Kotryna Varevičienė

Sritis:Psichiatrija, psichoterapija
Darbovietės: TAURAKALNIO SVEIKATOS NAMAI

Papildoma informacija:

Adresas:Valančiaus g. 7-13, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2128283
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoju esant nuotaikos sutrikimams, nerimui, kt. emociniams sutrikimams, nemigai. Taip pat esant charakterio sąlygotiems sunkumams, tarpasmeninėms, ryšių, šeimos santykių problemoms.Sergant psichosomatinėmis bei psichikos ligomis.
Domėjimosi sritis - nuotaikos sutrikimai, depresija, tarpasmeninių ryšių problemos sergant depresija.


Užduoti klausimą

2015 geg. 23 11:57
Sv man 40 metų nevedias gyvenu pas motina kaime ir turiu nuo mažians galvos skausmas pajutau gal 7 klasėj po fizinio kruvo po sporto pradeda spausti smegianis atsiranda stiprus galvos skaudėjimas ir nieko daryt negaliu tik į lova ir ramiai gulėt kol kita diena sumažeja bet nedinksta ir pertalaika niekur nedirbau nievienos dienos stažo neturiu dar buvau dėl sveikatos draudimo ir viešu darbų išvarytas dirpti ir tas skausmas sustiprėjo vos kest galiu nervai ima spaudimas galvos nežmoniškas gydytojai kaišiadoriu kolkas neranda priežasties neorologai tai dave gerti vaistu nuo itampos Bromazepamas lannacher 3 mg jie nepadeda dvi savaites griu vaistus dirpti galiu tik 3 valanda ir skausmas spaudimas visos galvos dideja tai dar esu pasiustas pas psichologus kaišiadoryse ties sako mes ir nežinom tokios ligos tik gal invaliduma galetai gaut jai paguletai logoninėj bet ar gausiu kaio yrodit ta skausma komisijai poto dar sako yra vienas tyrimas tai pirmadieny važiosiu kaišiadoriu pihologus to tyrimo poto nežinau ka daryt svoris nukrito kudas likau tik kaulai liko skydliaukė gera pakitimo nerasta visi kiti tyrimai geri gal tin širdis pati pradeda plakti greičiau gulint lovoje skaudejimas virš širdies buna bet čia kardeologas nieko nerado ka daryt dar nuovargis kankina dirpt ir per y negaliu greit isekina atima jegas ir gar kartais matau atsispaudimus darydamas žieda balta ties kaktos viduriu dienos metu kas čia gali but liga progresuoja ačiu.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
jūsų problema reikalauja atidesnio stebėjimo stacionare, pvz. Vilniaus miesto Psichikos Sveikatos Centre. Paprašykite į šį centrą savo šeimos gydytojos siuntimo, turėkite visų atliktų tyrimų kopijas. Surinkus visus reikalingus tyrimus, specialistų išvadas, galite būti siunčiamas nedarbingumo lygiui nustatyti.

2015 geg. 21 14:41
LABA DIENA.skauda kairej pusej virs ausies ir kakla auksciau tas skausmas deginantis.sakykit ar cia nuo nervu ar su kraujegyslem susija.seip turiu baime nervuota labai ,prastai miegu naktim .turiu 4 vaikus.buna nuotaikos kaita pastoviai liudna norisi verkti.dabar ta galva skauda nervuojuosi.buvau pas psichologia tai man tokius vaistus paskyre escitalopram teva .ir eglonyl.bet kol geriau maziau ta galva skaudejo.uzsiregistravau pas pschologia manau pades .bet tirpsta kaire puses zandas ir nuo ko ta galva taip skauda....padekit prasau.aciu..galva tirta ten nieko nera..

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
matyt buvote pas gydytoją psichiatrą, jei paskyrė vaistų, o ne pas psichologą. Antidepresantai mažina skausmingus pojūčius, tačiau jų poveikis nėra toks greitas, gali tekti palaukti iki 4 savačių. Jei ir po 6 savaičių skausmas išliks, negerės nuotaika, tai gali tekti pakeisti vaistą kitu, efektyvesniu. Bet kokiu atveju reiktų pasirodyti ir neurologui, kad įsitikinti, ar nėra nervo uždegimo.

2015 geg. 18 10:48
Sveiki, mano vaikiną kankina naktiniai siaubai (bent jau tai labiausiai atitinka visus aprašymus). Būna, kad naktimis jis šoka iš lovos arba atsisėda visas išpiltas šalto prakaito ir neatsimena ką sapnavo, nebent kitą dieną važiuodamas pro kokią vietą pradeda prisiminti, pvz. pravaževęs pro gaisrinę prisiminė sapnavęs didelį degantį namą. Klausiau kokia to priežastis iš vaikystės, tai jis pasakė, kad kai buvo 5 metų, miegojo prie lango ir tėtis užkūrė lauke traktorių, o jis labai išsigando, nuo to laiko jam kartojasi šis reiškinys. Vaikystėje verkdavo nubudęs, dabar blogai išsimiega. Jam 27 metai, yra ganėtinai jautrus ir uždaras, niekada nesiskųs, kad jam kas blogai. Šiek tiek pykstamės dėl jo nebaigtų mokslų, todėl manau, kad ir tai turi įtakos. Ar reikia kreiptis į specialistus, ar tai praeis savaime, ar reikalingi vaistai? Gal galėtumėte patarti kaip man elgtis?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, nemanau, kad sutrikimas besitęsiantis nuo vaikystės praeis pats savaime. Specialistai gali padėti, jei žmogus pats nori ir kreipsis. Psichoterapija dirbant su trukdančiomis charakterio ypatybėmis užtruks ne vienerius metus, tačiau rimtai gali padėti atrasti rezervų efektyviau, kokybiškiau gyventi, realizuoti savo tikslus. Vien miego sureguliavimui gali vartoti žolinius preparatus, akupunktūrą, masažą. Jei pats nenorės pagalbos, už draugą nuspręsti ir prieš jo valią padėti negalite, tačiau siekite atvirai pasišnekėti apie tai, kas jūsų draugui atrodo svarbu. Jei draugas nori pagalbos, toliau jūsų elgesys priklauso nuo to, kaip stipriai mylite ir kiek norite padėti jam.

2015 geg. 17 23:11
sveiki.turiu problema,negaliu uzmigti.man reikia 2 ar 3 val,kol uzmiegu.be to miegu tik prie sviesos.turiu visa laika matyt laikrodi,turiu stebet kiek valandu ir kada man keltis.zodziu negaliu atsipalaiduot.uzmiegu tik su tabletemis arba prisigerus vyno.aciu uz atsakyma

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
atrodo, kad išgyvenate didelę įtampą, galimai susiję su išoriniais įvykiais, kreipkitės į psichoterapeutą pagalbos arba apsilankykite pas psichiatrą.

2015 geg. 14 03:02
Sveiki, esu 23 metu, daznai jauciuosi niuros nuotaikos, prislegta, viskuo nusivylusi, atrodo turiu viska tai ko kazkada troskau ir maniau jog busiu laiminga bet tai dziaugsmo nekelia, ir net nezinau kas ji galetu kelti, viskas atrodo beprasmiska... jauciuosi jog niekam nerupeciau, taip lyg buciau viena pati, pastebejau jog paskutiniu metu tiesiog nemegtu visu zmoniu, visi jie mane erzina, su visais susipykstu, nors karstu budu visada pasizimejau... miegas sutrines arba neuzmiegu iki pat paryciu ir rodos net nenoriu, arba pramiegu daugiau nei zmogui reiketu po 12 ir daugiau valandu... labai esu savikritiska kazka padarau paskui to paseka jog griauziu save ne vieneri menesi ilga laiko tarpa, kartais rodos jog noriu nuo saves pacios pabegti, nes pavargau nuo saves pacios..... ar man depresija? ar kas? kazkaip ryzausi vis del to cia parasyti :)

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
Galimai tai depresija, kylanti iš tam tikrų charakterio ypatybių, įtakota vaikystės išgyvenimų. Kreipkitės į psichoterapeutą, tikrai verta lavinti psichologinius įgūdžius geriau suprasti jūsų blogos savijautos priežastis, bei priimti save ir kitus

2015 geg. 10 01:19
Sveiki. Esu 16 metu.Esu pastebejusi,kad vis turedavau mazdaug kas du menesius "juodaji" laikotarpi. T.y. budavau labai prastos nuotaikos,vis pavargusi,blogos mintys aplankydavo...bet dabar jau 2-3 savaites jauciuosi labai blogai. Seimos nariai jaudinasi del manes nors as stengiuosi ir neparodyti,kad blogai jauciuosi.
Noriu buti viena, aplinkiniai erzina, esu niurios nuotaikos,labai blogos mintys aplanko dazniausiai pries uzmiegant(pradedu save kaltint del padarytu klaidu,galvoju kokia esu bloga,kaip viskas blogai,kartais pradeda trukti oro,norisi verkti)sunku uzmigti, daug kartu nakti pribundu.Ar tai galetu buti depresija?
Aciu.

Peržiūrėti atsakymą

Taip, panašu, kad išgyvenate depresiją. Depresija gydoma psichoterapija ir vaistais. Patariu kreiptis į specialistą savo poliklinikoje. Nevenkite artimųjų pagalbos. Jie, manau, geriau jausis galėdami jums kuom nors padėti, išklausyti, nei matydami jus prislėgtą nežinia dėl ko.

2015 geg. 7 14:07
labadiena turiu problemu su galvos skausmu vienoje galvos puseje pereinanti i spranda. ir itariu kad sie skausmai iskile del psichologiniu sutrikimu. Sia problema turiu jau ilgai, bandiau visaip gyditis pati bet nesiseka niekaip.(vaistais zolele, meditacijom) man tas skausmas trugdo bendaruti su zmonemis. nesinori kontaktuoti. nes pradeda skaudet galva. kartais bukas kazkoks skausmas,kartais aztrus samilus. jei neskauda galvos tai tarsi isitempia sprando raumenis. kartais kaip koks svaigimas jaucias. as kas sedetu asnt peties galvos .Man 30 metu. turiu du vaikus maziausiam 11men. gal galite kuo patart,padet.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, net jei būtų ir psichologinės priežastys, visgi pirmiausia turite pasirodyti neuropatologui. Turėdama du mažus vaikus negalite rizikuoti savo sveikata. Tik neurologui įvardijus, kad tai įtampos galvos skausmai kreipkitės į psichoterapeutą, masažo paslaugoms ir kt.).

2015 geg. 5 16:48
Sveiki,ar antidepresantai gali padėti išgyti anoreksiją? Ne jos rezultatą depresiją,bet pakeisti valgymo sutrikimus, norą badauti?

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, valgymo sutrikimai priklauso psichikos sutrikimų grupei. Dažnai valgymo sutrikimas eina kartu su depresija, jo eiga pablogėja dėl psichologinių priežasčių, gyvenimo krizių. Taigi depresija ne tik rezultatas, bet gali būti ir pablogėjimų priežastis. Taip žmogus lyg ginasi nuo savo bejėgiškumo prieš išorinę realybę. Todėl dažnai visas sutrikimų kompleksas ir gydomas antidepresantais. Man sunku spręsti kokią susirgimo struktūrą mato jūsų gydytojas, todėl nekomentuosiu konkretaus paskyrimo.

2015 geg. 4 12:09
Laba diena, noriu Jūsų pasiteirauti ar sergant panikos atakomis (priepuoliais) gali atsirasti rijimo sutrikimai? Vartoju tokius vaistus kaip cipralex ir lexotanil.

Pagarbiai,
Edvinas

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, sergant panikos atakomis nėra tikrų rijimo sutrikimų, tačiau yra spaudimo, kamuolio pojūtis gerklėje, kakle. Tai priklauso nuo įsitempusių dėl nerimo sutrikimo raumenų. Šie pojūčiai ir sumažėja vartojant vaistus. Be to tikslinga ieškoti psichoterapeuto pagalbos - ne vien gydytis vaistais.

2015 geg. 2 18:43
Sveiki, man 20metų, nuo vaikystės kovoju su labai dideliu jautrumu, be jo dar esu gan greitai supykstanti ir galiu tada būti agresivi (žodžiais). Visada visur turėjau probemų dėl akiplešiškumo, nesugebėjimo įtikti žmonėms, nes visada sakau ką iš tiesų manau ir tai labai stengiuosi viską pateikti kuo švelniau.. Jaigu žmonės žinotų ką ištikrųjų galvoju pilna versija išvis butų šokiruoti. Jaučiuosi labai bogai, džnai verkiu be priežasties nematau jokios išeities, nesugebu atlikti darbų kuriuos turėčiau deramai, dėl savo charakterio... Labai sunku taip gyventi. Dėl jautrumo .. Negaliu žiūrėti jokių filmų kur, skriaudžia, naudoja smurta, fizinį, ar moralinį, kur žmonėms nesiseka arba iš jų tyčiojamasi.. Nieko kas susija su mirtimi ir t.t nes aš išgyvenu visus jausmus realybėje.. Nors aš suvokiu kad tai tik filmas bet vistiek.. Paskutį kartą paskaičius kaip hitleris žudė žydus praverkiau visą valandą.... Nežinau ką daryti ar man vartoti anti depresantus ar man reikia rimtesnės pagalbos.. Nes labai sunku su viskuo tvarkytis..

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, matomai dėl kažkokių priežasčių jums teko jautrumą slėpti, tad suformavote agresyvią gynybą. Jūsų amžiuje tokios psichologinės problemos neretos, galbūt jūs dar neturite pakankamai psichologinių resursų nusiraminimui, pasitikėjimui, atvirumui. Būtų gerai, jei savo skausmingas psichologines vietas, jautrumą galėtute aptarti su psichoterapeutu, greičiau išsivaduotumėte iš "senų žaizdų" keliamo dabartinio jautrumo. Antidepresantai labiau gali padėti jei tai neseniai atsiradęs nuotaikos pablogėjimas, na o jei problemos kyla iš charakterio (kaip ir dažnai būna depresinių reakcijų atveju), patarčiau pradėti nuo psichoterapijos.