Kotryna Varevičienė

Sritis:Psichiatrija, psichoterapija
Darbovietės: TAURAKALNIO SVEIKATOS NAMAI

Papildoma informacija:

Adresas:Valančiaus g. 7-13, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2128283
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoju esant nuotaikos sutrikimams, nerimui, kt. emociniams sutrikimams, nemigai. Taip pat esant charakterio sąlygotiems sunkumams, tarpasmeninėms, ryšių, šeimos santykių problemoms.Sergant psichosomatinėmis bei psichikos ligomis.
Domėjimosi sritis - nuotaikos sutrikimai, depresija, tarpasmeninių ryšių problemos sergant depresija.


Užduoti klausimą

2015 bal. 29 14:40
Sveiki. Norėčiau paklausti kokia būtų jūsų nuomonė apie natūralius antidepresantus 5 - HTP, ar būtų jie veiksmingi gydantis vidutinio sunkumo depresiją? Ar galima juos vartoti kartu su SSRI grupės antidepresantais?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Manau, kad vidutinio sunkumo depresijai gali būti ir nepakankama. Kadangi depresijai neretai skiriama du į serotoninerginę sistemą veikiantys antidepresantų, galėtų būti skiriama su kitais vaistais, tačiau savo konkrečiu atveju turite pasitarti su konkretų antidepresantą paskiriančiu gydytoju.

2015 bal. 28 18:00
laba diena.Paniskai bijau atviru vietoviu,aiksteliu,prekybos didesniu saliu,taip pat negaliu pereit net per rodos nedideli tilta.Ar yra kokios nors priemones?Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Jūs kenčiate nuo agorafobijos. Tai yra gilesnių psichologinių sutrikimų simptomas. Pagalba yra, jos pobūdį pasirinkti galite priklausomai nuo siekiamo tikslo. Jei norite tik pašalinti pačią baimę kaip simptomą, - ieškokite kognityvinės elgesio psichoterapijos specialistų, o jei norite šalinti gilesnius psichologinius konfliktus, dėl kurių simptomas atsirado - kreipkitės į psichodinaminės arba psichoanalitinės pakraipos psichoterapeutus.

2015 bal. 28 14:10
Norėčiau paklausti ar tai gali būti psichologinis sutrikimas. Man pora dienu skauda skandi pučia pilva skaudėjo galva, bet lyg jau ir nesijaučia, turiu miego sutrikima jau gada ilga laika

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, psichologiniai sutrikimai, jei jie pasireiškia kūne, paprastai mėgsta keisti vietą kūne, jutimo pobūdį. Jūsų nurodyti simptomai galėjo lygiai taip pat būti ir lengvos virusinės infekcijos arba maisto netoleravimo, apsinuodijimo maistu simptomai. Miego sutrikimai rodo, kad psichologinių sutrikimų yra. Todėl galite kreiptis į specialistą: psichoterapeutą, psichiatrą arba psichologą.

2015 bal. 27 11:08
Laba diena.
Ilgai svarsciau ar rašyti Jums ar ne. Bet nusprendžiau parašyti ir Jūsų paklausti. Trumpai apie problemą. jau maždaug 14 metų kaip suprantu mano draugas serga sunkios formos depresija. Prasidėjo nuo to, kad prabudus naktį ant krutinės lyg gulėjo didelis akmuo ir mintys negeros, apie beprasmį gyvenimą ir apie pasikorimą. Aišku puolė į paniką. Mintys daug laiko jį kankino. Jis dirba rimtą darbą, o šiuo metu padarė karjerą ir užima vadovaujamas pareiga. Jis pats pasiskaitydavo įvairios literatūros, panaudodavo internete aprašytu vaistų, kurie slopina nerimą ir negeras mintis. Pradžioje vartojo antidepresantus ,,Seroxat", paskui per pažystamus vartojo ,,Lexotanil'. ,,Valeridax". Skaitė daug psichologinių knygų. Bet vistiek nelabai padeda, sugryžta tie nerimo priepoliai ir negeros mintys. Siaip jis yra iš žemaitijos ir tiukrai norėtu su kokiu rimtu specialistu pasikonsultuoti dėl medikamentu ar kitų gydymo būdų. Bet saugo savo darbą ir nori tai padaryti tik anonimiskai, nes dirba valstybės tarnyboje. Prašau Jūsų, patarkite jam, kaip elgtis, koiais vaistais gydytis. Siaip nenori jokių cheminių vaistų vartoti, juosd pavartoja tik kai jau nesukontroliuoja ar nebepakelia to sunkumo. Ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, jūsų draugui padėtų psichoterapija, be to, jei nebūna atviroje saulėje, arba rudens - žiemos periodu gali vartoti jonažolės preparatus, tačiau, šiuo atveju, efektyviai pagalbai reikalingas antidepresantas. Privačiose psichologinę pagalbą teikiančiose įstaigose, pvz. Taurakalnio Sveikatos Namai, išsaugomas kliento duomenų konfidencialumas, kreipdamasis jis nerizikuoja, kad "darbe sužinos". Savigyda ilgesnį laiką benzodiazepinais (lexotanil) nepageidautina, nes gali išsivystyti priklausomybė. vaistams, jie skirti trumpalaikiam nerimo gydymui.

2015 bal. 21 22:15
laba diena. norėčiau paklausti, kaip būtų galima turėti psichologo konsultaciją (įtariu, jog sergu depresija, tačiau nesu specialistas), negaunant įrašo į savo ligos knygelę (net jai ir man nk nebūtų nustaatytą), kad mano apsilankymas pas šį specialista neužkirstų ateityje man siekti karjieros. ačiū už atsakymą :-)

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
kreipiantis į privačią gydymo įstaigą, kur konsultacija yra mokama, nes jos kainos nekompensuoja Teritorinės Ligonių Kasos, jūsų informacija niekur nepateikiama ir lieka visiškoje paslaptyje. Viena iš tokių įstaigų - "Taurakalnio Sveikatos Namai".

2015 bal. 21 14:38
Laba diena neseniai man atsirado nerimo ir depresijos sutrikimai , pastoviai traukia viena ranka kartais svaiksta galva , noriu pradeti sportuoti bet negaliu nes nes sirdies duziai greitesni , pastovus silpnumas pas mane , kaip man išgyditi nuo to ? Nenoriu vartoti vaistu nes prie ju yra priprantama ar galite man padeti ??

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, kreipkitės į psichoterapeutą. Psichoterapinis gydymas arba gydymas kalbant apie savo vidinius išgyvenimus pagal visuotinai priimtus gydymo standartus yra pirmiausia taikomas gydant depresiją, jei ji nėra labai sunki ir komplikuota. Šalia to galite naudoti žolinių ar homeopatinių vaistų nerimui kiek sumažinti. Panašu, kad sustiprėjęs jūsų širdies plakimas yra nerimo pasekmė. Lengva fizinė mankšta tikrai neturėtų pakenkti - nebijokite. Pilnai suprantama, kad jaučiate fizinės energijos stoką, - tai būdinga depresijai. Apmąstykite priežastis, į kokius gyvenimo įvykius sureagavote tokiu būdu ir apgalvokite, kokios būtų jums palankios, sėkmingos išeitys. Apmąstę savo tolimesnius veikimo būdus ar kaip pasiekti tai, ko norite - pasijusite geriau, o kai pasijusite geriau, atsiras ir būdai rasti tai, ko norite.

2015 bal. 17 15:02
Laba diena,

Kankina miego sutrikimai. Auginu 10 men. sunu, ji vis dar maitinu, tai gi naktim tenka labai daznai keltis, nuo 2 iki 6 kartu per nakti. Vyras teigia, kad naktim labai neramiai miegu, garsiai kvepuoju, alsuoju, kunas trukcioja, buna net apsiverkiu. Visa tai kelia dideliu problemu tarpusavio santykiams. Jauciuosi pervargus. Kaip butu galima sau padeti? Aciu is anksto.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, atrodo, kad besistengdama būti gera mama, esate didelėje įtampoje. Kreipkitės į specialistą (psichoterapeutą). Jeigu jūsų vaikelis labai neramus - parodykite jį pediatrui. Dėl stipraus ryšio tarp mamos ir vaiko, vaikas taip pat gali būti neramus dėl jūsų nerimo. Turbūt svarbiau kiek abu laimingi ir patenkinti būsite tarpusavyje, nei pasiekti "maitinimo rekordą". Vaikui, ko gero svarbiau turėti laimingą ir patenkintą mamą - iš jos mokysis pats būti laimingas. Raskite valandėlę savo poilsiui, nesistenkite visų darbų atlikti tobulai.

2015 bal. 16 22:17
Laba diena, ar gali Parkinsono liga išsivystyti nuo Haloperidolio ar kitų neuroleptikų vartojimo. Lauksiu atsakymo ačiū. Ir jei panašūs požymiai, ar reikia nutraukti raminamųjų bei neuroleptikų vartojimą?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, vartojant neuroleptikus, gali atsirasti vadinamoji "ekstrapiramidinė simptomatika", kuri yra panaši į parkinsono ligos, bet nutraukus neuroleptikus - išnyksta. Jei parkinsono liga vystosi lygiagrečiai turimai psichikos ligai, tikslinga kreiptis į specialistą ir peržiūrėti vartojamus vaistus, mažinti, keisti ar visai nuimti neuroleptikus, be to siekti ir neurologo konsultacijos, parkinsono ligos įvertinimui ir gydymui. Vengti ir benzodiazepininių raminamųjų - vyresnio amžiaus žmonėms blogina smegenų funkcionavimą, o tuo pačiu skatina demencijos progresavimą.

2015 bal. 14 18:37
Laba diena. Musu seimoje iskilo problema - vyras susirgo depresija. Jam yra 51 metai. Mano vyro problemos prasidejo nuo skausmo rankoje, stubure. Tik numalsinus ta skausma jis pradejo jausti nerima, sirdies permusimus ir t.t. Siek tiek pasikeitus gyvenimo aplinkybems i geraja puse, nerimas lyg ir aprimo, taciau pradejo skaudeti akys ir silpti regejimas. Gyvename Anglijoje, todel pirmiausiai kreipemes i Anglijos gydytojus. Akiu ligu gydytojas nustate sausu akiu sindroma, taciau jokie lasiukai nepadeda, o su tokiu akiu sausumu jis nei dirbti nebegali nieko. Kadangi jis jaucia, kad regejimas prasteja, pradejo bijoti apakti. Kuo tolyn, tuo situacija prastyn. Dar pradejo skaudeti ir virsugalvi, o dabar dar ir ausys. As pradejau itarti, kad tai gali buti somatiniai sutrikimai ir ji itikinau kreiptis i psichiatra. Kadangi Anglijos gydytojais jis nelabai pasitiki, nes ,,nerado" tikrosios jo akiu ligos, jis tirtis isvaziavo i Lietuva. Lietuvoje jam irgi pripazino sausu akiu sindroma. Be to jis nuejo ir pas psichiatra, kuris israse jam Escitaloprama. Isgerus puse tabletes jam vel suprastejo regejimas (pries tai jam taip jau buvo ne karta - nuo kiekvieno dirbtinu asaru lasiuko, ar antidepresantu, skirtu Anglijos gydytoju, jam prastejo regejimas). Ir taip pasaka be galo, uzburtas ratas, nes jam vis prasteja regejimas. Jis labai panikuoja, isitempes, vis ziuri i veidrodi, tyrineja savo akis ir sneka tik apie akis. Akis tirtis noretu kiekviena diena ( rytoj eis vel i ligonine tirtis del glaukomos). Nebezinome, ka daryti. Nesu tikra, ar teisingai as galvoju, todel nutariau paklausti jusu Ar gali nuo jo psichologiniu problemu atsirasti tokie akiu sutrikimai? Nes internete randu informacija siek tiek apie kitus organus, apie akiu sutrikimus nerandu parasyta. Ar vis tik reikia ieskoti kitos ligos, kuri jam sukelia regejimo sutrikimus, pvz. gal tai nuo stuburo? Aciu uz atsakyma.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
sausų akių sindromą turėtų smarkiai palengvinti dirbtinės ašaros, o kadangi jos tik "kenkia" ir visa kita "kenkia", jūsų vyras negali priimti pagalbos dėl psichikos ligos, matomai, šiuo atveju, - depresijos, nes yra įtarus, iš visur tikisi tik žalos. Tikslinga visom priemonėmis siekti psichiatro konsultacijos arba vartoti paskirtus vaistus, nepaisant pareiškimų, kad nuo pusės tabletės blogėja regėjimas, nes šis simptomas, panašu yra nepriklausomas nuo to, kokius vaistus ar netgi dirbtines ašaras besuvartotų. Liga gali progresuoti. Depresija sergantis ir visur tik blogį bepastebintis žmogus gali sukoncentruoti savo dėmesį ties bet kokiu organu ir šiaip jausti skausmus bet kurioje kūno vietoje.

2015 bal. 13 15:49
Laba diena, mano kaimyne gydosi nuo depresijos, dabar ji nutraukė gydymą cheminiais vaistais.Bando gerti jonažolių arbatą, daro mankštą, bet labai silpnai jaučiasi.
Ką Daktare galėtumėte šioje situacijoje patarti.
Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, deja, nemačiusi jūsų kaimynės, negaliu įvertinti, kokio sunkumo liga ji serga ir kokios gali būti pasekmės nevartojant paskirtų vaistų, nes ir vaistai būna labai įvairūs. Jei ji pakankamai stabilios psichikos, tai pati gali būti atsakinga už savo veiksmus ir savo sveikatą bei gyvenimą. Na, o jei praeityje yra buvę sunkesnių arba psichozinių (realybės neatitinkančių) sutrikimų patartina kuo greičiau kreiptis į psichiatrą.