigandau, nes daug simptomų atitinka išsėtinę sklerozę, todėl baiminuosi, kad magn. rezonanco tyrimas klydo. Labai prašau pagalbos, pas kokius gydytojus kreiptis ir kaip nuraminti mergaitę. Dėkoju, geros dienos.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, kreipkitės į neurologą. Pas visus specialistus nukreipia šeimos gydytojas. Turėtumėte dažniau kreiptis ir pasitikėti juo/ja.

2015 bal. 1 17:58
Sveiki. Siuo metu man 60,. esu nuo jaunystes labai jautri ir turejusi daug pergyvenimu. Paskutiniu metu labai blogai miegu, todel jau daugiau negu metus vartoju valdoksana ir halciona po puse tabl. nakciai, ir dar priedo melatonino papilda. Aisku miegu geriau. Taciau taip ivuko , kad daugiau nei puse metu slaugiau savo 94m motina, ir stai taip susirgau astmos paumejimu , kad jau du menesius nepadeda jokie vaistai, o motina teko atiduoti i slauga. Vaziuoja i namus greitoji leidzia vaistus ir t.t, taciau rezultatu mazai. Tik v pastebejau toki dalyka, kad kai isgeriu raminamuosius nakciai, tai nakti manes nevargina jokie kosuliai, nors diena neuzsiciaupiu. Taip pat virsutinej skrandzio daly, tarsi kas neleidzia praryti maisto ir labai pucia, nepadeda ir omeprazolis. Noriu paklausti, ar cia nebus nervinis issekimas, kuris prisideda prie uzsitesusios astmos ir visu kitu bedu , susijusiu su virskinimu. Mat gydytojai gydo tik ta liga , o ne jos istakas. buciau dekinga uz atsakyma, ir kur man dar kreiptis del to?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
neabejotinai, bronchų, skrandžio jautrumas priklauso nuo psichikos būklės. Astmos kilmė apie 50 % yra psichologinės kilmės. Skrandžio spazmai manau, visiškai nuo to priklauso. Jau gaunate nuotaiką ir miegą gerinančius vaistus, bet, matomai, jie šiuo metu (išgyvenus papildomą stresinę situaciją) nėra pakankami, gydymą reikia papildyti arba keisti galite kreiptis į šeimos gydytoją (geriausia savo poliklinikoje), psichiatrą bet kurioje įstaigoje ir naujai aptarti problemas.

2015 kov. 30 02:41
Laba diena, ka daryti, jei zmogus pasikeite, tapo liguistai kritiskas,pvz. nepavykus sukritikuoti, ieskoma kitu aspektu, ir tai yra neadekvatu, nera tam logines priezasties, to kiekis nebera norma, o yra kazkoks nuolatinis liguistas ir be pagrindo kritikavimas-kaltinimas visu akistatu su zmogumi metu. Dekoju uz ats.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, visiškai neaišku koks jūsų ryšys su tuo žmogumi, ir kokie gyvenimo įvykiai įtakojo tokį elgesį. Jei tai buitinė situacija, galimai žmogus už kažką labai pyksta ant jūsų, na, o jei tai ligos pradžia, elgesys neadekvatus, neatitinka realybės, žmogus turėtų kreiptis į specialistą. Jei ryšys jums svarbus, abu galite kreiptis į psichoterapeutą.

2015 kov. 28 18:55
Labas vakaras. Gal galėtumėte rekomenduoti lengvus raminamuosius, kuriuos galima įsigyti be recepto esant stresui ? Dėkoju.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, žoliniai preparatai (valerijonų, melisų, apynių). Jums patars bet kurioje vaistinėje.

2015 kov. 28 18:08
miego metu pabundu nuo sviesos srauto.kai atmerkiu akis ,matau tamsa,kai uzmerkiu akis ir vel viskas nusvinta stipria sviesa su spinduliais.tiesiog tai trukdo pailseti miego metu ,bet tai vyksta ne kiekviena nakti,bet nuo tos sviesos srauto tenka nubusti ir kas keisciausia,atmerktos akys to nemato,uztenka uzmerkt akis ir tas sviesos srautas vel atsiranda.kazkas tokio mistinio.nesergu,esu stipri,bet nesuprantu pati tokio mistinio reiskinio.busiu dekinga uz informacija

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, deja, mistinių patyrimų klausimais negaliu patarti. Jei rūpinatės dėl sveikatos, visgi vertėtų išsitirti pas psichiatrą ar psichologą.