Kotryna Varevičienė

Sritis:Psichiatrija, psichoterapija
Darbovietės: TAURAKALNIO SVEIKATOS NAMAI

Papildoma informacija:

Adresas:Valančiaus g. 7-13, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2128283
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoju esant nuotaikos sutrikimams, nerimui, kt. emociniams sutrikimams, nemigai. Taip pat esant charakterio sąlygotiems sunkumams, tarpasmeninėms, ryšių, šeimos santykių problemoms.Sergant psichosomatinėmis bei psichikos ligomis.
Domėjimosi sritis - nuotaikos sutrikimai, depresija, tarpasmeninių ryšių problemos sergant depresija.


Užduoti klausimą

2015-06-20 22:03
Labas vakaras. Gal galit pasakyti, kodėl pastoviai jaučiuosi pavargęs? Atsikeliu ir iškart pirma mintis kaip grįžti į lovą. Einu miegot anksti, bet vistiek, visomis dienomis jaučiuosi apdujas. Ačiū už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena. Jūsų nuovargis gali būti ir vienas iš depresijos simptomų, galite būti išsekęs po streso. Tačiau, pirmiausia turėtumėte kreiptis į šeimos gydytoją, kad atmesti fizines ligas.

2015-06-18 04:30
Laba diena. Turiu beda su sveikata, man 26 metu, ir nuo vaikystes sergu neaiski man liga, po daug metu lankomumo pas visokius gydytojus ir taip pat pas psichiatra mano savijauta labai mazai pagerejo, psichiatrai man nustate diagnoze sizoafektinis sutrikimas, labai daug vaistu visokiu isbandziau, tokius kaip : cipralex, citalopram, ketipinor, xanax, rispolept, seroquel, olanzapin, zeldox. Dauguma siu vaistu turi salutiniu sunkiu poveikiu kaip mieguistumas, jegu issekimas. Vieninteli vaistai kurie kazkiek padeda tai cipralex, bet reikia 2 menesiu kad atsistatyti visiskai, kai pradedi daugiau kazka veikti -savijauta bloga sugrizti pradeda. Man buvo padeje akupunktura, taciau labai trumpam, nezinau kaip man pasveikti iki galo , galbut jus galite kokius gydymo metodus pasiulyti ? Mano simptomai : sunki galva, sunku mastyti, suletejimas viso kuno, energijos trukumas, motivacijos trukumas, nejauciu savo kuno taip kaip tureciau jausti, sunku atsikelti is ryto, naktimis buna sunku uzmigti. Aciu , kad isklauset, laukiu atsakymo.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena. Jūsų susirgimas tikrai nėra lengvas, nėra stebuklingos greitai padedančios priemonės. Šalia paskirtų vaistų būtinai raskite galimybių gauti ir psichologinį gydymą. Jei ieškosite nemokamo gydymo, toks galimas psichikos sveikatos centruose, tačiau jis nebus nuolatinis, o truks keletą mėnesių į metus. Prie psichikos sveikatos centrų būna ir psichikos reabilitacijos centrai, kur galėtumėte kreiptis psichinei savijautai pagerinti ir geresnei socialinei integracijai. Svarbiausia, nenuleiskite rankų, o aktyviai ieškokite geresnės pagalbos ir neatsisakykite psichologinių, psichosocialinių pagalbos priemonių, judėkite, mankštinkitės, stenkitės įsigyti bendraminčių, draugų ir daugiau bendrauti, užsiimti naudinga jums ir kitiems žmonėms veikla, kad ir kaip sunku būtų. Jūsų pastangos padėti sau nenueis veltui.

2015-06-17 12:06
Laba diena,noreciau paklausti,man pripazino psihologe depresija,tuo paciu pomenopauze,be raminamu negaliu uzmigt,po keliu val,mane pazadina gausus prakaitavimas,ir taip jau 4 men,ar turetu but,tai itakoja prakaito tokiam gausumui,mane labai neramina tokia busena

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki. Nežiūrint, kad menopauzė yra visiškai natūralus procesas, daugeliui moterų jis kelia nerimą. Simptomai tokie, kaip prakaitavimas, karščio pylimai yra labai nemalonūs, tačiau jie nėra sveikatai pavojingi (tikiuosi, kad bendras kraujo tyrimas su tikslu atmesti kitas ligas jums buvo atliktas). Daugiau paskaitykite apie šį pereinąmąjį moters amžiaus tarpsnį, pasikalbėkite su psichoterapeutu ar psichologu apie depresijos psichologinius gydymo būdus konkrečiai jums, pasikalbėkite su kitomis jūsų amžiaus moterimis, vartokite paskirtą medikamentinį depresijos gydymą, bandykite akupunktūrą, žolelių arbatas, reguliariai mankštinkitės.

2015-06-14 09:48
Labas rašiau žemiau man 40 ir turiu galvos skausma nuo 6 ar 7 Klases po fizinio kruvio atsiranda spaudžiantis galvos skausmas ir dar man stipreja yra trys skausmo lygiai silpnas stipriasnis ir labai stiprus žiežmarių šeimos gydytoja R.G atsisake gydyti mane jai persunki užduotis ir niekur nesiunčia sako tavo galvos skausmas nemano bedos tai aš 10 berželio persirašiau į kaišiadoris pas šeimos gydytoja liepiau kad paskirt gydytoja kuri išgydyto galvos skausma ir viso kuno skaudejima ir pirm diena gavau siuntima į kauna pas rimtiasnius specialistus dar gydaus kitais vaistais kaišiadorių neurologo išrašytais xanax jie nepadeda tai kas man yra ligos nuo gimimo aš taip išeina gimiau su jom sako žiežmarių sesute reiks su tuo skausmu gyvent o tai kaip dirpti jai negaliu .

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki. Pirmiausia turi būti atlikti galvos bei vidaus organų sistemų tyrimai. Taigi, gavote siuntimą specialistų ištyrimui ir laukite to ištyrimo bei specialistų rekomendacijų. Jeigu bus nustatyti įtampos galvos skausmai, visgi gali tekti vartoti raminančius vaistus.

2015-06-13 21:34
Sveiki, nustatyta dirglaus žarnyno liga. Noriu pasiklausti kaip gydoma ši liga?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena. Žmogui, sergančiam dirgliosios žarnos sindromu paprastai ne tik žarnynas būna dirglus. Gali būti ir kitų fizinio diskomforto pojūčių kūne. Organizmo dirglumo priežastys dažnai slypi psichikoje. Jei jaučiate turintys psichologinių problemų, kreipkitės į psichoterapeutą, o jei labiau norite gydytis fizinėmis priemonėmism tai galite vartoti raminančio poveikio augalinius preparatus (vidurių lašai), homeopatinius preparatus, akupunktūrą, masažą, įvairias mankštas, jogos pratimus. Išmokite įvardyti ir žodžiais išreikšti jausmus, nes panašu, kad tai už jus atlieka kūnas.

2015-06-02 17:13
Laba diena,
mane vargina negalėjimas susikaupti ir mokytis. Jau visus metus per paskaitas tiesiog piešiu, labai labai retai sugebėdama nulaikyti dėmesį, o atėjus egzaminų sesijai bijau, kad nepavyks jos išlaikyti, nes neturiu nei valios, nei motyvacijos, nei noro, paskaičius pora sakinių mintys nuplaukia kitur, bėgu užsiimti kažkuo kitu. Taip pat man būdingas didelis nuotaikų svyravimas, tad būdama pakilios nuotaikos galva būna pilna kitų minčių, o štai kuomet esu prislėgta, tada irgi negaliu net iš lovos pasikelti. Galvoju apie akademines atostogas, galbūt jos padėtų. Kas man? Ačiū už atsakymą

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena.
iš jūsų aprašymo matyti, kad turite nuotaikos sutrikimo požymių. Priklausomai nuo to, kaip greitai keičiasi jūsų nuotaika, gali būti, kad sergate ciklotimija arba bipoliniu sutrikimu. Bet kokiu atveju, būtų geriausia, kad kreiptumėtės į specialistą: psichiatrą-psichoterapeutą, kuris išsiaiškintų sutrikimo pobūdį tiksliau ir galėtų jums padėti.

2015-05-31 21:57
Labas vakaras. Manę kiekvieną dieną kamuoja įkyrios mintys, kai pagalvoju kažką ne taip, stengiuosi tuoj pat kažką gero pagalvoti ir pagalvoju tiek kartų, kokio skaičiaus nebijau. Pvz būtinai turiu apie kažką pagalvoti 3 kartus, nes bijau kitų skaičių. Atsiranda visokie prisigalvojimai ir man tiesiog neišeina nebijoti to ir taip kiekvieną kartą. Ir būna taip, kad bijau atlikti kažkokį veiksmą, dėl kvailų baimių, arba atlieku jį daug kartų. Seniau būdavo įvairiausių simptomų, kaip valandą trunkantis rankų plovimas, daiktų valymas be reikalo, visada turiu kažką tai garsiai pati su savimi pasikalbėti, išsiaiškinti, jau visus metus bandžiau pradėti naują gyvenimą, kažkaip savę griežtai kontroliuoti, bet niekada nepavykdavo. Aš pati išsiaiškinau, kad sergu kompulsiniu obesisiniu sutrikimu, nes daugelis požymių man atitinka. Norėčiau jūsų paklausti, kiek trunka gydymas, jeigu ligos forma nėra labai sunki? Ir kokia terapija yra vykdoma ligoniui? Aš nebuvau dar jokios konsultacijos, kadangi mokausi ir vis nedrįstu pasakyti tėvams, kas man yra, nes man sunku jiems tai paaiškinti.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, tikrai, jus vargina įkyrių būsenų sindromas, o konkrečiau įkyrios mintys ir ritualai. Dažnai tai atsitinka žmonėms, kurie siekia perfekcionizmo, nesąmoningai peržengdami ir atmesdami natūralius jausmus. Patenkama lyg į akligatvį, kur bandoma ritualais dar kažką pagerinti, tačiau tas sukimasis ritualų verpete tik gilina būseną. Jums padėtų kompleksinis gydymas: psichoterapija ir serotonino išsiskyrimą reguliuojančios medžiagos. Nedelskite, kreipkitės, kad sutrikimas neįsisenėtų ir negilėtų, nes įkyrumai pažengusioje stadijoje sunkiai pasiduoda gydymui. Psichoterapija gali trukti ilgokai: metus ir ilgiau, tai priklauso nuo asmenybės sugebėjimų kurti kitas asociacijas, kūrybiškai mąstyti. Kaip atsvarą ritualams tuo metu stenkitės persijungti mintimis į ką nors maloniausio, ką galite įsivaizduoti, kad ir kaip tai neleistina atrodytų. Psichodinaminė individuali psichoterapija (psichoanalitinės terapijos pagrindu) su kognityviniais-elgesio elementais galėtų jums padėti. Nekentėkite viena, pasisakykite artimiesiems, juk tai žmonės, kurie gyvena dėl jūsų, nors kartais to ir neparodo.

2015-05-31 17:28
sveiki ar antidepresantai escitalopram gali mazinti spaudima.aciu.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki. Šie vaistai patys savaime arterinio kraujospūdžio nemažina, tačiau, mažindami nerimo simptomus, įtampą, - netiesiogiai gali sumažinti ir padidėjusį dėl nerimo kraujospūdį.

2015-05-26 11:18
Turiu problemų kurios neleidžia ramiai gyventi .Vis galvoju kaip išeiti iš padėties.Todėl pradėjau prastai jaustis jaučiu baimę, nerimą , užeina atrodo juda visas kūnas. Kartais išgeriu xanax(jeigu gerai užrašiau) tabletę būna geriau.Patarkite ką daryti.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
geriausias būdas "pabėgti" nuo problemų, tai jas išspręsti tokiu būdu, kad sąžinė būtų rami. Na, o jei iš karto spręsti nepavyksta, darykite pauzes galvojime apie tas problemas. Turite sau leisti retkarčiais pailsėti nuo jų, kad "šviežia" galva atrastumėte reikalingus sprendimus. Kaip sakoma, nėra padėties be išeities, -pasitikėkite savimi, kad rasite sprendimą, - investuotas laikas ir dėmesio koncentracija visada duoda rezultatą. Pasitarkite su kuo nors, ieškokite informacijos, kaip tai išsprendė kiti. Jeigu problemų kilmė jūsų paties psichologinėse pinklėse, ar negalite susitaikyti su realybėje vykstančiais dalykais, kreipkitės į specialistą (psichoterapeutą), kad lengviau ir greičiau rastumėte kelius. Xanax yra greitoji pagalba nebeištoleruojamam nerimui, gali suteikti šansą trumpai pailsėti, kai nebegalite dėl streso susitelkti kasdieninėje veikloje, tačiau ilgiau kaip 3-4 sav kasdien vartoti nepatartina, nes gali išsivystyti pripratimas.

2015-05-25 11:33
Laba diena. Nežinau net kaip apibūdinti savo klausimą, net nežinau nuo ko pradėti. Man 44 m.viskas prasidėjo prieš 3 metus, kai staiga dingo mėnesines. Dariausi tyrimus, nustatė ankstyvą menopauzę. Sužinojus prasidejo įtampa, gyd.išrašė dufatsono, kad iššauktų mėnesines, prasidejus geriu Midiana. Turiu AKS geriu rytais Nebilet, tačiau ar aš jį geriu ar negeriu vistiek spaudimas šokinėja, tai kelias dienas visai nebūna. Kai pakyla didelis isšigąstu , tuomet išgeriu Lexotanil, praeina. Tačiau jau metai laiko man užeina tokie priepuoliai lyg panikos atakos net nežinau, bijau išeit į lauką , atrodo kad bet kuriuo metu pradės kojos nebeit, susvaigsta galva, pasidaro silpna, sukyla AKS, išgėrus Lexotanil praeina. Žiemą lyg nebuvo. O dabar jau antra savaitė vėl tos pačios bėdos, bet dabar dažniau svaigsta galva, galvos sunkumas, matymas ne toks ryškus nors ne visada kai pamiegu praeina, pavaikščiojus vėl tas pats. Nusipirkau Magnio, turiu Tanakan tabl. bet nežinau ar jas gerti, gėriau Cinarizina kelis kartus.š.m. labai norisi miego, jaučiu tokį bendrą silpnumą, nors einu į darbą , namuose taip pat susitvarkau. Ryte atsikelus viskas būna gerai, bet po kokios 1 val. vėl tas pats. Ačiū už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena. Neabejotinai, ši žinia jums yra didelis stresas. Svarbu dar pasiaiškinti, ko taip greit išseko kiaušidės, ar tai genetiškai, ar jūs savo gyvenime patyrėte kažkokių didelių krūvių, stresų. Bet kokiu atveju, nesiremkite vien hormoniniu gydymu, kuris, pripažintas labai pavojingu sveikatai dėl savo komplikacijų (širdies kraujagyslių sistemai ir kt.). Sutikite vartoti tik labai mažų dozių hormoninius preparatus. Paskutinėje respublikinėje ginekologų konferencijoje šia tema, skaitytas pranešimas, kad alternatyviais efektyviais būdais reguliuojančiais klimakterinio laikotarpio sutrikimus pripažinta akupunktūra, homeopatija, fitoterapija, gydomieji masažai.