Kotryna Varevičienė

Sritis:Psichiatrija, psichoterapija
Darbovietės: TAURAKALNIO SVEIKATOS NAMAI

Papildoma informacija:

Adresas:Valančiaus g. 7-13, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2128283
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoju esant nuotaikos sutrikimams, nerimui, kt. emociniams sutrikimams, nemigai. Taip pat esant charakterio sąlygotiems sunkumams, tarpasmeninėms, ryšių, šeimos santykių problemoms.Sergant psichosomatinėmis bei psichikos ligomis.
Domėjimosi sritis - nuotaikos sutrikimai, depresija, tarpasmeninių ryšių problemos sergant depresija.


Užduoti klausimą

2015 rugp. 8 00:42
Sveiki, man 22m. Prieš gerą pusmetį vartojau 5mėn antidepresantus ir raminamuosius nuo panikos sutrikimo. Praėjus mėnesiui iki dabar pradejau jausti vėl nežymius šio sutrikimo simptomus: mirties baimė, galvos dažnas skausmas, spaudimo šokinėjimas, kartais spaudimas krūtinėje, veido paraudimas. Ar gali tai būti, kad per trumpai vartojau vaistus? Gal turite kokių patarimų? Dėkoju.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
taip, greičiausiai, kad gydymas nutrauktas per anksti ir jį vėl reikėtų pradėti ir tęsti. Dažnai vien medikamentinio gydymo nepakanka. Galimai negavote ir psichoterapinio gydymo kartu su medikamentiniu gydymu, neišspręstos psichologinės problemos toliau gali provokuoti ir palaikyti ligą.

2015 rugp. 7 19:34
Sveiki. Esu 19 metų mergina. Kai buvo dveji - pripažino artritą. Iki 12 metų tinsavo kairysis kelio sanarys. Kai buvo 11 metų, vieną rytą atsikėlusi pajutau, kad užtirpo dešinysis klubas (negaliu pasakyt, ar tai sanarys ar kažkas kitas, nes nesuprantu pati). Pats skausmo židinys lyg ir sanario srityje, tačiau viskas yra "apmirę" ir kitur. Vėliau, bėgant laikui, tas pats pasikartojo ir su dešiniu menties sanariu (petys), o dar vėliau "užtirpo" ir dešinė blauzda. Galiausiai, kai buvau maždaug 12-13 metų, "užtirpo" ir visa dešinė pusė. Lyg būtų perkirsta pusiau. Dešinėje kaukolės pusėje, už ausies, taip pat yra skausmo židinukas, kažkoks mažas gumbelis, kurį paspaudus, skauda taip pat, kaip ir paspaudus menties, dubens sanarius, bei blauzdą. Beje, visi dešinės pusės sanariai traška. Žodžiu jausmas toks, lyg kūnas būtų padalintas į dvi dalis. Ir taip jaučiuosi jau 9 metus. Lankiausi pas įvairiausius gydytojus, kreipiausi net į netradicinę mediciną propoguojančius gydytojus. Daug kartų gulėjau ligoninėse, tyrė dėl paralyžiaus, bet nieko nerado. Gydžiausi sanatorijose... Be to, visai nesenai prasidėjo problemos su širdimi. Jaučiu permušimus, o kai būna per karšta, jausmas toks, lyg surakintų krūtinę ir ranką, bet tik dešinėje pusėje. Ar tie tirpimai gali būti susiję su kažkokiais psichologiniais faktoriais?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
jei jau esate ištirta fiziškai ir jokių fizinių priežasčių nenustatyta, galimai priežastys yra psichikoje. Jeigu taip nemanote ir psichiškai jaučiatės sveika, galėtumėte pabandyti akupunktūrą.

2015 rugp. 3 19:57
Sveiki noriu sužinoti ar mano negalavimai nerviniu_psichologiniu pagrindu.prieš metus laiko,šituo mazdaug metu turėjau daug streso,truko pinigu,niekur nespėdavau,darbo nebuvo,gyvenau kazkokioj itamoj,nors tuo metu dar nesijauciau blogai.po to nualpau.zinau nuo ko,bet po nualpimo patyriau pirmaja panikos ataka,kurios metu labai issigandau.pradejo tirp kairė veido puse,kankino nerimas dirglumas, sugeriau viena lapeli xanax,kaip ir buvo viskas pagerėje.po to patekau i avarija,vel issigandau.kai galvoju pozityviai,ramiai,uzsijemu fizine veikla buna viskas gerai.kartais buna jauciasi sisiaubinagaijauciasisokineja kraujospudis,tirpsta tas veidas,spaudzia galva,buvo uzeje dusinimai,smaugimo jausmas kakle,bet kaip ir praejo.pastoviai sukasi blogos mintys.atrodo net pakites,nors okulistai sake viskas gerai...sunku sitaip,nes jau metus laiko tai tesias...bandau atsigauti skaitydama psichologines knygas,siek tiek padeda,pakelia dvasia.ar tikrai cia viskas susije suregejimassusijeis,ir psichologinem problemom? Širdingai ačiū už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, atsiprašau už vėloką atsakymą.
Taip, panašu, kad jus apėmusi depresija su panikos atakomis. Nerimas ir depresija gali duoti pojūčius visame kūne. Kreipkitės į psichoterapeutą - psichiatrą, kad paskirtų tinkamą gydymą.

2015 rugp. 3 00:00
laba diena,gal buvot susidurus su karo medicina ar atleidzia nuo kariuomenes jai yra toreto sindromas garsiniai tikai

2015 liep. 26 23:23
Sveiki, kas israso vaistus Lyrica? Psichiatrai ar neurologai? Man nustate generalizuota nerimo sutrikima ir kai netiko paskirti vaistai, pasakiau savo gydytojui apie Lyrica, kad ji naudojama nerimo gydymui tai liepe kreiptis i neurologa. tai kam is ju priklauso sis vaistas?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
taip, šį vaistą skiria neurologai. Nerimo gydymui yra pakankamai daug kitų dažniau skiriamų vaistų, kurie yra patvirtinti šiai indikacijai.

2015 liep. 25 18:33
Sveiki,

Turiu problemele - pradejus studijuoti padidejo itampa nuo nuolatinio mokymosi kruvio. Daznai supanikuoju pries sesija, sunkiai lenda informacija galvon, nes mintys mano kazkur kitur. Vakarais pries miega minimum 2 valandas kazka galvoju, dazniausiai mintys malonios, bet buna atveju, kai sustreikuoja psichika ir as pasimetu, nebesuvokiu kas mabo darosi, sunkiai apibudinamas jausmas, nes tai buna is nieko, niekam neivykus, pavyzdziui, kai lauke grazus oras,sviecia saule, groja gera muzika, man tai sukelia kazkoki nostalgijos ar trukumo jausma. Tada paverkiu, pamiegu ir vel geriau jauciuosi. Megstu buti viena, nepatinka zmones, bendrauju rik su pora issilavinusiu zmoniu ivairiomis prasmingomis temomis. Fiziniai pozymiai tai buna sumirguliavimas akyse, lyg zvilgsnio sutrikimas staigus. Pleiskanoja visas kunas, retkarciais sirdi ima musti arba lengvai durti. Gyvenimu megaujuos, ypac gamta. Nera savizudybes noro. Nors kartais nepavyke dalykai vercia jaustis nepilnavertei. Daznas nuovargis.

Dekoju uz atsakyma,
Pagarbiai,
studente

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, lyg ir nesuformulavote klausimo. Kiek suprantu, nerimo ir nuotaikos sutrikimai nėra stipriai išreikšti, nesikartoja dažnai. Dėl jūsų reakcijų į įvykius, nuotaikų kaitos, santykių su žmonėmis (tai daugiausia lemia charakterio problemos) galėtų padėti psichoterapija.

2015 liep. 22 06:29
Sveiki, jau ilga laika mane kankina įvairios mintis ir pasikartojantys veiksmai. Viskas prasidėjo maždaug prieš pusę metu, tačiau pastaraisiais mėnesiais smarkiai paūmėjo. Į galva nuolat ir įkyriai lenda mintys, jog kažkas nepasiseks, tuomet aš turiu į kiekviena tokia mintį tarsi "atsakyti", jog viskas pasiseks. Tačiau tokios mintys galvoje sukasi nuolat ir niekaip negaliu ju atsikratyti. Taip pat turiu keista įprotį- turiu viska paliesti kelis ar net keliolika kartu tik todėl, kad tuomet atrodo, jog viskas bus gerai ir jaučiuosi ramesnė, pvz: įėjusi į kambarį, šviesos jungiklį turiu nuspausti 10 kartu, nes tik tada galėsiu imtis kitos veiklos. Ankščiau tokios mintys būdavo retos, tačiau dabar jos atsiranda pastoviai. Šiuo metu mokausi gimnazijoje. Paskutiniais metais tai trugdė susikaupti mokykloje, nes turėdavau kartoti tam tikrus veiksmus net būdama klasėje. Pasidarė sunku susikaupti. Taip pat rasant sasiuvinyje turiu pradėti rašyti tik nuo tam tikros vietos. Niekam apie tai nesakiau, nes nemaniau, kad tai rimta, tačiau pastaruoju metu nerandu ramybės. Pradėjau galvoti, jog viskas prasidėjo nuo to, jog užsidariau savyje, praradau daug draugu. Pastarieji metai buvo tikrai nelengvi, buvo daug streso. Vienu metu net jaunesnioji sesuo pastebėjo, jog kažka darydama pakartoju kelis kartus, tačiau nuleidau tai juokais. Tėvams apie tai nieko nesakiau, nes nesu tikra, jog tai rimta. Todėl noriu paklausti jūsu nuomonės, ar vertėtu/reikėtu tokiu atveju kreiptis pagalbos į gydytojus at bent kam nors apie tai pasisakyti? Bandžiau save suvaldyti, tačiau po kurio laiko vėl viskas grįžta. Dėkui iš anksto

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, atsiprašau už vėlyvą atsakymą.
Manau, kad turite kreiptis pagalbos. Obsesinis kompulsinis sutrikimas yra pakankamai sunki būsena, reikalaujanti gydymo, todėl pasisakykite tėvams, jei esate nepilnametė ir kreipkitės į psichiatrą. Simptomų gausumas priklauso nuo patiriamo nerimo ir įtampos, taigi, turėtumėte gauti medikamentinį ir psichologinį gydymą.

2015 liep. 20 23:40
Labas vakaras.Gal galite pasakyti,kodel sukonfliktavus ar susipykus su artimaisiais,iskarto uzsislendziu savyje,imu viskuom save kaltinti,viskas aplinkui erzina.Sunku buna uzmigti naktimis,nes ilgai galvoju ka padariau netaip.Taip pat nesinori ir nieko valgyti tada.Ačiū už atsakyma.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
esate jautri/us kritikai, galimai trūksta pasitikėjimo, jums sunku kontroliuoti jausmus. Psichoterapija labai jums galėtų padėti. O jei nesiryšite ieškoti tokios pagalbos, tai galėtumėte pabandyti pati/s atviriau bendrauti su artimaisias, po truputį išsakyti nuoskaudas nekaupiant jų.

2015 liep. 18 22:29
Laba diena. Nuolat jaučiu nuovargį, nerimą, stresą. Labai dažnai be rimto reikalo kivirčyjamės su žmona. Aš nei geriu, nei rūkau, neturiu blogų įpročių, tačiau beveik nuolatos maudžia galvą, esu sudirgęs, neramus, nesivaldantis, kai susipykstame - šaukiu, o paskui pergyvenu dėl savo elgesio... Patarkite, jei galima,- padėkite. Ačiū. Pagarbiai, Jonas

Peržiūrėti atsakymą

Mielas Jonai, atsiprašau už vėloką atsakymą. Jūsų atveju pagalba turėtų būti ne vienkartinė, o tęstinė. Galimai jums yra nuotaikos sutrikimai (pvz. depresija), todėl reikėtų visgi, kreiptis į specialistą pagalbos, kad nustatytų sutrikimo pobūdį ir paskirtų reikalingą gydymą, galimai psichologinį ir medikamentinį. Jums padėti galėtų psichoterapeutas - psichiatras. O kasdienybėje bandykite atrasti sau naujų malonesnių tikslų, pabūkite gamtoje, mankštinkitės.

2015 liep. 14 10:10
Laba diena.Turiu močiutę,kuriai dabar 89 metai.Vartoja vaistus nuo spaudimo,ir reguliuojančius cholesterolį.Jokiais negalavimais nesiskundžia.Tačiau paskutiniu metu neramina psichinė būklė.Baimės jausmas(bijo įjungti televizorių,radiją),bet labiausiai neramina,kai sako,jog girdi balsus iš šaldytuvo,el.virdulio...kartais girdi balsus kieme,kai kaimynai kažką dirba...apima panika,neįsileidžia kaimynų į namus.Vartoja Bromazepam Lananacher.Gyvena viena kaime.Per žiemą buvo pas mane bute,bet vos tik pavasaris pršvito,kėlėsi naktim ir kalbėdavo,kad jau greitai eis namo...Kai pasiūlau pas save,nesutinka...Nežinau ką galvoti...Ar galima įtarti senatvinę demencija ar tai tiesiog nuo vienatvės.Iš anksto ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
atsiprašau už vėloką atsakymą. Galimai tai demencija arba kitas organinis (pvz. galvos smegenų aterosklerozės sukeltas) psichikos sutrikimas. Matomai, kad šiuo atveju ryšio su artimais žmonėmis nutrūkimas blogina ligos eigą. Reikia jūsų močiutę nukreipti pas psichiatrą, kad gautų reikalingą jai gydymą.